Şimdi Ara

DUNE BD PRIME 3.0 İNCELEMESİ (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
733
Cevap
4
Favori
42.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: turakmug

sven i mumkunse iade edin.. sven kiev de de cok sik rastlanilan raflarda cokca gorulen bir marka.. ama iyi oldugundan degil satilmadigindan... amplifier yapilari cevresel seslerde cok ama cok basarisiz.. iade yada degisim yolu ile mikrolab alin. mumkunse h-600 d olmazsa h-500 d bu iki side optik girisli. "d" harfi olmayan modeller yani sadece h-600 ya da h 500 olursa o zaman analog giris baglama durumundasiniz (simdiki gibi) ama analog baglayacak iseniz tercihiniz fc-730 olsun daha ekonomik (100 dolar gibi bir rakam olmasi lazim)ve basarili bir urun.. Simdi, neden microlab derseniz, sizin orada gecici sure bulundugunuzu, daha profesyonel urunlerin sure sonunda size sikinti yaratacagini dusundugum icin...Mikrolabin yukarida saydigim urunleri bu nedenle sizin icin iyi bir secim olacaktir. baslari tok yumusak, sesler temizdir.

sven in birakin sizinki gibi sistemlerini audio receiver deck amplilerini bizzat test ettim..birakin bu ise gonul vermisleri cok ama cok yeni amatorleri bile memnun etmeyecek bir urun.. dedigim gibi mumkunse geri verin yada bahsettigim urunlerle degisim yolunu tercih edin.
    kolayliklar dilerim

Not : dune tercihiniz kotu bir secim degil. sizin hataniz sven de olmus..

hocam H500D 400 dolar civariydi ve receiverinin DTS cozdugune dair bir ibare goremedim. O yuzden onu almadim. Bu Sven denne karin agrisi sisteme de 210 dolar civar i verdim. Bu hafta sonu cikip ev sinama sistemlerine tekrar bakacagim. Burada iade islemi biraz zor. Adamlarda ne satis sonrasi hizmet ne musteri memnuniyeti kavrami gelismemsi. Bulundugum yer de cok da alternatif yok zaten. Bulabildiklerimin bir listesini cikarayim sonra yine tavsiye alirim sizden. :).
    tesekkur ederim bilgiler icin.

• benim c 200 sukoyuverince bd prime sipariş ettim deveyükünden ama kafama bişey takıldı
    HD sesleri passtrough yapabiliyormu yoksa kendisimi çözüyor kullanan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim
    bu benim için çok önemli sesleri anfi çözmeli yoksa anında açmadan iade düşünüyorum
    bu arada inceleme gerçekten güzel olmuş vakit ayırdığı için rccol arkadaşımıza
    Teşekkürler

Gözümden kaçmış çözüyormuş ama yinede teyit edilirse içim rahatlar googledan çeviri yapıp siteye koyunca olmuyor tabi düzgün bir
    çeviri ile cihazın satışı bile artar sanki bir daha
    getirmeyecez der gibi bir havaları var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi newfel -- 3 Ekim 2010; 12:45:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: newfel

benim c 200 sukoyuverince bd prime sipariş ettim deveyükünden ama kafama bişey takıldı
    HD sesleri passtrough yapabiliyormu yoksa kendisimi çözüyor kullanan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim
    bu benim için çok önemli sesleri anfi çözmeli yoksa anında açmadan iade düşünüyorum
    bu arada inceleme gerçekten güzel olmuş vakit ayırdığı için rccol arkadaşımıza
    Teşekkürler

Gözümden kaçmış çözüyormuş ama yimese teyit edilirse içim rahatlar googledan çeviri yapıp siteye koyunca olmuyor tabi düzgün bir
    çeviri ile cihazın satışı bile artar sanki bir daha
    getirmeyecez der gibi bir havaları var

passthrough ya da PCM opsiyonlari var.

