Şimdi Ara

EDIFIER R2000T MÜ? CREATIVE GIGAWORKS T3 MÜ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
235
Cevap
1
Favori
11.717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: spleenish

selam arkadaşlar çok araştırdım karar verdim 2 sinden birini almalıyım genelde bilgisayarda müzik dinlemek için alacam. hangisini almalıyım

EDIFIER-R2000T-60-Watt-RMS-2.0-Hoparlor - formda araştırdım hiç kullanan yok

http://www.sanalmarketim.com/urun/234d53f2076b386309bb23b9ec526b74/EDIFIER-R2000T-60-Watt-RMS-2.0-Hoparlor

yada üzerine 100 tl daha ekleyip 380 tl ye CREATIVE GIGAWORKS T3 SLAM 2+1 KUMANDALı SIYAH SPEAKER mu alsam?

http://www.teknolojiankara.com/Products-URUN2080234-creative-gigaworks-t3-slam-21-kumandal305-siyah-speaker.html

edifieri dinleme fırsatım olmadı ama t3 audigy ve xfi ilede dinleme şansım oldu gerek malzeme kalitesi gerek ses kalitesi olarak muazzam kardeşim fiyat konusuna gelirsek araştır derim altarnetiflerin olsun saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: nodar

quote:

Orijinalden alıntı: spleenish

quote:

Orijinalden alıntı: QuakeM

Birçok arkadaş T3' ü tavsiye etmiş ama sayfayı açan arkadaş ağırlıklı müzik dinlerim diyor. O zaman müzik stereo sistemde dinlenir kuralından ötürü Edifier daha mantıklı bir seçim olur. "sallanansandalye" de tecrübe ettiği gibi orta frekansları veremez yapı itibariyle T3. Lakin müzikte bassları abartmak istiyorsan ayrıyeten birde subwoofer alman gerekecek. Fakat tekrar söylüyorum müzik için Edifier.

tşk ler hocam cevap için. daha önce logitech z5500 vardı tizleri iyi değil diye sattım . müziklerde iyi değildi. arkadaşımda solo7 vardı dinledim solo7 nin baslarını yarıya getirmiş şekilde bir bas olsa yeter bana.. umarım bu EDIFIER R2000T bu kadar bas vardır..

yani solo7 nin bas ayarlarından yarıya getirilmiş basını kasdetttim

Aradığın basları T3 de fazlasıyla bulacaksın.. T3 için bası yetersiz diyen arkadaşın bu seti dinlediğine hiç inanmıyorum.Sub panelde
    3 yoluu bas var ve orta seviyede bile camı,masayı titretiyor ve küçük bir bozulma bile yok...Sonuna kadar açmak zaten mümkün değil..
    Bas için yetersiz demek haksızlık olur ya da bilgi sahibi olmadan yorum yapmak olur..

Edifier için bişey diyemeyeceğim ama solo7 de iyi bir seçim olur.

• Creative al derim.. kalitesine güvendiğin markaları tercih etmelisin.. bu durumda Edifier almak biraz risk olur diğer seçeneğin creative varkjen... kendini kanıtlamış olanlarla muhatap ol :)
  • buradaki arkadaşların çoğu marka üzerinden yorum yapıyor,türkiye'de creative yıllardır var ve güvendikleri için de creative creative diye konuşuyorlar. Edifier Türkiye'de yeni sayılır ama sana şunu söyliyeyim r1900tII kullanıcısı olarak Edifier kesinlikle coşturur müzik zevkini. Creative kadar bas alamazsın çünkü ayrı bir subwoofer'ı yok ama ses kalitesi bnece çok üst düzey.Eline alacağın hoparlör çifti yaklaşık 13 kilo,bu kadar ağır mdf malzemede ses cızırdamayacak ve tok olacak.Tekrar ediyorum bas manyağıysan bu sistemi alma ama netlik ve temizlik istiyorsan bence kaçırma.Müzisyen değilim ama bunlar monitör hoparlör, stüdyolarda bunların varyasyonları kullanılıyor. Yabancı sitelerde de bunun gibi kaliteli monitör hoparlörlerin normal multimedia hoparlörlere göre daha üstün(bas hariç) ses verdiği yazılıyor kullanıcılar tarafından.

Şunu da söyliyeyim bas yok demeye getirmiyorum ama ayrıı bir subwoofer'ı olan bir sisteme göre bas daha az.

