Şimdi Ara

Dunyanin en hafif ultrabook'u Sony Vaio Pro (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
382
Cevap
5
Favori
33.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Chagrishim

Bugün siparisi vermeden son bi kez magazada inceledim air bana daha sicak(isinmasi yüksekti) geldi belki uzun süredir calisiodur bilemem tabii :)
    Cihazi yurtdisindan sony'nin websitesinden aldim o sekilde yükseltebildim ssd'yi falan o yüzden sanirim 2 hafta bekleyecegim ama bi artisi da teknoloji magazalarindan daha ucuz oluyor..maalesef türkiyede böyle bir hizmeti yok sony'nin-apple'in da..

acaba Türkiyede biz de bi şekilde ram'i 8 yapabilir miyiz ki?
  • cihaz çok şekil, rengini falan çok beğendim, yanlız saçma olan bişey var hdmı ve 2 tane usb sağ tarafta ve ben bundan hoşlanmıyorum çünkü kablolar fare kullanımını kısıtlıyor, artı video çıkışı yok, videolarda usb to vga gibi bir adaptörden bahsedildiğini gördüm, acaba türkiyede kutudan çıkıyormu o zımbırtı, çünkü işyerinde 22 inç monitöre bağlamayı düşünüyorum eğer alırsam, bir de 8 gb rame ihtiyaç duyan arkadaşlar ne programı kullanıyor merak ettim doğrusu
  • quote:

Orijinalden alıntı: hypocrisy

cihaz çok şekil, rengini falan çok beğendim, yanlız saçma olan bişey var hdmı ve 2 tane usb sağ tarafta ve ben bundan hoşlanmıyorum çünkü kablolar fare kullanımını kısıtlıyor, artı video çıkışı yok, videolarda usb to vga gibi bir adaptörden bahsedildiğini gördüm, acaba türkiyede kutudan çıkıyormu o zımbırtı, çünkü işyerinde 22 inç monitöre bağlamayı düşünüyorum eğer alırsam, bir de 8 gb rame ihtiyaç duyan arkadaşlar ne programı kullanıyor merak ettim doğrusu

Hdmi to vga kutudan cikiyor unboxing videolarina bir bak. Magazayada sorsaydin teyit için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Unboxing videolarinin hepsinde icinden cikmiyor.Sitede siparis verirken vga ara kablosu ve mini router icin 70 euro istiyordu kampanyayla 60a düsürmüsler ben almadim ihtiyacim olmadigi icin...8 ram olayini ben de bilmiyorum ne kadar isime yarayacak ama forumda bazi arkadaslar artirilsa daha iyi falan demisler hatta 4 oldugu icin almayacak olanlari okudum.+40 euro cok gelmedi gözüme dursun kenarda :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chagrishim -- 23 Temmuz 2013; 1:40:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdhemes

quote:

Orijinalden alıntı: hypocrisy

cihaz çok şekil, rengini falan çok beğendim, yanlız saçma olan bişey var hdmı ve 2 tane usb sağ tarafta ve ben bundan hoşlanmıyorum çünkü kablolar fare kullanımını kısıtlıyor, artı video çıkışı yok, videolarda usb to vga gibi bir adaptörden bahsedildiğini gördüm, acaba türkiyede kutudan çıkıyormu o zımbırtı, çünkü işyerinde 22 inç monitöre bağlamayı düşünüyorum eğer alırsam, bir de 8 gb rame ihtiyaç duyan arkadaşlar ne programı kullanıyor merak ettim doğrusu

Hdmi to vga kutudan cikiyor unboxing videolarina bir bak. Magazayada sorsaydin teyit için.

her yerde aynı kutu içeriği olamayabiliyor, bazen insanın suratına garip garip bakıyolar o yüzden sormadım, zaten kablo gittigidiyorda 10 liraya bile var, bir de şarj aleti (gibi bişeyde) ethernet soketimi var?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hypocrisy -- 23 Temmuz 2013; 10:55:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Chagrishim

Unboxing videolarinin hepsinde icinden cikmiyor.Sitede siparis verirken vga ara kablosu ve mini router icin 70 euro istiyordu kampanyayla 60a düsürmüsler ben almadim ihtiyacim olmadigi icin...8 ram olayini ben de bilmiyorum ne kadar isime yarayacak ama forumda bazi arkadaslar artirilsa daha iyi falan demisler hatta 4 oldugu icin almayacak olanlari okudum.+40 euro cok gelmedi gözüme dursun kenarda :)

Chagrishim Kardeşim öncelikle selamlar. Bende ultrbook araştırması içindeydim.asus düşünüyordum, MacBook air de karar kılmıştım Toshiba'da gözüm kalmıştı şimdi birde bu Sony çıktı kısacası kararsız kaldım. Şöyle alıp bir daha arkama bakmak istemiyorum. Sony i7 8gb ram hd5000 ekran kartlı 512gb ssd li nerde bulabiliriz kaç para olur. Siz Türkiye de mi ikamet ediyorsunuz yurt dışında mı? Türkiye'de iseniz yurt dışından nasıl sipariş verdiniz? banada yardımcı olabilirmisiniz?. Tel. De haberleşsek mehmetgokmen77@hotmail.com mesaj atabilirmisiniz? Teşekkürler

