Şimdi Ara

Düşünüyorum, yardım eli?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle merhaba. (Max) 1000 Liraya kadar bi netbook alıcam yakın bi tarihte fakat şuan araştırma evresindeyim. Bilgisayar kurdu ya da deneyimli arkadaşların yardımlarını esirgemesinler lütfen
    İstediğim özellikler başlıca;

-10 inc olacak ve hafif olacak.
    -Düşündüğüm fiyata, en iyi performans verecek bi işletim sistemi. (Video izlerken kasmıcak, nette surf yaparken kasmıcak, masaüstü işlemlerde kasmıcak vs.)
    -Şarj süresi max. süre dayanım gösterecek.
    - -Almışken- HDMI çıkışı olan.
    - Hoparlör ses seviyesi (kalitesi) bi netbook için yüksek değerde olacak. (Mümkünse tabi)
    Teşekkürler şimdiden
    Şimdilik Asus 1015 PX- düşündüm ama performansından şüphelerim var ve pil süresinden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mosch -- 19 Ekim 2011; 20:27:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mdemirsar

Öncelikle merhaba. (Max) 1000 Liraya kadar bi netbook alıcam yakın bi tarihte fakat şuan araştırma evresindeyim. Bilgisayar kurdu ya da deneyimli arkadaşların yardımlarını esirgemesinler lütfen
    İstediğim özellikler başlıca;

-10 inc olacak ve hafif olacak.
    -Düşündüğüm fiyata, en iyi performans verecek bi işletim sistemi. (Video izlerken kasmıcak, nette surf yaparken kasmıcak, masaüstü işlemlerde kasmıcak vs.)
    -Şarj süresi max. süre dayanım gösterecek.
    - -Almışken- HDMI çıkışı olan.
    - Hoparlör ses seviyesi (kalitesi) bi netbook için yüksek değerde olacak. (Mümkünse tabi)
    Teşekkürler şimdiden
    Şimdilik Asus 1015 PX- düşündüm ama performansından şüphelerim var ve pil süresinden

1015px ile ilgili soruların varsa cevaplayabilirim ,internette chromeda 20 sekmeden fazla actım takılmadan teker teker acıyor , 10880p video oynatabiliyor , grafikleri abartılı olmayan oyunları oynatabiliyor (oynamanı tavsiye etmem 10 inçlik ekranla tadı yok :) sarj süresi olarak şu anda 1015 px netbookların icersinde en iyisi , ( sebebi n570 işlemci kullanıyor ve bu işlemcinin güc tüketimi cok cok az , ekranı 10 inç , 11.6 ve 12 inçlik modeller gibi ekrana fazla watt harcamıyor )

1015px in senin acından kotu ozelliği hdmi yok ( vga dan 21.5 inç lik monitöre bagladım görüntü netliği cok guzel hdmi in eksikliğini hissetmiyorum yinede sen illa hdmi olsun diyorsan 1015 px almamalısın , yeni çıkan amd fusion işlemcili modellere göz at , onlarında hdmi var ama sarjı 4-5 saat civarında gidiyormus )

son olarak, maddi durumun nasıl bilmiyorum ama sana önerim bir netbook a 1000 lira verme

• Büyük ihtimal Asus 1015PX alıcam gibi görünüyor dediğin artılardan dolayı. Bimeks'te 647 lira fiyatı uygun mudur yoksa kampanya beklemeli miyim bilemedim? Samsung NP -N150- de güzel gibi geldi bana. Fiyat olarak 1015px ile aynı özellik olarakta aynı sayılırlar ama renk ve malzeme olarak cezbetti beni. Beyaz renk istiyorum netbook. Fakat Asus kalitesi daha iyi gibi geldi bana bilisayar anlamında? Samsung'un linki de bu;
    http://www.bimeks.com.tr/urun/117922/samsung-np-n150-jp0ptr-white-.aspx

İkisi arasında kararsız kaldım.
  • bu asus n550 işlemcili yani 1015px ile arasında %25 e yakın hız farkı olur , bencede asus marka kalites olarak samsungtan iyidir , 647 iyi bir fiyat vatanda kampanya varken 640 lira civarındaydı
  • Tamamdır çok teşekkürler :)
  • 1001ha, 1005ha, 1008ha, 1101ha, 1015PX... Bu serilerden hangisi iyidir hangisi kötüdür var mı böyle bir karşılaştırma, 'bu en iyisidir.' diyecek biri?
  • biraz işlemci hızından ödün verip 3d performansı kazanmak isterseniz amd fusionlara bakın derim. gerçi n570 1080p falan oynatıyorsa ve oyun da oynamıyorsanız atom yetebilir tabi
  • arkadaşlar, tıpatıp aynı özelliklerde olan markalar var;

Packard bell
    Asus
    Samsung

Bunlardan hangisine başvurayım anlamadım. Aynı özelliklerde olunca, görünüm ve fiyat mı ön plana alınmalı? Packard bell, asus 1015px ile aynı özellikte ama daha uygun fiyatı artı olarak hafızası 500 gb. Ya da Asus bilgisayar anlamında daha kaliteli diyip bu 2 markadan vaz mı geçmeliyim?
  • quote:

arkadaşlar, tıpatıp aynı özelliklerde olan markalar var;

Packard bell
    Asus
    Samsung

Bunlardan hangisine başvurayım anlamadım. Aynı özelliklerde olunca, görünüm ve fiyat mı ön plana alınmalı? Packard bell, asus 1015px ile aynı özellikte ama daha uygun fiyatı artı olarak hafızası 500 gb. Ya da Asus bilgisayar anlamında daha kaliteli diyip bu 2 markadan vaz mı geçmeliyim?

kardeş bak asus marka olarak bu ikisinden daha kalitelidir , ayrıca asusta sadece asus bilgisayarlarda calısan super hybrid engine programı mevcut ve bu program sayesinde daha hızlı calısıyor netbook böylece diger n570 işlemcili netbooklar 1080p video acamıyorlarken asuslar 1080p video acabiliyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkishwizard04

quote:

arkadaşlar, tıpatıp aynı özelliklerde olan markalar var;

Packard bell
    Asus
    Samsung

kardeş bak asus marka olarak bu ikisinden daha kalitelidir , ayrıca asusta sadece asus bilgisayarlarda calısan super hybrid engine programı mevcut ve bu program sayesinde daha hızlı calısıyor netbook böylece diger n570 işlemcili netbooklar 1080p video acamıyorlarken asuslar 1080p video acabiliyorlar

1015PX'le sen 1080p videoyu o şekilde takılmadan izleyebiliyor musun? Ayrıca ses verimi nasıl netbook'un?

• takılmadan izliyorum netbook ekranı 1024x768 destekledigi icin netbooku monitöre baglıyorum orda 1080p izliyorum , ses konusunda bütün netbooklar gibi biraz zayıf
  • Samsung nc210'un çıkardığı sesi duysan öyle demezdin
  • nc 111 yada 110 du tam hatırlamıyorum n570 islemcili samsung un sesinide dinledim cok buyuk bi fark yoktu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.