Şimdi Ara

Dolar uçuyor beyler tutabilene aşk olsun

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • an itibari ile 1 ABD Doları =3,02334933 Türk Lirası

an itibarı ile 1 ABD Doları =3,273151 Türk Lirası

an itibarı ile 1 ABD Doları =3,35335285 Türk Lirası
    daha ne kadar çıkacak aq :D

bakakanlar açıklama yapmış bu geçici bir durum diye geçen annemde öyle dedi bende ona dedimki anne ben 20 yaşındayım daha doların geri gittiğini görmedim sen 60 yaşındasın gördünmü dedim yok dedi :D:D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cold459 -- 17 Kasım 2016; 22:4:56 >

• yil sonuna kadar 3,30lara kadar cikabilir. Yatirim tavsiyesi degil tabi ki :)
  • Lan arkadaş şöyle "uçuyor", "kaçıyor", efendime söyliyim "takla atıyor", "tozu dumana katıyor" gibi ifadelerle konu başlığı atmayın. Biz de bir şey oluyor sanıyoruz. Insana durduk yere panik yaptırıyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

Lan arkadaş şöyle "uçuyor", "kaçıyor", efendime söyliyim "takla atıyor", "tozu dumana katıyor" gibi ifadelerle konu başlığı atmayın. Biz de bir şey oluyor sanıyoruz. Insana durduk yere panik yaptırıyorsunuz.
    işime gelir steam key fiyatları artar yanlız bi düşünsenize 3 milyar maaş alan bi adama iyi maaş deriz ama aslında 1000$ alıyor 1000$ lan haftalık 48 saatten 8$ asgari ücretli amerikalı mcdonalds çalışanlarıyla aynı

iyiki yeme içme ucuz ülkede çomarların tek tutunduğu dal buda pahalılaşırsa varya ozaman cidden akpnin sonu kötü ki zaten şeyi anlamam.Batıda aynı elmayı 4€ya satmak varken niye ülkende 4 tlye satarsın bi fikrim yokta acaba yurt dışına satılan tarım ürünlerinde bi kısıtlamamı var çünkü zamanında dubaiye gittiğimde markette gayette türkiyeden gelen elmadır portakaldı görüyordum (oralarda meyvelerin geldiği ülke bayrakları olur marketteki reyonların üzerinde )

• quote:

Orijinalden alıntı: [A]narchy

işime gelir steam key fiyatları artar yanlız bi düşünsenize 3 milyar maaş alan bi adama iyi maaş deriz ama aslında 1000$ alıyor 1000$ lan haftalık 48 saatten 8$ asgari ücretli amerikalı mcdonalds çalışanlarıyla aynı

iyiki yeme içme ucuz ülkede çomarların tek tutunduğu dal buda pahalılaşırsa varya ozaman cidden akpnin sonu kötü ki zaten şeyi anlamam.Batıda aynı elmayı 4€ya satmak varken niye ülkende 4 tlye satarsın bi fikrim yokta acaba yurt dışına satılan tarım ürünlerinde bi kısıtlamamı var çünkü zamanında dubaiye gittiğimde markette gayette türkiyeden gelen elmadır portakaldı görüyordum (oralarda meyvelerin geldiği ülke bayrakları olur marketteki reyonların üzerinde )

Alıntıları Göster
    Dış alıma bağımlı bir ülkeyiz ,üretici değil tüketiciyiz. Reisçiler bize bi halt olmaz diyerekten dolaşıyor etrafta fakat ertesi gün bir bakmışsın ABD ambargo koymuş .Sonra bir bakmışsın dolar 5-6 tl yi geçmiş ,sonra gelsin ekonomik kriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asil Türk Kanı -- 4 Ağustos 2016; 5:37:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Asil Türk Kanı

Dış alıma bağımlı bir ülkeyiz ,üretici değil tüketiciyiz. Reisçiler bize bi halt olmaz diyerekten dolaşıyor etrafta fakat ertesi gün bir bakmışsın ABD ambargo koymuş .Sonra bir bakmışsın dolar 5-6 tl yi geçmiş ,sonra gelsin ekonomik kriz.

Alıntıları Göster
    upppp
  • 3.40 olunca hükümet düşüyormuş Ab kararıyla...
  • quote:

Agzinla soyluyorsun Disa bagimli ulkeyiz diye.
    Disaridan ne aliyorsun..?
    Findik verip kat be kat pahali cikolata .?
    Butun teknolojik aletler .?
    Turkiye Cografi olarak kendi kendini Doyurabilecek topraklara sahip.
    İssizlik cogalir nemi olur giderim koyde bag bahce bakarim.

Ac kalmazsin ama Herseyi disaridan alan diye basladigin bir yoruma ambargo yapilirsa cokeriz diye devam etmen mantiksiz.

Gelisim durur herseye erisemezsin.
    Asgari ucretli gibi iphone alamazsin.
    Pc yi yenilemek icin kat be kat fazla parayi karaborsaya gomersin.
    Ama ac kalmazsin.

Turkiye Tarima elverisli topraklara sahip.
    Dedelerimiz gibi yasarsin ama bir yandandan milli uretime gecersin.
    Sana verilmeyeni yapmaya calisirsin.
    Ambargoyu cok iyi gibi lanse ettim yabiki iyi degildir.

