Şimdi Ara

Dvd writer/sata problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler dün Vatan computer'dan bir LG Dvd writer aldım. Pek fikrim olmadığından yanlışlıkla SATA almışım ve bildiğiniz gibi Vatan iade kabul etmiyor. Benim hard disk'im anakarta bağlı ve sanırım power supply'a bağlı iki sata kablosu kullanıyor ve sanırım bende başka sata kablosu yok. Şimdi ben zaten ekran kartım için bir Power Supply alacaktım ve eğer alacağım power supply'dan sata kablosu çıkıyorsa o zaman Sata/ide çevirici almam gerekmeyecek. Belki de bir tane çıkıyodur öbürü de anakarta bağlanıyodur orasını bilemiyorüm lütfen yardım edin yoksa elimde patlayacak alet

• Up
  • quote:

Orijinalden alıntı: ByInferno

Up
    sata kablosu iki tane olmuyormu zaten. senin anakartındada vardır. ikinci bir çıkıs. yoksa alacagın power supplyde iki hdd cıkısı olduguna dıkkat et.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

sata kablosu iki tane olmuyormu zaten. senin anakartındada vardır. ikinci bir çıkıs. yoksa alacagın power supplyde iki hdd cıkısı olduguna dıkkat et.

Alıntıları Göster
    Benim anakartımda ikinci bir çıkış var fakat kablosu yok. Power supply ile beraber bir de sata kablosu alsam düzelir herhalde değil mi?
  • quote:

Benim anakartımda ikinci bir çıkış var fakat kablosu yok. Power supply ile beraber bir de sata kablosu alsam düzelir herhalde değil mi?

Alıntıları Göster
    up
  • quote:

up

Alıntıları Göster
    vatan bilgisayar nasıl iade kabul etmiyormuş götür iade edecem ben bunu yanlış almışım de bak nasıl alıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi passat1905 -- 7 Temmuz 2008; 15:08:29 >
  • quote:

up

Alıntıları Göster
    kullanmadığınız ürünü, kutusu ile birlikte geri iade edebilirsin. tüketici mahkemesine başvuracağım de. yemezlerse başvur. faturanla birlikte bi dilekçe yazıyosun. bağlı bulunduğun ilçe kaymakamlıkları içinde "tüketici hakem heyeti" var. çok kısa sürede problemi sonuçlandırıyorlar. vatan iade almıyo mavi alıyo falan diye bişi yok. kanunen alınması gerekiyosa aldırırlar.
    ayrıca bu hakem heyeti olayı veya mahkemelik bile olsan "tüketici mahkemesi" olacağı için hiçbir masraf/ücret harç zart zurt para ödemiyosun. tabi "ben tüketiyim heeeeeeeey diye gidip vatanı basıp 4 kişiyi yaralarsan o zaman iş değişir . en güzeli ilk yöntem . tük.hakem heyeti.

• quote:

Orijinalden alıntı: nocnoc

kullanmadığınız ürünü, kutusu ile birlikte geri iade edebilirsin. tüketici mahkemesine başvuracağım de. yemezlerse başvur. faturanla birlikte bi dilekçe yazıyosun. bağlı bulunduğun ilçe kaymakamlıkları içinde "tüketici hakem heyeti" var. çok kısa sürede problemi sonuçlandırıyorlar. vatan iade almıyo mavi alıyo falan diye bişi yok. kanunen alınması gerekiyosa aldırırlar.
    ayrıca bu hakem heyeti olayı veya mahkemelik bile olsan "tüketici mahkemesi" olacağı için hiçbir masraf/ücret harç zart zurt para ödemiyosun. tabi "ben tüketiyim heeeeeeeey diye gidip vatanı basıp 4 kişiyi yaralarsan o zaman iş değişir . en güzeli ilk yöntem . tük.hakem heyeti.

Alıntıları Göster
    her yer faturasıyla birlikte iade almak zorunda sattıgı ürünü 1 hafta içindemiydi 8 gün içinde miydi tam hatırlamıyorumda.aldıgınız gibi faturası kutusu çartı çurtuyla iade edebilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: passat1905

her yer faturasıyla birlikte iade almak zorunda sattıgı ürünü 1 hafta içindemiydi 8 gün içinde miydi tam hatırlamıyorumda.aldıgınız gibi faturası kutusu çartı çurtuyla iade edebilirsiniz

Alıntıları Göster
    Beyler çok teşekkürler ya. Eğer power supply ve bir sata kablosuyla olayı halledebiliyorsm öyle yapayım çünkü sanırım sata daha hızlı olduğundan iade etmesem daha iyi gibi. O şekilde yapabilir miyim?

• quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Up.
  • quote:

Up.

