Şimdi Ara

DFI Ultra-D Çipset Fanından BIKTIM!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
786
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Nedir kardeşim bu, hem 50 derecelerde ısınıyor, hemde 6-7 bin rpm de fanı dönüyor. Çok pis bir ses yapıyor. Bilsem bu anakartı hayatta almazdım, ne nalet şeymiş yahu! Bu kuzey köprüsü çipini daha az sesle soğutacak bir çözüm yok mudur? Bu anakarta uygun kuzeyköprüsü + cpu yu soğutacak bir su soğutma varsa hemen alıcam.

• yok mu?
  • Soğutucunun üstüne ekran kartı dayandığı için aynı yükseklikte daha iyisini bulmak zor. Bende de 50 dereceye yaklaşıyor ama fan 3500rpmde dönüyor. 7000 rpm'de de 4000 rpm'de de hemen hemen aynı sıcaklıkları gözlemledim, sonra smartguardian'da fan hızını 3500 rpm civarına sabitledim sesten kurtuldum ama kasanın kapağını kapatmıyorum. Kapatınca 55 derece civarı oluyor sıcaklık.

Ayrıca bu DFI'ın değil NF4ün sorunu bu, çok ısınıyor çünkü, bundan önce ASUS A8N SLI anakartım vardı onda da aynıydı durum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: metborn

Soğutucunun üstüne ekran kartı dayandığı için aynı yükseklikte daha iyisini bulmak zor. Bende de 50 dereceye yaklaşıyor ama fan 3500rpmde dönüyor. 7000 rpm'de de 4000 rpm'de de hemen hemen aynı sıcaklıkları gözlemledim, sonra smartguardian'da fan hızını 3500 rpm civarına sabitledim sesten kurtuldum ama kasanın kapağını kapatmıyorum. Kapatınca 55 derece civarı oluyor sıcaklık.

Ayrıca bu DFI'ın değil NF4ün sorunu bu, çok ısınıyor çünkü, bundan önce ASUS A8N SLI anakartım vardı onda da aynıydı durum.

Kasa nasıl ? Hava sirkülasyonu iyimi ?
  • Evet arkadaşlarında dediği gibi kasadaki havalandırma iyiyse 3300 devire alalbilirsin fanı. Ama kontrollü olarak takip et sürekli. Benim 3300 devirde sesini duymuyorum.
  • Kasa hava sirkülasyonu iyi, 5 tane fan var (2 si yanda, 92 mm lik, 1 üst, bir arka, bir ön)

su soğutma deneyen oldu mu peki? oraya su soğutma bloğu sığar gibime geliyo bir ihtimal
  • quote:

Orjinalden alıntı: Keşiş

quote:

Orjinalden alıntı: metborn

Soğutucunun üstüne ekran kartı dayandığı için aynı yükseklikte daha iyisini bulmak zor. Bende de 50 dereceye yaklaşıyor ama fan 3500rpmde dönüyor. 7000 rpm'de de 4000 rpm'de de hemen hemen aynı sıcaklıkları gözlemledim, sonra smartguardian'da fan hızını 3500 rpm civarına sabitledim sesten kurtuldum ama kasanın kapağını kapatmıyorum. Kapatınca 55 derece civarı oluyor sıcaklık.

Kasa nasıl ? Hava sirkülasyonu iyimi ?

Bende sirkülasyon iyi değil o yüzden kasa kapağı devamlı açık.

quote:

Orjinalden alıntı: muratremx

su soğutma deneyen oldu mu peki? oraya su soğutma bloğu sığar gibime geliyo bir ihtimal

Eğer ekran kartın büyükse oda olmaz çünkü çipset fanını boydan boya kapatıyor, su soğutmada soğutma bloğu uygun gelse bile bağlantı boruları, vidaları vs takmaya izin vernez. Eğer kart küçükse bir ihtimal olabilir

• bende de asus a8n sli var ama hiçte ses çıkartmıyor.Isınmada yok ortala sıcaklık 31-40arasında derece sizin boardlarda sorun olmasın?42 derece daha görmedim bile?
  • ekran kartı büyük yaw, 6600GT var
    fanın üstüne kadar geliyor

ah bu nforce4 den çekeceğimiz var demek ki
  • Bendede aynı sorun var.:D Ne yapıyorum, gece gürültü çok fazla oluyor. Dl a bırakıyorum uyutmuyor:D 3500rpm e çekiyorum fan hızını sessizleşiyo iyice. Cpu fanınıda 1500 e çekiyorum baya sessiz oluyo o zaman. Kasanın kapağı her zaman açık ve vga dada silencer takılı. Oraya bi çözüm geitmek lazım aslında.
  • asus premium al.fansız.borularla sogutuyor.ayrıca şıpnadanak raid kurabiliyorsun...
  • ben ayni capta o lanet fani sökup sessiz bir fan taktim. 2500rpm de 17db falan simdi 45c civari. ohh be kurtuldum o manyak fandan
  • vala bende de NF4 ultra var.Epox 9NPA+ Ultra.ama chipset 35 dereceyi pek geçmiyor.Üstelik 1,6 volt veriyorum şuan.fan sesinden bende muzdaribim.Bazen fanın soketini çekip pasif doğtma gibi kullanıyorum.O zaman bile 50 dereceye çıkmıyor.DFI ile ilgili birşey galiba bu...
  • 865pe:

nası bir fan taktın? nerden temin edebilirim?
  • o fanı ancak 3000 devirde çalıştırabilirsen rahatsız etmez ben öyle yapom ayrıca ısı en fazla40 oluyoo
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.