Şimdi Ara

DELL N5050 fan çok gürültülü.Laptopu nasıl açarım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    laptopta -del n5050 inspiron- 2 gündür aşırı titreşim ve gürültü var.sanırım fanda soru.klayvenin sol tarafında çerçeveye biraz bastırınca ses-zırlam kesiliyor fakat titreşşim hissediliyor.tabandaki tüm civataları söktüm,bir iki tırnak vardı ayırdım fakat ayrılmıyor ve tam açamıyorum.tecrübesi olan varsa biryerini kırmadan açmama yardımcı olursanız sevinirim.Birde elimle baskı uygulamazsam örneğin web sayfasını arattırdığımda bağlantı için çok bekliyor.baskı yapınca normal sayfa açılıyor.teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: ermar

selamlar,
    laptopta -del n5050 inspiron- 2 gündür aşırı titreşim ve gürültü var.sanırım fanda soru.klayvenin sol tarafında çerçeveye biraz bastırınca ses-zırlam kesiliyor fakat titreşşim hissediliyor.tabandaki tüm civataları söktüm,bir iki tırnak vardı ayırdım fakat ayrılmıyor ve tam açamıyorum.tecrübesi olan varsa biryerini kırmadan açmama yardımcı olursanız sevinirim.Birde elimle baskı uygulamazsam örneğin web sayfasını arattırdığımda bağlantı için çok bekliyor.baskı yapınca normal sayfa açılıyor.teşekkürler.

fan işlemciye değmiyor gibi geldi bana
  • selam,
    yorumun üzerine aynı kanıdayım.çünkü işlem yaparken bekliyor,üstten baskı yapınca harekete geçip dosya-sayfa v.b. açıyor.Fakat ben cihazın tabandaki civataları sökmeme rağmen ön-sağ-sol ksımlar tabandan ayrılıyor ekran altına doğru kısmı ayrılmıyor.bunu becerip açabilesem bir şeylere ulaşacağım sanırım .sorun burada şimdilik
  • ermar E kullanıcısına yanıt
    Sanırım klavyeyinin altında vida var onları da sökeceksin. Google'a dell inspiron n5050 disassembly yazarsan söküm ile ilgili bir sürü video bulabilirsin.

İlave: Alt kapak açılmıyor, alttaki vidalar klavyenin olduğu bölümdeki kapağı çıkartmak için. http://www.youtube.com/watch?v=DTCzOTY-894

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmldrs -- 4 Ağustos 2013; 14:30:46 >
  • Teşekkürler,
    mesajınız öncesi araştırmamda videolardan faydalanıp ulaştım.klavye altında 2 vida sökülünce kapak rahatladı.Soğutucu fan sanırım yerinden kurtulmuş gibiydi.Bir vida v.b. yoktu.bir iki yoklama ile titreşim ve bağlı ses kayboldu sorun sanırım kalmadı.Bu seferde topladık en son klavyeyi yuvaya oturtup karşı tırnaklarını yerleştirdikten sonra çalıştırınca bilgisayarı zxcv... en alt sıra çalışmadığını gödüm.tekrar klavyeyi açıp film iletişim kablosunda 2 telin kesildiği gödüm.buda benim hatam tabiki.şimdi bnun tedarikini nasıl sağlarız:) Dell kardeşlere mi ulaşmalıyım yoksa piyasada bulunur bir şeymidir.Teşekkürler desteklerinize
    O kötü olmuş neyse geçmiş olsun, piyasada 50 lira civarında bulabilirsin. Okmeydanı Perpada bir yerde 21 $ civarında satıyorlar, ama stokta yok yazıyor. https://www.dataservis.net/urun.php?id=234713-UW-1433&U=Dell_Inspiron_N5050_Notebook_Klavye__Tu%FE_Tak%FDm%FD

Sanal Pazarda 50-60 lira civarında var, http://www.sanalpazar.com/urunalin__kywDell-Inspiron-N5050-Klavye-Sifir-Garantili

• çok teşekkürler,hızlı çözüm bir klavye almak oldu.şimdi rahat araştırma ile ekonomik çözüm tedarik.Esenkalın
    ist. içindeysen yardımcı olabilirim
  • Selamlar,
    bursa'dayım.Yardımcı olabilirsen sevinirim.S.S.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.