Şimdi Ara

EDIFIER R2000T MÜ? CREATIVE GIGAWORKS T3 MÜ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
235
Cevap
1
Favori
11.717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: megalomanyag

quote:

Orijinalden alıntı: Z3U5

Dün geldi hocam. Ben ondoard ses kartıyla performansını pek beğnmedim. Prodigy hd2 kart siparişi verdi bakalım gelince bir de onla deneyim.

bende normalde 2+1 bir multimedia hoparlör düşünüyordum ama konuyu okuyunca fikirlerim çok değişti. aslında şuan yorumlarınıza o kadar ihtiyacım var ki. şuan gecenin 1 saat ve markafonide şans eseri edifier markasını yakaladım. iki model arasında kaldım:

biri multimedia bi hoparlör olan şık: edifier E3350 modeli fiyatı 154 liraya düşmüş

diğeri ise sütüdyo tipi hoparlör : edifier R2000T Stütyo 209 tl.

fiyatlar piyasaya göre çok uygun geldi ve ikisindende birer adet kalmıs sepetimdeler ve sürekli bi yandan araştırma yapıp bi yandan sepet süresi geçip tekrar sepete eklemekle mejgulüm :)

çok kararsızım bende aslında daha çok müzik dinliyorum ve evimde odamda kullanacagım. bası sevmiyor değilim ama eski 2+1 lerimde bası hep yarıda tutmusumdur yani hastasıda değilim.

R2000T Stütyo daha ağır basıyor gibi
    bu saatte uyumayan varsa yardımcı olursa çok memnun olurum.
    tşkler.

bu arada eksende ve birkaç sitede daha R2000T Stütyo modelinin fiyatı R1900TIII Stütyo modelinin üstüne çıkmış bende anlamadım hangisi daha iyi.

bunu bugün aldım ve geri gönderdim R1900TIII

r2000t de aynıdır diye düşünüyorum.. tiz namına bişey yok bende yorumlara bakıp aldım bide 20 küsür gönderme parası ödedim ayrıca basları tahta gibiydi müzikte hiç zevk verici değil.. yinede dinliyerek almanı öneririm

• siirtte yaşıyorum anlayacagın dinleme bazı ürünleri malesef test edip alma fırsatım olmuyor genelde hep netten alıyorum. fiyat çok uygun geldi piyasaya göre. yorumlar test videolarıda öle bayadır araştırıyorum.
    öncelikle cevabın için çok teşekkür ederim. bana begenmediğin noktaları açıklarmısın tiz namına bişey yok demişsin ama çogu yerde tiz ve midlerin harika asıl basta 2+1 lere laışkın olanlara biraz dşük gelebilir şeklindey azmıslar.
    daha once ne kullandın ses sitemi olaraktan?
  • logitech z5500 kullandım. solo7 c kullandım. bana göre solo7 nin basları ve tizleri bu edifferden iyiydi.. benimde dinleme imkanım yoktu netten yorumlara bakarak aldım eğer kulağın varsa müzikte sese önem veriyorsan edifferi beğenmezsin yok ben normal müzik dinleirm dersen ediffer iyidir.
  • spleenish
    senin adın edifier grubunda R stutyo serisi içinde geçiyor bu alettende kullandın yani.
    şuan maddi imkanları çok zorlamak istemiyorum yoksa edifier S serisi bişey almayı düşünüyordum zaten
    peki diğer söylediğim E3350 hakkında bilgin varmı çok şık ama performansı nasıl bilmiyorum.

bütçem 200 civarı bişey almak
    çok sık film izleyen biri değilim haftada en fazla iki film izlerim çoğu zaman haftada 1 yada iki haftada 1
    daha çok müzik dinliyecem.
    bana önerin ne olur bu konuda
    vede şunu göz önüne alın R2000T yi belki hani 315 tlyi hakketmiyor die önermiyorsunuz ama 205 tl ye mal oalcak kargo dahil
    E3350 ise 150 tl ye mal oalcak hani firsatıda kaçırmak istemiyorum değil. ama tabi almışkende içim rahat iyiki bunu almısım demek istiyorum
    yardımlarınızı bekliyorum
    bu ikisinden birini alacaksam bu gece almak zorundayım

