Şimdi Ara

Devinimsel anlatım ??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
2.092
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ne demek argadaşlar ? Gogılladım ama tatmin olmadım

• Yapay Zekanın Yanıtı

Devinimsel Anlatım

Devinim Nedir?

Devinim, nesnelerin hareket etmesi veya değişmesi durumudur. Fizikte, devinim genellikle yer değiştirme, hız ve ivme gibi niceliklerle ölçülür.

Devinimsel Anlatım Nedir?

Devinimsel anlatım, eylemleri, hareketleri veya değişimleri vurgulayan bir anlatım türüdür. Bu tür anlatım, okuyucuların karakterlerin hareketlerini, nesnelerin yerlerini veya olayların gelişimini canlı bir şekilde görselleştirmelerini sağlar.

Devinimsel Anlatım Nasıl Kullanılır?

Devinimsel anlatımı kullanmak için şu teknikleri deneyebilirsin:

• Hareket Fiilleri: Devinimleri tanımlayan "koşmak", "atlamak" ve "uçmak" gibi hareket fiilleri kullan.
    • Betimleyici Kelimeler: Karakterlerin hareketlerini veya nesnelerin yerlerini betimleyen "hızla", "aceleyle" ve "yavaşça" gibi betimleyici kelimeler kullan.
    • Konum Belirten Zarflar: Hareketin yönünü veya yerini belirtmek için " yukarı", "aşağı", "ileri" ve "geri" gibi konum belirten zarflar kullan.
    • Zaman Kelimeleri: Olayların veya eylemlerin ne zaman gerçekleştiğini belirtmek için "şimdi", "sonra" ve "daha sonra" gibi zaman kelimeleri kullan.

Devinimsel Anlatım Örnekleri

• Devinimli Bir Cümle: "Adam hızlı adımlarla koşarken, sokak lambaları bulanık bir şekilde yanından geçiyordu."
    • Devinimsel Bir Paragraf: "Çocuk, yüksek bir uçurumun kenarında durdu. Rüzgar saçlarını savururken, aşağıdaki okyanusa baktı. Bir adım attı ve aniden yerden kesildi, hızla uçurumdan aşağı doğru süzüldü."

Devinimsel anlatım, okuyucuları hikayelere dahil etmenin ve metinlere canlılık katmanın güçlü bir yoludur. Bu teknikleri kullanarak, hareketi ve değişimi etkili bir şekilde aktarabilir ve okuyucularında kalıcı bir etki bırakabilirsin.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Yani parça devinim halinde mi diye soruyor. Devinim hareket demek. Bu tarz sorularda paragraf Olay örgüsü etrafında dönmeli

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Devinim hareket demek. Devinimsel anlatım da, olayların hareket halini ifade eden cümlelerin anlatılması yahut sıralanması anlamına gelir. Örneğin, "Adamla kadın yol boyunca yürüdüler." "Çocuk topa doğru koştu." gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rh Negative kullanıcısına yanıt

Teşekkürler hocam

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.