Şimdi Ara

defalarca denedim format atarken hep aynı hata

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar lütfen biri acil yardım edebilirse sevinirim internettede çok araştırdım birşey bulamadım. Casper bilgisayarımın kutusundan çıkan orjinal Windows 7 64 Bit home basic sp 1 format cdsi ile 3-4 kere format attım. Yine yavaşladı bilgisayarım tekrar format atacakken:
    Windows could not configure one or more system components

Bu hatayı alıyorum defalarca denedim aynı hatayı aldım. Cd bozulmuştur düşüncesiyle internetten Windows 7 64 Bit ultimate sp 1 indirip kurayım dedim yine aynı hatayı aldım. Biri acilen yardım ederse iyi olur teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chainsaw_ -- 17 Kasım 2013; 15:50:45 >

• Biri yardım edebilirse güzel olur.
  • Hddyi komple bicimlendirip dene.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-752FE1664

Hddyi komple bicimlendirip dene.
    Onu nasıl yapacağım pek bi bilgim yok?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chainsaw_ -- 17 Kasım 2013; 17:13:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chainsaw_

Onu nasıl yapacağım pek bi bilgim yok?

acronis disk director ile komple diski biçimlendirip kurulum yapmayı deneyebilirsin@
  • Programı yüklerken hata veriyor. "An error occured during the installation of assembly" diye başlıyor devamı var ama çok karışık.
  • xp formatı dene snra 7at ck zrlmsn hddyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: bymustafa59

xp formatı dene snra 7at ck zrlmsn hddyi

Nasıl bi alakası olabilirki hocam?
  • quote:

Programı yüklerken hata veriyor. "An error occured during the installation of assembly" diye başlıyor devamı var ama çok karışık.

acronis disk director programını bir cd ye çekip açılışta cd den boot etmelisin
    orda aynı hatayı alıyorsan hdd de bir arıza olabilir.
  • Ubuntu diyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HATTUSILI

Ubuntu diyorum.
    Hdd'de arıza varmı diye HD tune programıyla Error Scan bölümünden hdd'yi taratıyorum. Arıza varsa söylerim, daha çözümleri varsa bu hatamın yardım ederseniz sevinirim.
  • quote:

Arkadaşlar lütfen biri acil yardım edebilirse sevinirim internettede çok araştırdım birşey bulamadım. Casper bilgisayarımın kutusundan çıkan orjinal Windows 7 64 Bit home basic sp 1 format cdsi ile 3-4 kere format attım. Yine yavaşladı bilgisayarım tekrar format atacakken:

Bu hatayı alıyorum defalarca denedim aynı hatayı aldım. Cd bozulmuştur düşüncesiyle internetten Windows 7 64 Bit ultimate sp 1 indirip kurayım dedim yine aynı hatayı aldım. Biri acilen yardım ederse iyi olur teşekkürler.

bilgisayarı açarken boot menuye geç cd yi tak cd sürücünü seç açılışta windowsa girmeden format cd sini çalıştıracaksın yani , ondansonra windowsu yuklemek için bölüm seçtiğin yerde alt kısımda bir yazı vardı tamamen sallıyorum :) gelişmiş seçenekler olsun hiç hatırlayamadım şuan sağ altta idi o pencerede sanırsam , ona tıklayınca başka butonlar çıkıyor bölümü seçiyorsun alttan biçimlendir butonuna basıyorsun halloluyor :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Psycho53

quote:

Arkadaşlar lütfen biri acil yardım edebilirse sevinirim internettede çok araştırdım birşey bulamadım. Casper bilgisayarımın kutusundan çıkan orjinal Windows 7 64 Bit home basic sp 1 format cdsi ile 3-4 kere format attım. Yine yavaşladı bilgisayarım tekrar format atacakken:

bilgisayarı açarken boot menuye geç cd yi tak cd sürücünü seç açılışta windowsa girmeden format cd sini çalıştıracaksın yani , ondansonra windowsu yuklemek için bölüm seçtiğin yerde alt kısımda bir yazı vardı tamamen sallıyorum :) gelişmiş seçenekler olsun hiç hatırlayamadım şuan sağ altta idi o pencerede sanırsam , ona tıklayınca başka butonlar çıkıyor bölümü seçiyorsun alttan biçimlendir butonuna basıyorsun halloluyor :)
    Bad sector testi lazım gelir...

• Boot menüsüne girdim fakat dediğinle ilgili bişey bulamadım daha ayrıntılı anlatırsan sevinirim.

Bad sector testi için araştırdımda benim kullandığım HD tune programının kullanıldığını gördüm o test için. Test sonucu temiz..
  • Chainsaw_ kullanıcısına yanıt
    Windows Bileşenleri yaplandırılamadı gibisinden hata veriyor.Biraz araştırdım CD-ROM kaynaklı bir sorun gibime geliyor.BOOT menüsünden CD-ROM' 1. sırada mı diye kontrol et bakalım hata verecek mi?olmadı Flash bellek ile kurulum dene oda olmazsa İnernetten Linux dağıtımı indir" Misal Ubuntu" bununla sorunsuz kuruluyor mu bir bak
  • quote:

Boot menüsüne girdim fakat dediğinle ilgili bişey bulamadım daha ayrıntılı anlatırsan sevinirim.

Bad sector testi için araştırdımda benim kullandığım HD tune programının kullanıldığını gördüm o test için. Test sonucu temiz..

benim yazım silinmiş ? neyse , boot menüye girdğinde hard diskin ismi model numara vs.. vardır , onların arasında cd / DVD sürücü yazar ordan cd sürücüsünü bulacaksın kullandığın etnere basacaksın , Google'a pc cd den başlatma gibi bir şey yaz çıkar

~yazı yazınca yorumum geri geldi ilginç fail~

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Psycho53 -- 18 Kasım 2013; 15:09:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Psycho53

quote:

Boot menüsüne girdim fakat dediğinle ilgili bişey bulamadım daha ayrıntılı anlatırsan sevinirim.

benim yazım silinmiş ? neyse , boot menüye girdğinde hard diskin ismi model numara vs.. vardır , onların arasında cd / DVD sürücü yazar ordan cd sürücüsünü bulacaksın kullandığın etnere basacaksın , Google'a pc cd den başlatma gibi bir şey yaz çıkar

~yazı yazınca yorumum geri geldi ilginç fail~

Alıntıları Göster
    kurulum o aşamadaysa zaten bir şekilde cd den kurulumu başlatmış, en sağlıklısı win7 yada win8 indir bu win7 usbdvttool ile ( microsoft sitesinden) o küçük programla isoyu usb belleğe kur, dvd okuma hatası gibi bir sorun olmaz hem daha hızlı kurarsın. birde hdd biostan ahci mod da ise sata moda al, yada sata ise ahci moda al

not: kurulum yaparken mutlaka gelişmiş moda geç ve harddiski tamamen sil, c ve d ile bölümlenmişse c yi tamamen sil, sadece d ve biçimlenmemiş olarak c kalsın kuruluma c üzerinden devam et.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi casual -- 18 Kasım 2013; 15:24:48 >

• bymustafa59 kullanıcısına yanıt
    az bir Türkçeye saygı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dealt_Rogue

az bir Türkçeye saygı

mobil den yazıyolar ya :D
  • HDD artık ömrünü tamamlamış olabilir başka bir HDD ile deneme sansin varsa onunla dene istersen
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.