Amma değiştirdim ha, müzikse edifier al.Edifier al diyenlere dua edersin bak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zildjiann -- 26 Mart 2012; 0:35:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: zildjiann

buradaki arkadaşların çoğu marka üzerinden yorum yapıyor,türkiye'de creative yıllardır var ve güvendikleri için de creative creative diye konuşuyorlar. Edifier Türkiye'de yeni sayılır ama sana şunu söyliyeyim r1900tII kullanıcısı olarak Edifier kesinlikle coşturur müzik zevkini. Creative kadar bas alamazsın çünkü ayrı bir subwoofer'ı yok ama ses kalitesi bnece çok üst düzey.Eline alacağın hoparlör çifti yaklaşık 13 kilo,bu kadar ağır mdf malzemede ses cızırdamayacak ve tok olacak.Tekrar ediyorum bas manyağıysan bu sistemi alma ama netlik ve temizlik istiyorsan bence kaçırma.Müzisyen değilim ama bunlar monitör hoparlör, stüdyolarda bunların varyasyonları kullanılıyor. Yabancı sitelerde de bunun gibi kaliteli monitör hoparlörlerin normal multimedia hoparlörlere göre daha üstün(bas hariç) ses verdiği yazılıyor kullanıcılar tarafından.

Şunu da söyliyeyim bas yok demeye getirmiyorum ama ayrıı bir subwoofer'ı olan bir sisteme göre bas daha az.

Amma değiştirdim ha, müzikse edifier al.Edifier al diyenlere dua edersin bak.

tşk ler hocam cevap içn.. bas manyaği değilim logitech z5500 vardı camları titretiyordu ve çok şiddetli bas oluyordu. müziklerde beğenmediğim içn sattım.. edifferde normal bas olsun yeter

edifferin bu modelini alacam sizdeki bunun bir alt modeli sanırım?

http://www.sanalmarketim.com/urun/234d53f2076b386309bb23b9ec526b74/EDIFIER-R2000T-60-Watt-RMS-2.0-Hoparlor

• quote:

Orijinalden alıntı: Darkchild

Creative al derim.. kalitesine güvendiğin markaları tercih etmelisin.. bu durumda Edifier almak biraz risk olur diğer seçeneğin creative varkjen... kendini kanıtlamış olanlarla muhatap ol :)

tşk ler
  • http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1207390 dostum buradaki incelemeleri ve karşılaştırmaları okumanı öneririm..gerekirse translate yardımı al.. ingilizce biliyorsan sorun yok zaten...

Şahsi fikrime gelecek olursak...Şuanda sisteminimde kurulu vaziyette INSPIRE T6200 ve Edifier R1900II 32 watt var...gürültü istediğim zaman creative i kullanıyorum... cünkü gercekten gürültü... T3 ile INSPIRE T6200 ü kıyaslamıyorum ancak senin yaptığın kıyaslamada yanlış...

Ses kartım E-mu 0404 Usb...Evde kayıt işleri ile ugrasıyorum... Bu hoparlör harici zaten studyomda(işyerim) daha farklı donanımlarım var...zaman zaman eve getiriyorum...

Yaptığın kıyaslamanın yanlışlığına gelince biri Stüdyo tipi F/P ürünü olan edifier...diğeri multimedia speaker(eğer yanılmıyorsam)...

Edifier ve INSPIRE T6200 arasında yaptıgım kulak bazındaki testlerden yola cıkarak arada kalite ve duyum olarak dağlar kadar fark oldugunu belirteyim...

Flac parcalarda Creative in multimedia speaker ı ile Edifier in studyo tipi speaker ını kıyaslamak son derece yanlış... Cünkü aynı sınıfta değiller..Edifier in studyo tipi speaker ları tamamen mükemmel duyum için üretilmiş ürünlerdir.. Adı üstünde Studyo tipi...Studyoda kimler vardır ? En profesyoneller...Hangi konuda ? SESLENDİRME, müzik yapım vs..... o yüzden ayrı bir sınıf var...studyo tipi... Eğer amacın multimedia ise kulağın bir müzisyen kulağı değil ise... Flac parca ile ortalama bir mp3 ün ses kalite farkı pek önemli değil ise..... creative logitech vs...hepsi işini görecektir...

Hatta 5+1 yada 2+1 lerin bazı avantajları var...çevresel ses sistemi olmaları vs.... cünkü odana dengeli şekilde dagıtabilme olanağı var.

