Şimdi Ara

DDR2 Ram Sorunu /mavi ekran

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
369
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Anakartın 4 slotluk Ram bölümlerine 2ram taktığımda hiç bir sorun çıkarmıyor
    Ama 3 slota ya da 4 slota ram taktığımda sistem saatlerce çalışabilse de bilgisayarı kasacak herhangibir oyun-video gibi işlemlerde mavi ekran hatası veriyor...

Sistem yıllardır 1gb 667 + 2gb 800 ile çalıştı. 2x2gb 1066lar alındıktan sonra beraber çalıştıramadığımdan dolayı son 2 yıldır 2x2gb 1066 tek başlarına çalışıyor...
    Anakart slotlarının 4ün 2lisi tüm kombinasyonlarda çalıştığı deneyerek gördüm.
    4lü Ramlerin anakarta nasıl taktığımın da fotosu aşağıda
    Başka herhangibir bilgi vermem gerekiyor mu ya da programla sistem fotosu.. bilmiyorum..
    Şimdiden teşekkür ederim

Sistem;
    2x2gb 1066mhz KHX8500D2K2/4G
    1x2gb 800mhz
    1x1gb 667mhz

Anakart: Asus PQ5 Deluxe (bios %99 olarak güncel)
    Windows 7 (64bit)
    Diğer sistem bilgilerim aşağıda yazıyor...
    Cpu-z Save report . txt dosyası

DDR2 Ram Sorunu /mavi ekranDDR2 Ram Sorunu /mavi ekranDDR2 Ram Sorunu /mavi ekranDDR2 Ram Sorunu /mavi ekranDDR2 Ram Sorunu /mavi ekran

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi japon_kuklasi -- 27 Ağustos 2017; 21:21:20 >

• güncel
  • Aynı ramleri 2 ay öncesine kadar ben de kullanıyodum.Hey gidi beee.
  • Hocam hala kullanımda olan eski bilgisayarımda birebir aynı ramleri ve çok benzer bir anakartı (P5Q SE) kullanıyorum ve bahsettiğiniz sıkıntıyı ben de yaşadım. Araştırdığım kadarıyla sorun Kingston 1066 MHz ramlerden kaynaklanıyor. Diğer ramlerle çalışmayı pek sevmeyen bir yapısı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wakari_mayo

Hocam hala kullanımda olan eski bilgisayarımda birebir aynı ramleri ve çok benzer bir anakartı (P5Q SE) kullanıyorum ve bahsettiğiniz sıkıntıyı ben de yaşadım. Araştırdığım kadarıyla sorun Kingston 1066 MHz ramlerden kaynaklanıyor. Diğer ramlerle çalışmayı pek sevmeyen bir yapısı var.

teşekkür ederim. şu an ki durum açıkcası çok mantıksız..
    yani herşeyin birebir çalışmasına rağmen böyle bir sorunun çıkması...

ve bu durum için Kingstonun uyumsuzluğu demekten başka mantıklı bir açıklama yok sanırım

kingston 1066 çok bulunabilen bir ram de değil
    7-8gb ram kullanma hayalleri uçtu gitti

• hocam aynı hyper x ramlari 2x4 8gb olarak asus p5q se anakartta kullanıyordum 4 yıldır sorunsuz. geçen gün birden pc dondu ve resetledigimde goruntu gelmedi. sonra ramin birini sökünce pc sorunsuz açılıyor 4. yu geri takınca yine açılmıyor. standart çözümlerin hepsini denedim olmadı. siz naptınız cozebildiniz mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dördüncü herhangi bir slot mu ? Aynı slot hata veriyorsa, kir toz nedeniyle hata verebilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.