Alıntıları Göster
    Power supply'den sata kablosu çıkmaz.
    Sata çevirici ek kablo çok ucuz bir fiyata bulabilirsin bunun için yeni bir power almana gerek yok.
    (Bence)
  • quote:

Orijinalden alıntı: 5kursun

Sata çevirici ek kablo çok ucuz bir fiyata bulabilirsin bunun için yeni bir power almana gerek yok.
    (Bence)

Alıntıları Göster
    Power'ı onun için almıyorum ama power supply'dan sata kablosu çıkar diye düşünüyorum. Benim sorum anakarta 2 sata girişi var ve biri boş, bir kablo alıp da dvd writer'a anakarttan mı bağlamam gerekiyor?
  • quote:

(Bence)

Alıntıları Göster
    arkadaşlar bende de ide cd wr var ben sata çıkışlı dvd wr almak istiyorum. şimdi ben bu cd wr yi çıkarıp direk dvd wr yi bağlayamazmıyım? ne yapmam gerek? ayrıca ide hdd kullanıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi witchkingkene -- 7 Temmuz 2008; 18:21:53 >
  • quote:

Power'ı onun için almıyorum ama power supply'dan sata kablosu çıkar diye düşünüyorum. Benim sorum anakarta 2 sata girişi var ve biri boş, bir kablo alıp da dvd writer'a anakarttan mı bağlamam gerekiyor?

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: ByInferno

Öncelikle şunu diyim.Hiç sata dvd writer takmadım.Fakat büyük ihtimalle şöyle yapman gerekiyor.(Fotosunu koyabilirsen ne yapacagını daha açık söyleyebilirim)
    şimdi writer'dan birtane power'a kablo gitmesi gerek bir tanede anakarttaki o boş sata slotuna bir kablo gitmesi gerek.

Zannedersem kablolar yanında verilmiyor.O yüzden sen en iyisi al o dvd 'yi en yakın pc'ciye git deki böyle böyle bunların kablolarını alabilir miyim de.
    3-5 bir şey ödersin cok fazla tutmaz sonra al onları bagla.Ayrıca iki tane cd rom kullancaksan master slave ayarlarını yapmayı unutma

• quote:

Orijinalden alıntı: witchkingkene

arkadaşlar bende de ide cd wr var ben sata çıkışlı dvd wr almak istiyorum. şimdi ben bu cd wr yi çıkarıp direk dvd wr yi bağlayamazmıyım? ne yapmam gerek? ayrıca ide hdd kullanıyorum

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: witchkingkene

eger anakartında sata slotu varsa baglayabilirsin.

• quote:

quote:

eger anakartında sata slotu varsa baglayabilirsin.

Alıntıları Göster
    ya mesela cd rw ye iki tane kablo geliyor. biri 5-6 cm gibi bir eni olan ince bir kablo birde 1-1,5 cm lik sanırım güç için bir kablo geliyor. cd rw da ide. ben şimdi direk cd rw yi çıkarıp sata çıkışlı dvd rw yi takamazmıyım? anakartta sata slotu vardır heralde yeni aldım. GA-MA74GM S2H anakartım. hdd'm ise ide.

teşekkürler

• quote:

ya mesela cd rw ye iki tane kablo geliyor. biri 5-6 cm gibi bir eni olan ince bir kablo birde 1-1,5 cm lik sanırım güç için bir kablo geliyor. cd rw da ide. ben şimdi direk cd rw yi çıkarıp sata çıkışlı dvd rw yi takamazmıyım? anakartta sata slotu vardır heralde yeni aldım. GA-MA74GM S2H anakartım. hdd'm ise ide.

teşekkürler

Alıntıları Göster
    quote:

teşekkürler

Hayır takamazsın.önce cd rw sökecen sonra güç kablosunu power'a digerini anakarta baglıycan

• quote:

quote:

teşekkürler

Hayır takamazsın.önce cd rw sökecen sonra güç kablosunu power'a digerini anakarta baglıycan

Alıntıları Göster
    peki bu dvd rw için single, master veya slave ayarlarına dikkat edilmesinden bahsediyorlar bunlar nedir? ne yaparak dikkat edeceğim? biraz açıklarmısınız?

• quote:

peki bu dvd rw için single, master veya slave ayarlarına dikkat edilmesinden bahsediyorlar bunlar nedir? ne yaparak dikkat edeceğim? biraz açıklarmısınız?

Alıntıları Göster
    sisteminde iki adet dvd wr/rom varsa (cd-wr/cd rom da olabilir) birini master birine slave komunumda baglaman lazım. ikiside aynı olursa calısmazlar. arkadada ince iki tane pin üstüne geçirilmiş plastik parcadan bahsediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

sisteminde iki adet dvd wr/rom varsa (cd-wr/cd rom da olabilir) birini master birine slave komunumda baglaman lazım. ikiside aynı olursa calısmazlar. arkadada ince iki tane pin üstüne geçirilmiş plastik parcadan bahsediyorum.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: hardcrss

Romların arkasını çevir orda ufak kücücük bir plastik olacak işte bir romda onu master ' a digerinde slave yapacan.Buda romun üst kısmında yazar master slave diye

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.