Şimdi Ara

DSLR Tripod tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
2.353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar canon 7d makinem var + batterygrip + 70-200 tamron 2.8 yani toplam ağırlık 3 ila 3,5 kg arası

bana güzel bir tripod önerir misiniz teşekkürler.

• Thaedrial5 kullanıcısına yanıt
    Up!!
  • Manfrotto 055XPROB tripod

kafa olarak Vanguard GH100 tetik kafa
  • Manfrotto 190xprob
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmportant

Manfrotto 190xprob

+1

ayrıca, manfrotto 804rc2 3way manuel kafa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xpug

quote:

Orijinalden alıntı: İmportant

Manfrotto 190xprob

+1

ayrıca, manfrotto 804rc2 3way manuel kafa.

hocam boy çok önem arz ediyor mu ? mesela bu triod 1.42 ama ben 1.81 boydayım hani 1.70 falan olsa neysede baya bi eğilmek durumunda kalmaz mıyım? bende alacağım araştırıyorum manfrotto önerildi bana da ancak fiyatları baya bi uçuk. slik nasıl markadır?
  • avianca kullanıcısına yanıt
    Slik de kaliteli bir markadır. bazı modelleri manfrotto setlere göre daha uygun fiyatlı olabilir.

tripodun üzerine koyacağınız ekipmanların toplam ağırlığını hesaplayıp, minimum taşıma kapasitesi ekipmanlarınızın ağırlığından daha fazla olan bir tripod (seti) alın.

şuan elinizde olmayan ama ileride almayı planladığınız, daha kaliteli - daha ağır ekipmanları da ağırlık hesabında dikkate alın.

en ağır makina + lens kombinasyonunuz 2kg ile 2 kg taşıma kapasiteli bir tripod almayın mesela.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xpug

Slik de kaliteli bir markadır. bazı modelleri manfrotto setlere göre daha uygun fiyatlı olabilir.

tripodun üzerine koyacağınız ekipmanların toplam ağırlığını hesaplayıp, minimum taşıma kapasitesi ekipmanlarınızın ağırlığından daha fazla olan bir tripod (seti) alın.

şuan elinizde olmayan ama ileride almayı planladığınız, daha kaliteli - daha ağır ekipmanları da ağırlık hesabında dikkate alın.

en ağır makina + lens kombinasyonunuz 2kg ile 2 kg taşıma kapasiteli bir tripod almayın mesela.

Slik pro 400 dx nasıldır hocam boy da 1.81 bu slik pro 1.53 flan rahatsiz edermi acaba ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • avianca kullanıcısına yanıt
    Slik modellerini bilmiyorum :(

153cm yükseklik sadece tripod'un bacaklarındaki tüm kısımlar açıkken mi? yoksa yükseltme borusu da sonuna kadar açık mı? kafa mekanizması da dahil mi?yükseltme borusu + kafa mekanizmasının da dahil olduğunu varsayarsak; 153cm üzerine body gelecek, vizör'ün yerden yüksekliği yaklaşık 160cm olacak. gayet ideal bence.

max yüksekliğin yanı sıra, yere çok yakın olmanız gereken durumlarda olabilir, minimum yüksekliğine de dikkat edin. bazı tripodların minimum yüksekliği 45cm bazılarının 10cm. 10cm olanlarda genelde bacaklar birbirinden bağımsız oluyor bu da daha esnek bir kullanım sunuyor. son bir nokta olarak, stabilitesine de bakın derim. max yükseklik ideal olabilir ama bacaklar çok incedir, bu nedenle esner, bu da ağır bodylerde denge problemlerine yada titremeye neden olabilir. bacaklar yeterince hafif olacak kadar ince, hiç kıpırdamayacak kadar güçlü olmalı.