• E3350 yi dinlemedim r200t yide bilmiyorum dinlemedim .. senin arayışında benim gibiymiş bende film izlemem müzik amaçlı almılştım ediffer r1900t yi.. seni yanlış yönlendirmekte istemem . kendi şahsi fikrim birdaha ediffer almam

elimde creativenin 1+1 sistemi vardı 30 tl lik onda bile müzik dinlerken zevk alıyordum bu ediffer bana tahta gibi geldi arkadaş.. hadi bende sorun var desem benle beraber bir arkadaş daha aldı formda oda benim gibi şikayetçi
  • kafam allak bullak oldu ya:) ilk sayfalarda ise ve edifier sayfasında birkaç müzikle pro ilgilenen kullanıcılar marka savunuculugu yapmadan ne marka oldugu farketmez stütyo tipi hoparlörlerin verdiği keyfi tınıyı hiçbir multimedia speakerde bulamazsınız demiş. ipek diyaframlar ahsap mdf tok ses falan die baya övmüşler.
    anlamadım gitti ya onlar çok abartıyor
    ya hakikaten sizlerin müzik zevki anlatanla çok farklı
    iki arada bi derede kaldım
    şöle biri hafif dürtüklese alacak gibiydim ama olmadı sanırım :)
  • quote:

kafam allak bullak oldu ya:) ilk sayfalarda ise ve edifier sayfasında birkaç müzikle pro ilgilenen kullanıcılar marka savunuculugu yapmadan ne marka oldugu farketmez stütyo tipi hoparlörlerin verdiği keyfi tınıyı hiçbir multimedia speakerde bulamazsınız demiş. ipek diyaframlar ahsap mdf tok ses falan die baya övmüşler.
    anlamadım gitti ya onlar çok abartıyor
    ya hakikaten sizlerin müzik zevki anlatanla çok farklı
    iki arada bi derede kaldım
    şöle biri hafif dürtüklese alacak gibiydim ama olmadı sanırım :)

valla bilmiyorum hocam ben profesyonel sistemler kulanmadım ama kulağım vardır diye düşünüyorum.. bende çok araştırdım yorumlara bakarak aldım pişman oldum. hifi devre tasarımı var yazıyordu sitesinde nasıl hifiyse anlamadım .. biryerde kötü marka 2+1 var 60 tl ye almışlardı valla o bile bundan iyidi yaww. bende hayret ettim ediferin sesini duyunca yerlerini değiştirdim dinlemediğim müzik kalmadı belki ses değişir diye ama nafile...

• duyulmuş bilinmiş markadan şaşmıcaksın creative ve logitech kendini kanıtlamış markalardır.. edifferi ilk defa duydum aldım beğenmedim...
  • Multimedya hoparlörler sesi renklendirdiği, süslediği için genelde daha cazip gelir. Oysa monitor yada hifi mantığında kaydın aslına sadık olması, frekansları dengeli vermesi gibi konular ön plandadır. Bu durum multimedya sistemlere alışanlar için hifi sistemlerin daha kuru, daha yavan algılanmasına yol açar ve genelde beğenilmez. Bu durum bazen onbinlerce liralık sistemlerde görülür. Bu yüzden sizin beğenmemeniz normal olabilir. Ben Edifier'in adı geçen sistemlerini dinlemedim. Belki gerçekten zayıftır bilemem ama, bahsedilen diğer markalarla farklı kulvarda olduğu kesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vitex

Multimedya hoparlörler sesi renklendirdiği, süslediği için genelde daha cazip gelir. Oysa monitor yada hifi mantığında kaydın aslına sadık olması, frekansları dengeli vermesi gibi konular ön plandadır. Bu durum multimedya sistemlere alışanlar için hifi sistemlerin daha kuru, daha yavan algılanmasına yol açar ve genelde beğenilmez. Bu durum bazen onbinlerce liralık sistemlerde görülür. Bu yüzden sizin beğenmemeniz normal olabilir. Ben Edifier'in adı geçen sistemlerini dinlemedim. Belki gerçekten zayıftır bilemem ama, bahsedilen diğer markalarla farklı kulvarda olduğu kesin.

