Şimdi Ara

::: DELL XPS-1330-RT73(BLACK) 13.3' (ALINDI !!!) :::: (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
188
Cevap
1
Favori
19.593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: abaxux

quote:

Orjinalden alıntı: trineux

Sonunda bende xps m1330 ıma ulaştım :) şu an itibirayle diğer bazı arkadaşlar gibi hayak kırıklığına uğramış değilim. alet tam beklediğim gibi ama pil süresini gerçekten merak ediyorum. kutudan ayrıca başka bi tane daha taşıma kılıfı çıktı. bunu bilmiyordum. çok hoşuma gitti :)

Hayırlı olsun Nerden ve ne kadara aldın acaba. Bir de düz zeminde dengeli durmama, dvd okuyucusundan aşırı ses çıkması ve ekran geçişlerinde donma vs gibi sorunlar sende de var mı acaba?

Teşekkürler, exa dan 2350 ayrıca yukarıda bi arkadaşın dediği gibi T7300 değil T7500... düz zeminde oldukça dengeli duruyor sallanma falan yok. dvd okuyucudan ses çıkıyor tabiki ama aşırı demek haksızlık rahatsız edici bir ses değil bence video incelemelerini izlemiştim biliyordum zaten neyle karşılaşacagımı. Dikkatimi çeken şey hem HDD de Recovery var, hem de işletim sistemi+driver cd leri çıktı kutudan. Kulaklıklar da creative sanırım ses izolasyonlu...

• Arkadaşlar,
    DVD'si kilitleneni iade ettim.
    Bu gün Vatan Bilgisayar'ın %20 indiriminden yeniden bir XPS 1330 aldım. Ayakları vs yere basıyor Babam bakarak aldı.
    Hafta sonu elime geçecek.
  • Bir de unutmadan.
    Bu üst donanımlı olanlar piyasada az kalmış, daha sonra daha düşük konfigürasyonlu olanlar getirilecekmiş.
    Eğer doğruysa, hızlı olanı almak isteyenler acele ederlerse iyi olur.
  • 1330 sahibi degerli mu'minler, KLAVYE hakkinda ilk izlenimlerinizi ogrenebilir miyim bu modelde ?

1530 dusunuyorum ancak dizayn oldugu kadar klavye de aynidir diye dusundum, kalite olarak.

3-)Umarim bir sorun yok ? ..

1-) Laptop'un $asesi dayanikli mi ?

2-)Tuslara basarken dandik laptoplarda oldugu gibi cok fazla esneme oluyor mu asagi dogru ?

Bir de resimlerden farkettigim kadariyla sanki diger laptoplara gore tuslar biraz daha yuksekte...Bu konu hakkinda rahatsiz edici bir durum var mi?

Zahmet edip cevaplayacak arkadasa simdiden tesekkurler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Kararsız Kasım

1330 sahibi degerli mu'minler, KLAVYE hakkinda ilk izlenimlerinizi ogrenebilir miyim bu modelde ?

1530 dusunuyorum ancak dizayn oldugu kadar klavye de aynidir diye dusundum, kalite olarak.

3-)Umarim bir sorun yok ? ..

1-) Laptop'un $asesi dayanikli mi ?

2-)Tuslara basarken dandik laptoplarda oldugu gibi cok fazla esneme oluyor mu asagi dogru ?

Bir de resimlerden farkettigim kadariyla sanki diger laptoplara gore tuslar biraz daha yuksekte...Bu konu hakkinda rahatsiz edici bir durum var mi?

Zahmet edip cevaplayacak arkadasa simdiden tesekkurler.

3-) Şimdilik bir sorun yok.

1-) Laptop şaşesi bana göre eski dell kasalarına göre oldukça dayanıklı. Çünkü daha önce bir arkadaş başka bir model dizüstü kullanmıştı ve klavyeyei kullanırken elinin arka tarafını koyduğu yerler beyazlamıştı. Umarım böyle birşey olmaz bunda.

2-) Hayır çok aşırı esneme olmuyor bende ama az bir esneme de klavyenin daha rahat kullanılması için gerekliymiş zaten. Alakasız bir benzetme olabilir ama hani çim sahayla halı sahada maç yapmak gibi birşey.

Evet tuşlar biraz daha yüksekde ama bu yazarken bir problem yaratmıyor. Sadece bazı takılmalarda tuşların yerinden çıkma olasılığını arttırıyor.

