Şimdi Ara

EDIFIER R2000T MÜ? CREATIVE GIGAWORKS T3 MÜ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
235
Cevap
1
Favori
11.717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selam arkadaşlar çok araştırdım karar verdim 2 sinden birini almalıyım genelde bilgisayarda müzik dinlemek için alacam. hangisini almalıyım

EDIFIER-R2000T-60-Watt-RMS-2.0-Hoparlor - formda araştırdım hiç kullanan yok

http://www.sanalmarketim.com/urun/234d53f2076b386309bb23b9ec526b74/EDIFIER-R2000T-60-Watt-RMS-2.0-Hoparlor

yada üzerine 100 tl daha ekleyip 380 tl ye CREATIVE GIGAWORKS T3 SLAM 2+1 KUMANDALı SIYAH SPEAKER mu alsam?

http://www.teknolojiankara.com/Products-URUN2080234-creative-gigaworks-t3-slam-21-kumandal305-siyah-speaker.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spleenish -- 20 Mart 2012; 11:58:07 >

• T3 Al derim bende şuan edifer s730 var t3 den aldığım zevki alamıyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: bLind

T3 Al derim bende şuan edifer s730 var t3 den aldığım zevki alamıyorum :)
    Bence de kesinlikle Creative almalısın, ben kullanmadım ikisini de ama nedense creative in kalitesi güven veriyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ModifiyeMalzemecisi

Bence de kesinlikle Creative almalısın, ben kullanmadım ikisini de ama nedense creative in kalitesi güven veriyor...

Alıntıları Göster
    Müzikte Creative iyidir Creative diyorum bende
  • quote:

Orijinalden alıntı: Overclock Makinesi

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Eğer olanağınız varsa mutlaka dinleyerek alın. Dinlemek içinde sürekli dinlediğiniz müzikleri yanınızda götürün. Genelde teknomarketlerde ki görevlilerin dinlettiği müziklere yabancı olabilirsiniz. Ayrıca hangi kalitede (format olarak 128 mbps mp3 vs) müzik dinliyorsanız ona uygun müzikler götürürseniz eve geldiğinizde sizin için sürpriz olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vitex

Eğer olanağınız varsa mutlaka dinleyerek alın. Dinlemek içinde sürekli dinlediğiniz müzikleri yanınızda götürün. Genelde teknomarketlerde ki görevlilerin dinlettiği müziklere yabancı olabilirsiniz. Ayrıca hangi kalitede (format olarak 128 mbps mp3 vs) müzik dinliyorsanız ona uygun müzikler götürürseniz eve geldiğinizde sizin için sürpriz olmaz.

Alıntıları Göster
    cevap için herkese teşekkürler genelde hareketli pop yabancı ve özgün müzik tarzı müzikler dinlerim (metal rock jazz tarzı müzikleri ayda yılda bir dinlerim)

seçimim t3 den yana olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spleenish -- 20 Mart 2012; 13:05:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: spleenish

cevap için herkese teşekkürler genelde hareketli pop yabancı ve özgün müzik tarzı müzikler dinlerim (metal rock jazz tarzı müzikleri ayda yılda bir dinlerim)

seçimim t3 den yana olabilir

Alıntıları Göster
    bencede creative olmalı seçimin cünkü stüdyo tipi hoparlör senin tatmin etmez müzik konusunda ama 2+1 olarak ediferi de tercih edebilirsin müzik konusunda gayet başarılılar

http://www.sanalmarketim.com/urun/782267de48fe93b08682b3e8167b18a3/EDIFIER-S530D-145-Watt-RMS-2+1-Siyah-Hoparlor-Optik-Koaksiyel-Analog-Baglanti

para konusunda fark var ama ayrıca dijital çıkışları mevcuttur

• quote:

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: pctechnic01

quote:

+1

Alıntıları Göster
    Arkadaşlarında dediği gibi eğer müzik dinlemek için alacaksan net ve temiz bir ses verdiği için bende sana creative t3 öneririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: kacak123

Arkadaşlarında dediği gibi eğer müzik dinlemek için alacaksan net ve temiz bir ses verdiği için bende sana creative t3 öneririm.

