Şimdi Ara

DSLR yanina kompact makina lazim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar selamlar. DSLR ile baslayan fotograf ilgimi bir kompact makine ile tamamlamak istiyorum ama alacagim makine konusunda cok ortada kaldim. Canon 450D / 60D, Nikon D7000 sonrasi Canon 7D ile devam etmekteyim. Tamron 17-50mm ve Canon 50mm lenslerim var hayatimdan memnunum ama her yere goturemedigim icin cogu zaman "Keske yanimda bir fotograf makinem olsaydi" dedigim oluyor. Iphone 4S kullaniyorum kamerasi var ama sonucta beklentilerim fazla oldugu icin yeterli olmuyor.

Her zaman yanimda tasiyabilmek icin bir kompact makine ihtiyacim var. Canon'umda macro lensim olmadigi icin macro fotolari da kompact ile cekmeyi dusunuyorum o yuzden macro yetenekleri de onemli bir detay. Butce olarak birsey diyemeyecegim ama cok da ucmak istemiyorum sonucta idare edecek bir makina ihtiyacim var tek makinem olmayacak. Neler tavsiye edersiniz? Makine marka/model ve tavsiye sebeplerinizi yazabilirseniz sevinirim.

• selimthedream S kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, eğer Canon' a alıştıysanız Canon G11 veya G12 DSLR yanına çok iyi gider. DSLR yi taşımak istemediğini zamanlarda aynı kalitede resimler çekebilirsiniz. G serisinin makro yetenekleri çok iyidir, fiyatları da şu aralar gayet makul seviyelerde.
  • ben ikinci makine olarak sx150 alırdım heralde. muhteşem bir kompaklığı yok ama yinede kalite biraz daha önemli benim için
  • Uzun süre benzer amaçla Canon Powershot s100 kullandım ve kısa süre önce sattım. Gömlek cebine sığan müthiş compact bir makine idi. Fotoğraf kalitesi boyuna göre çok başarılıydı, tavsiye ederim (tek handikapı 24-120 lensinin f:2.0-5.9 olmasıydı). Yalnız bu gün daha cazip makineler de var. Sony rx100, rx100 markII, Panasonic LX7 gibi. Canon G serisi de güzel ama compact bir yapıda olduklarını söylemek zor. O boyda aynasızlar var. Bir de ben bugün 1/1.7, 1/2.3 ebatta sensöre para verirken iki kere düşünürdüm, ucuz aynasızlar yüzünden pahalı compact makinelerin sonu çok yakın. ikinci el almanızı ve çok para vermemenizi tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.