Şimdi Ara

Düz liseler kaldırılıyor !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.238
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ortaöğretimde Okul Çeşitliliği Yerine Program Çeşitliliğini Esas Bir Yapıya Geçilmesi Çalıştayı’nda genel lise, anadolu lisesi ve anadolu öğretmen liselerinin anadolu lisesi adı altında birleştirilmesi önerildi.

Ortaöğretimde 70 civarındaki okul türünün azaltılması amacıyla düzenlenen ve önceki gün başlayan çalıştay, raporun okunmasıyla sona erdi. Genel Ortaöğretim Komisyonu’nun raporunda şu öneriler yer aldı:
    - Genel lise, anadolu lisesi ve anadolu öğretmen liseleri anadolu lisesi adı altında birleştirilmeli ve öğrenci alımı Ortaöğretime Geçiş Sistemi yoluyla gerçekleştirilmeli.

- Anadolu güzel sanatlar liseleriyle spor liseleri anadolu güzel sanatlar ve spor lisesi adı altında birleştirilmeli ve öğrenci alımı yetenek sınavıyla gerçekleştirilmeli.

- Anadolu liselerindeki alanlar "Türkçe-Matematik-Fen", "Türkçe-Matematik Sosyal" ve "Yabancı Dil" şeklinde yapılandırılmalı, ancak alan tanımlamaları genişletilerek yükseköğretime uygun şekilde çeşitlendirilmeli

- Sosyal bilimler liselerinde Türkçe-Matematik-Sosyal alana yer verilmeli.
    - Okul türleri ve alanlar arasında yatay ve dikey geçişlere imkan verecek mevzuat düzenlemeleri yapılmalı.

- Yasal düzenlemeler yapıldıktan sonra genel ortaöğretim programı uygulayan bütün liseler tek bir çatı altında toplanmalı.

http://www.ensonhaber.com/Gundem/146977/Duz-liseler-kaldiriliyor-.html
    http://egitim.milliyet.com.tr/Egitim/HaberDetay.aspx?aType=HaberDetay&ArticleID=980650

• quote:

Orijinalden alıntı: yekilord

Bizimki de kapatılacaktı, Başbakan geldi Anadolu Öğretmen lisesi yaptı

• quote:

Orijinalden alıntı: yekilord

• quote:

Orijinalden alıntı: Bionic.

Alıntıları Göster
    Anadolu öğretmendeki gereksiz dersleri alacaklarsa neden olmasın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bionic.

Alıntıları Göster
    bi açıdan iyi bi açıdan kötü..

anadolu liseleri eski kalitesinde olmasa da yine de Türkiye ortalamasının üstünde eğitim veren liselerdi.. Şimdi bu düz liselerin tabelasını değiştirerek anadolu lisesi yapılınca anadolu liselerinin geneline bakınca bu kalite yerle bir olacak..

ama şu açıdan da güzel..daha 5.sınıfta 6.sınıfta oks'e hazırlanıyorlardı..şimdi kimse o kadar takmaz o sınavı..

• quote:

Orijinalden alıntı: combat-ant

anadolu liseleri eski kalitesinde olmasa da yine de Türkiye ortalamasının üstünde eğitim veren liselerdi.. Şimdi bu düz liselerin tabelasını değiştirerek anadolu lisesi yapılınca anadolu liselerinin geneline bakınca bu kalite yerle bir olacak..

ama şu açıdan da güzel..daha 5.sınıfta 6.sınıfta oks'e hazırlanıyorlardı..şimdi kimse o kadar takmaz o sınavı..

benim bildiğim öyle değil anadolu lisesi olanlar yine puanla alıcak öğrencileri puanı tutmayanlar meslek liseleleri vb liselere gidicekler yani anadolu lisesi yine anadolu lisesi
  • quote:

Orijinalden alıntı: 7-24 Jojuk

quote:

benim bildiğim öyle değil anadolu lisesi olanlar yine puanla alıcak öğrencileri puanı tutmayanlar meslek liseleleri vb liselere gidicekler yani anadolu lisesi yine anadolu lisesi

evet senin dediğin doğru fakat ben istanbul'da oturuyorum..hiç bir düz lise meslek lisesine çevrilmiyor hepsi anadolu lisesi yapılıyor..bu demek ki anadolu liseleri daha çok öğrenci alacak..puanları daha da düşecek..ve düşük puanlı okula düşük puanlı öğrenci gelir..kalite düşer..

• quote:

Merak etme, 3-4 sene sonra düz lise serserileri de yok olur. Liselere girmesi gereken kişiler girince, bütün apaçiler ve okuma hevesi olmayıp serserilik yapan kişiler kazanamayacakları için giremeyecekler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mütercim

quote:

Merak etme, 3-4 sene sonra düz lise serserileri de yok olur. Liselere girmesi gereken kişiler girince, bütün apaçiler ve okuma hevesi olmayıp serserilik yapan kişiler kazanamayacakları için giremeyecekler.