karşılaştırma zaten yanlıs olur dediğiniz gibi kulvarları farklı ama birçok müzikle profesyonel olarak ilgilenen kişilerden bu alanda makale yazan kişilerin inceleme yazılarını okudum( http://stereomecmuasi.com/2012/03/edifier-r1900tii-incelemesi-bolum-i.html )ve tatmin olup R stüdyo serisi 60W lık bi model satın aldım. bende şimdiye kadar multimedia speaker kullandım. ilk defa stüdyo hoparlör satın aldım. birazda ileriye dönük olmadı ilerde begenmezsem pc imden çıkarıp tv me bağlarım niyetiyle satın aldım. bakalım ayın 10 u gibi teslim edilecek kampanya sona ermediği için. biraz kaba duracak masamda ama sonucta amaç kaliteli bi ses almak. süs eşyası satın almıyoruz sonucta.

geldiğinde deneyip bende deneyimlerimi burda paylaşacam olumlu veyahut olumsuz. böylece benim gibi şimdiye kadar multimedia speaker kullanıp şimdi stütyo tipi bi speaker kullanmak isteyenlere yardımcı olmus olurum

tşkler yorumlarınız için.

• creative t3
  • @spleenish sana dedik demi t3 al diye..edifier çok abartılıyor ben daha üst düzey sistemlerini dinlemiş beğenmeyi geçin tatmin bile olmamıştım..500 tl ye kadar en iyi f/p şuan için t3 modelinde tabi 2+1 ler için söylüyorum..
  • quote:

quote:

Multimedya hoparlörler sesi renklendirdiği, süslediği için genelde daha cazip gelir. Oysa monitor yada hifi mantığında kaydın aslına sadık olması, frekansları dengeli vermesi gibi konular ön plandadır. Bu durum multimedya sistemlere alışanlar için hifi sistemlerin daha kuru, daha yavan algılanmasına yol açar ve genelde beğenilmez. Bu durum bazen onbinlerce liralık sistemlerde görülür. Bu yüzden sizin beğenmemeniz normal olabilir. Ben Edifier'in adı geçen sistemlerini dinlemedim. Belki gerçekten zayıftır bilemem ama, bahsedilen diğer markalarla farklı kulvarda olduğu kesin.

karşılaştırma zaten yanlıs olur dediğiniz gibi kulvarları farklı ama birçok müzikle profesyonel olarak ilgilenen kişilerden bu alanda makale yazan kişilerin inceleme yazılarını okudum( http://stereomecmuasi.com/2012/03/edifier-r1900tii-incelemesi-bolum-i.html )ve tatmin olup R stüdyo serisi 60W lık bi model satın aldım. bende şimdiye kadar multimedia speaker kullandım. ilk defa stüdyo hoparlör satın aldım. birazda ileriye dönük olmadı ilerde begenmezsem pc imden çıkarıp tv me bağlarım niyetiyle satın aldım. bakalım ayın 10 u gibi teslim edilecek kampanya sona ermediği için. biraz kaba duracak masamda ama sonucta amaç kaliteli bi ses almak. süs eşyası satın almıyoruz sonucta.

geldiğinde deneyip bende deneyimlerimi burda paylaşacam olumlu veyahut olumsuz. böylece benim gibi şimdiye kadar multimedia speaker kullanıp şimdi stütyo tipi bi speaker kullanmak isteyenlere yardımcı olmus olurum

tşkler yorumlarınız için.

Konumuz Hi-fi kalitesinde müzik dinlemekse,

Bugüne kadar 2+1 Multimedia benzeri ses sistemleriyle onboard kart kaynaklı müzik dinleyen arkadaşlar "AMATÖR"

Yüksek kalitede, digital yada analog kaynaklı Hi-Fi yada studyo tipi kolon benzeri sistemlerle uğraşanlar "TECRÜBELİ" dir...