• sağol mk2kill
  • bende de dune bd prime var. torrent olayına bende şimdilik soğuğum çünkü limitli adsl var :(

dune ve birçok media player ntfs dosya sistemine yazamıyor..yeni fw ile bu özellik geldi yazılmış zaten yurt dışında da aynı bilgi var.
    birisi denerse iyi olur..

en iyisi kodek çözebilen avr almaktır..analog illaki bu tür cihazlarda sorunlu olabilir..yada tabi herkesin kendi bütçesi ama böyle sven vs adı sanı duyulmamış cihazlara rağbet etmeyin 3-5 fazla verin iyi bilinen bir marka almaya çalışın
    türkyede bile 400 tl ye optik ve coax girişli 5.1 dvd li philips ev sinema sistemleri var onlardan alın bir adet..bir tane de optik çoklayıcı alırsınız..3 optik çıkışlı cihazı bir dvd li optik girişli sisteme bağlarsınız..

ucuz ev sinema amfisi isterseniz hop lu paket sistem..(amfidir dvd player ı yoktur) philips htr5204 ü bulun ve kaçırmayın..türkiyede 360 tl ye satıldı..tv alana 250 tl ye verildi..

http://www.istanbulbilisim.com.tr/PHILIPS_HTR-5204-5.1-EV-SINEMA-SISTEMLERI,5807.html

fakat bunların stok bilgisine güvenilmez..birisine elden aldırmak lazım

veya http://www.hepsiburada.com/Liste/philips-ev-sinema-sistemi-hts352012/ProductDetails.aspx?productId=evphhts3520&categoryId=152492

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 4 Ekim 2010; 17:30:56 >

• arkadaşımız rusyada sanırım buradan cihaz önermek ne kadar doğru olur
  • rusyada da aynılarını bulsun diye yazdım..
    yukarıdaki "Türkiye de" kelimelerime dikkat ederseniz !!

buradan da alınır iyi hoş herhalde epeyce gelip gidiliyordur buraya, kendileri veya arkadaşları..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 4 Ekim 2010; 21:08:18 >
  • cihazı kullanmaya başladım önce sancak'ı arayıp hdd takmak istediğimi ancak arka taraftaki garanti etiketinin
    yırtılması durumunda garantiye herhangi birşey olup olmayacağını sordum bunun prosedür gereği olduğunu
    söylediler yani hdd takarken cihaza zarar vermezseniz garantiye birşey olmuyormuş buna dayanarak cihaza
    hdd taktım zaten c200'den çıkarttığım için format sorun olmadı HD sesleri üzerinde gelen firmware ile passtrough
    yapmadı bunun üzerine son beta firmware ile update yaptım türkçeleştirdikten sonra bluray iso ve klasörlerdeki
    sesleri çözmeden amfiye aktardı Avatar , Robin Hood , Iron Man 2 sıkıntısız bir şekilde oynattı dün harici disklerimden
    birine yadis uygulamıştım yamj'a göre daha basit ve daha kullanışlı geldi bana genel olarak başarılı buldum helede
    c200'den sonra , tek sorun altyazılarda sadece iki renk var beyaz ve kırmızı sizdede durum böylemi arkadaşlar

• hayır altyazı çeşidi çok..subtitle tuşuna bas..en üstten ayarları-settings i seç..kumandanın rakam tuşlarına sıra ile basarsan 1>6 tv nin sağında açılan pop-up ekranının en alt sırasında renklerin adlarını görürsün..1-beyaz 2-gri, 3-sarı vs var..

bu arada ntfs ye kesin yazma özelliği eklenmiş son fw ile..ntfs ile formatlı filmlerimin olduğu harici diskin içindeki bir klasördeki dosyayı yeni oluşturduğum klasöre taşıdım..sonra flaş belleğimi taktım(fat32 formatlı) ondan kes dediğim bir dosyayıda harci hdd e bir klasör yaratıp içine yapıştırdım..bu çok güzel olmuş..eğer torrent uygulamalırınıda ntfs hdd e yazabilecekse sıkıntısız harika..

ama bu yadis vs gibi programlar ext3-linux için geliştirilmiş..gerçi ntfs li hdd de filmleri gördüğümüze göre, diğer uygulamalrda bu ntfs li hdd e kurulur ve çalışır sanırım.. deneyen olursa iyi olur..ben henüz dahili hdd takmadım ve torrent kullanmıyorum..