Alıntıları Göster
    R2000 dinlemedim fakat T3'e yakın bir sesi olduğunu düşünüyorum.Stereo olmasıda onu müzik için daha uygun kılıyor.Fakat insan bass'ta arar tabii o sistemde.T3'ün bass tonlaması çok iyi ses kalitesi çok iyi.T3 daha iyi seçenek olarak duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gorod -- 20 Mart 2012; 20:12:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gorod

R2000 dinlemedim fakat T3'e yakın bir sesi olduğunu düşünüyorum.Stereo olmasıda onu müzik için daha uygun kılıyor.Fakat insan bass'ta arar tabii o sistemde.T3'ün bass tonlaması çok iyi ses kalitesi çok iyi.T3 daha iyi seçenek olarak duruyor.

Alıntıları Göster
    Pek test etmeden marka bazlı yorumlar gelmiş. İsimden çok performansa bakmak lazım. Bir kere Edifier tweeterları ile tizlerde son derece başarılı olacaktır. Ahşap yapısı da bir artısı. 2+1'in ek yönü olan woofer da 6.5" boyutunda mevcut, yani ek +1'e gerek yok. Ses kalitesi olarak ikisi de memnun edecektir. Fiyat olarak bütçeni fazla yıpratmamak için Edifier öneririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gorod

Alıntıları Göster

Z623'ü alırken T3, Solo7C ve Z623ü dinledim müzik olarak Solo7C, derin bass sesler oyun film vs. için Z623 kullanılırsa zevk alınır, T3 sadece tiz seslerde iyi geldi onun haricinde hoşuma gitmedi açıkçası...
    Edifier R2000T'yi dinlemedim ama Solo7C daha iyidir diye düşünüyorum,
    http://www.vatanbilgisayar.com/Hoparl%C3%B6r%20%28Speaker%29/microlab-solo-7c-solo-7c-1+1-speaker/productdetails.aspx?I_ID=39898
    Müzik dinlemek için bu tarzda bu paralara alınabilecek en güzel sistemdir diye düşünüyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: hektorSTK

Z623'ü alırken T3, Solo7C ve Z623ü dinledim müzik olarak Solo7C, derin bass sesler oyun film vs. için Z623 kullanılırsa zevk alınır, T3 sadece tiz seslerde iyi geldi onun haricinde hoşuma gitmedi açıkçası...
    http://www.vatanbilgisayar.com/Hoparl%C3%B6r%20%28Speaker%29/microlab-solo-7c-solo-7c-1+1-speaker/productdetails.aspx?I_ID=39898
    Müzik dinlemek için bu tarzda bu paralara alınabilecek en güzel sistemdir diye düşünüyorum...

tşk ler hocam solo7 c düşünmüyorum.. daha önce dinledim fena değil.. kumandalı olan modelinde arkadan kapatıp açarsan bas ve tiz ayarları sıfırlanıyordu

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hektorSTK

tşk ler hocam solo7 c düşünmüyorum.. daha önce dinledim fena değil.. kumandalı olan modelinde arkadan kapatıp açarsan bas ve tiz ayarları sıfırlanıyordu

Alıntıları Göster
    EKLEME: arkadaşlar arada oyun ve film de izlerim. sabah akşam müzik dinlemiyorum yani genelde müzik amaçlı olur

• quote:

EKLEME: arkadaşlar arada oyun ve film de izlerim. sabah akşam müzik dinlemiyorum yani genelde müzik amaçlı olur

Alıntıları Göster
    t3 ü uzun süre kullandım. orta frekanslı seslerde başarısız buluyorum. bas gayet gerçekçi ve yeterli , apartmanda oturuyorsan fazla bile . tiz konusunda ise her ne kadar iyi ise de,bence ipek tweetin tadını,yumuşaklığını vermiyor.

edifier 1900tII yi dinleme şansım oldu. bence parasını fazlası ile hak ediyor. söylediğin modelin bas performansı daha iyi olacaktır ben edifieri tercih ederdim, t3 ü kullanan biri olarak.

