Şimdi Ara

DUNE BD PRIME 3.0 İNCELEMESİ (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
733
Cevap
4
Favori
42.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: rccol

Selamlar digital_man
    Daha öncede belirttiğim gibi Torrent kullanmıyorum.
    Dolayısıyla bilgim yok.
    Ancak madem sen ilgilisin ve bu işi yapacaksın test ederek buraya yazarsan ilgilenen arkadaşlarda bilgi edinmiş olur.

Merhaba rccol

Şu an test ede ede bir çok şeyi öğrendimm , en sonunda harici diskimi de EXT3 formatlarsam diğer sıkıntımda düzelicek sanırım..

Öğrendiklerimi burada paylaşmaktan memnuniyet duyarım..
  • digital_man ;
    Sakın uğraşmak istemediğimden kinaye yaptığımı zannetme.
    Sadece söylediğin şeyleri test etmek bir çok insan için veya en azından benim için mümkün değil.

Yani içerisinde binbir emekle indirilmiş filmler varken gidip bu diski torrent çalışıyormu diye test etmek için ext3 format atamam.
    Sen zaten muhtemelen yeni bir diskle yapacaksın bu işi.
    Deneme yapman çok basit.

Burayada yazarsan en azından senin gibi torrent le uğraşan arkadaşlara faydan olmuş olur.

Bu arada :
    Yeni firmware yükseltmesini direk cihaz içinden yapmak isterseniz bulunamadı mesajı alıyorsunuz.
    Yeni çıkan firmware Beta olduğundan yok diyor.
    Ancak tümünü göster diyerek en üstteki firmware'i seçerek yüklemeyi başlatabilirsiniz.
  • quote:

digital_man ;
    Sakın uğraşmak istemediğimden kinaye yaptığımı zannetme.
    Sadece söylediğin şeyleri test etmek bir çok insan için veya en azından benim için mümkün değil.

Yani içerisinde binbir emekle indirilmiş filmler varken gidip bu diski torrent çalışıyormu diye test etmek için ext3 format atamam.
    Sen zaten muhtemelen yeni bir diskle yapacaksın bu işi.
    Deneme yapman çok basit.

Burayada yazarsan en azından senin gibi torrent le uğraşan arkadaşlara faydan olmuş olur.

Bu arada :
    Yeni firmware yükseltmesini direk cihaz içinden yapmak isterseniz bulunamadı mesajı alıyorsunuz.
    Yeni çıkan firmware Beta olduğundan yok diyor.
    Ancak tümünü göster diyerek en üstteki firmware'i seçerek yüklemeyi başlatabilirsiniz.

rrcol ;
    tabiki dostum ama bende işin kolayına kaçıyorum benim disktede bir sürü film birikti
    onları silmek pek işime gelmediği için böyle bir yaklaşımım oldu ama sonuçta filmleri
    silmekten başka çaremiz yok.

Dune nin içinde firmware hangi bölümde bende firmware leri yuklmek istiyorum,
    ama inşallah sıkıntıda yaratmaz..

Saygılar...

• Merhaba
    Aşağıdaki resimin en üst barında adresi gördüğün gibi
    Yani
    Setup , Miscellaneous , firmware upgrade seçeneğini seçeceksin.
    No firmware diyecek
    alttaki Show all versiyonu seç ve en üstteki en son beta firmware i yükle.

Benim herhalde 3,4. yükleyişim.
    Sıkıntı çıkmadı.
     DUNE BD PRIME 3.0 İNCELEMESİ

• Türkçe menü V2

http://r a p i d s h a r e. c o m / files/420932341/dune2.rar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sancak Bilgisayar -- 24 Eylül 2010; 12:00:02 >
  • Arkadaşlar popcornhour da genel istikarsızlığı düşünmekle birlikte,C200 topiğinde son yazılımdan sonra şikayetler ve sorunların çok çok arttığını görüyorum.

