Şimdi Ara

Dunyanin en hafif ultrabook'u Sony Vaio Pro (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
382
Cevap
5
Favori
33.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

benim gördüğüm farklar sony fullHD, daha hafif ve 4.nesil işlemci
  • quote:

Orijinalden alıntı: TWiST_oF_FaCe

Macbook air ile aynı fiyata satılıyor.

Sata yerine 4 yollu PCİe SSD yi de unutmayalim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Davydenko

quote:

Orijinalden alıntı: TWiST_oF_FaCe

Macbook air ile aynı fiyata satılıyor.

Sata yerine 4 yollu PCİe SSD yi de unutmayalim

aynen onu unutmuşum. normal SSD' ye göre daha hızlı veri yollu ama ne kadar bilemiyoruz.
  • 4 yollu PCİe Normal Sata Ssd ye Gore 2 Kat daha hizli.
    2 yollu PCİe kullanan Mac Book Air ise normal sataya göre 1,5 kat daha hızlı bu arada.

• quote:

4 yollu PCİe Normal Sata Ssd ye Gore 2 Kat daha hizli.
    2 yollu PCİe kullanan Mac Book Air ise normal sataya göre 1,5 kat daha hızlı bu arada.

ram kesin arttırılamıyor mu acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALTINBAŞAK

quote:

Malesef onboard Mus. Slotda yokmus.
    Ama ciddi olarak ram ihtiyacı olan bussuru programı aynı anda kullanmiyacaksan ve çok fazla program yuklemeyecekse 4gb rahat işini görür bence. Ayrıca 4. Nesil işlemcilerin ram kullanımı konusunda daha akillI oldugu biliniyor.
    Yinede Sen bilirsin tabi ama amerikada bile i5 lisinin 8gb versiyonunu yapmamışlar bi bildikleri vardır.

• quote:

quote:

quote:

Ama ciddi olarak ram ihtiyacı olan bussuru programı aynı anda kullanmiyacaksan ve çok fazla program yuklemeyecekse 4gb rahat işini görür bence. Ayrıca 4. Nesil işlemcilerin ram kullanımı konusunda daha akillI oldugu biliniyor.
    Yinede Sen bilirsin tabi ama amerikada bile i5 lisinin 8gb versiyonunu yapmamışlar bi bildikleri vardır.

Peki su sorunun cevabini biliyor musunuz acaba?
    Hd4400 vs Hd5000
    Nasil ve ne ölçüde bir fark olacaktır?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• walla cok istiyordum pro almayı ama ramden dolayı olmadı.. kısmet degilmis.. z serisi bir i7 buldum

http://www.sony.com.tr/product/vaio-z-serisi/vpcz11z9e-b

2500 kdv dahil aldim.. sanırım tr da sıfır olarak kalan son makinelerden biridir diye dusunuyorum.. herkese hayırlı olsun bakalım..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Peki su sorunun cevabini biliyor musunuz acaba?
    Hd4400 vs Hd5000
    Nasil ve ne ölçüde bir fark olacaktır?

Her ikiside hd4000 e Gore cok cok iyi. Ama hd5000 in oyun için daha iyi olduğu aşikar.
    Dx11 desteği olduğu için her ikiside oyun oynatır ama fps değeri hd5000 de biraz daha iyi olacaktır. Asla bir gt650 olamaz ama.
    Temel grafik programları video editing gibi toollarda performans her ikisi içinde yeterli gibi duruyor.
    Oyunsuz yapamam diyorsanız bence ultrabookdan uzak durun mutlu olamazsınız.
    Ama yok temel grafik ihtiyaçlarını karsilasin istiyorsanız hd5000 ile hd4400 arasında dağlar fark olduğunu ancak Intel söyler kuşlar bile inanmaz.
    Yinede YouTube da falan karsilastirmalara bakın gozunuzlede görmüş olun.

• Davydenko D kullanıcısına yanıt
    Ultrabook'u ben kendime almayacağım.Oyun ile uzaktan yakından alakası olmayan ablama alacağım.Ama işte bu fiyatları vermişken de en iyisinin olmasını istiyorum.En HAFİF ve en iyisi... Bilmem anlatabildim mi.
  • quote:

Ultrabook'u ben kendime almayacağım.Oyun ile uzaktan yakından alakası olmayan ablama alacağım.Ama işte bu fiyatları vermişken de en iyisinin olmasını istiyorum.En HAFİF ve en iyisi... Bilmem anlatabildim mi.

