Şimdi Ara

DİJİTAL FOTOGRAF MAKİNASI SEÇİMİNDE YARDIM EDİN LÜTFEEN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ARKADAŞLAR FOTOĞRAF MAKİNASI ALMAYA KARAR VERDİM PEK FAZLA ZAMANIM DA KALMADI AYIN 18 İNE KUZENIM GELECEK AMERIKADAN...BELIRLI BIR SINIFIN FOTOGRAF MAKINALARI ARASINDA KALDIM (BUYUKLUK OLARAK).... MP3 OLSA DUSUNMEDEN SOYLERDIM AMA FOTOGRAF MAKINASI OLUNCA VE BIRAZ DA OKUYUNCA KAFAM BAYA KARISTI.. BIR SURU KRITERI VAR BUNUN.. O YUZDEN BAKTIGIM VE ISINDIGIM MODELLERI PAYLASMAK ISTEDIM SIZINLE...BUNLAR ARASINDAN HEM FIYAT HEMDE KALITE OLARAK HANGISI IYI ISE ONU ALACAGIM TABI SIZIN YARDIMLARINIZLA...MODELLER SUNLAR ARKADASLAR

Canon PowerShot SD950IS 12.1MP Digital Camera with 3.7x Optical Image Stabilized Zoom (Titanium) 349$
    Canon POWERSHOT-A650IS 12.1MP Camera with 6x Optical Zoom and 2.5" LCD 360$
    Fujifilm Finepix F50fd 12MP Digital Camera with 3 x Optical Image Stabilization 219$
    Canon PowerShot G9 12.1MP Digital Camera with 6x Optical Image Stabilized Zoom 439$ (GÜZELE BENZİYOR.)
    sony W200 314$

Panasonic Lumix FX100K 12.2MP Digital Camera with 3.6x Wide Angle MEGA Optical Image Stabilized Zoom (Black) 298$

ILK BASTA FUJIYE KILITLENMISTIM FAKAT ESKI MODELI OLAN F31FD NIN DAHA IYI OLDUGUNUN SOYLEYENLERIN SAYISI COK ..BU NASIL ISTIR ANLAMADIM. ESKI YENIYI ARATIYOR FOTOGRAF MAKINALARINDA SANKI BAZI MODELLERDE DE BOYLE BIRSEY VAR..

MESELA G9 HOŞ GIBI AMA FIYATI BIRAZ TUZLU...G7 ALIYIM DIYORSUNUZ 300 DOLAR FAZLA..NASIL IS BENDE ANLAMMIS DEGILIM... ALACAGIM FOTOGRAF MAKINASI BUNLARIN BUYUKLUGUNDE OLACAK... CEKIM KALITESININ COK IYI OLMASINI ISTIYORUM... ILK DEFA ALICAM SONSUZA DEK DE KULLANACAK DEGILIM FAKAT ALMISKEN 1 -2 SENE IDARE ETSIN ISTIYORUM... FOTOGRAFCILIGA MERAK SARARSAM EGER DAHA IYISINI ALMAKTAN HIC CEKINMEM ...

• selamlar arkadaşım geçende canon s2 ıs aldım çok inanılmaz bir makine fujiden daha iyi inan bana 12x optik ve 4x dijitan yapıyor toplamda 48x ve yinede çok harika resimler çekiyor.adana da oturuyorum 3 kişiye daha sattım 610 liraya çantası ve 1gb kart ile satıyorum.adına fatura var ve garantili.erkaylardan türkiye dağıtıcısı.
    unutmadan 1cmden makro foto çekiyor...bana ulaşmak istersen pm at.sana çekilmiş foto yollarım.1-2 değilde eminim sen bunu 7-8 sene kullanırsın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: altugozelkose

selamlar arkadaşım geçende canon s2 ıs aldım çok inanılmaz bir makine fujiden daha iyi inan bana 12x optik ve 4x dijitan yapıyor toplamda 48x ve yinede çok harika resimler çekiyor.adana da oturuyorum 3 kişiye daha sattım 610 liraya çantası ve 1gb kart ile satıyorum.adına fatura var ve garantili.erkaylardan türkiye dağıtıcısı.
    unutmadan 1cmden makro foto çekiyor...bana ulaşmak istersen pm at.sana çekilmiş foto yollarım.1-2 değilde eminim sen bunu 7-8 sene kullanırsın.

