Şimdi Ara

DİKKAT BU YAZIDAKİ 'istemek' FİİLİ GÜÇLÜ BİR ANLAMDA KULLANILMIŞTIR...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • DİKKAT BU YAZIDAKİ "istemek" FİİLİ GÜÇLÜ BİR ANLAMDA KULLANILMIŞTIR...

Annemiz ve babamız bizim dünyaya gelmemizi istemişler. Belliki yaşamın güzel oldugunu düşünmüşler ve bu güzel yaşamı birileriyle paylaşmak istemişler,"korkusuzca" bizi yaratmaya,yaşatmaya karar vermişler ;).

İşte bu yüzden ilk başta karar vermeliyiz.Hiç birşeye üzülmemeye olabilir mesela,yada "- hayır,ben tüm duyguları tatmak isterim üzülmenin de bi degeri var" deyip üzüldüğünüzde dert yanmamaya karar vermeliyiz.
    Sonra daha karşımıza seçenekler dizilmeye başlamadan kararlaştırmalıyız istediğimizi. Neden mi_? Aslında test sistemi hep daha kolay olmuştur sınavlarda bile değil mi? Seçenekleri görüp karar vermek ,hatta karar veremeyip bir o seceneği,bir bu digerini degerlendirmeye "çalıssak" değilmi? Böyle olmamalı,bu yoruyor bizi.

Ya karar verdikten sonra karsımıza hosumuza gidecek yenibir durum cıkarsa? Eyvah! mı? Hiç te değil.Çünkü biz zaten kararımızı vermiştik çok "istedigimiz" birsey üzerine,herseyden önce vermiştik, zaten şuanda sevdiğimiz konumdayız,yerdeyiz veya insanlayız. Ancak zarar görebilme ihtimalimiz oldugunda,yine denemelere girmeden değişiklik kararını almalıyız. Kimseye sormamıza gerek yok aslında,kendimize tam anlamıyla "dürüstçe" soruyorsak eger.

Bazen iki sey birden 3,4 hatta 5 sey birden isteyebiliriz ,üstesinden gelecegimize karar vermeliyiz baştan. Asla sonradan değil bu karar vermeler.

Şimdi otur ve düşün derim,madde madde ne istedigini,yaz ,karar ver hemen ama ne yap et bütün gün düşün ve kararinin gerçek olması icin yoğunlas,bu yogunlasmanin arasına kimsenin yada hicbir gecmisin hatta hicbir parfum kokusunun,melodinin bile girmesine izin verme.İnsanların bakıslarini görme,zihinlerini bilme,onemi yokki. Sevilmek, basarili olmak ,zengin olmak , saygı duyulmak istiyoruz.Ama dıs etkenlere gore davranarak degil kararlari bastan vererek yapabiliriz. Şu cok onemli ki; seceneksiz karar verebilmissek pismanlik hissetme olasılıgımız yok.Sadece bir suru secenek arasindan karar verirsek pişman oluruz cunku herzaman aklımıza takılan bir diger secenek var olacaktır.Ama ilk verdigimiz karar; isteklerimizin olusturdugu bir karardi,yanilma payı olmayan bir karar.

İşte bu yuzden ben onceden dusunuyorum,nasil birisiyle olmak istedigimi,nasıl bir is hayati istedigimi,nerede yasamak istedigimi,nasıl arkadaslarimin olmasini istedigimi..Burada "karar" kararının gerceklesip gerceklesmemesinden daha onemli.. Sorularım hep "nasıl" ile baslıyor,,"hangi" kelimesi ile değil.. Eger neler yasayacagima ben karar veremeseydim,bu hayati bu kadar sevemezdim...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.