Şimdi Ara

DİSTRİBÜTÖR FİRMALARININ KÖLESİYİZ.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dostlar daha önce açmış olduğum bir konuda Creative I-Trigue 3400 ve Logitech Z-2300 kullanıcılarından tavsiyelerini sormuştum ve daha sonra bir arkadaşın tavsiyesiyle onun dediğine göre Vatan Bilgisayarda 183 $ + kdv ye satılmakta olan Creative Megaworks THX 550 5+1 almaya karar verdim.
    Haftasonu İzmir Vatan bilgisayara gidip ürünü sorduğumda ürüne yoğun talep olduğunu ancak kalmadığını söylediler. Bende Vatan Bilgisayarın 444 56 56 numaralı telefonunu aradım ve telefonda yaklaşık 20 dakika sıramın gelmesini bekledikten sonra yetkili bir şahısala konuşmayı başarabildim. İlgili kişi bana 2 parti halinde ve uygun fiyatla bu ürünü sattıklarını ancak kalmadığını, bu ürüne çok yoğun bir talep olduğunu bu talebi distribütör firmaya ilettiklerini ancak distribütör firmanın bu ürünü tekrar getireceğini zannetmediklerini söyledi.
    Bende Vatan bilgisayara Creative Megaworks THX 550 5+1 veren Koyuncu Elektronik'i aradım ve sordum. Bana ürünü 2 parti halinde Vatan Bilgisayara verdiklerini ve stoklarını erittiklerini, ellerinde olmadığını, halen üretildiğini ancak tekrar getirmeyi düşünmediklerini söyleyerek, yerine Creative Gigaworks S750 7+1 sistemi almamı tavsiye etti. Kısacası bana piyasada 500 dolar civarında sattıkları bir üst model ürün varken ne kadar yoğun talep olursa olsun, fiyatı düşen Megaworksü getirmeyeceklerini kibarca söylemeye çalıştı. Bende bir başka distribütör firma olan Multimedyayı aradım, onlar da kendilerinin ürünü zaten 6 aydır getirmediklerini ve tekrar stoklarına girmeyeceğini söylediler.
    Özetle Ülkemizde biz tüketicilerin Arzı yönlendirme gücü yok. Talep ne kadar fazla olursa olsun distribütör firmalar talebe göre hareket etmiyorlar. Daha az kar edebilecekleri ürün yerine bir üst modeli tüketiciye yüksek fiyatla dayatıyorlar.
    Ülkemizde zaman zaman eleştirsekte Perakende satış yapan firmalar( Vatan, Gold, Teknosa, Bimeks ve diğerleri) belli bir seviyeye ulaştılar. Oldukça büyük mağazalarda en azından distribütör firmaların getirdiği tüm ürünleri tüketicinin beğenisine sunuyorlar. Bizdeki asıl geri kalmışlık ve sorun distribütör firmalarda ve bence öncelikle yüklenmemiz ve eleştirmemiz gerekenler de distribütör firmalar.
    Benim 300 YTL lik bir bütçem var. Distribütör firmalar uygun görmediğinden de benim bütçe aralığımda alabileceğim istediğim kalite de bir 5+1 sistem ne yazık ki yok. Bu durumda başka çare de kalmadığı için Logitech Z-2300 alacağım sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gsaray15 -- 18 Aralık 2006; 13:09:30 >

• söylediklerine hak weriyorum
    beğendiğimiz ürünü alamadıktan sonra gerisi yalan
    setin üretimi durmadıysa neden türkiye ye gelmiyor, anlam wermek güç
  • bu ülkedeki kokuşmuş düzeni yeni mi öğrendiniz? üretici olamdıktan sonra daha çok böyle şeylerle karşılaşacağız.
  • tekel hocam ....
    piyasalar arz talep dengesine göre hareket ederken bizim piyasalarımız arz ne verirse ona göre hareket ediyor..
    zaten olmuşuz koyun gibi bir millet...yıllardır sırtımızdan köstek eksik edilmemmiş...devletin kendisi en büyük terorist olmuş...distributor napsın ?? o da vay anam deyip dalacak piyasaya vurgunu nu vuracak geri çekilecek...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.