hocam kusura bakmayın ancak arkadaşın abd den alma ıhtımalı varmıs .
    bu durumda tr den alması pek mantıklı olmaz kaldı kı zaten canon s5 modelı bıle abd de 379 dolara alınabılıyor.

http://www.circuitcity.com/ssm/Canon-PowerShot-S5-IS-8-Megapixel-Digital-Camera-Black-POWERSHOTS5IS/sem/rpsm/oid/184551/catOid/-13062/rpem/ccd/productDetail.do

• quote:

Orjinalden alıntı: KaLiHoRas_song

quote:

Orjinalden alıntı: altugozelkose

selamlar arkadaşım geçende canon s2 ıs aldım çok inanılmaz bir makine fujiden daha iyi inan bana 12x optik ve 4x dijitan yapıyor toplamda 48x ve yinede çok harika resimler çekiyor.adana da oturuyorum 3 kişiye daha sattım 610 liraya çantası ve 1gb kart ile satıyorum.adına fatura var ve garantili.erkaylardan türkiye dağıtıcısı.

hocam kusura bakmayın ancak arkadaşın abd den alma ıhtımalı varmıs .
    bu durumda tr den alması pek mantıklı olmaz kaldı kı zaten canon s5 modelı bıle abd de 379 dolara alınabılıyor.

http://www.circuitcity.com/ssm/Canon-PowerShot-S5-IS-8-Megapixel-Digital-Camera-Black-POWERSHOTS5IS/sem/rpsm/oid/184551/catOid/-13062/rpem/ccd/productDetail.do

tabi ki daha mantıklı geçen sene belçikadan fujifilm a700 aldım 2,5 inç ekran :D
    düştü kırıldı 100eu ya almıştım 170 lira yapıyor.sıcaktan ekranı çatladı garanti kapsamında ama burada kabul etmiyorlar.yaa parasıyla dedim adamlar olmaz istanbula gönderiyoruz dediler burdan alsaydınız olurdu dediler.ve tamirci 100lira istiyor:D
    demem o ki eğer uluslar arası garantisi yoksa boşuna almayın.benden tavsiye....

• böyle binde bir olan bir durum için garanti gereksiz,
    neden derseniz zten alacagı makıneyı tr fiyatının en az 200 ytl altına alacak boyle b ır durum olursa kı cok cok nadır rastlanan seylerdır, varsın olsun.
    değmez tr den almaya...
  • Ya yapmayın, S2 tarihin derin sularında kaldı ve fujinin hangi makinesi ile kıyaslıyorsunuz. Eğer S6000fd/65000fd hatta F30 ve F31Fd ile mukayeseye kalkıyorsanız her 3' üde Bırakın S2' yi S5' e bile NAL TOPLATIR. Kaldı ki kıyaslamakta yanlış S2,S3 ve S5 dSLR/like, S6000fd/S6500fd hariç diğerleri Compact makineler. Hele hele Fuji A 700 ile kıyaslamakta hiç olmaz. S2 Otobüs, A700 bisiklet
  • ancak bu kadar iyi cevap olurdu.
    quote:

