Şimdi Ara

::: DELL XPS-1330-RT73(BLACK) 13.3' (ALINDI !!!) :::: (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
188
Cevap
1
Favori
19.593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: cmax

Nasıl gönderdiniz?
    UPS falan mı?
    Bir de kasko yaptırıp gönderseydiniz.

Cihaz ABD'ye giden bir arkadaş tarafından satın aldığım kişiye ulaştırıldı.. Arkadaş dediysem götürecek şahsı da satın aldığım kişi ayarladı.. Ben sadece İstanbul'a kadar gönderdim.. Gelirken de böyle gelecek herhalde.. Böylece kargo parası da olmayacak.. Yoksa epeyce bir para tutardı geliş-gidiş...
  • XPS1330'u olan arkadaşlardan biri, bildiğimiz büyük boy (method) defterlerinin birinin yanına koyup aletin birkaç resmini gönderebilirler mi rica etsem? Oran olarak büyüklüğü ne kadar, merak ediyorum da..
  • İyi Pazarlar :

Evde istediğiniz ölçülerde defterim olmadığı için standart boy bir gazete ve gazete içinde verilen A4 boyutunda Insert ve yine standart [Hiç açılmamış :)))] Kurşun kalem ile fotoğrafını çektim "DELL XPS 1330" un. Umarım işinize yarar. Eğer değişik karşılaştırmalar isterseniz yine çekebilirim fotoğraf, bilginize

Tek Başına Dell XPS 1330
     ::: DELL XPS-1330-RT73(BLACK) 13.3' (ALINDI !!!) ::::

Gazete ile ölçütlendirilmiş ...

A4 Insert ile ...

Kurşun Kalemle ...

• quote:

Orjinalden alıntı: Kararsız Kasım

1330 sahibi degerli mu'minler, KLAVYE hakkinda ilk izlenimlerinizi ogrenebilir miyim bu modelde ?

1530 dusunuyorum ancak dizayn oldugu kadar klavye de aynidir diye dusundum, kalite olarak.

3-)Umarim bir sorun yok ? ..

1-) Laptop'un $asesi dayanikli mi ?

2-)Tuslara basarken dandik laptoplarda oldugu gibi cok fazla esneme oluyor mu asagi dogru ?

Bir de resimlerden farkettigim kadariyla sanki diger laptoplara gore tuslar biraz daha yuksekte...Bu konu hakkinda rahatsiz edici bir durum var mi?

Zahmet edip cevaplayacak arkadasa simdiden tesekkurler.

3. Şu ana kadar herhangi bir sorun çıkarmadı çoooook şükür, umarım bundan sonrada çıkarmaz. [Malum Elektronik ne alırsanız alın birazda şans meselesi]

1. Gövdenin gayet dayanıklı olduğunu düşünüyorum. Bundan önce kullandığım Laptop'ımla aynı sağlamlıkta diyebilirim ki kendisi 2 ker yere düştüğü halde bana mısın dememişti :)))

2. Esneme payı tabi ki her laptop'ta olduğu gibi bunda da var ama kesinlikle bir handikap değil aksine uzunca bir süre kullanmanız için düşünülmüş bir tasarım ayrıntısı. Kesinlikle bunu dert etmeyin derim ben. Tuşlar daha önce kullandığım Laptop'lara göre evet sanki biraz daha yüksek gibi ama kesinlikle bir rahatsızlık teşkil etmiyor. Acer'ın 5920g modeli ile hemen hemen aynı.