Ancak şunu söylemeliyim ki Edifier müzik ve duyum anlamında multimedia speakerlarla kıyaslanamaz... Creative in(INSPIRE T6200) yuttuğu ve duyuramadığı bütün sesleri Edifier ile duyabiliyorum... işyerimde BX5 D2 kullanıyorum...giriş seviyesinin en kaliteli modelidir... 500$ civarı bir fiyatı vardı yanlıs hatırlamıyorsam... Edifier inde 170$ civarı bir fiyatı olmalı... aradaki duyum farkının $ bazındakı değeri en fazla 100$ :) şahsi fikrim ve deneyimlerim..

Belki 2 markanın aynı tip speaker larını karşılaştırabiliriz buna itirazım olmaz...Ama Creative in studyo tipi sistem ürettiğini duymadım...Hatta kendi kullandıgım ses kartının şirketini satın almış(E-mu)...üzerine teknoloji olarak hiçbirşey koymamış... tamamen sermaye ve pazarlama üzerine calışıp,
    Belkide sınıfının en iyi kartı olan E-mu 0404 ü satan bir firma creative...

Sonuç ; Eğer amacın son derece kaliteli ve net duyum ise STUDYO tipi kolonlara yönelmeni tavsiye ederim... AMA DOĞRU SES KARTIYLA Bütcene göre daha farklı seceneklerde sunulabilir..Üstelik 32 wattlık kolanlarla evde full ses dinleme imkanı bulamadım...yeterince güçlü ve temiz oldugunu garanti edebilirim..

Hatta daha ileri giderek kaliteli bir sub bulabilirsen en ucuz giriş seviyesi bir çift stüdyo tipi speakerla desteklendiğinde Hiçbir multimedia speaker yanına bile yaklaşamaz.. T3 e 200$ civarı bir para vermek cılgınlık gibi geliyor bana :) Bildiğim kadarıyla T3 ün fiyatı olan 200$ ın sadece sub ı 120-130 $ civarı bir rakam yapar..geriye 70$ değeri olan bir cift speaker kalır...

Eğer amacın multimedia ve benzer şekilde kullanmaksa varsın olsun duyum biraz makyajlı olsun... Her detayı duymak istemiyorum...benim için hoparlör cıkış gücünün yüksekliğidir... Hoparlörlerin görüntüsüdür... Filmlerde sunduğu cevresel seslerdir gibi bir yaklaşımın var ise...multimedia speaker lara yönel...

Yukarıdakiler sadece şahsi fikrimdir...Ne creative e, ne edifier e, nede m-audio ya sempati duymuyorum... Edifier sadece F/p olarak şuanda türkiye şartlarında rakipsiz bir firma(studyo tipi) ama multimedia speakerlarını denemedim...

İnsanlara birşeyler tavsiye ederek kendimi zan altında bırakmak istemem...

Eğer 2+1 tipi bir sistem düşünüyorsan.... Dogru ses kartın var ise... Edifier in F/P olayına şaşıracağını garanti edebilirim...

Gayet iyi bir ürün...

Anlamsız bir karşılaştırma olur T3 ile R1900II...

İkisi farklı sınıflarda speaker lar...

Farklı sınıftaki speakerlar aynı işe hizmet edeceklerse(duyum) belki kıyaslanabilir... Bu kıyaslamaya göre elimdeki INSPIRE T6200 Fiyatı 200 Tl

Elimdeki Edifier in fiyatı 99$

Aradaki kalite farkı paha biçilemez...

Edifier R1900II 32W, Creative INSPIRE T6200 den 5 gömlek üstün bir ürün...

• Arkadaşım çok gaza geldim :) T3 nedir yaa :D oyuncak onlar....O tip sistemlerde kullanabileceğin tek şey var...o da sub...

Edifier in bassları yok diye düşünme sakın...Gayet net ve temiz bassları var... INSPIRE T6200 ün titretemediği bardağı titretebiliyor.. Tabii yüksek güçteyken...
    Yüksek güçteyken hiçbir kayıp duymuyorum edifierlerde...son derece temiz ve net duyum sağlıyorlar...

Off konunun saçmalığına bak... Hodri meydan.... Edifier R1900II 32w ile..... T3 ü her ortamda karşılaştırabiliriz...Açık alan....Ses izolasyonu olan alan...Yada doğal bir oda da olabilir...

Sonuç Belli

Sub haricinde Creative T3 ün hiçbir esprisi olmayacak...Diğer taraftan R1900II ses genişliği-frekans aralığı-duyum netliği- bakımından en az 2 gömlek üstündür...

