Şimdi Ara

Dreambox veya diğerleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar televizyonum için hd bi uydu alıcı almak istiyorum ancak birkaç sorum var cevaplarını bulamadım.
    Anladığım kadarıyla Dreambox iyi bir tercih yurt dışından server kiralanırsa bi sorun olmuyor.
    1) Dreambox ı uyduya bağlamak gerekiyormu? Gerekiyorsa şuanda zaten digitürk var onun beyaz kablosu ile olur mu?
    2) Dreambox'ların herhangi bir modelinde N tipi wireless varmı? yoksa alamam odamdan G/B tipi wireless lar çekmiyor.
    3) Televizyona direk hdmi ile mi bağlanıyor?
    4) Dreambox yasaklanırmı? Yasaklanırsa çöpe mi atacaz aletleri?
    Dreambox kafama çok yattı ilk sene 1000TL sonraki seneler 200tl verip hd yayın almak çok mantıklı. Olmazsa D-smart alırım büyük ihtimalle ama receiverımı kendim almak istiyorum tavsiye varmı?

Arkadaşlar acil cewaplarınıza ihtiyacım var bu ay almam gerekiyor malum maçlar başladı

• arkadaşlar yardımcı olabilecek kimse yokmu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sergeant#50

Merhaba arkadaşlar televizyonum için hd bi uydu alıcı almak istiyorum ancak birkaç sorum var cevaplarını bulamadım.

Anladığım kadarıyla Dreambox iyi bir tercih yurt dışından server kiralanırsa bi sorun olmuyor. Yurtiçinden de sorun olmayabilir !

1) Dreambox ı uyduya bağlamak gerekiyormu? Gerekiyorsa şuanda zaten digitürk var onun beyaz kablosu ile olur mu? Olur.

2) Dreambox'ların herhangi bir modelinde N tipi wireless varmı? yoksa alamam odamdan G/B tipi wireless lar çekmiyor. Wireless aparatlar Dream'a bağlanıp, data akışı sağlanabilmektedir.

3) Televizyona direk hdmi ile mi bağlanıyor? Evet

4) Dreambox yasaklanırmı? Yasaklanırsa çöpe mi atacaz aletleri? Yasaklanmaz, zira Dream'e şifre çözen yazılımları kullanıcılar kendileri yüklüyor !

Dreambox kafama çok yattı ilk sene 1000TL sonraki seneler 200tl verip hd yayın almak çok mantıklı. Olmazsa D-smart alırım büyük ihtimalle ama receiverımı kendim almak istiyorum tavsiye varmı? Tavsiye Dreambox 500 HD

Arkadaşlar acil cewaplarınıza ihtiyacım var bu ay almam gerekiyor malum maçlar başladı

Kolay gelsin.

• Digitürk'e bakan çanaktan ancak Digitürk'ü izlersin yalnız. Hotbird'e, Astra'ya ve Turksat'a da çevirmen lazım bence 1-2 çanak.
  • serkanguzel_
    Bu wireless aparatlar dediğin normal usb den takılan tarzda mı?
    Dreambox için yapılması gereken işlemler zormu yoksa aldığım yer yaparmı?
    Nerden almak gerekir tavsiyen var mı? Bana hertürlü yardım verebilecek biyer istiyorum istanbul avrupa yakasında olursa daha iyi olur.
    Bi arkadaşım d-smart'ın hd kanalları çözülmüo demişti doğru mu?
    Son olarak 500d demişsin diğer modeller arasında ne tip farklar var daha iyi model alırsam nasıl işime yarar?
    Sorular çok ama eğer bana güvenilir bi dükkan tavsiye edersen onlarada sorabilrim
  • quote:

serkanguzel_
    Bu wireless aparatlar dediğin normal usb den takılan tarzda mı? Ethernet'ten takılan rj45
    jak'lı wireless aparatlar iyi çalışıyor.

Dreambox için yapılması gereken işlemler zormu yoksa aldığım yer yaparmı? Orta seviye
    PC kullanıyorsanız yapılması gereken işlemler zor gelmez. Aldığınız yerde yapabilir... Ama
    İstanbul'da bu satış + ayarlayıp kim verir bilmiyorum doğrusu !!!