• xpug X kullanıcısına yanıt
    hocam bi bakarsan sana zahmet buradan alacağım çünkü ;

http://www.tripodfoto.com/slik-pro-400-dx-profesyonel-tripod-tripod-kilifi.1945.p
    http://www.tripodfoto.com/slik-u212-dx-deluxe-profesyonel-tripod.1943.p

ikisi arasında kaldım 2nci olan çantasız ekstra dan çanta almak zorunda olacağım ama taşıma kapasitesi düşük diye tereddütteyim.

• 400ü bilemem ama ben 2 adet slik 700dx kullanıyorum. son derece memnunum. tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaaann

400ü bilemem ama ben 2 adet slik 700dx kullanıyorum. son derece memnunum. tavsiye ederim.

manfrotto düşünüyorum ama arkadaşımın elinde kaldı o nedenle almak istemiyorum çok önerilmesine rağmen. ucuz fiyatlıları iyi değilmiş. slik de çok duydum. araştırdım birazda sanırım slik alacağım elimde kalırsada üzülmem artık kaldı üstünde tepinecek halimizde yok
  • kaaann K kullanıcısına yanıt
    hocam birde boy önemli mi bu modellerde 1.90 senin önerdiğin mesela benim boy 1.81 azaltıp kullanırızda mesela 1.60 lıklar ya da 1.40 1.50 likleri ne yapacağız? slik 700 benimde aklıma yattı güzelmiş baya 11kg taşıması ve ağır olması çok iyi gibi..
  • slik 500DX kullanıyorum. Sağlam bir tripod. Nikon d7000 + Battery Grip + Tamron 70-300 ile banamısın demiyor. Ballhead filan değil ancak, ben çok memnunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: avianca

hocam birde boy önemli mi bu modellerde 1.90 senin önerdiğin mesela benim boy 1.81 azaltıp kullanırızda mesela 1.60 lıklar ya da 1.40 1.50 likleri ne yapacağız? slik 700 benimde aklıma yattı güzelmiş baya 11kg taşıması ve ağır olması çok iyi gibi..

Sanırım tripod yüksekliğinin boyuna göre alçak veya yüksek gelecek olmasına takılmışsın. Bence çok eften püften bir nokta olmuş. Çünkü İster manzara, ister makro, ister tele olsun tripod yüksekliği fotoğrafçının boyuna ya da rahatına göre değil, kadraja göre ayarlanır. (stüdyo ortamında iş değişir tabi) Eğer deseydin ki bu yükseklik benim için yeterli değil çünkü şu tip çekimlerde sorun oluyor/kadraj düzgün olmuyor vs.. o zaman tamam. Ayrıca tripod ne kadar uzarsa stabilite o kadar azalır. İlla en yüksekte kullanmana da gerek yok. Eklem sayısı ve bacak boyu artacağı için en kısa halinde de daha az stabil olur. Eğer sen tripod yüksekliğini kendi boyuna göre ayarlayacaksan daha amatör modellere bakmanı tavsiye ederim. Boş yere fazla para vermemiş olursun

Ekleme: Max 1.90 yazmışlar ama 2-2.5 arası olması lazım. Yani ben hiç max yükseklikte kullanmadım sanırım ama 3 kademeyi açıp boruyu 5-10cm yükseltince bildiğin sandalyeye çıkmak zorunda kalıyorum ki daha yükselecek payı da oluyor. (boy: 1.78)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaaann -- 29 Kasım 2013; 16:04:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: avianca

quote:

Orijinalden alıntı: kaaann

400ü bilemem ama ben 2 adet slik 700dx kullanıyorum. son derece memnunum. tavsiye ederim.

manfrotto düşünüyorum ama arkadaşımın elinde kaldı o nedenle almak istemiyorum çok önerilmesine rağmen. ucuz fiyatlıları iyi değilmiş. slik de çok duydum. araştırdım birazda sanırım slik alacağım elimde kalırsada üzülmem artık kaldı üstünde tepinecek halimizde yok

Tripod bu yahu Tripod ve lens dediğin ekipman satılmaz ki. Lens hadi neyse yeni seri filan çıkarsa satılabilir de tripod yani. Kullandığın arabanın lastiklerini satmak gibi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.