Orjinalden alıntı: bipekkan

Ya yapmayın, S2 tarihin derin sularında kaldı ve fujinin hangi makinesi ile kıyaslıyorsunuz. Eğer S6000fd/65000fd hatta F30 ve F31Fd ile mukayeseye kalkıyorsanız her 3' üde Bırakın S2' yi S5' e bile NAL TOPLATIR. Kaldı ki kıyaslamakta yanlış S2,S3 ve S5 dSLR/like, S6000fd/S6500fd hariç diğerleri Compact makineler. Hele hele Fuji A 700 ile kıyaslamakta hiç olmaz. S2 Otobüs, A700 bisiklet
  • arkadaslar yardımlarınız için tesekkurler ama ben buyuk makına ıstemıyorum sıze verdıgım orneklerle de kısıtlı kalmanıza gerek yok ama buyukluklerı orneklerdekını gecmesın lutfen s6000fd / s6500fd farklı departmanda makınalar.. SLR istemiyorum arkadaslar en azından sımdılık... benım ıstedıgım kucuk olsun ama ıyı iş gorsun...
    ilk başta nıyetı bozmustum fuji finepix f50fd alacaktım sonra yorumları okudukca olaz gıbı geldı..
    Arkadaşlar yukarda sundugum modellerı kullanan arkadaşlar yok mu hıc ? bana yardımcı olun lutfen...
    bugun electro worl de canon g7 modelıne baktım g9 un bır altı... 1099 fıyat cekıyorlar.. 320 gr agırlıgı var ama kalıteye benzıyor makına... fuji finepixf50fd burda yok daha.. sony w200 gordum o da 1090 fıyatı var..buradakı fıyatlar cok yuksek..ayrıca w200 ıcın gece cekımlerı ıyı degıl dıyorlar.. panasonıc var o da 746 ıdı galıba... ona da sureklı konustugum bır abim iyi degıl dedı... sızın yorumlarınızı beklıyorum arkadaslar....
  • Bende senin gibi haftalardır araştıyorum, yaklaşık senin düşündüğün makinalardı benimde tercihlerim, sadece bazen aklım Sony H9, Canon S5 IS gibi makinalara da kayıyordu. Ancak en sonunda Canon G9'da karar kıldım, Amerika'dan gelecek kuzenimi bekliyorum bende. Biraz fiyatı pahalı ama düşündüğün makinalar arasında en iyisi bence G9. (tabii bunu yurtdışı sitelerde okuduğum yorumlar ve incelemeler sonucunda söylüyorum)
  • İmmmdi. ! Bu çok tuhaf dünya, G9 heyecenla beklendi G7' yi geçemedi, Canon Compacta A-6xx serisi çıkarttı Aradaki 620' nin kıymeti sonradan anlaşıldı sonra gelenler A-630 ve 640 bekleneni veremedi. 2 elde A-620 tavan yaptı. Fuji F30 sonrası F31fd' yi çıkarttı bir adım öteye götürdü arkasından F40' ı çıkarttı makinanın tam anlamı ile içine etti. F50fd yi çıkarttı herkes hala AAAhhhh!, oF O F30-F31fd neydi ah ah ! diyor. Canon 350D yi çıkarttı Efsane oldu, 400D kimseyi tatmin etmedi. Yine Fuji S9500/9600 arası bir makina çıkarttı s6000fd/6500fd sonrası sensör problemi ortaya çıktı onu kıstı bunu kıstı Olmadı S8000 yok S5700-5800 çıkarttı. Hiçbiri S7000 tadını vermedi, Hakeza panasonic FZ30 ile kendine geldi ama arkası FZ50 ümit edildiği gibi olmadı.
    Bir yılı aşkın şu işin içine daldım bu saçmalığı çözemedim.
    Sevgili arkadaşım @raikkonen21,
    Firmalar Compact modellerde kullanılan 1/2.5"......1/1.6 ufak sensörde ısınma ve yüksek ISO problemlerini henüz çözemediler. bu nedenle çoğu sorularda karşılaştığımız Efendim Gece Çekimi iyi olsun Olsun ama ISO' yu yükseltirseniz çoğu makine 200 ISO' nun üstünde kabul edilemiyecek kadar yüksek noise üretiyor. Az da olsa, abzı makineler uzun enstantane değerlerinde ısınma nedeni ile Hot pixel üretebiliyor.
    Bu nedenle alacağınız makine de mutlaka IS olmalı. 5 veya max 6x zoom düşünün. Paket pil değil olabildiğince AA pil ve tercihan 4 pil kullanan bir makine arayın. Cebe sığsın kartvizit gibi olsun demeyin, bilinki minyatürize 0lmuş herşey bozulduğunda kaldır at takımındandır. Özellikle full manuel kullanıma A ve S öncelikleri olan bir makina arayın.Bütün bunlar önemli değilse gidin o zaman Samsung digimax D850 alın. Üstelik IS benzeri ASR var ve tüm ihtiyacınızı fazla fazla görür 221 YTL, arta kalan para da cebiniz de kalsın. Bende hayır duanızı alayım....