• EyvAllah M.ADA,

Çok teşekkürler.. :)
  • wi-fi probleminden sonra , simdi de sarja takili olarak kullanirken (ya da kapali olarak sarj olurken) cok rahatsiz edici bir cinlama sesi geliyor. garip olan sarjdan cektigim anda ses kesiliyor. ayni sorunu yasayan var mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: AhmesNasih

EyvAllah M.ADA,

Çok teşekkürler.. :)

Rica ederim .
  • Arkadaşlar Selam,

Klavye konusunda benim de bir sorum-sorunum var gibi.
    Klavyenin sağ bölümü (ş,i,ç,ö,p,ğ,ü harfleri ve enter olan yer) sanki altı boşmuş gibi esneme yapıyor. Simetriği olan (a,s,d, q,w,e) harflerinin bulunduğu bölüm ise taş gibi. Yani lokalize olmuş bir esneme durumu var. Touchpedin sağ tarafına, parmakizi okuyucunun hemen yanına kasaya bastırdığınızda bu net biçimde hissediliyor. Sol tarafta ise hiç esneme yok. Acaba board'ın nispeten boş bir bölümüne mi tekabül ediyor bu bölge? Bir fikri olan var mı?
  • Arkadaşlar merhaba,
    XGA ekranla kastettikleri ince ekran mı? yoksa WXGA ile aynı ekran mı?
    http://www.gold.com.tr/SEARCH.asp?search=dell+xps&sec=urun&I1.x=25&I1.y=5 adresinde olan bilgisayarı almayı dusunuyorum da...
    yardım edebilecek olanlara simdiden tesekkurler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: selam?!

Arkadaşlar merhaba,
    XGA ekranla kastettikleri ince ekran mı? yoksa WXGA ile aynı ekran mı?
    http://www.gold.com.tr/SEARCH.asp?search=dell+xps&sec=urun&I1.x=25&I1.y=5 adresinde olan bilgisayarı almayı dusunuyorum da...
    yardım edebilecek olanlara simdiden tesekkurler...

ben sadece vatanbilgisayar fiyatlarına da bir bakın diyecektim...
  • söylediğiniz yer tüm modellerde aynı sanki yukardaymıs gıbı duruyor ancak simetride bir problem yok yanı sadece görsel olarak öğle görünüyor.

bu arada ben de aranıza yeni katıldım
    herkese selam
    bende xps 1330 kırmızı aldım

quote:

Orjinalden alıntı: ziwziw

Arkadaşlar Selam,

Klavye konusunda benim de bir sorum-sorunum var gibi.
    Klavyenin sağ bölümü (ş,i,ç,ö,p,ğ,ü harfleri ve enter olan yer) sanki altı boşmuş gibi esneme yapıyor. Simetriği olan (a,s,d, q,w,e) harflerinin bulunduğu bölüm ise taş gibi. Yani lokalize olmuş bir esneme durumu var. Touchpedin sağ tarafına, parmakizi okuyucunun hemen yanına kasaya bastırdığınızda bu net biçimde hissediliyor. Sol tarafta ise hiç esneme yok. Acaba board'ın nispeten boş bir bölümüne mi tekabül ediyor bu bölge? Bir fikri olan var mı?

• Hayırlı olsun, acaba XPS M1330 kullanıcıları olarak bizlerde mi dernek, birlik vs... olsak ?
  • WXGA = Wide Screen XGA
  • Haftasonu Carrefour da görmüştüm XPS modellerini. Özellikleri gayet güzel ama ekran kartı 8400 gs di 8600 olsa süper olacaktı fiyatı pahalı ama özelliklerine ve TR şartlarına göre normal.

http://www.notebookreview.com/

Most Popular Laptops

1. Dell XPS M1530 5.2% / 6993
    2. Lenovo ThinkPad T61 3.2% / 4247
    3. Dell Vostro 1400 2.1% / 2764
    4. HP Pavilion dv6500t 1.9% / 2564
    5. Dell XPS M1330 1.9% / 2480
    6. Sony VAIO SZ 1.8% / 2340
    7. Toshiba Satellite A200 / A205 1.7% / 2228
    8. Dell Vostro 1500 1.5% / 2046
    9. Dell Inspiron 1520 1.4% / 1924
    10. Sony VAIO FZ 1.4% / 1863
    11. Apple MacBook 1.4% / 1811
    12. Dell Vostro 1000 1.3% / 1750
    13. HP Pavilion dv6000z 1.2% / 1576
    14. Sony VAIO CR 1.1% / 1456
    15. Lenovo ThinkPad R61 1.1% / 1452

• Merhaba Brave,

Maalesef bende o dediğin şarjda iken çıkan ses yok.