Tecrübeli dediğimiz arkadaşlarda pc altyapısıyla yetişmiş ise muhtemelen multimedia kolonlarla müzik dinleyip daha sonra Hi-Fi vs gibi kavramların peşinde koşmaya başlamışlardır...Belki bazı arkadaşlar Araba tesisatıylada uğrasırken müzik ve ses sistemleri adına duyum ve düzenleme ile uğraşmışlardır..

Sonuç olarak 2 tip dinleyici de bir şekilde müzik ihtiyaçlarını gidermişlerdir...

Bu iki tip arkadaştan forumda yeterince var...Ama neden gelip yardımcı olmuyorlar....Neden hiçbir forumda bu anlam karmaşasına cevap bulamıyoruz?

İtirazı olan var mı ?

Varsa şimdi konuşsun yada sonsuza kadar sessizliğe gömülsün.. :)

Şahsi fikrim bu forum altında hertürlü tartışma-karşılaştırma-kıyaslama-fikir alışverişi-tavsiye-paylaşım benzeri icraat yapılıyor..Ama yorumların sadece belirli bir kısmı bizim için faydalı ve doyurucu oluyor...Hatta bir kısmı bilgisizlik ve tecrübesizlik yüzünden insanları yanlış yönlendirebiliyor...

Edifier Studyo kolonlarını kayıpsız, yüksek kaliteli müzik kaynağından, doğru işleyici(ses kartı) ile deneyen arkadaşların aramızda bulunduğunu görüyorum...Ama eminim bugüne kadar bu başlık altında birkaç yorum dışında bir katkı sağlamadılar..

Kabaca hatları belli olan şeyler ; Sistemler aynı kulvarda değil karşılaştırmak adına...Onboard ses kartıyla edifier studyo tipi kolonlardan performans alamazsın...

http://stereomecmuasi.com/2012/03/edifier-r1900tii-incelemesi-bolum-i.html linkteki arkadaş son derece profesyonel bir kulak ve altyapıyla incelemiş...

Zaten sistem araştırması yapanlar denk geliyordur bu incelemeye...

10 saat kolonları dinleyip paketine koyup göndermek bir inceleme için yeterli değildir..Hatta ses sistemine kulak alışkanlığı adına, farkındalık için birkaç gün tanımalısınız...Özellikle Multimedia kolonlara alışmış dinleyiciden, Hi-fi sisteme gecerken yaşanan en büyük algı yanılgısı kulakta olur...

İncelemeyi yapan arkadaş 3 günlük bir süreçten bahsediyor...Sizce de profesyonelce değil mi?

Kolonlara F/P olarak kötü yorum yapan arkadaşlarda var belki bazı noktalarda haklılar..Mesela onboard ses kartı(10Tl) kullanan arkaşlar neden ses sistemine 300Tl yatırım yaparlar? Hi-fi yüksek çözünürlükte duyum ise, 10Tl lik kart nasıl bir ses işlemesi yapıp Hi-Fi ses sunabilir?

Açıklayabilecek arkadaşlar vardır umarım...

• quote:

Aslında en güzeli senin gibi yapmak... :) Yazıp kaçalım..sakın multimedia için sistem topluyorum diyen arkadaslar, edifier yada başka bir marka studyo monitör yada hi-fi sistem almasınlar...Onboard ses kartı kullanan arkadaşlar yaklaşmasınlar bile..Başka bişeyde demem :) bana pm yada cevap atmayın... :P

• quote:

Orijinalden alıntı: by_guitar

quote:

Aslında en güzeli senin gibi yapmak... :) Yazıp kaçalım..sakın multimedia için sistem topluyorum diyen arkadaslar, edifier yada başka bir marka studyo monitör yada hi-fi sistem almasınlar...Onboard ses kartı kullanan arkadaşlar yaklaşmasınlar bile..Başka bişeyde demem :) bana pm yada cevap atmayın... :P

