Şimdi Ara

E4400 + DS3 Overclock hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
2.168
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uzun zamandır kullandığım AMD Athlon XP 1700+ (@2000) sistemimi satıp imzamdaki sistemin siparişini verdim. Şu an yolda kendileri. Overclock yapma amacı ile toparladım sistemi umarım başarılı olurum. Bu konuda tecrübeli arkadaşların yardımlarını ve yorumlarını bekliyorum (özellikle e4400 kunusunda).

Sistem gelince tekrar sorularım olacak. Şimdilik herkese iyi OC lar.

• bende de e4400 var max stok fan 2.6 çıkabildim
    E4300 daha basarılı sanırım oc konusunda
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat_gezer

bende de e4400 var max stok fan 2.6 çıkabildim
    e4400 tamamen takoz bir islemci

cok nadir 3.0 goruyor

direk e4300 ya da e2180 al

bunlar oc kirali
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeFurkan

e4400 tamamen takoz bir islemci

cok nadir 3.0 goruyor

direk e4300 ya da e2180 al

bunlar oc kirali

Alıntıları Göster
    Artık aldım işlemciyi, Forumda bazı arkadaşların rahat 3.0 gördüğünü okudum. Fan da iyi sayılır. bakıcaz artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ksercan5

Artık aldım işlemciyi, Forumda bazı arkadaşların rahat 3.0 gördüğünü okudum. Fan da iyi sayılır. bakıcaz artık.

Alıntıları Göster
    via çipsetli anakartla 300 fsb yaptım e4300 biraz da şans işi
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat_gezer

quote:

Orjinalden alıntı: murat_gezer

PC yi aldığmda diğer hızları hiç denemedim direk çarpanı 10 fsb de 300 e çıkardım ramleri 5 5 5 15 yaptım ve günlük kullanıyorum. Stok fanda hiçbir voltaj vermeden yaptım bu değeri. Anakartla alakası olabilirmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: insolence

quote:

Orjinalden alıntı: murat_gezer

PC yi aldığmda diğer hızları hiç denemedim direk çarpanı 10 fsb de 300 e çıkardım ramleri 5 5 5 15 yaptım ve günlük kullanıyorum. Stok fanda hiçbir voltaj vermeden yaptım bu değeri. Anakartla alakası olabilirmi?

Alıntıları Göster
    Bakalım ben de cıkabilecekmiyim 3.0 a. 4 gözle bekliyorum sistemi. Umarım CF900 fazla gürültü çıkarmaz.

• quote:

Bakalım ben de cıkabilecekmiyim 3.0 a. 4 gözle bekliyorum sistemi. Umarım CF900 fazla gürültü çıkarmaz.

Alıntıları Göster
    bıktım artık e4400'e takoz denilmesinden, ısrarla anlattığım halde her başlıkta takoz diyen arkadaşlar var. Kafasındaki düşünceyi silebilmek mümkün değil.

e4300 L2
    e4400 L2 ve M0
    e4500 M0
    e4600 M0(daha çıkmadı)

e4xxx serilerinde revizyon dağılımı böyle,M0 daha güncel ve başarılı bi revizyon,ama L2 bile gelse(ki benimki L2) aynı revizyona sahip işlemcilerden e4400 olanı nasıl daha takoz olabiliyor açıklayabilir misiniz? ha 3600'e kadar gelirsin ,havayla ne yaparsan yap gitmez, bi şekilde sınırına varmışsındır anlarım. ama 2.5'ta tıkanmışsın işlemciye suç atma, sendeki takoz çıkmıştır ya da beceremiyorsundur.

geçen aynı ds3+e4400 kombinasyonunda biri vardı forumda,yardımcı oldum 2800'e kadar çıktı,ötesini kendi istemedi.Kaldı ki en takozu bu değerlere gelicektir,beceremeyip laf atıyorsunuz.

bu da benim çıktığım değer , imzadaki adi ama sessiz soğutucu değişince yeni denemeler gelicek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamikazeden -- 28 Eylül 2007; 20:44:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kamikazeden

bıktım artık e4400'e takoz denilmesinden, ısrarla anlattığım halde her başlıkta takoz diyen arkadaşlar var. Kafasındaki düşünceyi silebilmek mümkün değil.