• ya ben cihazı aldım.ama actıktan kısa bi süre sonra kulaak cınlaması gibi bi ses gelio aletten.bi de arada cıtırtı sesi gelio.bu normal mi yoksa götürmem gerekir mi acaba?bi de sanki biraz yavaş gibi geldi bana işlemci hızı.arada int explorer ı acarken kasılma oluo.pencere acılırken kademeli acılıo.güncl driverları falan varsa onları mı yüklemek gereko dicem ama daha ürün piyasaya cıkalı ne kadar oldu ki?
  • Ben Windows Update ile ekran kartının driverini yükselttim. Vista puanlarında artışlar oldu sonucunda. Şimdi biraz daha iyi gibi. Şikayet eden arkadaşlara önerebilirim.
  • yani herkesten geliosa bu ses sorun yok demektir.bi de benim ekrankartı puanı 4 cıktı bence baya bi düşük.trineux su update in linkini verebilir misin?belki benim de puanlar yükselir
  • Denetim Masası > Sistem Bakım > Windows Update > Güncelleştirmeleri denetle. Grafikler 4.0 idi 4.1 oldu, işlemci 4.8 idi 5.1 oldu, HDD 5.1 idi 5.3 oldu mesela bende...
  • evet arkadaslar, malesef bugun benim de basima wireless problemi cikti. bir anda netten kopuyorum ve wi-fi isigi sonuyor. makineye restart atmadan duzelmiyor.

gio , sizin sorun devam ediyor mu? restore yapmak sorunu cozdu mu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: brave5213

evet arkadaslar, malesef bugun benim de basima wireless problemi cikti. bir anda netten kopuyorum ve wi-fi isigi sonuyor. makineye restart atmadan duzelmiyor.

gio , sizin sorun devam ediyor mu? restore yapmak sorunu cozdu mu?

nasıl oldugu bana da çok mantıklı gelmiyo ama benim sorunum halloldu,recovery cd siyle hallettim problemi..
  • merhaba arkadaşlar
    bende xps 13"/ 2,2/250/ almak üzereyim.ancak forumda bazen memnuniyet bazen hoşnutsuzluk sesleri yükselmekte.bu cihazla ilgili önerisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.ne yapayım alayımmı? uzakmı durayım?.saygılar
  • Haydarbey,
    Ben ikinci kez aldım. İlkinde dvd mekanizması problemliydi. İkincide bu sorun yok. Aynen ilki gibi bunun da sol ayağı hafif yukarıda (sanırım pile bağlı ayak biraz yüksek kaldığından oluyor) . Aynı şeyi biraz yukarıda yazmıştım, abdde yapılan testte de yazmışlar. Bu seri böyle sanırım. Kullanımda sorun yaratmıyor.

Ayrıca harddiskten arada bir tık diye meknik ses geliyor (başka bir arkadaş konu açmıştı-ama herkes bizde de var problem değil dediler).
    Ben tam 6 yıl inspiron 2500 kullandım. Tuş takımı (arada okumazdı) hariç taş gibiydi.
    Bunun da problem çıkaracağını sanmıyorum.

Üstelik Vatan'dan %20 indirim gününde 5 taksitle 2.029 YTL'ye aldım.

Bu fiyatın iki katına yakın ve yine eş donanıma yakın Sony SZ6 serileri var(video belleği Del'in yarısı kadar ve genellikle 120 GB HD ile). Fakat İst. Bilişim garantili. İstanbulda yaşamayanlar için sorun.

Bieksten SZ4 almıştım onda da çok belirgin bir monitör problemi vardı, iade ettim. En az 10-15 kişi bende de var dedi ve iade etti. Sony forumunda okuyabilirsiniz. Ayrıca eşşek kadar adaptörü var. 1.69 kg makinamz var diyorlar ama yarım kilodan fazla adaptörle ne anlamı var. (Dell'in adaptörü onun en az yarısı kadar-yani karbon fiber malzemenin avantajı kalmıyor)

Bu fiyata alınacak daha iyi bir şey yok.

Hem hız hem mobilite oranı çok iyi harmanlanmış.

Ben öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi autograph -- 6 Aralık 2007; 22:00:00 >

• Ben sonradan Vista Ultimate kurdum ama bende de wireless bağlantısında kopma oluyor ve restart atmadan düzelmiyor. Bu sorunu nasıl nasıl çözebiliriz acaba.
  • Merhaba Arkadaşlar,

1 haftalık derin bir araştırmanın arkasından en nihayetinde bir karara vararak, DELL XPS 1330 almaya karar verdim ve Kırmızı renginden ALDIM. 1 haftalık araştırmama dayanarak, DELL XPS 1330 almak isteyipte tereddüte düşen arkdaşlara aydınlık olmak amacıyle, bildiğim tüm ayrıntıları paylaşmak istiyorum. Araştırmalrımın akabinde gördümki XPS 1330 alanlar arasında belli başlı problemler ile karşılaşanlar var. Bunları şu şekilde sıralamak mümkün.

