Şimdi Ara

DVD KAYIT FORMATI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (3 Mobil) - 3 Masaüstü3 Mobil
5 sn
5
Cevap
0
Favori
531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Mmini DV kameramla çektiğim görüntülerü bilgisayara atıp LG GSA 4163 DVD yazıcıyla CD haline getirebiliyorum ama Sony DVP 525 DVD playerde izleyemiyorum. DVD player, DVD_, +R ve DVD_, +RW formatlarını desteklemiyor .Hangi formatta yazdırmam gerekiyor ? BU konuda aydınlatırsanız çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler

• Seni aydınlatabilmemiz için şu birkaç soruya cevap vermeni rica ediyorum.

1. Görüntüleri hangi programda hazırlayıp render ediyorsun.
    2. Render seçeneklerin neler (Çözünürlük,kare/sn, yayın formatı (PAL-NTSC)
    3. Cd yazdırmak için hangi programı kullanıyorsun.
    4. Hangi medyayı kullanıyorsun (Cd markası)

Şunu hatırlatmam gerekir ki bazı dvd player.lar sonlandırılmamış video disklerini okumazlar. Ancak hiçbir dvd player cd-r.leri okumamazlık yapmaz. Senin DVD player.ının DVD formatlarının bazılarını desteklememesi bu durumda seni pek bağlamaz çünkü yaptığın bir CD, DVD değil. Ya da sen kavramları karıştırdın mı acaba. DVD yapıyorsun da ona CD haline getirdim demeyi mi kastettin. Bu konulara tam bir açıklık getirmeni rica ediyorum. Çünkü CD haline getirdim diyorsun sonra DVD player.ın okumadığı DVD formatlarından bahsediyorsun. CD ve DVD formatları birbirini bağlamaz.

• yavuz hocam guzel bi ccevap vermiş sorununu tam açıklıkla dile getirememeşsin... şayet cektiin videoyu video cd yapıyorsan ve cd r a kaydediyorsan ve dvd playerın bunu okumuyosa bence ya cd r markanı deiştirip tekrar dene ya da dvd playerınıının okuyucunu bi temizle olmassa sana teknik servis yolu gozukuyor...Fakat dvd den divx e cevirip ole cd ye kaydediyosan ve bunu okutmaya calısıyosan senin dvd playerın bunu okuyamas(zaten dvd den divx e cevirebiliyosan heralde dvd playerının divx i destekleyip desteklemedini de biliyosundur)...saygılar...
  • Ulued 7.0 programını kullanıyorum 1394 kart girişinden (i-link) 1394 kablo ile kameradan bilgisayara görüntüleri capture ediyorum
    DV formatında kaydedince avi kaydı yapıyor. Bu görüntüyü Pal DVD'ye render ediyorum. İstersem program direk DVD olarak da görüntüyü capture ediyor . DVD cd'sine kayıt yapıyorum. LG DVD writer GSA 4163 ile Nero da yazdırıyorum.DVD-R formatında kaydedilmiş birçok DVD cd'sinde denedim tanımadı ancak DVD+R tek bir film denedim . Bu yüzden DVD+R formatında kendim kayıt yapmayı denemedim ancak kaliteli bir DVD mediaya kayıt yapayım bakalım bu seferki sonuç ne olacak . Yazdığınız DVD media markasını değiştirin fikri çok mantıklı geldi. Bu gün PC net dergisinin Nisan 2004 sayısını karıştırdım. Bu konuda ayrıntılı bilgi verilmiş DVD+R formatını DVD playerin tanıması gerekiyor. İlginiz için çok teşşekür ediyorum

• İmation marka 16X DVD+R media aldım bilgisayara capture ettigim tasarıyı kaydettim. DVD playerin kasasının açıp sürücüye ulaştım. Onun da ust kapağını söküp optik okuyucuyunun üstundeki tozların temizleme cd'si ile iyice yapıştırılmış olduğunu farkettim.Temizleyici sıvıyı damlatıp kullanılmamış gözlük bezi ile iyice temizledim. Önceleri orijinal DVD'leri bile takılarak okuyan playerimin formattan değil de tozdan dolayı yaptığım kayıtları okuyamadığını görmüş oldum. Daha sonra ev elektroniği dergilerinden birinin verdiği 4XDVD-R mediaya da kayıt yaptım . Player onu da okudu.Verdiği yanıtlarla yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Bilgi ve tecrübe paylaşıldığı sürece güzel. Hoşçakalın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.