e4300 L2
    e4400 L2 ve M0
    e4500 M0
    e4600 M0(daha çıkmadı)

e4xxx serilerinde revizyon dağılımı böyle,M0 daha güncel ve başarılı bi revizyon,ama L2 bile gelse(ki benimki L2) aynı revizyona sahip işlemcilerden e4400 olanı nasıl daha takoz olabiliyor açıklayabilir misiniz? ha 3600'e kadar gelirsin ,havayla ne yaparsan yap gitmez, bi şekilde sınırına varmışsındır anlarım. ama 2.5'ta tıkanmışsın işlemciye suç atma, sendeki takoz çıkmıştır ya da beceremiyorsundur.

geçen aynı ds3+e4400 kombinasyonunda biri vardı forumda,yardımcı oldum 2800'e kadar çıktı,ötesini kendi istemedi.Kaldı ki en takozu bu değerlere gelicektir,beceremeyip laf atıyorsunuz.

bu da benim çıktığım değer , imzadaki adi ama sessiz soğutucu değişince yeni denemeler gelicek.

Alıntıları Göster
    3400 çok iyi bir değer bence.
    >> atalarımız ne demiş?
    "Takoz işlemci yoktur, takoz overclockçu vardır"

Sistem gelince yardımlarınızı bekliyorum. 4400 ün takoz olmadığını göstermek isterim...
    Saygılarımla.

• quote:

3400 çok iyi bir değer bence.
    >> atalarımız ne demiş?
    "Takoz işlemci yoktur, takoz overclockçu vardır"

Sistem gelince yardımlarınızı bekliyorum. 4400 ün takoz olmadığını göstermek isterim...
    Saygılarımla.

Alıntıları Göster
    Kardeş bende alacam şu 4400 işlemciden bakalım benimkisi nasıl olacak anakartıda yukarıdaki arkadaş iyi overclok yaptı diye gıgabyte alıcam aynısını fakat RAMLERDE HALA KARARSIZIM HANGİSİNİ ALSAM
    1. GEIL - 2x1 GB DUAL DDR2 800
    3. GIGABYTE - P35-S3
    4. INTEL - E4400 C2D
    5. OCZ - 2x1 GB DUAL DDR2 800 REAPER

• quote:

Orijinalden alıntı: SHARINGAN

Kardeş bende alacam şu 4400 işlemciden bakalım benimkisi nasıl olacak anakartıda yukarıdaki arkadaş iyi overclok yaptı diye gıgabyte alıcam aynısını fakat RAMLERDE HALA KARARSIZIM HANGİSİNİ ALSAM
    3. GIGABYTE - P35-S3
    4. INTEL - E4400 C2D

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: BLADE66

3. GIGABYTE - P35-S3
    4. INTEL - E4400 C2D

anakartta fsb sınırına takılmıyorum bile, sorun soğutucuda veya güç kaynağında , yeni denemeler gelicek.

http://forum.donanimhaber.com/m_17831797/tm.htm

burdaki linkteki eleman aynı anakartla 540fsb yapmış , hoş e4xxx serisiyle o fsb zor tabi , çarpanı yüksek tutup mhz'ye odaklanıcaksın. Eh anakartı zorlucak bi işlemci değil burdan öyle gözüküyor.

ramler de standart işte, iş görür , takıldığı yerde(ki illa ki takılıcak) çarpanı düşüre düşüre devam edersin.Çünkü geil'lerin geneli pek mhz yapmıyorlar. Çok nadir istisnalar hariç

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: BLADE66

3. GIGABYTE - P35-S3
    4. INTEL - E4400 C2D

anakartta fsb sınırına takılmıyorum bile, sorun soğutucuda veya güç kaynağında , yeni denemeler gelicek.

http://forum.donanimhaber.com/m_17831797/tm.htm

burdaki linkteki eleman aynı anakartla 540fsb yapmış , hoş e4xxx serisiyle o fsb zor tabi , çarpanı yüksek tutup mhz'ye odaklanıcaksın. Eh anakartı zorlucak bi işlemci değil burdan öyle gözüküyor.

ramler de standart işte, iş görür , takıldığı yerde(ki illa ki takılıcak) çarpanı düşüre düşüre devam edersin.Çünkü geil'lerin geneli pek mhz yapmıyorlar. Çok nadir istisnalar hariç

Alıntıları Göster
    Eğer ben E4400 işlemci ile, Asus P5B anakart ile sadece FSB hızını 280Mhz yaparak, başka hiçbirşey yapmadan direkt 2.8Ghz'ye çıkabiliyorsam, pek de takoz bir işlemci olmasa gerek.