1- Wireless bağlantısının 15 dakika yada 30 dakika süreden sonra koptuğu, bazılarında wireless kartı açık gözüktüğü halde, bağlantı kurulamadığı, bazılarında ise wireless kartının kapandığının ve ne yapılırsa ayapılsın bilgisayarı yeniden başlatmadıktan sonra tekrar açılamadığı gibi bir problemle karşılaşıldığı,

2- Hard diskten azda olsa inilti geldiği,

3- Yine muhtemelen hard diskten yada başka bir yerden arada bir "klik" diye bir ses geldiğinden bahsediliyor,

4- Parmak izi okuyucusunun olup olmadığı, olsada herhangi bir işe yaramadığından bahsediliyor,

5- Ekranın Normal yada LED ekran olup olmadığından bahsediliyor,

6- CD ve DVD sokup çıkarırken garip seslerin geliyor olmasından bahsediliyor,

7- Şarj süresi

8- Isınma sorunu

Ben de kendi çapımda yaptığım araştırma neticesinde, bu sorulara cevap vererek, aldığım ve halihazırda kullanıyor olduğum DELL XPS 1330 hakkında yorumlarımı yazacağım. Umarım karar vermekte zorluk çeken arkadaşlara yardımcı olabilirim.

Şimdi öncelikle, sıraladığım 5 şıkkı aldığım XPS 1330'a dayanarak cevaplamak istiyorum.

1- Wireless bağlantısı hakkında yazdıklarımı ben de birebir yaşadım. bilgisayarı açtıktan 15 dakika sonra wireless ışığı sönüp bir daha makinayı tekrar başlatmadan aktif hale gelmeme sorununu yaşadım. Wireless ışığı yanık olduğu halde, aktif wireless ağlarını bulup bağlanamama sorununu da yaşadım. Netten araştırmalarım sonucunda, Wireless sürücüsünü bilgisayardan kaldırdım ve notebook yanında gelen cd lerden driver ları içeren cd nin içerisinden driver larını bulup tekrar yükledim ve bu sorunla tekrar karşılaşmadım. Yani bu problem olarak kalmıyor arkadaşlar. Giderilmesi kolay.

2- Hard disken çok az da olsa inleme geliyor. Evet bu doğru. Bilgisayarımı almadan önce bu tür bir inlemenin geldiğini duymuştum ama benim makinadan gelen inleme rahatsız edici bir boyutta değil. dikkatle dinlesek bile duyulması güç diyebilirim. Bence bu da sorun olarak kayıtlara geçmesin.

3- "Klik" sesi maalesef geliyor. rahatsız edici değil, bir çok makinadan geldiği ve sorun olmadığı söyleniyor. Bana göre şu anda bir sorun değil. İleride ne olur bilemem.

4- Benim aldığım notebook'ta parmak izi okuyucusu var. Ve tam aktif bir şekilde kullanıyorum. Benim şahsen çok hoşuma gitti. benim açma şifrem genelde çok uzun olur. Böylelikle, herhangi bir parmağımı okutarak anında açabiliyorum. Ben tuttum. Tavisye ediyorum bu özelliği.

5- Ekranların özelliği bana kalırsa Türkiyeye gelen tüm DELL notebook larda, Normal ekran. Benim aldığımda Normal.

6- CD ve DVD sokup çıkarırken ciyaklama gibi bir ses çıkarıyor ama sözedildiği kadar gürültülü değil. Normal bana göre. Arabamda cd çalarım var. O da cd yi alırken biraz ses yapıyor. Bence gayet normal.

7- 6 hücreli pil ile, Şarj süresi olarak denememden sora şunu yazabilirim. Yüksek performans ile denedim, hiç bir işlemden kaçınmadım, normal günlük kullanımım gibi kullandım, 3 saat kadar gitti. Güç tasarruflu yaptığım taktirde bilmiyorum ama 4 saat rahat gider diye düşünüyorum. Wireless bluetooth açık olarak denedim. Bence yeterli. Ekran LED ekran olursa tabi daha uzun süre gider.

8- Evet bilgisayarın alt kısmı biraz fazla ısınıyor. Bunun çaresi pilin olduğu kısma hafif bir yükselti yapılarak ısınmanın derecesi havalandırma sağlanarak düşürülebiliyor.

Benim aldığım DELL XPS 1330 notebook özellikleri aşağıdaki gibidir.

Santarosa Core 2 Duo T7500
    2.2 GHz
    800 MHz
    4MB Cash Bellek
    2048MB RAM
    DDR2
    250 GB hard disk kapasitesi.
    667 Mhz
    5400 Rpm
    256 Mb TURBO CACHE
    NVIDIA Ge Force 8400, 128 mb yerleşik
    13.3 " TRUE LIFE
    WXGA
    1280*800
    Kart Okuyucu 8 in 1
    Wireless
    BlueTooth
    Kamera 2.0 mp
    InfraRed
    Windows Vista Home Premium Tr
    1.79 KG
    2 USB - VGA - IEEE 1394 HDMI
    Uzaktan Kumanda
    Muhteşem bir kulaklık

Vista'dana dolayı hafif takılmalar meydana geliyor bazı zamanlar. Bunların sorun olacağını zannetmiyorum. Bana kalırsa dört dörtlük bir notebook. Alırken çok tereddüt etmiştim ama pişman değilim. şu anki kullanımım ile tatmin edici.