düzgün bir ses kartı ve edifier mp3 ün hakkını fazlası ile verir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sallanansandalye -- 21 Mart 2012; 0:21:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sallanansandalye

t3 ü uzun süre kullandım. orta frekanslı seslerde başarısız buluyorum. bas gayet gerçekçi ve yeterli , apartmanda oturuyorsan fazla bile . tiz konusunda ise her ne kadar iyi ise de,bence ipek tweetin tadını,yumuşaklığını vermiyor.

edifier 1900tII yi dinleme şansım oldu. bence parasını fazlası ile hak ediyor. söylediğin modelin bas performansı daha iyi olacaktır ben edifieri tercih ederdim, t3 ü kullanan biri olarak.

Alıntıları Göster
    Edifier i kullanmadım ve daha önce dinlemediğim için bir şey söyleyemem fakat T3ü uzun süreden beri kullanıyorum kesinlikle tavsiye ederim kaliteli parçalar özellikle flac parçalarda beni tatmin ediyor daha önceden stereo sistem kullanıyordum 2.1 geçme konusunda çok kararsız kalmıştım ama hiç pişman olmadım.Film performansıda kötü değil elbette çevresel bir sesin yerini tutmaz ama benim için yeterli oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doqqy -- 21 Mart 2012; 0:42:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sallanansandalye

Alıntıları Göster
    Birçok arkadaş T3' ü tavsiye etmiş ama sayfayı açan arkadaş ağırlıklı müzik dinlerim diyor. O zaman müzik stereo sistemde dinlenir kuralından ötürü Edifier daha mantıklı bir seçim olur. "sallanansandalye" de tecrübe ettiği gibi orta frekansları veremez yapı itibariyle T3. Lakin müzikte bassları abartmak istiyorsan ayrıyeten birde subwoofer alman gerekecek. Fakat tekrar söylüyorum müzik için Edifier.

• quote:

Orijinalden alıntı: QuakeM

Birçok arkadaş T3' ü tavsiye etmiş ama sayfayı açan arkadaş ağırlıklı müzik dinlerim diyor. O zaman müzik stereo sistemde dinlenir kuralından ötürü Edifier daha mantıklı bir seçim olur. "sallanansandalye" de tecrübe ettiği gibi orta frekansları veremez yapı itibariyle T3. Lakin müzikte bassları abartmak istiyorsan ayrıyeten birde subwoofer alman gerekecek. Fakat tekrar söylüyorum müzik için Edifier.

tşk ler hocam cevap için. daha önce logitech z5500 vardı tizleri iyi değil diye sattım . müziklerde iyi değildi. arkadaşımda solo7 vardı dinledim solo7 nin baslarını yarıya getirmiş şekilde bir bas olsa yeter bana.. umarım bu EDIFIER R2000T bu kadar bas vardır..

yani solo7 nin bas ayarlarından yarıya getirilmiş basını kasdetttim

• quote:

quote:

tşk ler hocam cevap için. daha önce logitech z5500 vardı tizleri iyi değil diye sattım . müziklerde iyi değildi. arkadaşımda solo7 vardı dinledim solo7 nin baslarını yarıya getirmiş şekilde bir bas olsa yeter bana.. umarım bu EDIFIER R2000T bu kadar bas vardır..

Aradığın basları T3 de fazlasıyla bulacaksın.. T3 için bası yetersiz diyen arkadaşın bu seti dinlediğine hiç inanmıyorum.Sub panelde
    3 yoluu bas var ve orta seviyede bile camı,masayı titretiyor ve küçük bir bozulma bile yok...Sonuna kadar açmak zaten mümkün değil..
    Bas için yetersiz demek haksızlık olur ya da bilgi sahibi olmadan yorum yapmak olur..

Edifier için bişey diyemeyeceğim ama solo7 de iyi bir seçim olur.

• quote:

quote:

Ben Z2300 + Solo 7C karışımı kullanıyorum.Mutlu mesudum eğer imkanın varsa ikinci elde temiz garantili ürünlerle uygun fiyata kurabilirsin.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.