• Alacak arkadaşlar dikkat etsinler ciddi wifi problemlerinden bahsediliyor.

http://community.sony.com/t5/VAIO-Hardware-Networking/New-Sony-Vaio-Pro-Wifi-Issue/td-p/143557

• Dun sony centerda hem 13.3 hemde 11.6 lık iki modelide denedim hafiflik olarak gerçekten sınırları zorlayan bır model olmus ekran kalitesi tartışılmaz ips panel full hd daha ne olsun yalnız donanımsal olarak bir kaç sorundan bahsedicem benım gozume gorunun kapak tam kapanmıyor yandan baktıgınızda bılgısayara arasında ufak bır açık kalıyor ve karşı taraf gozukuyor ve üst kapak alt kısma tam oturmuyor titreme yapıyor. alacak arkadaşlara tavsiyem sony centere gidip incelemeniz sonra pişman olmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: exoz

Alacak arkadaşlar dikkat etsinler ciddi wifi problemlerinden bahsediliyor.

http://community.sony.com/t5/VAIO-Hardware-Networking/New-Sony-Vaio-Pro-Wifi-Issue/td-p/143557

Bende okudum ama wireless driverini guncelleyince sorun cozuluyormus.
    Yeni nesil cihazlarda hep sonradan guncellemeler söz konusu olabiliyor.

• theverge 2013 macbook air i de sony vaio pro 13 ü de incelemiş

7.0 puan almış vaio pro 13

http://www.theverge.com/2013/6/4/4395926/sony-vaio-pro-review-were-going-to-war-with-the-macbook-air

9.2 puan almış macbook air haswell

http://www.theverge.com/2013/6/17/4436332/macbook-air-review-13-inch-2013

çok fark var demekki arada halen. o halde macbook air e yönelmek gerekiyor.. vaio da dokunmatik ve mükemmel ekran kalitesi olmasına rağmen fark atmış macbook air

• quote:

Orijinalden alıntı: kanoute

theverge 2013 macbook air i de sony vaio pro 13 ü de incelemiş

7.0 puan almış vaio pro 13

http://www.theverge.com/2013/6/4/4395926/sony-vaio-pro-review-were-going-to-war-with-the-macbook-air

9.2 puan almış macbook air haswell

http://www.theverge.com/2013/6/17/4436332/macbook-air-review-13-inch-2013

çok fark var demekki arada halen. o halde macbook air e yönelmek gerekiyor.. vaio da dokunmatik ve mükemmel ekran kalitesi olmasına rağmen fark atmış macbook air

Ben verge incelemelerine güvenmiyorum adamlar apple ürünlerine çok torpil geçiyorlar. Notebookcheck'e bakıyorum genellikle.

• kanoute K kullanıcısına yanıt
    Hiç adil olmamış, macbook air kötü demiyorum çok iyi ama pro çok hafife alınmış. ikisini karşılaştıran çok iyi bir video var izlemenizi tavsiye ederim

http://www.youtube.com/watch?v=OWkG6wVWGds

mac performans olarak biraz daha önde hem düşük ekran çözünürlüğü hemde hd5000 grafik çözümü ile, ayrıca pil olarakta daha iyi (pro yu o seviyeye getirmek için ek bir kağıt bataryası var onu almalısınız o zaman eşit oluyor) yazılım konusuda artı.
    pro ekran ve ses konusunda çok daha iyi grafik birimi olarak hd4400 kullanıyor dokunmatik ekran, daha güçlü ssd gibi avantajlarıda var ve çok hafif.

yukarıda kasanın çok esnediği belirtilmiş zaten bu kasada amaçlanan şey o başka neden carbonfiber kullanılsın. Klavye konusuda adaletsiz olmuş ve en önemlisi desing pronun o desing ına o puan komik olmuş ayrıca ekran konusuda adaletsiz pronun ekranı çok daha iyi. Kesinlikle hak verdiğim tek yer touchpad konusu macbooklar bu konuda rakipsizler.

Tabi bu sonuçta kişisel bir tercih ihtiyaçlara göre seçim yapılmalı. Bana göre mac o çözünürlükle zaten baştan kaybediyor ayrıca grafik birimleri çok önemli değil sonuçta bu aletler de oyun oynanmayacak ikiside gündelik ihtiyaçları fazlasıyla görür. Macintosh ile aram da kullandığım programlardan dolayı hiç iyi değil, hep yanımda taşıyacağım için hafif ve dayanıklı olmalı yani benim tercihim belli Allahın izniyle de yakın zaman da almayı düşünüyorum. Ancak buradan macbook air için kötü bir düşüncem olduğuda çıkarılmasın ilk nesil air ı baya bir kullandım sonuçta ultrabooklar la tanışmamıza neden oldu. Air ın tek sorunu her yıl yapılan güncellemelerin çok yetersiz gelmesi bu nesil air lara full hd ekran koysalardı ve ses sorununuda düzeltselerdi şuan bu şekilde bir arayış içinde olmaz diğer eksilerine rağmen direk alırdım.