öyle vur kaç olmaz by_guitar :)

yardımcı olmak istediğin biliyorum ama bi yandan ugraşamam laf analtamam dior bir yanın benim gibi bir acemiye :)

senden sadece birşey rica edeceğim.

ben haftada bir film ama genelde müzik dinleyen birisiyim. daha önceleri ortalama 12 W 16W gibi 2+1 multimedia sistemler kullandım
    öle müzik konusunda proyu zaten geçtim amatörce ilgilenen biri bile değilim açıkçası:) ama müzik dinlemeyi seviyorum:)
    çok aşırı bas hastası biri değilim. dediğim 16W 2+1 sistemde bası yarıdan fazla açtıgımı hiç hatırlamıyorum.
    burdaki bahsi geçen terimlerden hi-fi olsun sütutyo tipi speaker olsun ilk defa buralarda bu ürünü araştırıken duydum.
    ufak bi ilde yaşıyorum ürünleri markaları sizin gibi gezerek deneyerek dinleyerek alma lüksüm yok malesef :(

bu sistemi dün 205 tl ye markafoniden sipariş verdim.
    teslimar ayın dokuzunda siparişimi iptalde edebilirim.

masaüstü pc mi artık kullanmıyorum elden çıkardım elimde laptop yani onboard ses kartı var.
    bu sistem edifier R2000T beni mutlu edermi işimi görürmü yoksa bunlar bana göre değil
    sen şunlara falan mı yönel dersin?
    birkaç gündür birsür video izledim birsürü forum dolaştım yazı yorum okudum
    edifieri aldım ama çok kararsızım halen çunku yorumlar çok dengesiz

bu konuda tecrübeli insanlarn yardımına ihtiyacım var.
    almaktaki amacım birazda pc başında müzikle begenmezsem tv ye bağlarım düşüncesiydi
    bilemiyorum... genel yargı baslarının tahta gibi oldugu çok sert oldugu ve kaliteli bi donanımsız hiçbir tat vermediği...
    sırf kaliteli ses duyacam die kalkıp tekrar birsürü masrafta yapmak istemiyorum bide şimdi ses kartı araştırmasına girip kafamı dahada yıpratmak istemiyorum sırf flac parçalarla kaliteli müzik dinleyebileceksem bulamıyorum die tarzım olmayan ama bulabildiğim flac parçalarlada yetinmek istemyorum.

lütfen yardımcı ol.
    ne yapmalıyım?

• Öncelikle kavram karmaşasına açıklık getirmek gerek...Onboard ses kartıyla hiçbir şekilde Hi-Fi ses elde edemezsin..Sebebi "ses"in kaynağından düşük kalitede gelmesi...

Bu iş için belli standartları olan harici bir ses kartı kullanmalısın...Ama başka cihaz kombinasyonlarıda mevcut...
    Edifierler ile ne yapabilirsin onları yazayım daha mantıklı olur herhalde...

Örneğin ;

1-) Harici ve belli standartları olan bir ses kartı(Giriş Seviyesi ortalama 100$) + PC + Edifier = Giriş seviyesi F/P olarak tatmin edici bir sistem...

2-) Digital kaliteli bir player (Görüntü+ses yada sadece Ses) + Edifier = Yine F/P tatmin edici sonuclar alabilirsin..Mesela pod cihazlar var..sadece müzik player olarak kullanılıyor kaliteli Stereo ses sunabilenleri mevcut...Yada Belki tv için kullanabilirsin..Uydu Alıcı yada dvd çalarlara bağlayabilirsin..Ama unutmaman gereken 5+1 gibi sistemlerin film izlerken cevresel ses sağlamaları....Bu monitörler Stereo...

Bu bağlantıların performansları, kullanacağımız medyanın kalitesi ile değişiklik gösterebilir.. sıkıştırılmış Mp3 ün bile değişik kaliteleri mevcut...

Bahsi geçen edifier studyo kolonları yakın dinleme monitörü olarak kullanılır..Yani belirli dinleme mesafesi ve belirli konumlandırmayla en iyi randımanı alabilirsin...

