Şimdi Ara

DUNE BD PRIME 3.0 İNCELEMESİ (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
733
Cevap
4
Favori
42.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Dune bd prime 3.0 almaya karar verdim ancak kafama takılan bir iki soru var. Bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.
    Öncelikle belirtmeliyim ki bu ilk hdd playerım olacak. Kafama takılan en önemli sorun burada sizin yapmış olduğunuz
    açıklamada dahili olarak sadece 2,5" disk takılabileceği yönündeydi. Ancak ürünün satıldığı internet sitelerinde ki açıklamada
    "Medya kaynaklar: dahili HDD (SATA 3,5 "), dış HDD (eSATA, USB), harici optik sürücü (eSATA, USB), USB aygıtları
    (USB flash sürücü, USB kart okuyucu, vb), PC ve NAS yerel ağda ( SMB, NFS, UPnP, HTTP)" yazıyor. Bunun doğrusu nedir acaba?
    İkinci merek attiğim hususda wifi sinin olmadığı yazılmış bir notta ancak yine aynı sitelerde wifi sinin olduğu söyleniyor.
    Bunun da doğrusu konusunda beni aydınlatırsanız sevinirim. Bir de eğer wifi varsa bilgisayarımdaki herhangi bir medyayı
    wireless olarak player dan oynatabiliyor muyum? (ps3 deki gibi)

Teşekkür ederim.

• sadece 2.5 takılır..yuva ona uyumlu..
    wifi opsiyonel..alman lazım..aynı oda içinde dune modem e kablo ile dizüstüm kablosuz bağlı..
    takılmadan dvd film oynatıyor ama hd denemedim şu sıralar..arada bir duvar varken takılıyordu..
    en iyisi kablolu bağlamaktır..kendileride sitelerinde öyle diyor zaten..
    dune ile orjinal dvd yada blueray film alıp seyretmeyi düşünüyorsanız, c
    ihaz şu sıralar sorunlu bazı filmleri açamıyor..ama nmt olarak veya harici hdd ile çok iyi..

2.5 hdd de yetecektir bunu neden düşünüyorsunuz..500 gb lık yeter..zaten o sistem diski olacak..
    birde hariciniz olacaktır mecburen..yeterde artar..artık ntfs formatlı hdd lerede yazma özelliği eklendi..
  • Zappiti diye bir program çıkmış yadisle aynı işi yapıyor gibi pazar günü deneyelim bakalım

anlatım burda türkçeleştirilirse güzel olur

http://www.zappiti.com/download.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi newfel -- 16 Ekim 2010; 1:42:48 >
  • arkadaşlar..cihazın ip tv, ip radyo, web tarayıcı ve blueray film seyretme(disk ten) gibi özelliklerini
    kullanacaksanız bir sistem belleği atamanız gerekiyor cihaza..

bunu dahli hdd nizi 2 ye bölüp bir parçasını s bel yapabileceğiniz gibi..4-8 gb lık bir flas bellklede
    yapabiliyorsunuz..en pratiği flash bellek..hem tek kafalı hdd varsa hdd i s bel yapıp hdd in performansınıda
    düşürmemiş olursunuz..hoş ciddi bir kapasite kullanımı yok ama..s bel sürekli takıp çıkaramıyorsunuz..
    yada cihaz tamamen kapalı şken takıp çıkarabiliyorsunuz..

önce 1 bellek alın 4 gb lık..boşken arka orta usb ye takın..
    2. usb belleğe de yada harci hdd aşağıdaki sayfadan, adını verdiğim dsf dosyasını indirin..
    sayfa.. http://dune-hd.com/firmware/usb_flash_drive/
    başlık.. "Service files for working with System Storage. " hemen bu başlık altındaki
    ilk dosyayı indirin..2 kb..

dune_service_init_system_storage.dsf

ana menuden gezinerek bu dsf dosyasını bulun enter a basın..işlem başlıyor..
    1 dk sonra sizden restart yapmanızı istiyor..ve boş usb bellek "system storage" olarak atanıyor..
    tekrar ana menuye baktığınızda s s olan usb bellek artık görünmüyor..
    ayarlar, info ya bakarsanız artık sistem belleğinizin olduğunu ve ne kadarının kullanıldığını görürsünüz..

ben bugün 16 gb lık usb bellek alıp tanıttım..dune 2 gb dan fazlasını öneriyor..
    ilk etapta 173 mb veri yazmış..anlaşılan 4 gb yeterde artar bile..

uyarı bu dosya sadece 3.0 modelleri için çalışıyor.. böyle uğraşmayım derseniz..1. boş usb yi takıyorsunuz..
    cihazın fw sini yeniden yüklüyorsunuz diğer bellekten..fw yüklenirken boş usb bellek bulunup onayınızla
    sistem belleği olarak otomatik kuruluyormuş...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 17 Ekim 2010; 2:14:09 >

• dune bd prime sahibi olan arkadaşlardan bir ricam var, aşağıdaki linkte bulunan dosyayı indirip cihazın oynatıp oynatmadığını bana bildirirmisiniz?

