Şimdi Ara

ECA Confeo Premix S & CM707 termostat ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
3.718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yaz aylarında taktırmış olduğum kombiyi 2 haftadır aralıklı olarak kullanıyorum fakat petekleri açtığımda kombinin atık borusundan ince bir su akışı oluyor bu normalmidir?
    Ayrıca oda termostadım için servis 3lü kablo çekme mi istemişti fakat servis geldiğinde 2 tanesini kullandı ve biri fazla dedi. acaba doğrumu?
    Birde ben bu cm707 nasıl yeniden proğramlaya bilirim?

inşallah sorunlarımı anlata bilmişimdir yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.

• kombinin altından su akışı normaldir. kombi içindeki su basıncı artınca kombi fazla suyu altından dışarı verir. oda termostatı ile ilgili sorununun cevabını bilmiyorum fakat internette kullanım klavuzu bulabilirsin sanırım.
  • termostadın bağlantı şemasına baktım 3lüde bağlanıyor 2 lide hangisi doğrudur onu bilmiyorum fakat.
  • Yazdığınız kombi yoğuşmalı kombidir. Montaj sırasında altındaki hortumdan dışarıya veya lavabonun altından kanalizasyona su gideri bırakılması gerekli..Yaktığınız her m3 gaz için yaklaşık 1 lt su çıkaracak...termostat için srvisi çağırıp bağlatın...Uğraşmayın...kartı yakarsınız.. ECA NIN O KOMBİYE UYGUN TERMOSTADI 7 günlük programlı CM 27 OEM termostat...ECA KOD numarası. 7006 901 313 ..Hayırlı olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 14 Aralık 2010; 11:01:50 >
  • termostat zaten bağlı kendim bağlamıcam fakat kombi montajını yapan bayi ilen servis ayrı bayi montajı yapan bayi temostatı biz bağlamıyorz dedi servis gelcek o bağlıcak dedi fakat 3 lü kablo çekin dedi bende çektirdim 3lü kablo fakat gelen servis 2 kabloyu kullandı buna gerek yok dedi. bu arada cm707 ilen cm27 oem aynı gibi acaba kod farklılığımı var acaba
    bendeki kod Honeywell kodu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokberk_s

Arkadaşlar yaz aylarında taktırmış olduğum kombiyi 2 haftadır aralıklı olarak kullanıyorum fakat petekleri açtığımda kombinin atık borusundan ince bir su akışı oluyor bu normalmidir?
    Ayrıca oda termostadım için servis 3lü kablo çekme mi istemişti fakat servis geldiğinde 2 tanesini kullandı ve biri fazla dedi. acaba doğrumu?
    Birde ben bu cm707 nasıl yeniden proğramlaya bilirim?

inşallah sorunlarımı anlata bilmişimdir yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.

Keşke kombinin marka ve modelini belirtseydiniz. Eğer cihaz yoğuşmalı ise klima gibi atık su üretecektir ve bu sudan bahsediyorsanız normal . Ama su emniyet ventilinden geliyorsa tesisat basıncı yüksek demektir. Tesisat boşaltma vanasından yada peteklerden birinden biraz su tahliye ederek bar basıncını 1,5 e ayarlayınız.

• E.C.A. Confeo Premix S Yoğuşmalı kombi.
    Su boşaltma borusundan geliyor böşaltma borusu herangi bir gidere bağlamamışlar balkona takılı olduğundan heralde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokberk_s

E.C.A. Confeo Premix S Yoğuşmalı kombi.
    Su boşaltma borusundan geliyor böşaltma borusu herangi bir gidere bağlamamışlar balkona takılı olduğundan heralde.

Montajı yapan firma işini tam yapmamış. Boşaltma borusunun mutlaka bir gidere bağlanması gerekirdi. Akan su asidik yapıda bir sudur, gidere bağlanmadığı taktirde döküldüğü yerlere zamanla zarar verebilir.
  • Kombi balkondaysa en yakın BAUHAUS, pratiker, Koçtaş tan ÇAMAŞIR MAKİNASI SU BOŞALTMA HORTUMU 2 YADA 2,5 MT STANDART BOYDA HATIRLIYORUM...satın alıp kombinin altındaki su gelen boruya güzelce ekleyip yandaki yağmur oluğuna (( balkon giderinin bağlı olduğu plastik boruya )) bir lira büyüklüğünde bir delik aç ver .(.Ocakta kalın bir çiviyi penseyle tutup kızdırıp boruyu del...Düzgün delik olur..Bıçakla uğraşma..).. Fazla kısmını kesme borunun içine salla...Rüzgarda fırtınada esnek olsun...Hepsi bu kadar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 30 Kasım 2010; 20:39:10 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.