Ama onboard kartla kullanacağım...ses kaynağımın kalitesi sınırlı üstelik kalite benim için önemli değil..Gümbür gümbür bir bass ve çıngıl çıngıl tiz ve gacur gucur orta sesler duymak istiyorum diyorsan başka sistemlere yönel...Bir arkadaşın dediği gibi o zaman 2+1 50 Tl lik creative daha iyi performans verir..Sebebi 10Tl lik ses kartları için üretilmesi.. toplam 60 liralık kendi sınıfında bir sistem...
    Bu kolonların onboard kart için üretildiğini sanmıyorum.. Eğer creative 5+1 yada 7+1 Hd vs benzer eklentileri bulunan bir ses kartınız var ise 7+1 yada 5+1 tipi ses sistemi kolonlar işinizi görecektir..

Hayır o iş öyle değil...Benim kaliteli ses işleyebilen bir cihazım var(Dvd player, Hd decoder, Pod player) ve ben stereo, kayıpsız, net müzik dinlemek istiyorum diyorsan bu kolonlar o işi görebilir...Yada kullanacağın alana göre daha farklı önerilerde olabilir.. Mesela pod playerlar içinde farklı modeller mevcut birçok marka da...

Benim kafamda toparlayabildiğim şekliyle "yorumum" bundan ibaret...Belki de kavram karmaşası bundan kaynaklanıyor...Cihazlarla ilgili kullanıcı yorumu ve notu verilirken, kendi test imkanlarını açık şekilde belirtmeliler..Ancak bu konu başlığı altında Test kriterleri malesef kulak oluyor..Yani biri kulağım iyi dediğinde ölçme imkanımız yok...inanıyoruz..

Ürünleri hangi amaçla kullanacağımız netleşmeli ve ondan sonra araştırmalıyız...

@spleenish

"logitech z5500 kullandım. solo7 c kullandım. bana göre solo7 nin basları ve tizleri bu edifferden iyiydi.. benimde dinleme imkanım yoktu netten yorumlara bakarak aldım eğer kulağın varsa müzikte sese önem veriyorsan edifferi beğenmezsin yok ben normal müzik dinleirm dersen ediffer iyidir"

işte kavram karmaşasıyla dolu yorum... :)

spleenish amacım kırmak rencide etmek değil sakın yanlış anlama lütfen :)

"eğer kulağın varsa müzikte sese önem veriyorsan edifferi beğenmezsin" benim ve etrafımdaki müzisyen arkadaşlarımın kulakları daha önce birçok sınavdan geçti :) kazandı, kazanamadı ama eğitildi ve bu eğitimlerden sonra herkes kendi studyo ve çalışma alanında bir sürü ekipmanla çalıştı..çalışıyor.. Bize haksızlık olmuyor mu? :)

"yok ben normal müzik dinleirm dersen ediffer iyidir" normal müzikle ne anlatmaya çalıştığını düşündüm.. sanırım tarz.. Pop-rock, trance, klasik vs gibi... Studyo kolonları adı üstünde müzik yapımında kullanılır..Edifier yada başka marka farketmez.. Yani pop-arabesk-rock- vs hepsi bu tip kolonlardan duyulup üretilir..(istisnaları saymıyorum..konser kayıtları vs.. ki onlarda bile sahnede monitör kullanırız..daha farklı mantıkta ama kullanırız..) Yani studyo tipi monitör kolonlar o kayıtların her detayını daha kayıt aşamasında duymak için kullanılıyor..ve gerekli düzenleme için imkan veriyor..Yani bu tip kolonların son kullanıcıya ulaşabilmesi çok iyi..Keşke herkesin evinde benzer sistemler olsa kaliteli ve kalitesiz müzik piyasamızdan uzaklaşsa...Mesela konserine gidemediğiniz bülent ortaçgil in sahne kayıtlarından dinlemek(akustik düzenleme ile desteklenebilir) neredeyse konsere gitmek kadar gercekci..
    Ama bu clup müzik için yeterli değil bassları az tizleri yok vs.. clup müziklerde studyoda hangi kolonlarla üretiliyor?(istisnalar hariç)...Ama ben dinleyici olarak clupları gümbür gümbür ve çok güçlü dinlemek istiyorum diyorsanız ayrı bir sub ihtiyacınız her zaman olacaktır..Çünkü "studyo monitörleri" müziklerin üretim aşamasında, ne eksik ne de fazla duyulması yani her değer için(Basslar,tizleri ve middler) belirttiğimiz aralıklarda duyulması için tasarlanmışlardır..