Güncelleştirmelerde dikaktli olmak gerek..
  • tşkler rccol

bende akşam güncelleştirme yapmayı düşünüyorum , inşallah sıkıntı olmaz..
  • arkadaslar bugun dune hd 3.0 base aldim. yalniz bir sikintim var. Ort akanaldan bir turlu ses alamiyorum. Kendi ustunde decoderi var diye decodersiz 5.1 ses sistem aldim. Ses ayarlari menusunden PCM opsisyonunu seciyorum ; 5.1 ses sistemim analog cikislardan bagli ve kendi dts decoderi yok. Dune HD nin DTS cozmesi gerekmiyor mu ? Bir turlu orta kanaldan konusma seslerini alamadim. yardimci olursaniz sevinirim.
  • oncelıkle hayırlı olsun. nerden aldınız acaba? sorunuza gelınce tam emın olmasamda benım bıldıgım analog baglantıda dıgıtal ses alamazsınız dıgıtal ses alabılmenız ıcın baglantı seklınızın optık olması gerekmekte bu nedenle cıhaz çözebılse bıle sız baglantı seklınızın yanlıslıgından dolayı dts ses alamıyosunuz optık kablo ıle baglarsanız sorununuz çözülür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakgoz79

oncelıkle hayırlı olsun. nerden aldınız acaba? sorunuza gelınce tam emın olmasamda benım bıldıgım analog baglantıda dıgıtal ses alamazsınız dıgıtal ses alabılmenız ıcın baglantı seklınızın optık olması gerekmekte bu nedenle cıhaz çözebılse bıle sız baglantı seklınızın yanlıslıgından dolayı dts ses alamıyosunuz optık kablo ıle baglarsanız sorununuz çözülür.

rusyadan aldim. 5.1 ses sisteminin decoderi ve digital girisi yok. Ben digital ses almaya calismiyorum zaten 5.1 ses almaya calisiyorum. Dune hd dts yi decode ettigi icin digital kablo ile baska bir avr cihaza baglama gereksini mi de yok. En azindan teorik oalrak ogle. Yoksa cihazin DTS cozmesinin ve analog 7.1 ses vermesinin bir anlami kalmiyor zaten. Sizin dediginiz hic decode yapmadan (passsthrough) olarak dis bir avr ye vermesi ve sesi orada cozdurmesi fakat dedigim gibi external bir decoder kullanmiyorum. Zaten piyasadaki benzerlerine gore kat kat pahali bir cihaz, sesi de diarda cozdureceksem buna bu kadar masraf etmek gereksiz.

• hımm benım bılgım buraya kadardı ozaman üstadları beklıycez bakalım onlar ne dıyecek soruna:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mk2kill

arkadaslar bugun dune hd 3.0 base aldim. yalniz bir sikintim var. Ort akanaldan bir turlu ses alamiyorum. Kendi ustunde decoderi var diye decodersiz 5.1 ses sistem aldim. Ses ayarlari menusunden PCM opsisyonunu seciyorum ; 5.1 ses sistemim analog cikislardan bagli ve kendi dts decoderi yok. Dune HD nin DTS cozmesi gerekmiyor mu ? Bir turlu orta kanaldan konusma seslerini alamadim. yardimci olursaniz sevinirim.

Resimde LFE kanali ustte yani beyaz RCA cikisi. Ama kullanim klavuzunda tam tersi asagida gosteriyor. Kirmizi olan.

beyaz ve kirmizi rca larin yerini degistirdim. Orta kanaldan ses gelmeye basaldi ama bu sefer de sub woofer dan ses gelmiyor. yok mu fikri olan ??

• FL= ON SOL
    FR= ON SAG
    C= CENTER (MERKEZ)
    LS= SOL SURROUND
    LR= SAG SURROUND
    LFE= SUBWOOFER
    RLS= ARKA SOL SURROUND
    RRS=ARKA SAG SURROUND
    Bu baglanti sekillerini dogru yapti iseniz sorun olmayacaktir. merkez ile sub cikislarinin ters olmus olmasi dusuk olasilik. muhtemelen rusya da populer olan microlab gibi bir markanin optik girissiz bir modelini almissiniz. (mikrolablar fiyatina gore gercekten iyi ses verirler) "Once center calismiyordu degistirdim simdi de sub calismiyor" diyorsunuz. Buraya kadar mutabikmiyiz ?