Voltaj değerleri ile, Ram zamanlamaları ile oynamayı pek bilmiyorum.
    Bu arada, eğer P5B ile E4400 kullanıp güzel OC yapan varsa önerilerini dinlerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: signore

Eğer ben E4400 işlemci ile, Asus P5B anakart ile sadece FSB hızını 280Mhz yaparak, başka hiçbirşey yapmadan direkt 2.8Ghz'ye çıkabiliyorsam, pek de takoz bir işlemci olmasa gerek.

Voltaj değerleri ile, Ram zamanlamaları ile oynamayı pek bilmiyorum.
    Bu arada, eğer P5B ile E4400 kullanıp güzel OC yapan varsa önerilerini dinlerim.

Alıntıları Göster
    Bende yeni pc topladım alacam artık derken, bu topiğe rastladım.
    Kafamdaki pc şu şekilde;
    e4400
    gigabyte ds3
    8600gt
    kingston 2*1gb 667mhz ram (oc ile 800 olur.)

Siz ne dersiniz bu sisteme; benim amacım 8600ile oynarken beni kısıtlandırmasın, ileride 8600den sonraki bir ekran kartı ilede beraber çalışabilsin. Büyük bir ihtimalle 9600gt olur. ( ben 6600gt den beri bu seriyi kullanıyorumda:) )

OC olayındada çok gözüm yok. Ama 3.0'a çıkarsa stock fanla çok sevinirim.

Yorumlarınızı bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: fatal1ty89

Bende yeni pc topladım alacam artık derken, bu topiğe rastladım.
    Kafamdaki pc şu şekilde;
    e4400
    gigabyte ds3
    8600gt
    kingston 2*1gb 667mhz ram (oc ile 800 olur.)

Siz ne dersiniz bu sisteme; benim amacım 8600ile oynarken beni kısıtlandırmasın, ileride 8600den sonraki bir ekran kartı ilede beraber çalışabilsin. Büyük bir ihtimalle 9600gt olur. ( ben 6600gt den beri bu seriyi kullanıyorumda:) )

OC olayındada çok gözüm yok. Ama 3.0'a çıkarsa stock fanla çok sevinirim.

Yorumlarınızı bekliyorum.

Alıntıları Göster
    hocam ds3 deyip de ne olduğunu belirtmemişsiniz ama bu saatten sonra alıcaksanız lütfen p35 ds3 alın , 965 chipsetli almayın . p35 temelde 965'ten farklı değil ,sadece biraz daha elden geçirilip güncelleştirilmişi ama daha rahat oc oluyor , bu ortada , hem de çıkacak 45 nm işlemcilere destek var.

ram olarak geil ultra 800 mhz'ler uygun fiyatta , onlara da bakabilirsiniz

• quote:

hocam ds3 deyip de ne olduğunu belirtmemişsiniz ama bu saatten sonra alıcaksanız lütfen p35 ds3 alın , 965 chipsetli almayın . p35 temelde 965'ten farklı değil ,sadece biraz daha elden geçirilip güncelleştirilmişi ama daha rahat oc oluyor , bu ortada , hem de çıkacak 45 nm işlemcilere destek var.

ram olarak geil ultra 800 mhz'ler uygun fiyatta , onlara da bakabilirsiniz

Alıntıları Göster
    965 chipset li olanı alacaktım.
    Fakat sizin dediğiniz ile arasında 4 dolar var. p35 tam olarak anlamını bilmesemde fsb olarak ds3 ten fazla.
    Oc potansiyelide fazlaysa bunu alabilirim.
    Tavsiyeniz için teşekkür ederim.