Bu monitör kolonlar evde müzik düzenlemek ve yapmak için kullanılabilecek fiyatına göre gayet tatmin edici performansı olan kolonlardır..
    Aynı zamandahttp://stereomecmuasi.com daki arkadaşın kurup incelediği gibi yada keyfinize göre daha farklı kaliteli ses istasyonlarında da yine fiyatına göre beklentileri fazlasıyla karşılayabilecek bir üründür...

Farklı markaların farklı performansta ürünleri var... Şuanda konumuz Edifier studyo tipi kolonlar oldugu için hala kendi sınıfında ve kendi fiyat aralığında tercih edilebilecek en yüksek F/P ürünü olduğunda ısrarcıyım...

Bu yazdıklarım sadece kendi şahsi fikirlerim ve düşüncelerimden ibaret ve amacım kimseyi kırmak değil...Müziğe bakış acısı olarak benim pencerem şimdilik bunları görebiliyor..Artık konu tavsiyelerden çok müzik kavramına doğru yol aldı...Müzik dinleyecek bir kişi ne istediğini bilmeli diye düşünüyorum... Eğer oyun, film ve benzer şeyler yapılacaksa bu kolonlar başarısız değil ama almayın...Çünkü bugüne kadar alıştığınız 2+1 lerden daha farklı, tabiri caizse "karaktersiz" kolonlardır...Dinlemek istediğimiz müzik tarzı ne olursa olsun, kolon yapımında kullanılan malzeme, şekil vs gibi farklılıklardan oluşan algı yanılgılarını engellemek amacıyla üretilirler..Yani kaynaktan çıkan ses ne ise onu duyurmaya çalışırlar..Fiyatına göre bunu başarabilmesi yada başaramaması F/P oranını belirler...

• @by_guitar umarım ben yanılmışımdır belkide bende kulak yoktur ben beğenmediğim için yazdım yorumları sonuçta herkes heveslenip para vererek alıyor.izlenimlerim edifferin yazılanlarla alakası bile yoktu belkide onboard ses kartıyla kulandığım içindir bilmiyorum
  • bende bu kolonları önerenlerden biriyim , ses kalitesi farkını onboard ses kartı ve audigy nx ile kıyaslıyabilen ve buna göre yorum yapan yani iyi bir ses kartı ile dinleyin diyenlerde de biriyim. Keşke arkadaş biraz daha kullansaydı hoparlörleri, kulakların alışması ya da bu tür hoparlörlere alışkın olmaması bile tatminsizliğin nedeni olabilir. Veya gerçekten de beğenmemiş olabilir. Kendi adıma üzüldüm.Arkadaşa zaman ve para kaybettirdik gibi oldu. Kusura bakmasın. Ben yine de r1900tII yi aldığım için çok mutluyum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zildjiann -- 31 Mart 2012; 12:25:13 >
  • spleenish kardeş, git creative t3 al. ses kalitesi ve çok dengeli sistem. edifier bi cacık olmaz. sen başta hata yapmışsın....
  • quote:

Orijinalden alıntı: macır

spleenish kardeş, git creative t3 al. ses kalitesi ve çok dengeli sistem. edifier bi cacık olmaz. sen başta hata yapmışsın....

evet uzman tv yorumu geldi "ses kalitesi ve çok dengeli" masadan düşmez o kadar dengeli. biraz interneti okuyalım. ingilizce bilmiyorsak google translatei kullanalım o zaman karar verelim cacık olur mu olmaz mı.

Bu iş biraz da lambalı amfiyi görüp bu ne be demeye doğru gidiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zildjiann -- 31 Mart 2012; 14:40:46 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.