Benzetme yapmaya çalışayım :) Son derece üst model bir TIR(5000 CC motor hacmi olsun) la.... Ortalama bir F1(Edifier) aracını yarıştırmak gibi birşey bu :) Üstelik drag yaptırıyorsunuz araçlara :) hahaha

Multimedia Speaker ların %95 i oyuncaktır.... En kalitelisi bile studyo monitörlerin yanına yaklaşamaz(Duyum acısından)... Belki süsleri püsleri daha iyi olabilir multimedia ların....

• birisi multimeda hap. takımı tiz sesleri zayıf bas ağırlıklı,birisi monitör hap. takımı, müzik dinleyeceğim diyorsan eğer Edifier al.
  • Arkadaslar sistemleri dinlemeden teknik verilere gore konusup insanlarin tercihlerini etkilemeyin derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_guitar

Arkadaşım çok gaza geldim :) T3 nedir yaa :D oyuncak onlar....O tip sistemlerde kullanabileceğin tek şey var...o da sub...

Edifier in bassları yok diye düşünme sakın...Gayet net ve temiz bassları var... INSPIRE T6200 ün titretemediği bardağı titretebiliyor.. Tabii yüksek güçteyken...
    Yüksek güçteyken hiçbir kayıp duymuyorum edifierlerde...son derece temiz ve net duyum sağlıyorlar...

Off konunun saçmalığına bak... Hodri meydan.... Edifier R1900II 32w ile..... T3 ü her ortamda karşılaştırabiliriz...Açık alan....Ses izolasyonu olan alan...Yada doğal bir oda da olabilir...

Sonuç Belli

Sub haricinde Creative T3 ün hiçbir esprisi olmayacak...Diğer taraftan R1900II ses genişliği-frekans aralığı-duyum netliği- bakımından en az 2 gömlek üstündür...

Benzetme yapmaya çalışayım :) Son derece üst model bir TIR(5000 CC motor hacmi olsun) la.... Ortalama bir F1(Edifier) aracını yarıştırmak gibi birşey bu :) Üstelik drag yaptırıyorsunuz araçlara :) hahaha

Multimedia Speaker ların %95 i oyuncaktır.... En kalitelisi bile studyo monitörlerin yanına yaklaşamaz(Duyum acısından)... Belki süsleri püsleri daha iyi olabilir multimedia ların....

herkese tşk ler cevap içn. aslınca benimde kafama yatıyor ediffer ilerde canum bas isterse ayrıyeten bir sub alabilirim şöyle 200 tl civarlarında odam küçük en küçük sub bile koysam camları titretiyor rahatsız ediyor beni

kafama takılan şu oldu neden EDIFIER R1900T III - EDIFIER R2000T den daha pahalaı

R1900T 85 DBA

R2000T 95 DBA AYRIYETEN BAS TİS VE MİD AYARI VAR

benim alacağim model bu http://www.sanalmarketim.com/urun/234d53f2076b386309bb23b9ec526b74/EDIFIER-R2000T-60-Watt-RMS-2.0-Hoparlor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spleenish -- 26 Mart 2012; 11:18:35 >

• Sinyal Gürültü Oranı ≥95dBA
    Giriş Empedansı 10KΩ
    Giriş Hassasiyeti 700mV ± 100mV

Yukarıdakiler R2000

Ayrıca oradaki bilgilerde teknik bir eksiklik var... Frekans aralıkları yazmıyor... Eğer 60w düşünüyorsan......

http://www.sanalmarketim.com/urun/7ff071f6d0f9c8ec9e9204de0d15401d/EDIFIER-R1900T-III-60-Watt-RMS-2.0-Hoparlor

Frekans Aralığı 60Hz - 20kHz
    Giriş Empedansı 30KΩ
    Giriş Hassasiyeti 850mV ± 50mV

Bazı farklar var...teknik olarak...gürültü oranı gibi vs... ki bunlar aslında çok önemli farklar...

Bu sebeble eğer 60W ise kesinlike R1900III

• quote:

Sinyal Gürültü Oranı ≥95dBA
    Giriş Empedansı 10KΩ
    Giriş Hassasiyeti 700mV ± 100mV

Yukarıdakiler R2000

Ayrıca oradaki bilgilerde teknik bir eksiklik var... Frekans aralıkları yazmıyor... Eğer 60w düşünüyorsan......

http://www.sanalmarketim.com/urun/7ff071f6d0f9c8ec9e9204de0d15401d/EDIFIER-R1900T-III-60-Watt-RMS-2.0-Hoparlor

Frekans Aralığı 60Hz - 20kHz
    Giriş Empedansı 30KΩ
    Giriş Hassasiyeti 850mV ± 50mV

Bazı farklar var...teknik olarak...gürültü oranı gibi vs... ki bunlar aslında çok önemli farklar...