Nerden almak gerekir tavsiyen var mı? Bana hertürlü yardım verebilecek biyer istiyorum
    istanbul avrupa yakasında olursa daha iyi olur. Karaköy'de Karadağ uydu ve Hepsidijital
    gibi firmalar var. Karaköy'e bizzat giderseniz, her konuda yardımda bulunabilecek, bir çok
    kişi/firma olacaktır.

Bi arkadaşım d-smart'ın hd kanalları çözülmüyo demişti doğru mu? D-smart'a ait HD
    kanalların çözülüp, çözülmediğinden emin değilim. Ancak aynı şifreleme sistemini
    kullandığına göre çözülmesi gerekir.

Son olarak 500 hd demişsin diğer modeller arasında ne tip farklar var daha iyi model
    alırsam nasıl işime yarar? Farkları anlatmak uzun sürer, siz 500HD alınız ve cihazı
    mercedes gibi kullanınız...

Sorular çok ama eğer bana güvenilir bi dükkan tavsiye edersen onlarada sorabilrim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 23 Ağustos 2010; 1:36:28 >

• Bu konuyu ben de araştırdım son zamanlarda.Sonuç olarak dreambox olayı illegal bir olay.Yani servera bağlanıp şifreli kanal izlemek.Ve bence savcılığa suç duyurusunda bulunulduğunda teknik takiple evinde bu serverlara bağlananları bulmak çok kolay bence.Çünkü bu serverların bir ipsi var.Bu cihazların kullandığı internetin de bir ipsi var.E şu tarihte şu ip serverina hangi ipler bağlanmış telekomdan bulmak çok basit.İşte o zaman astarı yüzünden pahalıya gelir hiç kimseye tavsiye edilecek birşey değil bu açıkçası. Ama tabi dreambox cihazını bu işe bulaştırmadan kullanmak yasak değil.
  • http://www.hepsiburada.com/Liste/dark-kinamax-high-power-1km-menzilli-bt3-destekli-54mbps-kablosuz-usb-adaptor-wdg54hp/ProductDetails.aspx?productId=bd100376&categoryId=103939

Dostum bu ürün olur mu?
    Bi iki yerle konuştum biz bilmioruz falan diolar kendim yapabilirmiyim ?
    bide 500hd modelinde usb yokmuş o yüzden wireless yapamazmışım.

Forumda bu konuyla ilgili bi yazı var mı?

• quote:

http://www.hepsiburada.com/Liste/dark-kinamax-high-power-1km-menzilli-bt3-destekli-54mbps-kablosuz-usb-adaptor-wdg54hp/ProductDetails.aspx?productId=bd100376&categoryId=103939

Dostum bu ürün olur mu?
    Bi iki yerle konuştum biz bilmioruz falan diolar kendim yapabilirmiyim ?
    bide 500hd modelinde usb yokmuş o yüzden wireless yapamazmışım.

Forumda bu konuyla ilgili bi yazı var mı?

500 HD modifiye edildiği zaman birden çok usb host'a sahip olmaktadır.

Ama ben size, RJ 45 konnektör bağlantılı wireless kullanılmasını tavsiye etmiştim.

• başkan walla sana zahmet olacak ama rica etsem bana bi örnek gösterirmsn bide dediim gibi kendim yapamam gibi geliyo senin güvendiğin bi yer varsa özelden telefonunu falan yollarsan çok sevinirim.
  • usta senin acces point alman lazım

Dreambox veya diğerleri
  • Resim için teşekkürler Nihat...

Başlığı açan arkadaşımıza iyi bir referans teşkil edecektir.

Bu arada, alttaki receiver'in markası neydi? Üsttekine loop yapmışsınız da...
  • access point olmadi bizim ewde denedim ama Wireless N tipi olmasi lazim. Ewde suanda linksys wireless expander war oda bi ise yaramio. Benm dreambox`a N tipi adaptor takmam lazim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sergeant#50 -- 4 Eylül 2010; 13:27:18 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.