Saygılarımla,

Mahoni718
  • arkadşlar hadi bizde bir dernek kuralıp xps 1330 kullananlar derneğidiye isterseniz tabi ben açıyorum isteyen arkadaşları oraya bekliyorum.
  • Bende de şarjda ekstradan duyulan bir ses yok.
    Üzüldüm, hemen aldığınız yere gösterin :(
  • quote:

Orjinalden alıntı: cmax

Bende de şarjda ekstradan duyulan bir ses yok.
    Üzüldüm, hemen aldığınız yere gösterin :(

ilk baslarda bende de yoktu, fakat wi-fi sorunu gibi bu da sonradan cikti. hatta simdi bluetooth sorunu da eklendi diyebilirim. bluetooth mouse kullaniyorum fakat bazen bilgisayar acildiginda aktif olmuyor, kapatip tekrar acmak zorunda kaliyorum.

makineden sogumaya basladim , surekli problem cikarir oldu.
  • 1- Wireless bağlantısının 15 dakika yada 30 dakika süreden sonra koptuğu, bazılarında wireless kartı açık gözüktüğü halde, bağlantı kurulamadığı, bazılarında ise wireless kartının kapandığının ve ne yapılırsa ayapılsın bilgisayarı yeniden başlatmadıktan sonra tekrar açılamadığı gibi bir problemle karşılaşıldığı,

2- Hard diskten azda olsa inilti geldiği,

3- Yine muhtemelen hard diskten yada başka bir yerden arada bir "klik" diye bir ses geldiğinden bahsediliyor,

4- Parmak izi okuyucusunun olup olmadığı, olsada herhangi bir işe yaramadığından bahsediliyor,

5- Ekranın Normal yada LED ekran olup olmadığından bahsediliyor,

6- CD ve DVD sokup çıkarırken garip seslerin geliyor olmasından bahsediliyor,

7- Şarj süresi

8- Isınma sorunu

_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-

1. Su ana kadar Wireless bağlantisi ile hic sorunum olmadi Allaha sukur . Her halukarda agda kaldim ve dusmedim. Baglanti olarakta oldukca iyi bu arada oldukca buyuk bir evde oturmama ragmen her odada nerdeyse ayni siddetle baglanmaktayim cubuk `4` ten asagiyi hic gormedi diyebilirim gonul rahatligi ile.

2. Hard Disc'ten gelen ses simdiye kadar kullandigim Notebooklar arasinda en az rahatsizlik vereni. Beni hic ama hic rahatsiz etmiyor.

3. Klik sesine henuz sahit olmadim :)

4. Parmak izi okuyucum var ve kullanisli oldugunu dusunuyorum.

5. Ekranim normal .

6. Dogru ; Dvd & Cd alirken ses cikariyor ama bir sure sonra fazla obsesif degilseniz alisiyorsunuz bu sesin cikmasina.

7. Sarz kullanimla doru orantili olarak oldukca tatmin edici 4 Cell'le ortalama2 saat 35 dakika, 6 Cell'le ise yaklasik 3 saat 40 dakika gidiyor tabi asil sureyi zaman belli edecek :P

8. Isinma var ama abartilacak gidi degil diye dusunmekteyim.

Umarim faydali olabilmistir dusuncelerim ...

• xps 1330 alacaklar uzak dursun . makina amerikada çok sorun çıkardı. eylülde epey araştırdım. iyi ki vazgeçmişim diyorum

merak eden okusun ;http://forum.darkhardware.com/viewtopic.php?f=14&t=152942
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.