Şimdi Ara

DÜNYADA EN GÜÇLÜ DEVLET [ ANKET ] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
0
Favori
5.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki

DÜNYADA EN GÜÇLÜ DEVLET [ ANKET ]

(En Son Oy Tarihi: 31.5.2017)
Giriş

Orijinalden alıntı: baris195

pkkyı kuran zaten amerika
    ırağa girende amerike herşey amerikanın elinde birde çin diyonuz

PKK'yı kuran Suriye'nin de desteğiyle Yunanistan.

Şu anda sahiplenen ABD, doğrudur.
  • Türkiye'ye oy verenleri anlamış değilim. Kurtuluş Savaşı örnekleri verenler çıkacaktır ama onlar eskide kaldı. Millet artık bi düğmeye basıyor, savaş kazanılıyor. Türkiye ne yapıyor, diğer ülkelerin çağ dışı silahlarını topluyor.
  • Bu devirde Para=Güç'tür.Dolayısıyla ABD diyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Legolas

Türkiye'ye oy verenleri anlamış değilim. Kurtuluş Savaşı örnekleri verenler çıkacaktır ama onlar eskide kaldı. Millet artık bi düğmeye basıyor, savaş kazanılıyor. Türkiye ne yapıyor, diğer ülkelerin çağ dışı silahlarını topluyor.

o zamanlar sanki çok mu farklıydı.Adamların yüzen adaları vardı bizim neyimiz vardı? Biz öküz arabalarıyla mermi taşırken adamlar deniz altlarıyla, dünyanın en iyi savaş gemileriyle saldırıyordu farkındaysan sonunda ne oldu? o öküz arabasıyla taşınan mermilerle denizin dibini boyladılar.Bu imkansız gibi gelebilir ama oldu.Seyit onbaşı o mermiyi nasıl kaldırdı sanıyorsun ? iman gücü oldu mu adamda isterse uzay mekiğiyle gelsin, ister atom bombası atsın.Yukarda Allah var ve O inananların yanındadır.

Birde not geçeyim: Şu modern öküzlerin, sabaha hangi kızla kalktığı belli olmayan, içkici, kumarbaz, sahtekar, hırsız insan bozmalarıyla olacak iş değil bu doğru diyorsunuz.Bizi bu hale getirenler utansın.

• Şimdiki Türkiye eski Türkiye değil.O ruh yok .Milletimiz yozlaşıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hp2010

Şimdiki Türkiye eski Türkiye değil.O ruh yok .Milletimiz yozlaşıyor

zaten % 60 kürt nüfusu var
  • Amerika istemeden dunyada kus ucmaz..

-Ama Rusyada bu siralar cok goze batiyor..
    Belkide , gelecegin Sovyetleri yeniden , yeni bastandir..

-Cine gelirsek , Cinin elinde ne oldugunu tam olarak bilmedigimiz icin yorum yapamayacagim.. Ama ekonomide gun gectikce bir adim daha atiyorlar..

• Çin istese hepsini alir o kadar nufus var. Ekonomisi de iyi :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: baris195

quote:

Orijinalden alıntı: hp2010

Şimdiki Türkiye eski Türkiye değil.O ruh yok .Milletimiz yozlaşıyor

zaten % 60 kürt nüfusu var

• quote:

Orijinalden alıntı: Miklo*

Çeçenistan

• osmanlı devleti
  • Ben almanya dedim çünkü ekonomisi çok sağlam ve mekanik bakımından kendini geliştrimiş sanayisi alt yapısı olsun çok sağlam olan bir ülkedir. güçlülük yanlız topta tüfekte değil şuan en gelişmiş silahlar amerikada olabilir ancak o yeterli değildir
  • Türkiye 20% (25)

• Rusya
  • Rohan
  • Köle olmuş Türk Devletine en güçlü diyenler var Hadi onu geçtim İran ve İngiltere ne alaka
  • Ölümüne Vaduz , ölümüne Liechtenstein

DÜNYADA EN GÜÇLÜ DEVLET [ ANKET ]
  • maalesef amerika

• güç bakış açısına göre değişir. bence en büyük güç ekonomidir.
    ekonomiye bakarak sıralama yaparsak 1.abd 2. japonya 3. almanya . . . . diye devam eder türkiye 16. sırada bunlar en son rakamlardı ilk 3 halen değişmedi ama diğerlerini bilmiyorum. yani öyle bi anket yapmışınki türkiye iran israil var japonya yok ilginç. şahsi fikrim bence en sağlam ülke 1. japonya 2. almanya.
  • Önce Güç derken neyi kastettiğimiz önem taşır?..

Ülkenin kendi silah gücümü?
    Yoksa müttefikler ile sağlanan Silah Gücü mü?
    Birde iman gücü varki aslolan budur ama ona burada girmiyorum çünkü girersem konu kilitlenir.

İsrail Silah yönünden aşırı uçlarda değil ama Dünyayı parmağında oyanatabiliyor..
    Bundan ötürüdür ki,Savaşalar Ülkenin kendi silahlarıyla değil, Müttefiklerinin siyasi gücü ve dayanışması ile kazanılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seyhat -- 24 Mayıs 2012; 12:07:59 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.