Şimdi Ara

Diğer bilgisayarın internet hızını sabitleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
2.474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba beyler evime bir adet kablosuz modem var evde ise 2 masaüstü 1 tane laptop var ve 1 tanede dreambox denilen şifre kırıcı kutu var. Neyse direk geçeyim konuya ben bu diğer bilgisayarların internet hızını sabitlemek istiyorum . İnternetim 8 mbit ttnet sınırsız . Benim bilgisayarım yukarı katta diğer masaüstü ve laptop ise modeme çok yakın 9dbı wiriless adaptör kullanıyorum . Onların hızını 1 mbiti geçmiyecek şekilde ayarlamak istiyorum böylece benim internetim çok fazla kasmayacak . Bu nasıl yapılır ayrıntılı bir şekilde anlatılmış konu var yada bir kardeşimiz anlatırsa sevinirim .

Beyler bir de kardeşim internet sınırsız diye her şeyi kendi masaüstüne bilgisayarına indiriyor bunun içinde bir bir proğram felan varmı. Yani o bilgisayarında bişey indirirmeye çalışırken ben engelleyebilirmiyim cafelerdeki gibi onun bilgisayarını gerektiğinde nasıl kontrol edebilirim evimiz dublex olduğundan ben genelde yukarda olurum onun yanında pek duramam . Bunun içinde bir açıklanmış konu yada proğram varsa lütfen söyleyin. Yorumlarınızı eksik etmeyin. Şimdiden teşekürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi r23r3234f43f243 -- 4 Eylül 2011; 22:45:16 >

• kardeş bu işi yapmanın 2 yolu var.
    1. ve kolay olanı hızını limitlemek istediğin bilgisayara netlimiter gibi bir program kurman. bu programı kurup ayarladığında o PCnin hızını sabitlemiş olursun. tabi kullanan kişi bu programı kapatırsa çalışmaz

2. yöntem bu limitlemeyi modem üzerinden ayarlaman. fakat çoğu modem bu işi yapamaz. zyxelin bazı modelleri yapıyor bildiğim kadarıyla. ayrıca airties de QoS hizmeti ile bunu yaptığını iddia ediyor ama ben uğraştım yapamamıştım. airties müşteri hizmetlerini aradım sizin modemde QoS var ama hız limitleme yapamazsınız dediler

bir de ek olarak kardeşinin bağlantıyı sömüren programı torrent yada emule tarzı belli bir portu kullanan bir programsa bu portu modemden engelleyebilirsin. bunu da her modem yapar
  • Lord Sandman Hocam teşekürler . Diğer Arkadaşların bildikleri hız limitler proğram varsa yada modem üzerinden o bilgisayarın hızını sabitliyemi bilen varsa lütfen yorum yazsın . Çok acil. Ve ya başka yöntemler bilenler lütfen yorum yazsın . Teşekürler
  • Kaya-H , daha detaylı bilgi verirsen arkadaşlar yardımcı olabilir. modeminin mark-modeli nedir??
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lord Sandman

Kaya-H , daha detaylı bilgi verirsen arkadaşlar yardımcı olabilir. modeminin mark-modeli nedir??

Doğru söyliyorsunuz . ZyXEL p-660w-t1 tek port kablosuz ADSL2+ modem .
    Pek iyi bir modem değil ttnet ten alındı ve o modem evimde 4 cihaza internet veriyor
    Zaten benim pc ile modem arasında onca duvar var 9dbı wiriless kullanıyorum full çekiyor ama yavaş acil bu işi çözmem lazım.
    Onların internet hızını sabitlemeliyim . Yada benimkini artırmalıyım. Şöyke olabilirmi Kablosuz modem benim bilgisayarın ıp sine daha fazla internet göndermesi gibi . Tüm diğer arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.