Şimdi Ara

DUNE BD PRIME 3.0 İNCELEMESİ (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
733
Cevap
4
Favori
42.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: by@li

bir şeyi anlamıyorum yardımcı olur musunuz?

madem bütün wifi adaptörleri tanımıyor neden wifi koyarlar?
    her aldığımız cihaz için farklı farklı wifi adaptör bulmak zorunda kalıyoruz, neden bunu kutunun içerisinde müşteriye sunupta insanları arayıştan kurtarmazlar?

madem bu cihaza blue-ray koydunuz o zaman kardeşim neden filmleri oynatamıyorum?
    madem öyle o zaman bu ekipmanı neden koyuyorsunuz?

çok saçma bir durum değil mi arkadaşlar?

saygılar.

kopyaları oynatıyor :)
    orj lerde sıkıntı çok :(
    orj müzik cd lerinde de sorun yok..
  • ben bluray dark knight ve nefesi izledim hiç sıkıntı olmadı
  • Ben de bugün kurdum dune prime 3.0'ı tecrübelerimi yazayım belki birilerinin işine yarar.
    Bütün kablolarını ıvırını zıvırını bağladıktan sonra bastım düğmesine açıldı. Dahili Hdd yarın geleceği için henüz bağlamadım. Flash diske son fw i atıp taktım ancak makine bana flash diski açamayacapını söyledi. Sorun değil dedim ve bir dvd ye yazdım fw'ı oyle denedim. Sorunsuzca yükledi. Restart istedi. Tekrar açıldığında sorunsuzca çalıştı. Artık flash diski de görebiliyordu. Daha sonra elimdeki 1,5 TB lık diski taktım o da sorunsuzca çalıştı. mdmrx
    söylediği gibi modemime eternetten bağladım ve browser i denedim dune'nun web sitesine bağlandı. Ancak cursorı hareket ettirmeyi başaramadığım için başka yere giremedim. Çalışmalarım devam ediyor. (bilen birileri varsa ve yardımcı olursa sevinirim.) Bu arada farkettim ki bilgisayarım networkde dune diye bir bağlantı görüyor. Tıkladım bağlı olan bütün diskleri görebildim. İstediğim dosyayı bilgisayarımdan player a bağlı disklere atabiliyorum, değiştirebiliyorum, silebiliyorum ve istediklerimi bilgisayarıma alabiliyorum. Fakat player bilgisayarımı görüyüyor ama dosyalara ulaşamıyorum. Ben vista kullanıyorum. (Neden ben de bilmiyorum) Dentim masası ---> Ağ ve paylaşım merkezi ---> Bağlantı veya ağ kur ---> Kablosuz yöneticisi ve ağ kur dedim bilgisayarım Dune diye bir bağlantı noktası yakaladı. Ağı kurdum. Artık Ortak klasöründeki bütün dosyaları görebiliyor ve okuyabiliyordum. Fakat Kef14 ün verdiği linkteki video (http://rapidshare.com/files/424939817/ts3-hubris-sample.mkv ) bende sorun çıkardı. En azından wireless olarak okuduğumda. Diskten okumayı denediğimde sorun olmadı.

Velhasıl kelam işlerin bu kadar sorunsuz yürümesine şaşırdım. Yazılanları okuduğumda beceremeyeceğimi düşünmüştüm. Gayetle user friendly bir playermış. Şu anda tek hayal kırıklığım orjinal BRay disk okuyamayacak olmam. Onun dışında fazlasıyla tatmin oldum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marmot -- 22 Ekim 2010; 4:12:37 >

• Uzaktan kumanda ile harf yazamıyorum. Ayrıca browserda adres satırına ulaşabilmeyi başaramadım.
    Sorunun ne olabileceği konusunda bir fikriniz var mı acaba?
  • dune u açmadan önce yan usb den kablolu mouse bağlayın..
    tuş takımında sayısal veya harf girmek için tuş var, oradan cep tel deki gibi sayfa adlarını girersiniz..olmadı usb klavye bağlamanız gerekiyor..kumandadaki yön tuşlarını mouse gibi kullanabileceğiz yakın zamandaki bir fw ile..

netten radyo ve tv seyredebiliyorsunuz ama ip nolar bayağı eski..3-5 tane çalışıyor..bendeki..yenileri bulmak lazım..

bende ağ dan win7 yi göremedim sizin vistada olduğu gibi.. ağ güvenlik ayarlarını değiştirmeniz gerekiyor..ben win7 yi bir yaparsam buraya yazarım ingilizceniz varsa şu siteden aratın çıkıyor..(daha okumadım)
    üye olun dune u daha yakından tanırsınız.. http://www.mpcclub.com/forum/forumdisplay.php?f=99
    orj bluray hiç oynatmıyor diye birşey yok bazı son çıkanlarda sıkıntı var..son 6-12 ay diyebilirim..mesela avatarda da sorun vardı son fw ile düzeldi..diske özgü fw değilde bir bluraydisk player nasıl sorunsuz oynatabiliyorsa dune unda oynatması lazım onlar nasıl bir donanım yada yazılım kullanıyorsa dune da buna çözüm üretmeli.. dahili hdd takacaksanız..2 ye bölün..birinci kısım 10 gb olsun kalan kısım 2. bölüm..1. kısmı boş bırakın..son fw yi yeniden yükleyin..o bölümü dune system belleği olarak kabul edecektir güncelleme sırasında..ve göremeyeceksiniz..ayarlar info da görünür 10 gb lık kısım..

