Şimdi Ara

dizüstü bilgisayar ve kablosuz modem internet hızı problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
1.514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • dizüstü bilgisayarımdan kablosuz olarak bağlanıyorum nete , hızım genelde cok düşük sayfayı epey bekliyorum özellikle akşam saatlerinde, normal bir hızdada kablosuz bağlandıgım oluyor ancak modeme eternet kablosu ile bağlandım aynı zaman dilimde yani hızın düşük oldugunda kabloluyla gayet iyi bağlanıyor kablosuza geçince modemin dibinde bile (sinyal mükemmel) yine süründürüyor hatta kopuyor . bu problemin neyden kaynaklı oldugunu anlayamadım dizüstünün wirelesi mi sıkıntıda nedir ne yapmalıyım

• quote:

Orijinalden alıntı: maradona83

dizüstü bilgisayarımdan kablosuz olarak bağlanıyorum nete , hızım genelde cok düşük sayfayı epey bekliyorum özellikle akşam saatlerinde, normal bir hızdada kablosuz bağlandıgım oluyor ancak modeme eternet kablosu ile bağlandım aynı zaman dilimde yani hızın düşük oldugunda kabloluyla gayet iyi bağlanıyor kablosuza geçince modemin dibinde bile (sinyal mükemmel) yine süründürüyor hatta ağ kopuyor . bu problemin neyden kaynaklı oldugunu anlayamadım dizüstünün wirelesi mi sıkıntıda nedir ne yapmalıyım

slm.
    bu problem eğer mesafe sıkıntısı yoksa ki sende yok. genelde laptopların wifi alıcılarının çıkış güçlerinin pil performansı için düşürülmesinden oluyor.
    ağ bağlantılarında kablosuz adaptör ayarlarında gelişmiş seçeneklere bakarak gücü açma şansın olabilir.

bir diğer sebep etrafında çok fazla kablosuz ağ varsa gürültü çok oluyor.
    fazla kullanılmayan 3. yada 7. kanalı deneyebilirsin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.