Bu mkv dosyasını, popcorn, wd live, egreat r serisi cihazlar oynatamıyorum, bakalım dune oynatacak mı?

dosya boyutu 65 MB , oyuncak hikayesi 3'den 1 dakikalık bölüm.

http://rapid,share.com/files/424939817/ts3-hubris-sample.mkv

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kef14 -- 17 Ekim 2010; 13:03:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kef14

dune bd prime sahibi olan arkadaşlardan bir ricam var, aşağıdaki linkte bulunan dosyayı indirip cihazın oynatıp oynatmadığını bana bildirirmisiniz?

Bu mkv dosyasını, popcorn, wd live, egreat r serisi cihazlar oynatamıyorum, bakalım dune oynatacak mı?

dosya boyutu 65 MB , oyuncak hikayesi 3'den 1 dakikalık bölüm.

sorunsuz oynattı

DUNE BD PRIME 3.0 İNCELEMESİ
  • @newfel , bilgilendirme için teşekkürler....
  • yani, sorunsuz oynatıyor..neden bu soruyu sordunuz ki..720p lik toplamda 2 saat olsa film 7.2 gb lık film
    max bitrate de 11-13 gösteriyor. max bitrate i 47 olan filmi bile oynatıyor..

bu parçayı hemde indirdiğim dizüstümün hdd ten kablosuz ağla oynattı sorunsuz..bağlantı mükemmel, arada duvar yok..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mdmrx

yani, sorunsuz oynatıyor..neden bu soruyu sordunuz ki..720p lik toplamda 2 saat olsa film 7.2 gb lık film

bu parçayı hemde indirdiğim dizüstümün hdd ten kablosuz ağla oynattı sorunsuz..bağlantı mükemmel, arada duvar yok..

ya üstadım bu kablosuz ağ işini bir anltıversen win 7 ile bir tirlü başaramadım
  • quote:

sadece 2.5 takılır..yuva ona uyumlu..
    wifi opsiyonel..alman lazım..aynı oda içinde dune modem e kablo ile dizüstüm kablosuz bağlı..
    takılmadan dvd film oynatıyor ama hd denemedim şu sıralar..arada bir duvar varken takılıyordu..
    ihaz şu sıralar sorunlu bazı filmleri açamıyor..ama nmt olarak veya harici hdd ile çok iyi..

2.5 hdd de yetecektir bunu neden düşünüyorsunuz..500 gb lık yeter..zaten o sistem diski olacak..
    birde hariciniz olacaktır mecburen..yeterde artar..artık ntfs formatlı hdd lerede yazma özelliği eklendi..

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Ürünü sipariş ettim sanırım cuma günü elimde olacak.
    Önce Hepsiburada.com dan sipariş verdim. Diğer yerlerden biraz daha pahalı ama bildiğim yer dedim.
    Ama lakayitlikleri ve ürünü bir türlü kargolayamamaları üzerine sinirlenip siparişimi iptal edip
    deveyuku.com dan verdim. En azından sorularıma cevap veriyorlar.
    Ama cuma günü ürün elimde olmazsa onlarında kulaklarını çınlatacağım :)

Bir sorum daha olacaktı wireless için ne almam gerekiyor? Siz modem üzerinden bağladığınızı söylemişsiniz.
    Ben Asus WL-600G (http://forum.donanimhaber.com/m_17508774/tm.htm)
    modem kullanıyorum. Bu modem üzerinden ben de wireless bağlantı kurabilir miyim?

Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marmot -- 20 Ekim 2010; 17:55:45 >

• wifi için Dlink DWA 140 adapter almalısın
  • Arkadaşlar wifi için ben birçok usb adapter denedim. Fakat bir türlü tanımadı cihaz. Bir arkadaşım Access Point tavsiye etti ve sorunu bu şekilde hallettim. Üstelik usb portu fazladan kullanmamış oldum. Yani Access Point kablosuz ağımı kabloluya çevirdi,ethernet girişinden bağladım. Gayet güzel çalışıyor. Tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: newfel

Zappiti diye bir program çıkmış yadisle aynı işi yapıyor gibi pazar günü deneyelim bakalım

anlatım burda türkçeleştirilirse güzel olur

http://www.zappiti.com/download.html

Arkadaşlar şu Zappiti programını deneyen oldumu hiç. Ben demeye çalıştım fakat ingilizcem iyi değil tam anlayamadım. Bana sanki çok kullanışlı bir program gibi geldi. Deneyen olursa bilgi verebilir mi? Teşekkürler.

• bir şeyi anlamıyorum yardımcı olur musunuz?

madem bütün wifi adaptörleri tanımıyor neden wifi koyarlar?
    her aldığımız cihaz için farklı farklı wifi adaptör bulmak zorunda kalıyoruz, neden bunu kutunun içerisinde müşteriye sunupta insanları arayıştan kurtarmazlar?

madem bu cihaza blue-ray koydunuz o zaman kardeşim neden filmleri oynatamıyorum?
    madem öyle o zaman bu ekipmanı neden koyuyorsunuz?

