Şimdi Ara

DIL 1 Yardim (netlerle ilgili)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
2
Favori
471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar ben dil 1 de ingilizce ogretmenligi istiyorum...aklimda 3 yer var bunlar icin bana iyi bilenler ne kadar net cikarmam gerektigini yazabilir mi acaba? Lutfen gercekten dil hakkinda bilgisi olanlar yazsin

Eskisehir Anadolu Universitesi
    Eskisehir Osmangazi Universitesi
    Cukurova Universitesi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Öncelikle merhaba,

Eskişehir anadolu üniversitesi DİL 1 (2014 En düşük) 429,12008
    Eskisehir Osmangazi Universitesi DİL 1 (2014 En düşük) 416,83286
    Çukurova üniversitesi DİL 1 (2014 En düşük) 391,6719

ile almışlar. Genel olarak ygs 3-4 ten 300-320 arası bir puan alırsan, Ayrıca LYS 5 ten de en düşük 65 doğru yaparsan sanırım okul puanınla birlikte olabilir diye düşünmekteyim. Ama ingilizce öğretmenlikleri hep yüksek olmuştur. O yüzden 65 doğruyu gözden çıkarman lazım. Yada ygs 3-4 şöyle 400 falan olur ozaman 50 doğru yeter sanırım
  • Kocaeli üniversitesi 412 puan orayıda düşün derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakan0403

Kocaeli üniversitesi 412 puan orayıda düşün derim.

Kendine arkadaş mı arıyon lan

• quote:

Orijinalden alıntı: Uçan Urfalı

quote:

o nasil nick lan gorunce kahkaha attim

• quote:

quote:

Ben zaten öğt. tutturamayacam dedim iyiliğim olsun yoksa bahsini açmam
  • quote:

quote:

quote:

Ben zaten öğt. tutturamayacam dedim iyiliğim olsun yoksa bahsini açmam

Tutturamayacam deme işin düşer

• quote:

Orijinalden alıntı: sekomeko1234

Öncelikle merhaba,

Eskişehir anadolu üniversitesi DİL 1 (2014 En düşük) 429,12008
    Eskisehir Osmangazi Universitesi DİL 1 (2014 En düşük) 416,83286
    Çukurova üniversitesi DİL 1 (2014 En düşük) 391,6719

ile almışlar. Genel olarak ygs 3-4 ten 300-320 arası bir puan alırsan, Ayrıca LYS 5 ten de en düşük 65 doğru yaparsan sanırım okul puanınla birlikte olabilir diye düşünmekteyim. Ama ingilizce öğretmenlikleri hep yüksek olmuştur. O yüzden 65 doğruyu gözden çıkarman lazım. Yada ygs 3-4 şöyle 400 falan olur ozaman 50 doğru yeter sanırım

Odtü 482'den düşer mi

• jaguarr1903 kullanıcısına yanıt
    Hocam çoğu kişi yapamadım diyor ama bilinmez gerçi. Ben düşer diye düşünüyorum. İnşallah düşer çünkü bende istiyorum orayı :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Laserquest

Hocam çoğu kişi yapamadım diyor ama bilinmez gerçi. Ben düşer diye düşünüyorum. İnşallah düşer çünkü bende istiyorum orayı :)

İnşallah buluşuruz orada ne diyeyim artık :)
    Türkçe-30
    Sosyal-28
    Matematik-32 falan gelir fen boş
    46 okul puanım var alanım sayısal olduğu için
    Lys de 75 yapsam girerim diye umuyorum

YGS'yi iyi yapan biri için LYS'de 80/80 yapmasına çok gerek yok diye düşünüyorum ama yine de temkinli olmak lazım. Benim YGS biraz hüsrandı zamanım fazla yetmedi Matematikten anca 6 Fenden de 2 tane işaretleyebildim alan bölümlerim fena değildi. LYS'de de kelimelerden başka soru kaçırmak istemiyorum çünkü kelimelerden ne çıkacağı belli değil belki ezberlenen çıkar belki çıkmaz garantisi yok. İnşallah tuttururuz da buluşuruz orada hocam :)
  • quote:

YGS'yi iyi yapan biri için LYS'de 80/80 yapmasına çok gerek yok diye düşünüyorum ama yine de temkinli olmak lazım. Benim YGS biraz hüsrandı zamanım fazla yetmedi Matematikten anca 6 Fenden de 2 tane işaretleyebildim alan bölümlerim fena değildi. LYS'de de kelimelerden başka soru kaçırmak istemiyorum çünkü kelimelerden ne çıkacağı belli değil belki ezberlenen çıkar belki çıkmaz garantisi yok. İnşallah tuttururuz da buluşuruz orada hocam :)

Lys için önerebileceğin deneme ya da vocabulary kaynağı var mı dostum?Benim kullandığım kaynaklar:
    ELS inside and out grammar book
    ELS 2003 YDS dergileri
    Building Profiecincy - Cesur Öztürk
    English Grammar Today - Murat Kurt
    Dilfem-15'li deneme

Hocam bende ELS ve YDS Publishing'in kaynaklarını kullanıyorum. Aynı şekilde ELS'in grammer kitabını, dergilerini bir de english through reading kitabını. YDS Publishing'in tüm kaynakları var yani vocabulary,reading,grammer,dergileri... diğer kullandığınız kaynaklarda güzel ama fazla kaynakta boğulmaya gerek yok bence. Elinizdekileri bitirdikten sonra sürekli deneme çözmek daha mantıklıdır çünkü 120 dakikaya sığdırmak lazım sınavı ve deneme ile pratiğe dökülebilir bunlar. Bir de ben ayriyeten bir kitap almıştım yaz aylarında çözerim diye Ahmet Akın'ın Reading kitabıydı. Kitap cidden çok zor hocam eğer istiyosanız zor bir kaynak bu olabilir mesela. Adam mesela ''tehlike'' anlamına gelen danger'ın tüm synonymlerini yazmış kelime ezberlemek içinde çok güzel bence. Ama dediğim gibi kitap zor yani ben zorlandım soruları çözerken

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Laserquest -- 17 Mart 2015; 16:45:42 >
  • quote:

Hocam bende ELS ve YDS Publishing'in kaynaklarını kullanıyorum. Aynı şekilde ELS'in grammer kitabını, dergilerini bir de english through reading kitabını. YDS Publishing'in tüm kaynakları var yani vocabulary,reading,grammer,dergileri... diğer kullandığınız kaynaklarda güzel ama fazla kaynakta boğulmaya gerek yok bence. Elinizdekileri bitirdikten sonra sürekli deneme çözmek daha mantıklıdır çünkü 120 dakikaya sığdırmak lazım sınavı ve deneme ile pratiğe dökülebilir bunlar. Bir de ben ayriyeten bir kitap almıştım yaz aylarında çözerim diye Ahmet Akın'ın Reading kitabıydı. Kitap cidden çok zor hocam eğer istiyosanız zor bir kaynak bu olabilir mesela. Adam mesela ''tehlike'' anlamına gelen danger'ın tüm synonymlerini yazmış kelime ezberlemek içinde çok güzel bence. Ama dediğim gibi kitap zor yani ben zorlandım soruları çözerken

Teşekkürler hocam takipte kalalım ;)

• Basari siralamasina bakarken odtü'nün burslu yazan bir kismini gordum , ne demek oluyor bilen var mi?

• Ben de Anadolu Universitesi dusunuyorum tabi YGS sonucuma bagli ama su an LYS-5 75/80 yapabiliyorum bakalim... Konuyu favorilere ekleyeyim de sonra yazarim.

• haru8181 H kullanıcısına yanıt
    Hocam büyük ihtimal kıbrıs kampüsünü gördünüz. Paralı oluyor diye biliyorum ben
  • sekomeko1234 kullanıcısına yanıt
    iyi forumlar,

konuya olan hakimiyetinizi görünce sormak istedim bende seneye giriceğim ama suanda üniversite okuyorum 310 civ. puan yapmam gerekiyor neye tekabül eder?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.