Şimdi Ara

Ege Üniversitesi-Bilgisayar Mühendisliği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Fikirlerinizi almak istiyorum. Osmangazi Üniversitesi bilgisayar mühendisliğinde okuyorum ve Ege Üniversitesi bilgisayar mühendisliğine geçiş yapıp yapmama konusunda neler düşündüğünüzü söyler misiniz? Ne biliyim tanıdığınız vardır ya da bizzat orada okuyan birisinizdir? Bilgisi olan varsa eğitim şartları, şu sebeplerden ötürü gitmelisin ya da gitme geçişi deneme bile diyen de olabilir. Geçmek mi mantıklıdır, hocaları ders imkanları nasıldır? Yardım edip fikrini söyleyenlere şimdiden teşekkürler.

Not: 1.sınıf daha yeni bitecek, final haftasındayız.

• DGS ile Ege üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'ne geçmek istiyorum bende. Yazılım üzerine ağırlık verdikleri söyleniyor. Kampüs ve şehirde iyiymiş.

Fakat terör yuvası deniliyor ege üniversitesi için. O yüzden aklım karışıyor açıkcası. Bilgin olsun.
  • Ya artık tüm üniversiteler yazılım üzerine çalışmaya başladı. Sözde donanım dersleri veriyorlar diyebiliriz. İzmir'e de aşinayım biliyorum ama terör derken ?
  • Ege üniversitesinin kampüsü çok iyi yerdedir bornova'da metroya 200 mt uzaklıkta hemen etrafında büyük park, küçük park, ikea, forum Bornova gibi yerler var İzmir'in en iyi yerleri konağa ücretsiz bir aktarma ile öğrenci karttan 1.10 tl gibi bir fiyattan 15-20 dk da gidebilirsiniz, ciddi anlamda izmirin en değerli yerlerinden biridir biz deü'nün ise ne yazık ki kampüs bölük pörçük inciraltı, dokuzçeşmeler, tınaztepe vs. Ama şimdi hepsi tınaztepeye toplanıyor tınaztepe gözünüzde canlansın diye anlatayım şehirden yani Konak gibi yerlerden 20 km kadar uzak gecekondu temelli buca'nın 2-3 km dışında uzunca bir bayırın üzerinde ÇEVRE YOLUNUN YANINDA düşünün o kadar uzak kışın burada kar yağarken izmire yağmur çiselediği bile görülebilir, kampüs içinde mesafeler çok uzun tınaztepede, tabi birde en son tınaztepeye geliştirmek adına avm yapıldı.Terör konusuna gelirsek arkadaşlarımla konuşuyorum Ege'de olan onlarda bu durumu doğruluyor nerdeyse haftanın 2-3 günü eylem oluyor diyorlar, Deü'de ise ben bir senedir dokuzçeşmeler kampüsünde okuyan biri olarak bir kere eylem gördüm kapıya bez parçası asıp araç camlarını indirdiler ki deü genel anlamda sakin bir üniversitedir, diyeceğim o ki her üniversitede biraz biraz var ama Ege üniversitesinde belli ki sağlam örgütlenmişler.Eskişehir'den gelecek biri için herhalde ev kiraları sıkıntı olur Buca'da orta halli kombisiz 1+1 bile 600 TL'den başlıyor, bornova'da ise 1+1 evlerin kirası 1000 TL'den başlıyor genelde.Izmir'de ne yazık ki şöyle bir kanı yerleşmiş ev sahiplerinde öğrenci yolunacak insandır, zira Konak gibi yerleri demesemde okul çevresindeki mekanlar ile şehir içindeki mekanları karşılaştırırsanız şehir içinde daha ucuz ve kaliteli yemek yiyebilirsimiz mesela.Ege Üniversitesi hakkında yine arkadaşlarımdan duyduğuma göre yabancı dil çok önemli, üniversite dile oldukça önem veriyormuş.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Konuyla ilgilenip bu kadar uzun ve ayrıntılı cevap yazdığınız için çok teşekkür ederim. Eskişehir den sonra İzmir tabi ki bana pahalı gelecek, Eskişehir de bir apart fiyatı 300-500 arasında değişir ve gayette rahat edebilirsiniz. Ama benim asıl taktığım konu Osmangazi Üniversitesi mi Ege Üniversitesi mi ? Eğitim konusunda Ege puan olarak da baya üstlerde yer aldığı için oranın daha iyi olduğunu varsayabiliriz. Yalnız teknik yeterlilik , hocaların tecrübeleri ya da okulun verdiği dersler bunu büyük ölçüde etkilemekte. Biz Osmangazi de toplam 72 kişi olup özellikle bölüm derslerimizi 30 kişilik sınıflarda görmekteyiz. Bu bizim için büyük bir artı. Ege de bu durum amfilerde hep beraber ders görülüyor diye düşünüyorum. Ama tabi bölümde okuyan bir insanla ya da bilen herhangi biriyle bunları konuşmak ona göre kararımı vermek isterim. Sonradan geçtim diye pişmanlık duymak istemem ki bunu geri dönüşü yok. O yüzden bana Ege Üniversitesi ve bu bölümde okuyan biri ya da bilen biri faydalarını, imkanları, hocaları ne bileyim işte okulun durumunu anlatırsa çok memnun kalırım.

