Şimdi Ara

E8400 Kullananlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • e8400 Kullanan arkadaşlarımız acaba genelde hangi anakartı ve rami tercih ediyolar, birde gördükleri sıcaklık dereceleri nedir, sistem boşta iken oyunda iken overlooksuz..

Ben bi arkadaşıma sistem toplam ana bileşenler,

işlemci e6750
    anakart gigabyte P35C Ds3r
    ram 2*1 gb kinston 800 mhz
    ekran kartı ise palit 8600 gt sonic

bu sistem boşta iken 30 derece oyundayken 40 deree arkadaşlar idi şaşırdım kaldım.

• Giga'nin P35 serisi E8400 icin genel olarak tavsiye ettigim bir anakart serisi, en az sorun bunlarda cikiyor sanirim.

Overclocksuz bilg. i sanirim hic acmadigim icin bilemeyecegim
  • quote:

Orjinalden alıntı: annihilator

Giga'nin P35 serisi E8400 icin genel olarak tavsiye ettigim bir anakart serisi, en az sorun bunlarda cikiyor sanirim.

Overclocksuz bilg. i sanirim hic acmadigim icin bilemeyecegim

hocam senin imzandaki anakart benim bütçeyi aşıyor onun için gigabyte nin p35c ds3r sınıfındaki kartların sıcaklıkları nedir acaba onu merak ediyorum.
  • Benim anakart p35c-ds3r . Isı çok hareketli ama muhtemelen bu montaj sorunlarından ya da başka bir sorundan kaynaklanıyor olabilir. Normal halinde 30-50 arası cpu sıcaklığı (çekirdekler 40-60 ) oluyor. Anaakrt ve harddisk max 32 yi geçmiyor. Anormalleşince cpu ısısı birden yükselmeye başlıyor durmazsa 105 den sonra pc kapanıyor. Bazen 90 lardan geri döndüğü de oluyor. Isının yükselmesi yüklenmeye bağlı değil. Yüke bağlı olarak ısı değişimi az ve istikrarlı oluyor.
  • bi gün islemci alırsam 8400 olacak
  • overclocksuz hali 88 dereceleri görüyor temp sensoru bozuk diye düşünüyorum üzerinde zerotherm cf900 full devir çalışıyor orjinal soğutucusuna göre 6 7 derece daha iyi soğutabildiğine göre orjinal soğutucu ile kullansam garanti 90ları göreceğim. bu işlemci oldukça riskli arkadaşlar hiç tavsiye etmiyorum. bir de idle da 37 derece çalıştığını düşünürsek aradaki 50 derecelik fark hiç inandırıcı değil. Bazı kullanıcılar işlemcide 240 derece görmüş bazılarınınki sabit bir derecede takılıp kalıyormuş risk faktörü yüksek.
  • alla alla dengesiz mi bu işlemci acaba bende alıcaktım bu cpu dan ama...
  • bende su an 99 derece gostermesine ragmen, elimi cf900 un isi borularina degdirebiliyorum.. kuzey koprusu bile daha sicak nedense..

termal sensor arizali, ama i$lemci guzel clocklaniyor.
  • 4.32 ghz de 1.46 voltda masa üstü 31 c.orthosda yük altında 50c dereceyi geçmiyor.
    anakart p35 ds4. ramler xms2 675@960mhz
    soğutucu gemin ıı
    sıcaklıkları gigabyteın programından görüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scerit -- 22 Şubat 2008; 1:36:46 >
  • Arkadaşlar overlock suz sıcaklık değeleri önemli benim için bakın E6750 de böyle bisorun yok kendim kullandığım için biliyorum ama 8400 de sizlerin deyişine göre bi dengesizlik söz konusu?
  • boşta 35- 40 derece civarı, oyunlarda falan yüklenince 50-60 arası değişiyor yüke göre... fanı da stok fan. anakartım ve diğer bileşenler imzamda görülebilir. 10 günden fazladır deve yükü bindiriyorum üzerine herhangi bir sorun yok...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi argus wishingwell -- 22 Şubat 2008; 11:55:54 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: argus wishingwell

boşta 35- 40 derece civarı, oyunlarda falan yüklenince 50-60 arası değişiyor yüke göre... fanı da stok fan. anakartım ve diğer bileşenler imzamda görülebilir. 10 günden fazladır deve yükü bindiriyorum üzerine herhangi bir sorun yok...

hacı öküz yüküde taşırmı
  • Asus p5k-e wıfı p35
  • 8400 tavsiye ederim ben gunluk 4.05 kullanıyroum bu benim inan ilk denemem yani 4.5 aldım direk basladim daha ilerisini yapacam tavsiye ederim bu işlemciyi oyunlarda cok hızlı

nihayet 4 kusur ghz ulastık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi milyondabir -- 22 Şubat 2008; 23:14:30 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: scerit

4.32 ghz de 1.46 voltda masa üstü 31 c.orthosda yük altında 50c dereceyi geçmiyor.
    soğutucu gemin ıı

Maşallah..
  • quote:

4.32 ghz de 1.46 voltda masa üstü 31 c.orthosda yük altında 50c dereceyi geçmiyor.
    soğutucu gemin ıı

sicakliklariniz cok iyi. bence o volta ciktiysaniz 4.4 yapin stabil olacagini zannediyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Esh

bende su an 99 derece gostermesine ragmen, elimi cf900 un isi borularina degdirebiliyorum.. kuzey koprusu bile daha sicak nedense..

termal sensor arizali, ama i$lemci guzel clocklaniyor.

quote:

Orjinalden alıntı: Prud

overclocksuz hali 88 dereceleri görüyor temp sensoru bozuk diye düşünüyorum üzerinde zerotherm cf900 full devir çalışıyor orjinal soğutucusuna göre 6 7 derece daha iyi soğutabildiğine göre orjinal soğutucu ile kullansam garanti 90ları göreceğim. bu işlemci oldukça riskli arkadaşlar hiç tavsiye etmiyorum. bir de idle da 37 derece çalıştığını düşünürsek aradaki 50 derecelik fark hiç inandırıcı değil. Bazı kullanıcılar işlemcide 240 derece görmüş bazılarınınki sabit bir derecede takılıp kalıyormuş risk faktörü yüksek.

cf900 ile ilgili montaj problemleri olduğunu okumuştum bir arkadaştan. Ne yazıkki montaj açısından problemli bir soğutucu sahibi olma ihtimaliniz var. Bu konularda çok tecrübeli değilseniz tecrübeli birilerine danışın derim. Bir işlemci 100 dereceye çıkıp soğutucu buz gibiyse temas probleminden şüphelenirim çünkü.

• quote:

Orjinalden alıntı: annihilator

quote:

soğutucu gemin ıı

sicakliklariniz cok iyi. bence o volta ciktiysaniz 4.4 yapin stabil olacagini zannediyorum.

daha düşük voltajda da çalışıyor. 1.38 de windows açılıyor. orthosda kitleniyor veya hata veriyor.
    daha yüksek hızlarda ada açılıyor 4.5 rahat açtım 1.5 v da ama orthosda kitleniyor bilgisayar.
    dahasına da ram izin vermiyor. stabil 1000mhz çalışıyor. soğutucumdan çok memnunum işlemcim rami anakartı herşeyi soğutuyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.