çok saçma bir durum değil mi arkadaşlar?

saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akancaym

Arkadaşlar wifi için ben birçok usb adapter denedim. Fakat bir türlü tanımadı cihaz. Bir arkadaşım Access Point tavsiye etti ve sorunu bu şekilde hallettim. Üstelik usb portu fazladan kullanmamış oldum. Yani Access Point kablosuz ağımı kabloluya çevirdi,ethernet girişinden bağladım. Gayet güzel çalışıyor. Tavsiye ederim.

Kullandığınız Access Point in model ve markası nedir? Çalıştığını bildiğim bir model almak isterim. Ne zormuş bu iş yahu. Al al bitmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: by@li

bir şeyi anlamıyorum yardımcı olur musunuz?

madem bu cihaza blue-ray koydunuz o zaman kardeşim neden filmleri oynatamıyorum?

saygılar.

Blue-ray disk izleyemiyor muyum? Anlayamadım?
  • quote:

her aldığımız cihaz için farklı farklı wifi adaptör bulmak zorunda kalıyoruz, neden bunu kutunun içerisinde müşteriye sunupta insanları arayıştan kurtarmazlar?

saygılar.

bu cihazı bluray değil riplerini izlemek için aldık bluray oynatması yada oynatmaması önemli değil
    bu cihazın muadili ne, c 200 onuda kullandım arada donanım farkı var ama aynı para, stabilite dersen
    muhteşem, wifi adapter olayı linux tabanlı cihazlarda değişebiliyor onada katlanırız artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi newfel -- 21 Ekim 2010; 19:12:39 >

• quote:

quote:

saygılar.

bu cihazı bluray değil riplerini izlemek için aldık bluray oynatması yada oynatmaması önemli değil
    bu cihazın muadili ne, c 200 onuda kullandım arada donanım farkı var ama aynı para, stabilite dersen
    muhteşem, wifi adapter olayı linux tabanlı cihazlarda değişebiliyor onada katlanırız artık

arkadaşım blue ray ripleri bir çok cihaz zaten oynatıyor orada sorun yok zaten. ben bundan bahsetmiyorum ki,
    benim anlamadım neden dvd yada blue ray film aldığım zaman bu cihazın br sürücüsünün filmi oynatamadığı? yoksa cihaz muhteşem bir cihaz.
    hatta ben de alacağım yada almak üzereyim. desteklemiyorsa koymasınlar. insanlardan boşu boşuna desteklenmeyen bir cihaz yüzünden boşuna para sömürüyorlar.
    senin için önemli olmayabilir ama o ayrıntı benim için önemli.

wifi konusuna gelince madem wifi destekli bir cihaz ürettin özellikleri arasına yazmışsın bunu o zaman paket içeriğine koyarsın uyumlu usb wifi adaptörü olur biter.

bu çok mu zor acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by@li -- 21 Ekim 2010; 22:03:03 >

• quote:

quote:

yani, sorunsuz oynatıyor..neden bu soruyu sordunuz ki..720p lik toplamda 2 saat olsa film 7.2 gb lık film

ya üstadım bu kablosuz ağ işini bir anltıversen win 7 ile bir tirlü başaramadım

win7 yi bende çözmadim henüz..mpc forumda ki bir anlatımı buldum..inan daha fırsatım olmadı..yeni uydu cihazı aldım onunla uğraşıyorum şu sıralar..şu anki seyrettim dediğim dizüstümde ki xp..pc de win7 var..illaki onuda halledeceğim..sorun w7 deki ağ ayarlarının kurulumda çok güvenli olması..

• quote:

Orijinalden alıntı: marmot

quote:

sadece 2.5 takılır..yuva ona uyumlu..

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Ürünü sipariş ettim sanırım cuma günü elimde olacak.
    Önce Hepsiburada.com dan sipariş verdim. Diğer yerlerden biraz daha pahalı ama bildiğim yer dedim.
    Ama lakayitlikleri ve ürünü bir türlü kargolayamamaları üzerine sinirlenip siparişimi iptal edip
    deveyuku.com dan verdim. En azından sorularıma cevap veriyorlar.
    Ama cuma günü ürün elimde olmazsa onlarında kulaklarını çınlatacağım :)

Bir sorum daha olacaktı wireless için ne almam gerekiyor? Siz modem üzerinden bağladığınızı söylemişsiniz.
    Ben Asus WL-600G (http://forum.donanimhaber.com/m_17508774/tm.htm)
    modem kullanıyorum. Bu modem üzerinden ben de wireless bağlantı kurabilir miyim?

Teşekkür ederim.

dune modeme kablolu bağlı...ethernet le..dizüstüm(win-xp) modeme kablosuz baağlanıyor..dune ve dizüstüm bir birini görüyor..hemde çok rahat sorunsuz.. dune u kablosuz bağlamak istiyorsanız desteklediği usb wireless adaptör almanız gerekiyor..ama modeminiz cihaza yakın ve 4 port çıkışı varsa kablolu bağlayın

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.