quote:

Orjinalden alıntı: raikkonen21

arkadaslar yardımlarınız için tesekkurler ama ben buyuk makına ıstemıyorum sıze verdıgım orneklerle de kısıtlı kalmanıza gerek yok ama buyukluklerı orneklerdekını gecmesın lutfen s6000fd / s6500fd farklı departmanda makınalar.. SLR istemiyorum arkadaslar en azından sımdılık... benım ıstedıgım kucuk olsun ama ıyı iş gorsun...
    ilk başta nıyetı bozmustum fuji finepix f50fd alacaktım sonra yorumları okudukca olaz gıbı geldı..
    Arkadaşlar yukarda sundugum modellerı kullanan arkadaşlar yok mu hıc ? bana yardımcı olun lutfen...
    bugun electro worl de canon g7 modelıne baktım g9 un bır altı... 1099 fıyat cekıyorlar.. 320 gr agırlıgı var ama kalıteye benzıyor makına... fuji finepixf50fd burda yok daha.. sony w200 gordum o da 1090 fıyatı var..buradakı fıyatlar cok yuksek..ayrıca w200 ıcın gece cekımlerı ıyı degıl dıyorlar.. panasonıc var o da 746 ıdı galıba... ona da sureklı konustugum bır abim iyi degıl dedı... sızın yorumlarınızı beklıyorum arkadaslar....

• pekı hocam canon sx100 nasıl bı alet..4 pılle ebatlar normal 6x zoom 8 megapixel is var...
    quote:

Orjinalden alıntı: bipekkan

İmmmdi. ! Bu çok tuhaf dünya, G9 heyecenla beklendi G7' yi geçemedi, Canon Compacta A-6xx serisi çıkarttı Aradaki 620' nin kıymeti sonradan anlaşıldı sonra gelenler A-630 ve 640 bekleneni veremedi. 2 elde A-620 tavan yaptı. Fuji F30 sonrası F31fd' yi çıkarttı bir adım öteye götürdü arkasından F40' ı çıkarttı makinanın tam anlamı ile içine etti. F50fd yi çıkarttı herkes hala AAAhhhh!, oF O F30-F31fd neydi ah ah ! diyor. Canon 350D yi çıkarttı Efsane oldu, 400D kimseyi tatmin etmedi. Yine Fuji S9500/9600 arası bir makina çıkarttı s6000fd/6500fd sonrası sensör problemi ortaya çıktı onu kıstı bunu kıstı Olmadı S8000 yok S5700-5800 çıkarttı. Hiçbiri S7000 tadını vermedi, Hakeza panasonic FZ30 ile kendine geldi ama arkası FZ50 ümit edildiği gibi olmadı.
    Firmalar Compact modellerde kullanılan 1/2.5"......1/1.6 ufak sensörde ısınma ve yüksek ISO problemlerini henüz çözemediler. bu nedenle çoğu sorularda karşılaştığımız Efendim Gece Çekimi iyi olsun Olsun ama ISO' yu yükseltirseniz çoğu makine 200 ISO' nun üstünde kabul edilemiyecek kadar yüksek noise üretiyor. Az da olsa, abzı makineler uzun enstantane değerlerinde ısınma nedeni ile Hot pixel üretebiliyor.
    Bu nedenle alacağınız makine de mutlaka IS olmalı. 5 veya max 6x zoom düşünün. Paket pil değil olabildiğince AA pil ve tercihan 4 pil kullanan bir makine arayın. Cebe sığsın kartvizit gibi olsun demeyin, bilinki minyatürize 0lmuş herşey bozulduğunda kaldır at takımındandır. Özellikle full manuel kullanıma A ve S öncelikleri olan bir makina arayın.Bütün bunlar önemli değilse gidin o zaman Samsung digimax D850 alın. Üstelik IS benzeri ASR var ve tüm ihtiyacınızı fazla fazla görür 221 YTL, arta kalan para da cebiniz de kalsın. Bende hayır duanızı alayım....