NOT: İzmir'i oldum olası hep sevmişimdir ve bu şehirde okumak da beni cezbetmiyor değil :)

• ev fiyatları konusunda yeterince yanlış bilgi verilmiş şu zamanlarda facebook üniversite gruplarından araştırırsanız çok makul fiyatlara ev bulabilirsiniz bornovada
  • Major Meto kullanıcısına yanıt
    Kime sorsam herkes 4 kişi falan anca çıkyor fiyatlar çok uçuk diyorlar. Sadece metroyla gelip gidebileceğin Evka 3 evleri galiba biraz ucuzmuş
  • arkadaşım ege üni metro durağında 750 liraya 3+1 buldu temmuzda ona taşınıcak. bulamadıysanız özkanlar tarafına yönelin
  • quote:

Orijinalden alıntı: elif-k

Konuyla ilgilenip bu kadar uzun ve ayrıntılı cevap yazdığınız için çok teşekkür ederim. Eskişehir den sonra İzmir tabi ki bana pahalı gelecek, Eskişehir de bir apart fiyatı 300-500 arasında değişir ve gayette rahat edebilirsiniz. Ama benim asıl taktığım konu Osmangazi Üniversitesi mi Ege Üniversitesi mi ? Eğitim konusunda Ege puan olarak da baya üstlerde yer aldığı için oranın daha iyi olduğunu varsayabiliriz. Yalnız teknik yeterlilik , hocaların tecrübeleri ya da okulun verdiği dersler bunu büyük ölçüde etkilemekte. Biz Osmangazi de toplam 72 kişi olup özellikle bölüm derslerimizi 30 kişilik sınıflarda görmekteyiz. Bu bizim için büyük bir artı. Ege de bu durum amfilerde hep beraber ders görülüyor diye düşünüyorum. Ama tabi bölümde okuyan bir insanla ya da bilen herhangi biriyle bunları konuşmak ona göre kararımı vermek isterim. Sonradan geçtim diye pişmanlık duymak istemem ki bunu geri dönüşü yok. O yüzden bana Ege Üniversitesi ve bu bölümde okuyan biri ya da bilen biri faydalarını, imkanları, hocaları ne bileyim işte okulun durumunu anlatırsa çok memnun kalırım.

NOT: İzmir'i oldum olası hep sevmişimdir ve bu şehirde okumak da beni cezbetmiyor değil :)

nedir durum geçtin mi ben yazmayı düşünüyorum da ege bilgisayar ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.