Herhangi bir konuda sorusu olan arkadaşlara açık bir şekilde yardımcı olabilirm.

Mahoni718

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mahoni718 -- 13 Aralık 2007; 3:22:08 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Mahoni718

1- Wireless bağlantısı hakkında yazdıklarımı ben de birebir yaşadım. bilgisayarı açtıktan 15 dakika sonra wireless ışığı sönüp bir daha makinayı tekrar başlatmadan aktif hale gelmeme sorununu yaşadım. Wireless ışığı yanık olduğu halde, aktif wireless ağlarını bulup bağlanamama sorununu da yaşadım. Netten araştırmalarım sonucunda, Wireless sürücüsünü bilgisayardan kaldırdım ve notebook yanında gelen cd lerden driver ları içeren cd nin içerisinden driver larını bulup tekrar yükledim ve bu sorunla tekrar karşılaşmadım. Yani bu problem olarak kalmıyor arkadaşlar. Giderilmesi kolay.

merhaba;

wi-fi'in duzelmesi icin hangi programi kaldirip , hangi programi kurmaliyim?

denetim masasinda bunlar var:

::: DELL XPS-1330-RT73(BLACK) 13.3' (ALINDI !!!) ::::

cd icinde ise sunlar var;

simdiden tesekkurler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brave5213 -- 10 Aralık 2007; 19:14:01 >

• Sevgili Mahoni718,
    Gerçekten güzel yorumlamışın.
    1-Wireless modemim olmadığı için, kablolu ya da ethernette problem yok.. Wireless alınca problem yaşarsam dediğini yapacağım.
    Bu arada wireless modem olarak ne alayım? Bu hafta düşünüyorum.

2-CPU'dan gelen çınlama (whine) sesi çok sessiz ortamda ancak dikkat edersen ve makinayı kaldırıp sağ altını dinlersen duyulabiliyor.

3- Touch pad'in solundan günde 4-5 kez klik sesi geliyor hard diskten. Notebookreview forumunda da yazmışlar burada da yazıldı. Normalmiş.

4-Parmakizi okuyucusunu kullanmadım.

5-Ekranımız LED değil o yüzden onlar kadar parlak değil. Ben en üst seviyede ya da bir alt seviyede kullanıyorum. Siz nasıl ayarladınız? (SZ'ler belirgin parlaktı)

6-DVDdriwer sesli, yeterki takılmasın bence önemli değil.

7- Şarjı test etmedim

8- Belirgin ısınma yaşamadım.

9- Benim iki modelde de sol ön ayak yukarıda duruyor. Sol elinizin altındaki ayağa basınca azıcık boşluk olduğunu farkediyorsunuz. Sizinki nasıl? ancak kullanımda problem yaratmıyor.

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi autograph -- 10 Aralık 2007; 21:24:23 >

• Merhaba Brave,

Gösterdiğin programlardan herhangi birini kaldırmana gerek olduğunu sanmıyorum. Ben sadece driver olarak kasdetmiştim. Aygıt yöneticisine gireceksin,

Resim 2

İşaretlediğim kablosuz ağ kartının üzerine sağ tıklayarak “kaldır” diyeceksin.

Kaldırdıktan sonra bu resimdeki donanım değişikliklerini tara tuşuna bastığın zaman, otomatik olarak gerekli olan driver’ı buluyor ve yükle diyorsun. Ben Türkçe Windows Vista Home Premium kullanıyorum. Ben Donanım değişiklikleri tara dediğimde Wireless kartın Türkçe driver’ini buldu ve yükle dedim. O günden beri bir problem yaşamadım.

Resim 1

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

Eğer Hard diskten geldiği düşünülen “klik” sesi ve inleme sesinin çaresini bulduysan sende bana yardımcı olabilirsin.

İyi günler diliyorum.

Mahoni718

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mahoni718 -- 12 Aralık 2007; 11:14:57 >

• slm mahoni 718
    verdiğin ayrıntılı bilgiler için çok teşekkürler.günlerdir kararsız kalıyordum.sayende kararsızlığımı attım ve senin aldığın modelin aynısını almaya karar verdim.bu gün vatanbilgisayar da tüm ürünlere %20 indirim var.birazdan gidip alacağım.gelişmeleri yazarım.sevgiler.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.