Şimdi Ara

DNS SORUNU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • BİLGİSAYARI AÇTIKTAN ORTALAMA 25 DK SONRA DNS GİDİYOR MODEMİ AÇIP KAPADIKTAN SONRA DÜZELİYOR AMA HİÇ OLMASA TAM SÜPER OLACAK YARDIMLARINIZI BEKLERİM ARKADAŞLAR

• İşletim sistemi ve versiyonunuzu + modem marka ve modelinizi belirtebilir misiniz? Yine de sorunuzu tam anlamamakla birlikte ilk etapta modem konsoluna girerek dns ayarlarını 0 yapmayı deneyin.
  • AMD ALTHON 3000 1GB REM WİNDOWS XP PRO MODEM=AİRTİES
  • Ağ bağlantılarına tıklayın ve modemin otomatik olarak atadığı ip adreslerini manuel olarak elinizle tek tek girin. Biraz daha ayrıntı verirseniz sorunla ilgili daha iyi olur.

DNS SORUNU
  • bende çok iyi çözemedim yani hayatımda ilk kez böyle oluyor görüntüde hiçbir sorun yok bağlantı tmm ama sitelere girmiyor msn de gösterdiğine göre DNS tanımlanamıyor modeme restart atınca geçiyor......... bşy soracam ben bu ip yi nasıl kafamdan mı atacam yani neye göre yazacam ip -- ağgeçidi vs DNS yi manuel girdim sorun devam ediyor ama ip yi felana yazamadım ???
  • Modem ayarlarınız neden ip otomatik al da deqil ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skin -- 9 Şubat 2008; 1:22:55 >
  • hayır ip otomatik alda DNS yi manuel girdim
  • Dns'de otomatik al yapın sorun öyledemi devam ediyor?
  • ZATEN ÖYLE BAŞLADI ondan dolayı manuel girdim ^^
  • Sen herşeyi yine eskisi qibi otomatik al yap dns felan.
    Yine o sorun olduqunda başlat>çalıştır>cmd diyip komut satırına qel,sonra ipconfig/flushdns de.
    O zaman bir bak sorun düzelecek mi?
  • ok deniyorum saol
  • MODEM DURUP DURURKEN RESET ATIYOMUŞ ONU FARK ETTİM :(:(:(:(:(:(
  • dns ayarlarını manuel

208.67.222.222
    208.67.220.220

olarak yaparsan olur

resetliyorsada modemdedir sorun
  • IP ve DNS ayarlarını otomatik oloacak şekilde ayarla.

Başlat => Çalıştır => services.msc yaz.
    Sağ menüden DNS İstemcisine sağ tıkla. Yeniden başlat de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PimpMyGuns -- 9 Şubat 2008; 15:13:41 >
  • saolun arkadaşlar hepsini dendim ama hala sorun devam ediyor ama aynı sorun değil şimdi modemin adsl ışığı durup dururken sönüyor ve sonra yeniden yanıyor ??????
  • Hattan da olabilir telekomu arayıp bilgi alabilirsiniz.
  • aynı problem bendede olmuştu.ttneti aradıkm tabi.bir ttnet klasiği.konuşup konuşup hattınızı kontrol ediyorum falan filan.onların hatlarında bir problem olmaz hocam.Marsa uyduyu onlar gönderiyor,bütün dünyaya neti onlar sağlıyor ya.töbe töbe.sen bi modemi kontrol ettir.bide bu ara malum muzaffer hükümetimizin politikaları gereği elektrik kesintileri başladı.voltaj düşmesinden modemde problem çıkabilir.yawww parasıyla rezil olurmu insan...garipp işteee...
  • çok doğru söyledin satın hocam katılıyorum ;) modemi kontrol ettiricem saol önerin için
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.