Siz RLS ve RRS cikislarini 5.1 hoperlor donaniminiz oldugu icin kullanmayacaksiniz. bu cikislar 7.1 hoperlor olan sisitemler icin...

aklima yazarken filmin kayit hatasi da olabilecegi geldi. baska bir film ile denediniz mi ? ayrica sub sadece belli frekanslarin altinda calisir. (yani dusuk frekanslar) dusuk frekansli sesler olmadigi zaman (patlama sesleri gibi) sub beklemede kalacaktir..
    sisteminizi mutlu gunlerde kullanmanizi dilerim.

Not: sorun ile ilgili daha fazla ayrinti ve deneme bilgileri verirseniz, arkadaslarimiz daha fazla fikir yurutebilirler. ben okudugum kadari ile ancak bu kadar fikir arzedebildim.
    saygilarimla..

• Geçen akşam Dune cihazımın IP'si lazım oldu.

Farkettimki IP otomatik te kalmış.
    Hemen girip elle IP verdim ve Dns ayarlarınıda kendim elle yaptım.

Ne olduysa bu ayarları yaptıktan sonra oldu.
    Network hızım inanılmaz derecede düştü.

Hiç bir anlam veremedim.

Elle yada otomatik Ip verme ile network hızı arasında bir bağlantı olamaz.
    Ama bağlantı hızı neredeyse dibe vurdu.
    Ip yi otomatiğe çekip tekrar denedim.
    Bağlantı hızı eski haline gelmişti.

Bir anlam veremedim.
    Deneme fırsatı olan arkadaşım İp leri elle verip networkten oynatım hızını test edebilirmi acaba?
  • quote:

Geçen akşam Dune cihazımın IP'si lazım oldu.

Farkettimki IP otomatik te kalmış.
    Hemen girip elle IP verdim ve Dns ayarlarınıda kendim elle yaptım.

Ne olduysa bu ayarları yaptıktan sonra oldu.
    Network hızım inanılmaz derecede düştü.

Hiç bir anlam veremedim.

Elle yada otomatik Ip verme ile network hızı arasında bir bağlantı olamaz.
    Ama bağlantı hızı neredeyse dibe vurdu.
    Ip yi otomatiğe çekip tekrar denedim.
    Bağlantı hızı eski haline gelmişti.

Bir anlam veremedim.
    Deneme fırsatı olan arkadaşım İp leri elle verip networkten oynatım hızını test edebilirmi acaba?

Ben de manual de, ama bendeki BDMV leri sorunsuz oynatıyor.

QNAP tarafında çift ethernet yapıp, onu 8.2 li bişey vardı onu seçmişsen, bana Ahmet öyle yaptırmıştı, çok takılıyordu, hemen değiştirdim orayı, az daha arşivle oynayacaktım.....

• dedikodu yok
  • Valla benim akılma gelen tek şey her iki dns'ide gerçek dns vermem.
    Yerel modem ip sini dns olarak vermemişim.

Network share im isim üzerinden gidiyor.
    ismi çözmesi için yerel modeme ihtiyacı var.

Ama bu durumda da ya hiç ulaşmaması yada ulaşıyorsa sıkıntı çıkarmaması lazım.
    Yerel modemi dns olarak tanıtıp bir deneyeyim.
  • quote:

quote:

arkadaslar bugun dune hd 3.0 base aldim. yalniz bir sikintim var. Ort akanaldan bir turlu ses alamiyorum. Kendi ustunde decoderi var diye decodersiz 5.1 ses sistem aldim. Ses ayarlari menusunden PCM opsisyonunu seciyorum ; 5.1 ses sistemim analog cikislardan bagli ve kendi dts decoderi yok. Dune HD nin DTS cozmesi gerekmiyor mu ? Bir turlu orta kanaldan konusma seslerini alamadim. yardimci olursaniz sevinirim.