quote:

arkadaslar yardımlarınız için tesekkurler ama ben buyuk makına ıstemıyorum sıze verdıgım orneklerle de kısıtlı kalmanıza gerek yok ama buyukluklerı orneklerdekını gecmesın lutfen s6000fd / s6500fd farklı departmanda makınalar.. SLR istemiyorum arkadaslar en azından sımdılık... benım ıstedıgım kucuk olsun ama ıyı iş gorsun...

• Fuji F50fd gold bilgisyaarda satılmakta. Kullanıyorum, tavsiye de ederim.

quote:

• kardes dedıgın makınaya bende sıcak bakıyorum g9 un herseyı manuel nerdeyse...en azından kullananlar oyle soyluyor..ne buyuk ne de cok kucuk. elektro world de g7 i inceledim. guzel bır makına ... onda karar kılacagım galıba..

quote:

Bende senin gibi haftalardır araştıyorum, yaklaşık senin düşündüğün makinalardı benimde tercihlerim, sadece bazen aklım Sony H9, Canon S5 IS gibi makinalara da kayıyordu. Ancak en sonunda Canon G9'da karar kıldım, Amerika'dan gelecek kuzenimi bekliyorum bende. Biraz fiyatı pahalı ama düşündüğün makinalar arasında en iyisi bence G9. (tabii bunu yurtdışı sitelerde okuduğum yorumlar ve incelemeler sonucunda söylüyorum)

Haklısın abı daha once de bahsettım eskıler hep yenılerı aratıyor nedense... ama bu senın dedıgın sorunu cozmelerı bıraz zaman alacak galıba...buyuk makınalara benım de ıcım gıdıyor.. kucuk makınaların bozulma rıskı buyuk ama ben bir SLR makınayı her yere goturemem kı ... ornek vereyım... bır ay sonra fınallerım var mesela... sadece sınava gıdecegım... uzun sure goremeedım arkadaslarımla bulusup gezıp eglenmek ıstıyorum aynı zamanda o guzel anları bır kareye dondurmak.. İkincisi daha ıl defa bır fotograf makınası alacagım.. bu gune kadar hep telefonlarla gectı omur :) ama almıskende bıraz kalıtelı olsun ıstedım...Canon G9 a ısındım galıba.. canon G7 alacaktım ama amazonda g7 700$ g9 437$ ... boyle bır sacmalık da var ısın acıkcası..G9 ne cok buyuk ne de cok kucuk...3 4 gune kadar kararımı bıldırecegım arkdasıma...

quote:

İmmmdi. ! Bu çok tuhaf dünya, G9 heyecenla beklendi G7' yi geçemedi, Canon Compacta A-6xx serisi çıkarttı Aradaki 620' nin kıymeti sonradan anlaşıldı sonra gelenler A-630 ve 640 bekleneni veremedi. 2 elde A-620 tavan yaptı. Fuji F30 sonrası F31fd' yi çıkarttı bir adım öteye götürdü arkasından F40' ı çıkarttı makinanın tam anlamı ile içine etti. F50fd yi çıkarttı herkes hala AAAhhhh!, oF O F30-F31fd neydi ah ah ! diyor. Canon 350D yi çıkarttı Efsane oldu, 400D kimseyi tatmin etmedi. Yine Fuji S9500/9600 arası bir makina çıkarttı s6000fd/6500fd sonrası sensör problemi ortaya çıktı onu kıstı bunu kıstı Olmadı S8000 yok S5700-5800 çıkarttı. Hiçbiri S7000 tadını vermedi, Hakeza panasonic FZ30 ile kendine geldi ama arkası FZ50 ümit edildiği gibi olmadı.