Bu sebeble eğer 60W ise kesinlike R1900III

tşk ler hocam iyi bir konuya deyindin.. R2000T NİN FREKANS AĞIRLIĞINA NERDEN BAKABİLİRİZ

bende kendi kendime diyordum R1100T neden r2000t den pahalı diye .. r2000 t nin bas mid tis ve tipi güzel diye beni daha çok etkilemişti r11000 t ye göre

• http://www.edifier-international.com/products/edifier-studio/r2000t

üretici firmada bile frekans aralıkları yazmıyor...sanırım ya standart yada bir pazarlama stratejisi...

Hangi amaçla yapılmış olursa olsun....Sonuç olarak verdikleri bilgiler dogrultusunda kesinlikle R1900III daha iyi....

Ben şu şekilde tahmin ediyorum.... Aynı olay R1900II modelinde de var.... yanına bir plus ibaresi koymuslar başka bir model daha yapmıslar...

Ancak plus olan model hem fiyat olarak daha ucuz hem teknik olarak daha zayıf....Tahminim evinde bir Tv ye yada benzer bir sisteme bağlamak isteyen kullanıcılar için studyo serisi kolon pazarlamak(Ses kontrol ünitesi yan tarafa yerleştirilerek)...tabii bu sürecte ufak tefek kesintilere gitmilşler kolonlarda...

Yani işin özü biraz makyaj yapılmış ürün...ama teknik değerlerden kısılmış...

O yüzden ikinci bir bilgiye kadar :):):) Edifier in ses kontrol ünitesi yanlarda olan Studyo tipi kolonlardan uzak durmak :D

Umarım yardımı olmustur ;)

• quote:

http://www.edifier-international.com/products/edifier-studio/r2000t

üretici firmada bile frekans aralıkları yazmıyor...sanırım ya standart yada bir pazarlama stratejisi...

Hangi amaçla yapılmış olursa olsun....Sonuç olarak verdikleri bilgiler dogrultusunda kesinlikle R1900III daha iyi....

Ben şu şekilde tahmin ediyorum.... Aynı olay R1900II modelinde de var.... yanına bir plus ibaresi koymuslar başka bir model daha yapmıslar...

Ancak plus olan model hem fiyat olarak daha ucuz hem teknik olarak daha zayıf....Tahminim evinde bir Tv ye yada benzer bir sisteme bağlamak isteyen kullanıcılar için studyo serisi kolon pazarlamak(Ses kontrol ünitesi yan tarafa yerleştirilerek)...tabii bu sürecte ufak tefek kesintilere gitmilşler kolonlarda...

Yani işin özü biraz makyaj yapılmış ürün...ama teknik değerlerden kısılmış...

O yüzden ikinci bir bilgiye kadar :):):) Edifier in ses kontrol ünitesi yanlarda olan Studyo tipi kolonlardan uzak durmak :D

Umarım yardımı olmustur ;)

tşk ler hocam bilgiler içn

şimdi işim en ucuz EDIFIER R1900T III 60 Watt RMS 2.0 Hoparlör bulmak

eksenbilgisayardan alabilirim

• ereyon ve sanalmarkete bakmanı tavsiye ederim... :) hatta fiyatları ne kadar sen bakıp bizi bilgilendirirsen alacak arkadaslarında aramasına gerek kalmaz :D
  • Bu arada belirtmeden geçmem dogru olmaz...sanalmarket son derece kaliteli ve iyi hizmet sunan bir firma..şimdiye kadar hiç üzmediler :) hem fiyat olarak hemde ilgi alaka ve destek olarak...üstelik edifier ile aralarında ne varsa artık :D genelde hep en ucuz satan onlar...
  • quote:

ereyon ve sanalmarkete bakmanı tavsiye ederim... :) hatta fiyatları ne kadar sen bakıp bizi bilgilendirirsen alacak arkadaslarında aramasına gerek kalmaz :D

en ucuz sanalmarketim görünüyor

havele veya etf ile %7 İndirimli128,34 USD + KDVHavale-Eft ile273,35 TL

sepete atınca 293tl oluyor anlamadım gitti

şimdi ben alacak olursam havale ile alacam yukardaki bilgilere göre 273.35 tl yapiyor ama sepete atınca fiyat yükseliyor 293.93 tl oluyor

• tamam şimdi detaylı baktım havale ile 273.35 tl . kargo parası kime ait bilmiyorum
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.