Şimdi Ara

dolby digital 5.1 dts 5.1 farkı???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.066
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ben evimde samsung cht555 ev sinema sistemini kullanmaktayım. Ses sistemini optik kabloyla direk olarak tv ye bağladım. ps3 tende manual olarak ayar yaptığımda ses seçeneklerinden dolby digital 5.1 ayarını seçtim aynı zamanda orda dts 5.1 de var, o seçeneği seçtiğimde yani ikiside aynı anda seçili olduğunda kolonlardan ses gelmiyor fakat sadece 5.1 dolby digital seçili olduğunda ses geliyor. acaba benim ses sistemimmi dts 5.1 i desteklemiyor ayrıca oyunlar hangi seçeneği seçerler ilk önce dts imi dolby digitalimi, hangisi daha iyi formattır sizce???

• dts daha iyi olduğu yazılıyor, çiziliyor. arada savaş var desek yeri. açmamasının sebebide malesef tvlerde dts desteğinin olmaması. sinir bir durum...
  • tv den değil aldığım ses anfi üzerinden kolonlardan alıyorum. ps3 sinyali tv ye gönderiyo tv de anfiye optikle sinyali gönderiyor, benimde hem dts hem dolby digital seçeneği olduğunda oyundan ses alamıyorum ama sadece dolby digital seçeneği olduğunda oyunlardan alıyorum. ama direk ps3 e taktığımda optik kabloyu ses alabiliyorum. bu arada aldığım ses dolby digitalmı dts 5.1 mi acaba hangisini seçiyor format olarak ps3???
  • dts almak için ps3 ü optikle ses sistemine baglaman lazım ve ps3un ayarlarından dtsi aktif etmen lazım yada ayarlardan acıyodun hatırladıgım kadarıyla , DTS televizyondan aldıgın Dolby digitalden daha kalitelidir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.