• Arkadaşlar bu cihazın 3D oynatma imkanı var mı?
    Şu anda böyle bir özelliği bulunmuyorsa, donanım yapısı bu yeteneğe yazılımla kavuşturulmasına izin verir mi?
    Mümkünse bu cihazı alıp böyle bir özelliğin yazılım işiyle ilgilenenler tarafından gerçekleştirilmesini beklemek
    ne kadar gerçekçi olur acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugur_sw -- 6 Ekim 2010; 0:00:20 >
  • tek kelime ile harika bir inceleme olmuş . ellerine sağlık
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugur_sw

Arkadaşlar bu cihazın 3D oynatma imkanı var mı?
    Şu anda böyle bir özelliği bulunmuyorsa, donanım yapısı bu yeteneğe yazılımla kavuşturulmasına izin verir mi?
    Mümkünse bu cihazı alıp böyle bir özelliğin yazılım işiyle ilgilenenler tarafından gerçekleştirilmesini beklemek
    ne kadar gerçekçi olur acaba?

hdmi 1.3ün bant genişliği dolayısıyla ne pocprn c-200 ne de dune bd prime yazılım ile eklense bile 1080p 3d yapamazlar en fazla 1080iye kadar destek verebilirler blu-ray ve ripleri 1080p 3d olduğundan ya da olacağından ümidi kesmek en doğrusu

yani gelsin 3d hdmi 1.4 nmtler

pamuk eller cebe

2 sene sonra da 5d ve hdmi v.1.5 böyle böyle tüketici soyulmaya devam eder gider elimizdekilerin kıymetini bilmek en iyisi

• quote:

Orijinalden alıntı: popcornhour

rccol iyi bir noktayı yakalamışsın

digital_man IPTV ve IPRadyo icin ilgili linkteki dosyaları indirin flashdiskinize veya cihaza bağlı bir diske çıkarın daha sonra bu klasörlerin icindeki text dosyalarını çalıştırın hepsi bukadar.

http://dune-hd.com/firmware/iptv/IPTV_config_Corbina.zip
    http://dune-hd.com/firmware/inet_radio/InetRadio_config_Russian.zip
    http://dune-hd.com/firmware/web_browser/WebBrowser.zip ( gelişmiş web browser )

http://dune-hd.com/firmware/misc/ ( Ekstra bilgiler )

üstteki linkten indirdikten sonra radyo ve ıp tv klasörlerindeki dosyaları harci hdd e attım..ana menüden ıp tv veya internet radyoyu tıklayınca hemen bu dosyalar açılıyor..ama denediğim 10 kadar kanaldan sadece radyo kısmındaki d fm 101.2 rus radyosu çalıştı..çoğu 2008 yılında güncellenmiş; ip leri artık geçersiz anlaşılan..

arkadaşlar bildiğiniz ip ler varsa tv ve radyo için buraya yazın lütfen..

yeni yazılımla gelen intenet tarayıcıda gayet güzel çalışıyor..ama kablolu bir mouse u tarayıcıyı açmadan önce yandaki usb ye takmalısınız(ilerde kablosuzda destekler umarım; dune a yazalım bakalım)..mouse ok unu kumandadaki yön tuşları hareket ettirmiyor malesef..yada ben ettiremedim..yine usb klavyeyide destekliyor cihazımız..ama deneme şansım olmadı henüz.

bu bdp3 bayağı hoşuma gitti..sınırsız net i olanlar dizileri netten direk tv de seyredebilirler..monitörden seyredeceklerine yada dizüstünü tv ye bağlayacklarına..dune aracılığı ile seyredersiniz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 6 Ekim 2010; 22:24:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mdmrx

quote:

Orijinalden alıntı: popcornhour

rccol iyi bir noktayı yakalamışsın

digital_man IPTV ve IPRadyo icin ilgili linkteki dosyaları indirin flashdiskinize veya cihaza bağlı bir diske çıkarın daha sonra bu klasörlerin icindeki text dosyalarını çalıştırın hepsi bukadar.