• arkadaslar dune prime ve base modellerı wi-fi adaptor olarak hangı modellerı desteklıyo ? bende kı tplink ı tanımadı cıhaz bıraz arastırdım sanırım sadece D-Link 3072 = DWA-140 B2 modelınde sorunsuz calısıyomus
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakgoz79

arkadaslar dune prime ve base modellerı wi-fi adaptor olarak hangı modellerı desteklıyo ? bende kı tplink ı tanımadı cıhaz bıraz arastırdım sanırım sadece D-Link 3072 = DWA-140 B2 modelınde sorunsuz calısıyomus

önceki sayfada yazmıştım Dlink DWA-140 B2 sorunsuz ben kullanıyorum fiyatını iyi araştırın nette 70 ile 42 lira arasında değişiyor
  • valla birkac tane buldum ama Dlink DWA-140 olarak gecıyo B2 olarak bulamadım ne fark oluyo arada?
  • bu B2 chipseti oluyomus cihazın ama pıyasada satılanların chipsetının B2 olup olmadıgını nasıl anlıycaz?
  • arkadaslar vista veya win7 de pc uzerınden dune da ki klasorlere ulaşabilen varmı acaba? ben everyone yetkısı tanımama ragmen ne yaptıysam bır turlu olmadı
  • o kadar uzun lıste yapmıslar ama sadece 2 model ıcın calısır diye rapor vermısler bu nasıl iş yaw
  • Arkadaşlar DUNE her türlü BD-disc DVD vesaire bütün formatları sorunsuzca açıyor. Sadece VCD çalıştırmıyor. BD-disc orjinal denemedim ama elimde bulunan harici diskteki bütün Blu-ray formatındaki filmleri okudu. Avatar filminde sorun var deniyordu. 45GB lık orjinal avatar filmini indirip denedim. Gerçekten çalıştırmadı. Blu-ray disc olduğunu algılıyor fakat bir türlü başlatamıyor. Yanlış anlamadıysam orjinal blu-ray disc veya harici diske atılmış orjinal blu-ray disc film farkedermi gibi anladım ben yukardaki yazılardan. Ne farkeder ki. Zaten mükemmel bir alet bu. Hem ayrıca yeni çıkan orjinal blu-ray filmlerin formadı farklımı ki alet okumasın. Yanıldığım bir konu varsa lütfen düzeltin. Birde arkadaşlardan birisi hangi marka access point kullandığımı sormuş AİRTİES kullanıyorum. Fakat farketmezki zaten.Bu aletler kablosuz ağı kablolu hale getiriyor. Bütün arkadaşlara sesleniyorum lütfen kablosuz aparat alacaz diye uğraşmayın. Alın herhangi marka access point kullanmaya başlayın. Üstelik daha öncede yazmıştım ethernet girişine taktığınız için usb portunu işgal etmemiş oluyorsuz fazladan. Fakat access point ilk kurulumda biraz ayar istiyor. İşi bilen birisiyle bu ayarlarını 1 kere yapın kullanmaya devam. Boşverin artık şu usb adapter meselesini uğraşmayın derim ben. SAYGILARIMLA.

• bende ethernet den bagladım gıttı sankı wı fı den baglayınca farklı bısey mı oluyo nete baglanıyosun sonucta bu yuzden wı fı arayısından vazgectım ama tek sorunum ag uzerınden pc yoluyle dune un ıcıne ulasabılmek ve halen basarabılmıs degılım
  • quote:

bende ethernet den bagladım gıttı sankı wı fı den baglayınca farklı bısey mı oluyo nete baglanıyosun sonucta bu yuzden wı fı arayısından vazgectım ama tek sorunum ag uzerınden pc yoluyle dune un ıcıne ulasabılmek ve halen basarabılmıs degılım

İyi de bunun için ek bişey yapmana gerek yok ki? Nerden olursa olsun Dune içindeki dosyaları görmek sorunsuz. Buradaki problem daha çok Dune dan Win7 içindeki dosyaları görmek, o da doğru ayarla sıkıntısız..
  • valla ben pc dende goremedım nedır dogru ayar üstadım paylaşırmısınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: akancaym