• Evet yurtdisindayim kardesim burdan siparis verdim ama aradilar 1 Agustosta gelecekken 1 hafta daha gecikecekmis gelmesi o yuzden iptal ettim cunku 10 gün sonra tr.ye gelecegim...artik eylulde falan alirim tabii daha güzel ürünler cikmassa :) Tam kararimi verdim bi ultrabooka nasip olmadi,vardir bi hayir ne diyeyim.
    Haber vereyim de sonra laptop geldi yazmadi diye düsünmeyin :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chagrishim -- 26 Temmuz 2013; 16:13:18 >
  • Air ile pro yu donanım açısından kıyaslama yapmak pek adil olmuyor. Çünkü pro da windows gibi salak bir işletim sistemi var. Air de ise canavar gibi osx var. Pro ya sağlam bir linux ile test edip air ile öyle kıyaslamak lazım.

• ben aslında pro 11 almayı düşünüyorum ama bugün vatan bilgisayara gittim, pro 13 ün pcie 4 yollu dedi, pro 11 2 yollu 13 daha hızlıdır dedi, bu konuda bilgisi olan var mı?
  • hypocrisy kullanıcısına yanıt
    evet 13 teki pcie ssd daha hızlı ancak normal kullanımda fark etmezsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: nxplay

Merhaba arkadaşlar, dün Sony mağazasından Vaio Pro 13'' İ7 olanını aldım. Cihaz çok güzel. Fakat tek sorun mouse'una hiç alışamadım. Çok kötü bir Mouse'u var. Özellikle...mesela hürriyet.com a giriyorum. aşağı doğru inen upuzun bir sayfa. mosue ile sayfayı aşağı doğru indirmeye yani sayfanın aşağı tarafını okumak için sayfayı aşağı kaydırmaya çalışıyorum. Mouse üzerinde çift parmakla yukarı doğru iterek (aynı apple'lardaki gibi). fakat hep takılıyo. sayfa inmiyor Mouse imleci ekranın tepesine kaçıyo falan. tekrar yapmaya çalışıyorum, sayfayı biraz aşağı indirip sonra Mouse imleci tekrar ekranın yukarısına kaçıyo, takılıyo. yani bir gazeteyi aşağı doğru kaydırarak okumak biraz zor. okuyorum eninde sonunda bir şekilde ama uğraştırıyor biraz.. Mouse'un hassasiyeti çok dandik sanki. acaba satın alan varsa Mouse'a benim gibi alışamamazlık sıkıntı varmı? benmi alışamadım yoksa Mouse'u bozuk cihaz mı aldım acaba???

kutudan vga adaptörü çıktı mı acaba?

Dunyanin en hafif ultrabook'u Sony Vaio Pro

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exterminant -- 4 Ağustos 2013; 22:27:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: exterminant

quote:

Orijinalden alıntı: nxplay

Merhaba arkadaşlar, dün Sony mağazasından Vaio Pro 13'' İ7 olanını aldım. Cihaz çok güzel. Fakat tek sorun mouse'una hiç alışamadım. Çok kötü bir Mouse'u var. Özellikle...mesela hürriyet.com a giriyorum. aşağı doğru inen upuzun bir sayfa. mosue ile sayfayı aşağı doğru indirmeye yani sayfanın aşağı tarafını okumak için sayfayı aşağı kaydırmaya çalışıyorum. Mouse üzerinde çift parmakla yukarı doğru iterek (aynı apple'lardaki gibi). fakat hep takılıyo. sayfa inmiyor Mouse imleci ekranın tepesine kaçıyo falan. tekrar yapmaya çalışıyorum, sayfayı biraz aşağı indirip sonra Mouse imleci tekrar ekranın yukarısına kaçıyo, takılıyo. yani bir gazeteyi aşağı doğru kaydırarak okumak biraz zor. okuyorum eninde sonunda bir şekilde ama uğraştırıyor biraz.. Mouse'un hassasiyeti çok dandik sanki. acaba satın alan varsa Mouse'a benim gibi alışamamazlık sıkıntı varmı? benmi alışamadım yoksa Mouse'u bozuk cihaz mı aldım acaba???

kutudan vga adaptörü çıktı mı acaba?

Dunyanin en hafif ultrabook'u Sony Vaio Pro

Bende de pro13 var ve vga adaptörü kutudan cikiyor.

• erdhemes E kullanıcısına yanıt
    iyi haber, sevindim :)
  • Pro 11 ya da 13 alicam. Bugün elimle birini tarttim media marktta çok hafifti. Ama 11 miydi 13 muydu bilmiyorum biri vardi çünkü ve 11 ya da 13 yazmiyirdu. Model yazıyordu. Sonra gittim asus ultrabooklaru kaldirdim agirluk hissediliyor.eğer 13 u elinle tarttiysam onu alucam çünkü çok hafifti göbeğinde kullanucam. Agri derdinden kurtulcam boylece. Tarttigim 11se ekran biraz küçük olacak ama hafifliği nedeniyle yine de alicam. Bu arada bu ultrabooklar FM 2013u kaldirir mi. Oynadigim tek oyun bu.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.