http://dune-hd.com/firmware/iptv/IPTV_config_Corbina.zip
    http://dune-hd.com/firmware/inet_radio/InetRadio_config_Russian.zip
    http://dune-hd.com/firmware/web_browser/WebBrowser.zip ( gelişmiş web browser )

http://dune-hd.com/firmware/misc/ ( Ekstra bilgiler )

üstteki linkten indirdikten sonra radyo ve ıp tv klasörlerindeki dosyaları harci hdd e attım..ana menüden ıp tv veya internet radyoyu tıklayınca hemen bu dosyalar açılıyor..ama denediğim 10 kadar kanaldan sadece radyo kısmındaki d fm 101.2 rus radyosu çalıştı..çoğu 2008 yılında güncellenmiş; ip leri artık geçersiz anlaşılan..

arkadaşlar bildiğiniz ip ler varsa tv ve radyo için buraya yazın lütfen..

yeni yazılımla gelen intenet tarayıcıda gayet güzel çalışıyor..ama kablolu bir mouse u tarayıcıyı açmadan önce yandaki usb ye takmalısınız(ilerde kablosuzda destekler umarım; dune a yazalım bakalım)..mouse ok unu kumandadaki yön tuşları hareket ettirmiyor malesef..yada ben ettiremedim..yine usb klavyeyide destekliyor cihazımız..ama deneme şansım olmadı henüz.

bu bdp3 bayağı hoşuma gitti..sınırsız net i olanlar dizileri netten direk tv de seyredebilirler..monitörden seyredeceklerine yada dizüstünü tv ye bağlayacklarına..dune aracılığı ile seyredersiniz..

dizileri netten direk tv de izlemek için hangi firmware kurulması lazım bilgi verirsen sevinirim . TR deki kanaları izlemek için...

• son beta fw ama tv lerin yayın yaptığı ip leri yapılandırabilirsek direkt tv açılır karşımızda, olmadı ana menudeki internet tarayıcı ile klasik şekilde tv kanalının web sayfasına gidip canlı tv yi açsak sanırım yine gösterir veya dizi seyret tarzı web sayfalarını..fakat daha denemedim...yandaki usb ye bir kablolu mouse bağlamanız gerekiyor..tarayıcıyı kullanmak için..mouse u takıp sonra cihazı açın..

ip biliniyorsa bu ip lerin içerdiği dosyaların nasıl yazılacağı dune sitesinde var..bir txt doyası hazırlanıp içine bir iki komut satırı yazılıyor. hdde kopyalayacaksın sonra mevcut klasöre gel o txt dosyasını tıkla tv yada radyo karşında..
    ama hazırlarını bulsak fena olmaz..

herkes torrent e daldığı için bunlar pek milletin ilgisini çekmiyor herhalde..mesela ntfs hdd e yazma özelliği geldi son fw ile..
    fw yüklemeye korkmayın ne olacağı varsa olur..güncel fw ler olmadan standart makina olarak kullanırsınız..

http://dune-hd.com/firmware/misc/InetRadio_and_IPTV_config_howto.txt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 8 Ekim 2010; 17:03:05 >

• bugece torrenti denedim çok kolaymış sadece torrenti çalıştır torrent dosyasını tıkla bu kadar
    filezilla ile ftp bağlantısıda hızlı ama win7 ile iletişim kuramadım pc ile bağlantıyı nasıl yapacağız

DUNE BD PRIME 3.0 İNCELEMESİ

DUNE BD PRIME 3.0 İNCELEMESİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi newfel -- 9 Ekim 2010; 2:10:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mdmrx

son beta fw ama tv lerin yayın yaptığı ip leri yapılandırabilirsek direkt tv açılır karşımızda, olmadı ana menudeki internet tarayıcı ile klasik şekilde tv kanalının web sayfasına gidip canlı tv yi açsak sanırım yine gösterir veya dizi seyret tarzı web sayfalarını..fakat daha denemedim...yandaki usb ye bir kablolu mouse bağlamanız gerekiyor..tarayıcıyı kullanmak için..mouse u takıp sonra cihazı açın..

ip biliniyorsa bu ip lerin içerdiği dosyaların nasıl yazılacağı dune sitesinde var..bir txt doyası hazırlanıp içine bir iki komut satırı yazılıyor. hdde kopyalayacaksın sonra mevcut klasöre gel o txt dosyasını tıkla tv yada radyo karşında..
    ama hazırlarını bulsak fena olmaz..