• quote:

Fakat sizin dediğiniz ile arasında 4 dolar var. p35 tam olarak anlamını bilmesemde fsb olarak ds3 ten fazla.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: farabiahmed

p35 , 965'ten 7-8 ay sonra çıkmış ve 965'in elden geçirilip revize edilmiş hali , fsb olarak da çok başarılı örneğin 400mhz fsb üzerine bile çıkıldığında mch köprüsü voltaj istemiyor ,ayrıca bütün p35 serileri güney köprüsü olarak ICH9/ICH9R kullanıyor,965lerde 8 serisi var.

hem de x38 çıkacağı için p35 yongalarının fiyatları da epey düştü yani şuan p35 anakartlar oldukça makul fiyatta.Dediğin gibi 4 dolar var bak, kap mis gibi p35-ds3'ü

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: farabiahmed

p35 , 965'ten 7-8 ay sonra çıkmış ve 965'in elden geçirilip revize edilmiş hali , fsb olarak da çok başarılı örneğin 400mhz fsb üzerine bile çıkıldığında mch köprüsü voltaj istemiyor ,ayrıca bütün p35 serileri güney köprüsü olarak ICH9/ICH9R kullanıyor,965lerde 8 serisi var.

hem de x38 çıkacağı için p35 yongalarının fiyatları da epey düştü yani şuan p35 anakartlar oldukça makul fiyatta.Dediğin gibi 4 dolar var bak, kap mis gibi p35-ds3'ü

Alıntıları Göster
    Şimdi bakıyorumda ben sistemi gigatekten toplayacaktım. Orada p35 s3 var. ( ben bu sanmıştım sizin kastettiğinizi, arasında 4 dolar fark var demiştim.) p35 Ds3 en uygun nerede var, fiyatı yüksek olur sanrım onun?
    İlginiz için çok teşekkür ederm...

• quote:

Şimdi bakıyorumda ben sistemi gigatekten toplayacaktım. Orada p35 s3 var. ( ben bu sanmıştım sizin kastettiğinizi, arasında 4 dolar fark var demiştim.) p35 Ds3 en uygun nerede var, fiyatı yüksek olur sanrım onun?
    İlginiz için çok teşekkür ederm...

Alıntıları Göster
    Bence de P35 DS3 + 800Mhz Geil 2x1024 DDR2 daha uygun olur. Ben de aynı sistemi topladım Gigatek'ten. P35C DS3R olması lazım ellerinde. Eğer yoksa inventus'da olabilir. Onun haricinde 400w lık bir kasa tavsiye edebilirim bütçene göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ksercan5 -- 30 Eylül 2007; 12:52:56 >

• quote:

Bence de P35 DS3 + 800Mhz Geil 2x1024 DDR2 daha uygun olur. Ben de aynı sistemi topladım Gigatek'ten. P35C DS3R olması lazım ellerinde. Eğer yoksa inventus'da olabilir. Onun haricinde 400w lık bir kasa tavsiye edebilirim bütçene göre.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar p35 olayı biraz yalan oldu sanrım.
    Çünkü sizin dediğiniz, ds3r 180 dolar civarında.
    peki şöyle bir soru sorayım;
    p35 s3 mü 965ds3 mü?
    (çünkü sadece bu ikisinin fiyatına kadar bütçe ayırabileceğim...)

http://www.gigatek.com.tr/urun.php?id=2130

http://www.gigatek.com.tr/urun.php?id=1781

• quote:

Arkadaşlar p35 olayı biraz yalan oldu sanrım.
    Çünkü sizin dediğiniz, ds3r 180 dolar civarında.
    peki şöyle bir soru sorayım;
    p35 s3 mü 965ds3 mü?
    (çünkü sadece bu ikisinin fiyatına kadar bütçe ayırabileceğim...)

http://www.gigatek.com.tr/urun.php?id=2130

http://www.gigatek.com.tr/urun.php?id=1781

Alıntıları Göster
    Bir de şöyle bir kart var : P35 DS3L, fiyatı da uygun. Bu kartta sanırım DS3R den farklı olarak Raid desteği yok. Yine olmazsa bence P35 S3 almanı tavsiye ederim. Çünkü P35 serisi 45nm teknolojisi ile üretilmekte ve 965 serisinden daha hızlı ve yetenekli.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.