Birde dıjıtal fotograf makınası forumunda sunu farkettım...ben mp3 formunda istedigim modelın incelemesını kolayca bulabılıyordum... ama burda bulmakta zorlanıyorum acıkcası..fujı f50fd nın yapılmıs ama yabancı dıllle. g9 yok .... baska bır sıtede brısı yapmıs memnun oldugunu soyluyor fakat baska bır kullanana altına yorumunu yazmammıs. sony w200 de aynı sekılde.. Ben istiyorum kı , arkadasım ben su makınaları kullandım bu guzel demelerını.cunku sıtelerde ozellıklerı zaten verılıyor.. fakat aynı ozellıkte ıkı makına arasında bıle daglar kadar fark olabılıyo. kullanısı lens kalıtesı vs vs.

• sx100is ve g9 arasında bende kaldım...sx100is e daha yakınım sankı...g9 sekıl olarak pek hosuma gıtmedi
  • raikkonen,

ben ankaradayım ve buradan canon g9 alacağım. ne yazıkki bu foruma yazan arkadaşların çoğu gibi 2-3 gün sonra amerikadan gelecek kuzenim yok. :))))))))))

Canon g9 u ve daha birçok makinayı araştırdım. g9 u tavsiye ederim keşke imkan olsa sa ben de 400 dolar civarında alsam. eğer kuzen getirebilirse ben satın alırım. burada garantilisi 950 ytl ye bulunur. garantisizi de var ama şimdilik kaça bilmiyorum.

kuzene mutlaka söylenmesi gereken şey ekranda ölü piksel olmamamsına dikkat etsin. ben bundan önceki makinamı bu nedenle değiştirmiştim.(canon ixus 750)

makinayı çalıştırıp ekrandaki gereksiz ikaz yazılarını kaldırıdıktan sonra sarı kırmızı yeşil siyah ve beyaz renkli kağıtlara merceği tutsun ve ölü pşksel kontrolğ yapsın.

yalnız şunu da unutmamak gerekir ki garantisiz de olsa türkiye den alınan makina da 1 hafta-ay yada satıcı firmayla anlaşmanıza bağlı olarak birebir değiştirme yapılabiliyor. en azından satarken öyle diyorlar.

tekrar edersek canon g9 u alın derim ben de alacağım.

• yazım hataları için kusura bakmayın,

rusça klavye kullanıyorum ve bazen yanılıyorum
  • quote:

ben ankaradayım ve buradan canon g9 alacağım. ne yazıkki bu foruma yazan arkadaşların çoğu gibi 2-3 gün sonra amerikadan gelecek kuzenim yok. :))))))))))

Canon g9 u ve daha birçok makinayı araştırdım. g9 u tavsiye ederim keşke imkan olsa sa ben de 400 dolar civarında alsam. eğer kuzen getirebilirse ben satın alırım. burada garantilisi 950 ytl ye bulunur. garantisizi de var ama şimdilik kaça bilmiyorum.

kuzene mutlaka söylenmesi gereken şey ekranda ölü piksel olmamamsına dikkat etsin. ben bundan önceki makinamı bu nedenle değiştirmiştim.(canon ixus 750)

makinayı çalıştırıp ekrandaki gereksiz ikaz yazılarını kaldırıdıktan sonra sarı kırmızı yeşil siyah ve beyaz renkli kağıtlara merceği tutsun ve ölü pşksel kontrolğ yapsın.

yalnız şunu da unutmamak gerekir ki garantisiz de olsa türkiye den alınan makina da 1 hafta-ay yada satıcı firmayla anlaşmanıza bağlı olarak birebir değiştirme yapılabiliyor. en azından satarken öyle diyorlar.

tekrar edersek canon g9 u alın derim ben de alacağım.

tesekkur ederım kardes uyarıların ıcın ...ıkıncı bır fotograf makınasını parasını sormaksızın komsumuz da ıstıyor fakat gumruk oayı sıkıntıda ... dedım bırını boynuna tak bırını de cantana at gel dıye ama sıkıntı olabılır arastırmam lasım dıyor ... ben kendıme geldıgıne dua edecegım :)

• CANON G9 ALDIM. TAVSİYE EDERİM. KULLANMAYA BAŞLIYORUM YAKINDA SORULARINIZI CEVAPLAYABİLİRİM.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.