. Gerçekten çalıştırmadı. Blu-ray disc olduğunu algılıyor fakat bir türlü başlatamıyor. Yanlış anlamadıysam orjinal blu-ray disc veya harici diske atılmış orjinal blu-ray disc film farkedermi gibi anladım ben yukardaki yazılardan. Ne farkeder ki. Zaten mükemmel bir alet bu. Hem ayrıca yeni çıkan orjinal blu-ray filmlerin formadı farklımı ki alet okumasın.

son fw yüklü mü avatardaki sorun kalktı ben seyrediyorum sorun yok..

mesele video formatı değil..son sistem kopya koruma veya bölge kod meselesi sanırım yoksa hepsi m2ts formatlı video dosyası tabi ki okuması lazım ama 10 da 1-2 tane okuyamayabiliyor..ağırlı olarak nmt ve hdd den film seyretme özelliği ile zaten sınıfının bir numarası..
    digital karasal yayın 2014 de tüm türkiyede yayılmış olacak..dvb-t usb tuner ı ile dune tv yayını alıcısıda oluyor aynı zamanda yurt dışında kullanılıyor..ist daki arkadaşlarda kullanabilir test yayınlarını izlemek istiyorlarsa..ama burada satışı yok..ip tv ve ip radyo ile netten tv ve radyo dinleyip seyredebiliyorsunuz..en son web tarayıcı eklendi nete girmekte mümkün tek sıkıntı kumandanın yön tuşları ile imleçi gezdirebilmek..onuda yeni fw ile halledecekler..
    son fw ile fan takabilirsiniz..fan menüsüde eklendi..

yurtdışından bd veya dvd disk getirip seyretmek isteyen varda seyredemiyorsa..bölge kodunu ayarlayan yamada var nette..

http://www.mpcclub.com/forum/showthread.php?t=18187
    bu sayfadaki ilk mesajın sonundaki zip dosyasını indirin..açın ve usb de bulup enter a basın..başlığın sonlarında son fw de bile çalıştığı söyleniyor..elinizdeki disk 1. bölgeye aitse... 4 kere üst üste kumandadaki "mute" a basın sonra "1" e..ekrana bir mesaj gelip ayar tamam diyormuş..

bd disk seyretmek için 2gb lık usb belleği veya dahili hdd deki 3-5 gb ı system belleği olarak atamanız gerekiyor

risk kullanıcıya aittir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 26 Ekim 2010; 18:44:52 >

• quote:

valla ben pc dende goremedım nedır dogru ayar üstadım paylaşırmısınız?

Bende D:/ nin altında Videolarım klasörü var. D:/Videolarım .

Videolarım klasörüne Ters tıklıyorum, bununla paylaş üstüne geldiğinde açılır menüden Ev grubu okuma/yazma seçiyorum, o kadar. Dune den de, Network Browser , SMB, Workgrup, PC adın ve videolarım. Eğer istersen videolarım üzerinde iken menü tuşuna basarak ana ekranda göster diyerek de ana ekranda videolarım klasörünü görüntüleyebilirsin.

Burada; Ağ bağlantılarımda, gelişmiş paylaşım ayarlarında, parola korumalı paylaşımın kapalı olmasına, dosya ve yazıcı paylaşımının da açık olmasına dikkat etmelisin..

Açıkçası ben başka bir ayar yapmadım..

• pharmacist in dediğini yapınca upnp altında müzik video vs klasörlerindeki dosyaları gördüm ama smb altında paylaşıma açtığım sürücüyü göremedim.. wd live için forumda bulduğum ayarları yaptım sonuçta win7 de aynı şeyler yapılıyor..

dune ile win7 arasındaki ağı yapılandırma

http://ra-pidshare.com/files/401898827/WDTVLive_Windows_7_aae__baae_lantae_sae_.rar

ra-pid deki - kaldırıp linkteki dosyayı indirin..win7 deki ayarları yapın..indirdiğiniz klasörde açıklama dosyasıda mevcut..sonra dune daki ayarı yapın:

herşeyi doğru yaptıysanız son olarak..dune bdp3 ü açın..ana ekranda iken "pop up menu" ye tıklayın..yeni ağ klasörünü seçin..açılan menunün en üstüne, paylaşıma açtığınız sürücünün adını yazın..(örneğin ben d: yi paylaşıma açtım izinleri düzenlerken pc-d adını verdim)..server a "workgroup" yazın daha önceden ağınıza başka ad vermediyseniz..alttaki satırlarada sürücünün adını yazın..yani pc-d gibi..en son bir kullanıcı adı ve şifre girmeniz gerekebilir, sürücüyü şifre korumaya aldıysanız..ana ekranda yeni sembol(ikon) ve sürücünün adı belirir..artık paylaşıma açık sürücünüze ana menüden girebilirsiniz.

medya akışı izinlerinde dune adı çıkmıyor..bilinmeyen aygıt diyor..orada kaç seçenek-cihaz varsa hepsine izin ver diye ayarlayın

• benım işletım sıstemı vısta aynı yontem vısta ıcınde gecerlı mı?
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.