Resimde LFE kanali ustte yani beyaz RCA cikisi. Ama kullanim klavuzunda tam tersi asagida gosteriyor. Kirmizi olan.

beyaz ve kirmizi rca larin yerini degistirdim. Orta kanaldan ses gelmeye basaldi ama bu sefer de sub woofer dan ses gelmiyor. yok mu fikri olan ??

rca kablon bozuk ne fikri istiyorsun

• quote:

Orijinalden alıntı: turakmug

FL= ON SOL
    FR= ON SAG
    C= CENTER (MERKEZ)
    LS= SOL SURROUND
    LR= SAG SURROUND
    LFE= SUBWOOFER
    RLS= ARKA SOL SURROUND
    RRS=ARKA SAG SURROUND
    Bu baglanti sekillerini dogru yapti iseniz sorun olmayacaktir. merkez ile sub cikislarinin ters olmus olmasi dusuk olasilik. muhtemelen rusya da populer olan microlab gibi bir markanin optik girissiz bir modelini almissiniz. (mikrolablar fiyatina gore gercekten iyi ses verirler) "Once center calismiyordu degistirdim simdi de sub calismiyor" diyorsunuz. Buraya kadar mutabikmiyiz ?

Siz RLS ve RRS cikislarini 5.1 hoperlor donaniminiz oldugu icin kullanmayacaksiniz. bu cikislar 7.1 hoperlor olan sisitemler icin...

aklima yazarken filmin kayit hatasi da olabilecegi geldi. baska bir film ile denediniz mi ? ayrica sub sadece belli frekanslarin altinda calisir. (yani dusuk frekanslar) dusuk frekansli sesler olmadigi zaman (patlama sesleri gibi) sub beklemede kalacaktir..
    sisteminizi mutlu gunlerde kullanmanizi dilerim.

Not: sorun ile ilgili daha fazla ayrinti ve deneme bilgileri verirseniz, arkadaslarimiz daha fazla fikir yurutebilirler. ben okudugum kadari ile ancak bu kadar fikir arzedebildim.
    saygilarimla..

cok yaklastin hocam.Rusya da populer baska bir marka daha var.Sven. onun 5.1 setini kullaniyorum. SVEN 5.1 IHOO MT5.1R Home Theater System.
    Cok ilginc burada sub woofer girisini kirmizi kodlamislar center hoparlor beyaz. Neyse sorunu farkettikten sonra capraz bagaldim sorun cozuldu. Su annda DTS ve AC3 leri 5.1 olarak izliyorum fakat ses performansindan pek memnun kalmadim. Konusma sesleri diger sorroundlari ve on hoparlorleri bastiriyor resmen. Dune bu kadar ses cozuyor demekki. Biraz hayal kirikligi oldu benim icin. Benim Turkiyedeki Wester digital + philips home teather bu ikilye gore cok daha guzel performans veriyordu. Bir kez daha anladimki AVR siz olmuyor.Dune alana kadar Western digital alip aradaki fiyat farkini ses sistemine eekleyip guzel bir avr li home teather alabilirdim. Ama son pismanlik fayda etmez.
    Yardim icin bu tesekkur ederim.

• sven i mumkunse iade edin.. sven kiev de de cok sik rastlanilan raflarda cokca gorulen bir marka.. ama iyi oldugundan degil satilmadigindan... amplifier yapilari cevresel seslerde cok ama cok basarisiz.. iade yada degisim yolu ile mikrolab alin. mumkunse h-600 d olmazsa h-500 d bu iki side optik girisli. "d" harfi olmayan modeller yani sadece h-600 ya da h 500 olursa o zaman analog giris baglama durumundasiniz (simdiki gibi) ama analog baglayacak iseniz tercihiniz fc-730 olsun daha ekonomik (100 dolar gibi bir rakam olmasi lazim)ve basarili bir urun.. Simdi, neden microlab derseniz, sizin orada gecici sure bulundugunuzu, daha profesyonel urunlerin sure sonunda size sikinti yaratacagini dusundugum icin...Mikrolabin yukarida saydigim urunleri bu nedenle sizin icin iyi bir secim olacaktir. baslari tok yumusak, sesler temizdir.

sven in birakin sizinki gibi sistemlerini audio receiver deck amplilerini bizzat test ettim..birakin bu ise gonul vermisleri cok ama cok yeni amatorleri bile memnun etmeyecek bir urun.. dedigim gibi mumkunse geri verin yada bahsettigim urunlerle degisim yolunu tercih edin.
    kolayliklar dilerim

Not : dune tercihiniz kotu bir secim degil. sizin hataniz sven de olmus..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turakmug -- 29 Eylül 2010; 17:45:37 >

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.