Şimdi Ara

Econ ADSL Modem bağlanmıyor - deliricem artık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
674
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar aranızda yardımcı olacak biri var mı bilmiyorum ama 20 gündür modem beni delirtti.

Modemi ilk aldığımda gerekli ayarları yaptım ve biraz uğraştırdıktan sonra bağlanabildim. Birkaç gün sonra eve gelip çalıştırmaya kalktığımda modemin ortadaki 2 ışığı yanmıyordu yani hattım bağlı görünüyor...tüm ayarlar yapılı ama sayfa açamıyordum...ne yaptıysam olmadı, teknik servis çağırdım, adam geldi virüs ihtimaline karşı format atıp yeni windows kurduk...adam tüm ayarları yaptı ve tekrar çalışmaya başladı. Akşam çalıştı sabah kalktığımda çalışıyordu (yalnız direkt tel hattı takılıyken çalışıyordu) pcyi kapadım akşam geldim, açtım ve aynı sorun , sayfa açmıyor ve ortadaki 2 ışık yanmıyor...de li ri cem...

her yere baktım bir problem yok gibi...ne olur biri bana 6 yaşında bi çocuğa açıklar gibi ne yapmam gerektiğini ya da problemin nerde olabileceğini söyleyebilirmi...60 milyon fatura ödedik daha 5 saat internet yüzü göremedik...lütfen yardım..

not: bazen 1 saniye kadar ağ bağlantısı kablosu takılı değil mesajı çıkıyor ama kablolarda bir problem yok, zaten mesaj hemen kayboluyor

• telefon hattını kontrol et
    yani kabloyu çıkarıp tekrar tak
    usb den mi bağlıyorsun bunu
    eternetten bağla daha iyi olacaktır
    bazı durumlarda usb portlarında elektrik gerilimleri internet bağlantısını etkiler ve bağlanamazsın
    eternetten bağla
    birde modemine reset atmayı dene
    belki kilitlenmiştir
    bu arada bazı durumlarda da telekomdaki çıkışta da kilitlenme oluyor
    kill denilen bir ayar yapılıp hattının tekrar açılmasını sağla
    en azında kontrol ettir.
    modeminin arkasında reset düğmesi olması lazım
    tabi ki sonra kurulumu tekrar yapman lazım
    yani kullanıcı adı şifre falan
    bilmiyorsan tekrar yardımcı oluruz
    kitapçığında da bilgi vardır sanırım.

kolay gelsin.
  • ethernetten bağlanıyorum zaten...sistem bilgisi bölümünde hiç bir problem yok görünüyor, ağ bağlantılarında da bağlantı 100mb/s kuruldu diyor...şu kadar bayt alındı bu kadar bayt verildi, şu zamandır bağlı , ama sayfa açılmıyor...orta 2 ışık hep sönük...garip olan nasıl olur da kabloyu sabah çıkarıp akşam taktığım süreç içinde bağlanmaz...
  • bir de router üzerinden çalışmıyordu alet, tüm kablolar doğru takılı ama direkt olarak hattı takmadıkça veri almıyordu...1-2 çıkarıp taktım denerken daha sonra da biliyorsunuz...
  • Modemin tam modeli nedir?
  • modem ayarları sayfasında ppp not connected ise ışık sabit yanıyosa bile bağlanmamış demektir..
    oa oe bütün encapsulationları dene..
  • bende e-con kullanıyorum arada internet bağlantısı gidiyordu ağ kablosunu çıkartıp taktığımda veya modemin güç kaynağını çıkartıp taktığımda sorun çözülüyodu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.