Şimdi Ara

DREAMBOX hakkında takıldıklarım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
8.994
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 7 yıllık digiturk üyeliğimi bugün iptal ettirdim. evimde internetim var, yerine dreambox almayı düşünüyorum.bazı sorularım var...

1- iki tane çanak anteni alsam, biri hotbird biri turksat. tüm kanalları izleyebilmem için ücretli server a üye mi olmam gerekiyor. öyleyse server ın üyelik ücretleri nedir?

2- cihazı bir bilgisayara mı bağlamak zorundayım yoksa, internet için ethernet kablosunu cihaza bağlamam yeter li mi? yani şu kart paylaşım yazılımı cihazın kendisinde mi yoksa, bilgisayara mı kuruluyor ?

3- forum içi veya dışı, dreambox ile ilgili bildiğiniz detaylı bilgi kaynakları var mı? varsa yönlendirmenizi rica edicem...

Teşekkürler...

• dostum öncelikle dt den kurtulup dreamboxa geçtiğin için seni tebrik ederim

1: evet dostum iki çanak aldıktan sonra şifreli kanallar için ücretli servera üye olman lazım bir de gbox paylaşımı var ama onu bilmiyorum. bende server üyeliği var.

2: bilgisayar gereksiz... adsl modeminden dreamboxa çekeceğin bir ethernet kablosu işi çözer. kart paylaşımını cihaz kendisi yapıyor, bilgisayar ihtiyacın yok

3: uydu forumlarında dreambox hakkında incik cincik herşeyi bulabilirsin... turkeyforum önemli bilgi kaynaklarından birisidir.

not: hotbird'e bakan çanağına çift lnb takıp w3 teki yayınları da alabilirsin ama bu sana kalmış
  • Yeni Dreambox alan biri olarak cevaplamaya çalışayım.
    1- Evet üye olmanızda yarar var. Bunun ücret 100-150 YTL arasında değişiyor.
    2- Ethernet kablosu ile modeme bağlanması yeterlidir.
    3- Bu konuda fazla kaynak yok. Ancak birçok uydu forumunu dolaşırsanız bölük-pörçük bilgi toplayabiliyorsunuz.
    Bu arada Ankara'da Dreambox 500S'i 190 YTL'ye aldım. 100 YTL'ye üye oldum. Kablo 15 YTL tuttu. İşçilik ile beraber montaj dahil 350 YTL'yi geçmez.
    Zaman zaman servis sağlayıcılar offline olsa da genelde seyretmede fazla problem olmuyor. Sanırım memnun kalırsınız.
  • evet dreambox'un en büyük problemlerinden biri serverların offline olması ara sıra önemli bir program varsa sinir oluyorsun
  • yaklasık bir yıldır kullanıyorum dm500 umu cccam 2.05 cam ile serverlerden paylasım alabilirsiniz hayırlı olsun adonstan kurabilirsiniz
    serverleri forumlardan öğrenebilirsiniz
  • offlıne olacak serverlar kullanamaya devam etmeyın o zaman arkadaslar !!

yokmu sanıyorsunuz beles sadece sıze kullanıcı ısmı acan veya yerınıze sahte kart koyup belesten 100 ytl kazanıyor mıllet guzel iş,

benım kullandıgım serverlarda sadece sky ıtalyalarda 1-2- gundur sorun var baskada hıc sorun olmuyor !!

quote:

Orjinalden alıntı: Gri

evet dreambox'un en büyük problemlerinden biri serverların offline olması ara sıra önemli bir program varsa sinir oluyorsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: kabus_34

offlıne olacak serverlar kullanamaya devam etmeyın o zaman arkadaslar !!

yokmu sanıyorsunuz beles sadece sıze kullanıcı ısmı acan veya yerınıze sahte kart koyup belesten 100 ytl kazanıyor mıllet guzel iş,

benım kullandıgım serverlarda sadece sky ıtalyalarda 1-2- gundur sorun var baskada hıc sorun olmuyor !!

quote:

evet dreambox'un en büyük problemlerinden biri serverların offline olması ara sıra önemli bir program varsa sinir oluyorsun

Peki bu konularda ne yapılması gerektiği konusunda adım adım yazarsanız bizlere yararı olur.

• Kabus_34 arkadaşım, kesintisiz serverlara bağlanmak için ne yapmamız gerektiği konusunda yol gösterirseniz memnun oluruz.
    Bunların isimleri nedir? Nasıl üye olunur? Üye olmak için hangi koşullar gereklidir?
  • mantık olarak yapabıleceklerını anlatyım o zaman

yaa sexview kartı alacaksın ve herkes senı kullanıcı PEER olarak gorecekve kartlarını verecek kı bır cok ınsan da sahte akrtlar kllanıyor ve yanılıyor bunuda es gecelım peer bulmak gercekten cok cokkkkkkkkk zor bır kısım.

benım tavsıyem, 40 mgpt uydu ınternet kullanan uydu ınternet desteklı server almanız bu ısı yapan adamlarda bu ısı profosyenellestırılmıs bır yerden alıs-verıs yapmanız !!!! buda guzel bır sonuc netıcesınde view kartının fıyatı 195 dolar eee zaten bu tarz bır servera abonelık almanız 150 dolar hee bırde su var herkesın sattıgı yayınların catır cutur kırıldıgı sallama serverlar !!!! 2048 adsl baglantılı olanlar yanı karar sızın ben artık sky ıtalya ızlerken kırılmaya tahamul edemıyen bır hale gelmıstım sagolsun 40mgpt ınternetlı server belesten geldı sadece kıyak kart vermedım zaten peer almıyor server sahıbı sadece samımıyetden cok merak edıceksınız ama ben kendı adıma kefılım !!

bırde bu serverların karabalikelektronik ila alakası yoktur

quote:

Orjinalden alıntı: sserin

Kabus_34 arkadaşım, kesintisiz serverlara bağlanmak için ne yapmamız gerektiği konusunda yol gösterirseniz memnun oluruz.
    Bunların isimleri nedir? Nasıl üye olunur? Üye olmak için hangi koşullar gereklidir?

• sevgili kabus_34

iyi güzel demişsin kardeşim de bizim kullandığımız serverlar "çoook" serbest serverlar yoksa sky-mky hikaye... eğer biliyorsan güzel serverlar paylaşalım
  • local kartların nedır ??
    eger local paylasayım dersen bu sekılde de paylasım yapanlar var DNS lerını yolla mesaj ıle ben de senı ekleteyım ama sahte kartla gelırsen GÜM olursun portundan ıcerıye zebenıler gırerr
    heee yok ben PC servera gırecem dersende oda pahalı 40mgpt uydu ınternet ıle desteklı guzel serverlarda var ama bu server sahıplerı local kartı tanımaz..

quote:

sevgili kabus_34

iyi güzel demişsin kardeşim de bizim kullandığımız serverlar "çoook" serbest serverlar yoksa sky-mky hikaye... eğer biliyorsan güzel serverlar paylaşalım

• kabus msn'e ekler misin?

griakavrc1@gmail.com

local değil pc server
  • Ankara da hangi adres Server aboneliği yapıyor ve yerli platformlar varmı bu abonelikte
  • ne kadar acık sozluusunuz ama kaldırmaz forum bunu yazınızzı edıtleyın ve bu kadar acık yardım alabılecegınız fıkrını unutun,

quote:

Orjinalden alıntı: Alperen60

Ankara da hangi adres Server aboneliği yapıyor ve yerli platformlar varmı bu abonelikte
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.