Şimdi Ara

dell inspiron 1501 monitor/ekran kartı sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar. inspiron 1501 aldım çok da memnunum. ancak arada monitordeki goruntu gidiyor. kapanıyor. sistem beklemesi ya da monitor kapanması değil. bilgisayar çalışmayı sürdürüyor ama monitor kapanıyor. bende mecbur güç düğmesinden kapatıyorum. windows tekrar açıldığında renk derinliği 16bite inmiş oluyor. driver vb. problemi mi acaba bu yoksa hardware sorunu olabilir mi

• servise falan sordun mu hocam? ben de aleti dün aldım,bugün nete bağladım ama sen böyle yazınca kötü oldum valla. inşallah bi çözüm bulursun.
  • ya kapansa ben geri açsam herşey normal olsa daha fazla kıllanırım ama dönüşte 16bit oluyor renk derinliği. driver olabilir diye rahatlatıyorum kendimi ne bileyim. servisin telefonunu biliyo musun
  • nerden aldın sen? garanti belgesinde ithalatçının teli yazar onları ara sor bence. benimkini koyuncu elektronik getirmiş orayı aradım.www.koyuncu.com.tr de telleri yazıyor. ordan bakabilirsin.
  • bak ya tam bu bilgisayarı alacam diyordum gene bişeyler çıkmış msi 673 özendim oda pil sorunu çıkarttı neyse hayırlısı ama bu bilgisayarı alacağım arkadaşlar en az sorun dell bilgisayarlarda bende dell alıp dellenecem
  • ben de msi 673 den msi sorunları yüzünden vazeçtim. dellendim ama ii mi yaptım yakında ortaya çıkar.
  • driver sorunuymuş son driverler ile vista kurdum sorun yok oldu. duyurulur
  • geçmiş olsun. bende ısınma var ya hocam sende var mı? sağ tarafta..
  • var ama normal seviyede laptop bunlar hocam ısınacak elbet.
  • oh be içim rahatladı bu haftasonu alacam bu leptopu yaw arkadaşlar bu ati x1150 ile ilgili bilgi bulamıyorum bi yardım etseniz kendi sitesinde bile bilgi yok bi karşılaştırsanız
  • x1100den biraz daha iyi bir paylaşımlı kart işte. nvidia 6100/150 atix1100 ve intel gma950den daha iyi. bu laptopu nereden kaça alıyorsun bu arada hangi özelliklerle?
  • Sitesinde x1150'nün içinde x300 olduğu falan yazıyor. Ben pek anlamadım bu işi ama iyi galiba :)
    Sitesinden->http://www.amd.com/us-en/Processors/ProductInformation/0,,30_118_14603_14612%5E14615,00.html
    Bir dizüstü inceleme sitesinden->http://www.notebookcheck.net/ATI-Radeon-Xpress-1150.2173.0.html

Alanlar burda fiyat vermiş hocam.
    http://forum.donanimhaber.com/m_13248592/tm.htm

• quote:

Orjinalden alıntı: sakkans

x1100den biraz daha iyi bir paylaşımlı kart işte. nvidia 6100/150 atix1100 ve intel gma950den daha iyi. bu laptopu nereden kaça alıyorsun bu arada hangi özelliklerle?

cevap için sağol vatan bilgisayardan alıcam 80 GB modelini
  • ben novadan 120 gb hdd ve 1 gb ramlisini aldım 1240 ytl ye. şimdi kalmamış ondan. iyi yakaladım. senin alacağın ne kadar?
  • benimki de 1175 YTL ben kaçırmışım fırsatı ama napalım

bu arada vista home pre 1GB ramde sağlam çalışıyormu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi japon_tayfun -- 25 Nisan 2007; 20:39:25 >
  • Benimkinde çok sağlam çalışıyor. Bir sürü virüs prog. vs var ona rağmen takılmadan çok kısa sürede açılıp kapanıyor. En ufak yavaşlama yok. Yalnız içinden çıkan vista kaç bit onu bilmiyorum. 32 mi 64 mü? Annem kutuyu kaldırmış ben de üşendim bakmaya dök şimdi ortalığı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Obsidian -- 25 Nisan 2007; 22:34:41 >
  • cevap için teşekkürlerr
  • ben ultimate kullanıyorum. 2 gb twinmos 667mhz ram var. ama 1 gbken de sorun yoktu. ama 1 gb ram ile ultimate kasıyo home premium daha uygun 1 gb için
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.