Herseyi disaridan alan Turkiye diye baslayip cokecez diye devam edersen boyle bir cevap gelir.
    Tarima yonelirsin ac kalmazsin ice kapanik bir devlet olursun.
    Gelisemezsin ama gene diyorum olmezsin.
    Ambargo hem ceza hemde firsattir yerli malinin onemini kafamiza sokar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YveJhin -- 4 Ağustos 2016; 11:56:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: YveJhin

quote:

Agzinla soyluyorsun Disa bagimli ulkeyiz diye.
    Disaridan ne aliyorsun..?
    Findik verip kat be kat pahali cikolata .?
    Butun teknolojik aletler .?
    Turkiye Cografi olarak kendi kendini Doyurabilecek topraklara sahip.
    İssizlik cogalir nemi olur giderim koyde bag bahce bakarim.

Ac kalmazsin ama Herseyi disaridan alan diye basladigin bir yoruma ambargo yapilirsa cokeriz diye devam etmen mantiksiz.

Gelisim durur herseye erisemezsin.
    Asgari ucretli gibi iphone alamazsin.
    Pc yi yenilemek icin kat be kat fazla parayi karaborsaya gomersin.
    Ama ac kalmazsin.

Turkiye Tarima elverisli topraklara sahip.
    Dedelerimiz gibi yasarsin ama bir yandandan milli uretime gecersin.
    Sana verilmeyeni yapmaya calisirsin.
    Ambargoyu cok iyi gibi lanse ettim yabiki iyi degildir.

Herseyi disaridan alan Turkiye diye baslayip cokecez diye devam edersen boyle bir cevap gelir.
    Tarima yonelirsin ac kalmazsin ice kapanik bir devlet olursun.
    Gelisemezsin ama gene diyorum olmezsin.
    Ambargo hem ceza hemde firsattir yerli malinin onemini kafamiza sokar.

Alıntıları Göster
    Dolarla maas alanlar yasadi. Hayatlarinda gormedigi zammi almis oluyor tl bazinda.

Tabi bu bizim paramazin ne kadar hizli bir sekilde deger kaybettiginin gostergesi ama anlayan pek yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: captain_turkiye

Dolarla maas alanlar yasadi. Hayatlarinda gormedigi zammi almis oluyor tl bazinda.

Tabi bu bizim paramazin ne kadar hizli bir sekilde deger kaybettiginin gostergesi ama anlayan pek yok.

Alıntıları Göster
    ATV'de dolar ve euro düşüşte yabancı yatırımlar hiç olmadığı kadar fazla gibi haber yapmaya devam etsin.
  • Dolar düşerken nereye saklanmıştın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stay Away From Me

ATV'de dolar ve euro düşüşte yabancı yatırımlar hiç olmadığı kadar fazla gibi haber yapmaya devam etsin.

atv durum vahim zaten gta olayından sonra yılın bombasını patlattılar :D
  • quote:

1000$ mcdonals çalışan adam 18.000$ bir mustang sahibi olabiliyor 18 ay sonra bana dokunan bu :D

• quote:

Orijinalden alıntı: cold459

quote:

Orijinalden alıntı: Stay Away From Me

atv durum vahim zaten gta olayından sonra yılın bombasını patlattılar :D

Alıntıları Göster
    tarım ve hayvancılık politakası sayesinde köylerde çifçi kalmadı

• quote:

Orijinalden alıntı: .SubZero.

3.40 olunca hükümet düşüyormuş Ab kararıyla...

o ne alaka ilk senden duydum 1.5 olduğu zamanıda biliyorum $ 3 çıkdı bişey olmadi yni :D

quote:

Orijinalden alıntı: high speed dirt

Dolar düşerken nereye saklanmıştın?

valla benim çocukluğumda 1.5 tl di o zamandan beri düştüğünü görmedim acaba aynı ülkedemi yaşıyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cold459 -- 4 Ağustos 2016; 13:36:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cold459

quote:

1000$ mcdonals çalışan adam 18.000$ bir mustang sahibi olabiliyor 18 ay sonra bana dokunan bu :D

Amerikadaki yaşam ücretleri burdan daha pahalı ordada aynı mantık iyi bi yaşam için 3-4 bin dolar arası alman lazım sıkıntı olan şu o adam ülkesinde üretileni kendi para biriminden aldığı için bizimki gibi 3 kat fazla para vermek zorunda kalmıyor yoksa her bin dolar alan mustang alabilseydi

• [A]narchy kullanıcısına yanıt
    yeme icme evde ucuz ancak disarda ailecek bi yemek yesen avm de 60 tl banko 10 tl ulasim desek 70 bi 30 da sinema olsa 100 tl gitti :)
  • cold459 kullanıcısına yanıt
  • "Beni ilgilendirmez ben turk lirasi kullaniyorum bazi yavudi dolleri gibi dolar degil" ' cular hala gelmemis
  • 1 yillik dolar kur hareketleri.
    Sakin olun, gaza gelmeyin.

Bu mesaja eklenen görseller:

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.