herkes torrent e daldığı için bunlar pek milletin ilgisini çekmiyor herhalde..mesela ntfs hdd e yazma özelliği geldi son fw ile..
    fw yüklemeye korkmayın ne olacağı varsa olur..güncel fw ler olmadan standart makina olarak kullanırsınız..

http://dune-hd.com/firmware/misc/InetRadio_and_IPTV_config_howto.txt

mdmrx merhaba " herkes torrent e daldığı için bunlar pek milletin ilgisini çekmiyor herhalde..mesela ntfs hdd e yazma özelliği geldi son fw ile " demişsin

nfts hdd fw linkini rica edebilirmiyim..

Saygılar..

• son fw bu işi yapıyor.. yüklemediyseniz yüklemeniz gerekir..

http://dune-hd.com/firmware/bdprime3/

916_2027 beta fw..zaten dune un stabil fw si az nedense.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadays

bd prime kullananlardan analog audio çıkışlarını test eden oldu mu bir arkadaşım sırf bu çıkşlardan
    ses alabilmek için bd prime alacak

hd sesleri de çözüp analog verebiliyor mu bd prime yoksa dts ve ac3 tamam da hd seslerde
    su mu koyveriyor

sadays merhaba,

bugün yabancı forum sitesinde ki bu siteye sizi dune yönlendiriyor..
    ( http://www.mpcclub.com/forum/forumdisplay.php?f=99 ...
    http://www.mpcclub.com/forum/showthread.php?t=25267 )
    dune yetkilisinin, analog çıkışla ilgili soruya verdiği cevap:

dune max-base-prime sigma 8x42-43 chipsetlerin analog veya pcm dts master audio
    çözemediği bilgisi verilmiş..ve bu sizin için sorunsa ürünü iade edin demişler..
    (bende zaten bu yüzden ne pcm nede digital bitstream 7.1 aktaramadığı için a-200
    ü iade etmiştim.. şu ara yeni fw si çıktı ve 7.1 bitstream ettiği söyleniyor..)

ama arkadaşının amfisinde 7.1 analog değilde 5.1 analog giriş varsa zaten farketmez
    çözüp çözmemesi..7.1 analog girişi olan cihazı varsa hd leri çözüyor olması lazım..
    yada yamaha rx-v650 gibi eski bir amfisi var herhalde..dd true hd ye razı ise alabilir
    dune u yoksa yeni sigma chipsetlileri beklemesi lazım..dune yapamıyorsa c-200 de
    yapamaz..çünkü sigma yapamıyor yazmışlar..chip in kök yazılımı ilerde müsade
    ederse bilemyiz..sigmaya sorun yazmış..dune..

yeni dune cihazlarda da 42-43 e devam etmişler ki yenilerin çoğunda analog çıkış yok zaten...
    çünkü küçük kasalar..ama şu özellik eklemişler..bir ana ünite alıyorsunuz, yanına ek
    üniteler alıp usb den bağlayarak 3.5 hdd ekleme veya digital karasal kablo yayın tuner ı olan
    parça alıp ekliyorsunuz. önden 2 ayağı görünen cihaz 2 ilave ünite ile oluyor 6 ayaklı :)
    adamlar işi profosyenelce yapıyorlar..çıkarmış olmak için ürün çıkarmıyorlar anlaşılan..
    865x chipli cihazlar çıkınca dts hd analog da çıkar herhalde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 9 Ekim 2010; 21:19:49 >

• sigmanın chip numaralaması biraz garip 865X chip 864X den geride bir chip zaten WD 2. gen ve Wd live 865X kullanıyor mhz olarak ve özellik olarak 864X chipliler şuan en iyi chipleri sigmanın

buna rağmen analog ses veremiyorsa kötü ben soruyu soralı epey oldu arkadaş almıştır herhalde avrsi yok muhtemelen pc bazlı analog hopalrör setine bağlayacak mkvlerde ses alsa yeter blu-raylerde zaten ikinci track olarak dts veya ac3 ses oluyor onları seçer dinler herhalde
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.