Dunyadaki en hafif ULTRABOOK zaten.
    Bencede Su an piyasadaki en iyi ULTRABOOK.
    Sony centerda grisini gordum bayanlarin daha çok ilgisini cekebiliri ona da bir bakın.
    Btsony.com. Da var sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: erdhemes

quote:

Dunyadaki en hafif ULTRABOOK zaten.
    Bencede Su an piyasadaki en iyi ULTRABOOK.
    Sony centerda grisini gordum bayanlarin daha çok ilgisini cekebiliri ona da bir bakın.
    Btsony.com. Da var sanırım.

Ben de sony center da grisini inceledim zaten.Laptop kuş gibi ama hd4400 ve onboard ram beni düşündürüyor.
  • Dün Teknosa da gördüm almayı düşünüyorum ama i-7 li olana 3800 lira fiyat çekmişler.. daha uygun bulamazmıyım başka bir yerden sonuçta USA fiyatı 1250$
  • quote:

Orijinalden alıntı: -cyanide

Dün Teknosa da gördüm almayı düşünüyorum ama i-7 li olana 3800 lira fiyat çekmişler.. daha uygun bulamazmıyım başka bir yerden sonuçta USA fiyatı 1250$

USA fiyati i5 128gb için 1250 dolar

Bak bakalim i7 256gb için nasil

• i7 z1 im geldi pil arızalı cıktı :( tekrardan basa döndük.. yalnız gercekten mukemmel bir cihaz resmen ucak.. dort tane 64 ssd ile muhtesem bi hızı vardı.. geri geldik pro ya .. hayırlısı bakalım ne olacak..
  • Bugün siparis verdim i5 modelini.SSD'yi 256'ya cikarma ve rami 8e yükseltmek icin ekstra 120 euro verdim(ssd 160 eurodan 80 e dusurmusler kampanya)..Yalniz iyi mi yaptim bilmiyorum 8 ram ise yarayacak mi cünkü sony 8 gb ram özellikli pc.sine 512 ssd koymus ve i7 islemcili.Yani acaba gereksiz yere mi aldim diye tereddütteyim.BU KONUDA BILGILI ARKADASLAR YORUM YAPARLARSA MAKBULE GECER.Ürün 2 hafta sonra yaklasik elime gececek düsüncelerimi paylasir sorulariniz olursa yanitlamaya calisirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chagrishim -- 20 Temmuz 2013; 20:18:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chagrishim

Bugün siparis verdim i5 modelini.SSD'yi 256'ya cikarma ve rami 8e yükseltmek icin ekstra 120 euro verdim(ssd 160 eurodan 80 e dusurmusler kampanya)..Yalniz iyi mi yaptim bilmiyorum 8 ram ise yarayacak mi cünkü sony 8 gb ram özellikli pc.sine 512 ssd koymus ve i7 islemcili.Yani acaba gereksiz yere mi aldim diye tereddütteyim.BU KONUDA BILGILI ARKADASLAR YORUM YAPARLARSA MAKBULE GECER.Ürün 2 hafta sonra yaklasik elime gececek düsüncelerimi paylasir sorulariniz olursa yanitlamaya calisirim...

Herhalde Türkiye'den almadınız... Bizde böyle bir upgrade şansı olduğu sanmıyorum da...:)
  • bu vaio pro lar içn fanları sesli deniyor yorumlarda.

macbook air ise sessiz ve soğukmuş
  • Bugün siparisi vermeden son bi kez magazada inceledim air bana daha sicak(isinmasi yüksekti) geldi belki uzun süredir calisiodur bilemem tabii :)
    Cihazi yurtdisindan sony'nin websitesinden aldim o sekilde yükseltebildim ssd'yi falan o yüzden sanirim 2 hafta bekleyecegim ama bi artisi da teknoloji magazalarindan daha ucuz oluyor..maalesef türkiyede böyle bir hizmeti yok sony'nin-apple'in da..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chagrishim -- 21 Temmuz 2013; 4:10:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chagrishim

Bugün siparisi vermeden son bi kez magazada inceledim air bana daha sicak(isinmasi yüksekti) geldi belki uzun süredir calisiodur bilemem tabii :)
    Cihazi yurtdisindan sony'nin websitesinden aldim o sekilde yükseltebildim ssd'yi falan o yüzden sanirim 2 hafta bekleyecegim ama bi artisi da teknoloji magazalarindan daha ucuz oluyor..maalesef türkiyede böyle bir hizmeti yok sony'nin-apple'in da..

fan sesiyle ilgili de yorumunuzu dinlemek isterim.

samsung 9 serisi kullanıyorum bu gerçekten sessiz
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.