Alıntıları Göster
    benim için problem değil zaten ben nasılsa seneye mezun oluyorum gelecek nesiller için konuştum..

• quote:

benim için problem değil zaten ben nasılsa seneye mezun oluyorum gelecek nesiller için konuştum..

Alıntıları Göster
    İçinde ki öğrencilerde kaldırılıyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zmpprz

İçinde ki öğrencilerde kaldırılıyor mu?

Alıntıları Göster
    Türkçe-Matematik-Fen oh yükleyin anam
  • quote:

Orijinalden alıntı: SiNaPSiS

Türkçe-Matematik-Fen oh yükleyin anam

Alıntıları Göster
    haftada 4 saat matematik yerine. koysunlar 10 saat ingilizceyi işte oldu bitti maşallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: Grymstche

haftada 4 saat matematik yerine. koysunlar 10 saat ingilizceyi işte oldu bitti maşallah

Alıntıları Göster
    Embesiller yaşadı desenize
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-9CBE59604

Embesiller yaşadı desenize

Alıntıları Göster
    Bu sistemle düz liseler anadolu liselerine benzemez, aksine anadolu liseleri düz liselere benzer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noir Désir

Bu sistemle düz liseler anadolu liselerine benzemez, aksine anadolu liseleri düz liselere benzer.

Alıntıları Göster
    Eğitim sisteminin içine eslilmiştir. GEÇMİŞ OLSUN.
    En azından eskiden tembel ile çalışkan arasında fark vardı.Bunuda yaptılar iyice çökerttiler sistemi yazıklar olsun
  • Eskiden a.l.lerinin bir havası vardı.Sayılarını artırdıkça artırdılar sanki çok güzel eğitim vericeklermiş gibi acaba bu düz liselerdeki hocalar a.l.lerde eğitim vericek kapasitede mi?Böyle yaparak kaliteyi artıramazlar üstüne daha da beter bir hale gelir.Geçmiş olsun iyice batırdılar eski a.l mezunu olduğum için şükürler olsun en azındn kaliteli öğrenciler ve kaliteli hocalarla okulumu bitirdim.A.l.lerde iyice genel liselere dönüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deathly-Hallows

Eskiden a.l.lerinin bir havası vardı.Sayılarını artırdıkça artırdılar sanki çok güzel eğitim vericeklermiş gibi acaba bu düz liselerdeki hocalar a.l.lerde eğitim vericek kapasitede mi?Böyle yaparak kaliteyi artıramazlar üstüne daha da beter bir hale gelir.Geçmiş olsun iyice batırdılar eski a.l mezunu olduğum için şükürler olsun en azındn kaliteli öğrenciler ve kaliteli hocalarla okulumu bitirdim.A.l.lerde iyice genel liselere dönüyor.
    haber tarihi 2008-08-20 - 15:02

bu arada benim bıraktığım okulda şimdi anadolu oldu puanla aldılar hiç öyle seviyesi yüksek veya az olan kişinin girdiği de yok ne kadar ekmek o kadar köfte

ayrıca geçen yıl bütün hocalar anadolu liseli sınavlarına girdiler geçemeyenler okulu bıraktı ve bu sene girenler hariç okuldan çıkış yapacaklar yine genel lise mezunu olacak takmayın siz bunları kafanıza

• quote:

Orijinalden alıntı: Eren

haber tarihi 2008-08-20 - 15:02

bu arada benim bıraktığım okulda şimdi anadolu oldu puanla aldılar hiç öyle seviyesi yüksek veya az olan kişinin girdiği de yok ne kadar ekmek o kadar köfte

ayrıca geçen yıl bütün hocalar anadolu liseli sınavlarına girdiler geçemeyenler okulu bıraktı ve bu sene girenler hariç okuldan çıkış yapacaklar yine genel lise mezunu olacak takmayın siz bunları kafanıza

Alıntıları Göster
    milliyette okudum bu haberi öğretmen açığı kalkıcakmış....tabi öyle seçim yaklaşıyor ya pempe pempe tablolar çizilmeye başladı şimdiden

• quote:

Orijinalden alıntı: TheTime

milliyette okudum bu haberi öğretmen açığı kalkıcakmış....tabi öyle seçim yaklaşıyor ya pempe pempe tablolar çizilmeye başladı şimdiden

Alıntıları Göster
    ulan biz liseye girmeden kalkıcak dediler kalkmadı
    lise 2 olduk gene kalkıcak dediler gene kalkmadı
    3 ve 4 te gene kalkmadı.
    ulan bu yıl üniyi bitircem hala kalkıcak hala kalkıcak.

ulan canını ot tıkadığım meb i allah bin belanızı versin.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.