Şimdi Ara

Ege Üniversitesinden Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesine Geçmek [TIP FAKÜLTESİ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
3
Favori
1.062
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar lys sıralamam 1490 ve ben Ege Tıp seçmeyi düşünüyordum. Ama recep tayyip erdoğan üniversitesi tıp fakültesinin burs imkanlarını duyduktan sonra, (maddi durumu çok kötü birisi olarak) orayı seçmeyi düşünüyorum. İzmir'den rizeye gidip 14500 ile alan bi fakülteye gitmem mantıklı olur mu? Çok fark var mıdır?

RTE Tıp hakkında bilgisi olan kardeşlerimi özellikle bekliyorum. Tıpta çok fark etmez diyenler vardı üniversite ama bu kadarı fark eder mi ? Paraya çok ihtiyacım olmasa cerrahpaşaya giderdim ama şimdi aklıma RTE girdi. Yardım eden/edecek olan herkese şimdiden teşekkürler.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BOUN-EE -- 7 Temmuz 2015; 20:37:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BOUN-EE

durumun çok kötüyse özel bir üni düşün ama daha iyi üniler vardır burs veren iyice bir araştırmak lazım
  • Marbeli Datkap kullanıcısına yanıt
    bize okulda hoca ilk 2 bınde olup rizeyi tercih edenlere 2000 tl burs veriyolar demişti bence git pek fark olmaz gibime geliyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marbeli Datkap

Arkadaşlar lys sıralamam 1490 ve ben Ege Tıp seçmeyi düşünüyordum. Ama recep tayyip erdoğan üniversitesi tıp fakültesinin burs imkanlarını duyduktan sonra, (maddi durumu çok kötü birisi olarak) orayı seçmeyi düşünüyorum. İzmir'den rizeye gidip 14500 ile alan bi fakülteye gitmem mantıklı olur mu? Çok fark var mıdır?

RTE Tıp hakkında bilgisi olan kardeşlerimi özellikle bekliyorum. Tıpta çok fark etmez diyenler vardı üniversite ama bu kadarı fark eder mi ? Paraya çok ihtiyacım olmasa cerrahpaşaya giderdim ama şimdi aklıma RTE girdi. Yardım eden/edecek olan herkese şimdiden teşekkürler.

Hocam bunu biri sizinle ta..k gecmek icin söylemis olmasin

• quote:

Orijinalden alıntı: 123serdar

bize okulda hoca ilk 2 bınde olup rizeyi tercih edenlere 2000 tl burs veriyolar demişti bence git pek fark olmaz gibime geliyo
    hocam sen izmirdeydin galiba eğer rize ye gidersen konaklama-yemek-ulaşım gibi ekstra giderlerinde olacak bunları da düşün derim.
  • HocaM eger izmir izmir deysn kal emin ol orda yurt yemek yol masraflaru asgari ucret gibi olcak bayramda memlekete gideyim dicen iki gun yolda gececk bayram biteck kaliyim desen kimse yurtta yok oyle tek kalacan eger izmirdeysen kendi sehrn de oku hem okul iyi hem tip icn aile yannda okunr diyolar zorlugndan dolayi haberin ola
  • Konya kto Karatay üni bi araştırır mısın, duyduğuma göre o da derece yapmış öğrencilere burs veriyordu
    Diğer özel Üniversiteleri de araştır belki onlarda da vardır
    Ve arkadaşın da dediği gibi şehir dışında okursan ayriyeten masrafların olacak onları da göz aradı etme derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: pasa15li

quote:

Arkadaşlar lys sıralamam 1490 ve ben Ege Tıp seçmeyi düşünüyordum. Ama recep tayyip erdoğan üniversitesi tıp fakültesinin burs imkanlarını duyduktan sonra, (maddi durumu çok kötü birisi olarak) orayı seçmeyi düşünüyorum. İzmir'den rizeye gidip 14500 ile alan bi fakülteye gitmem mantıklı olur mu? Çok fark var mıdır?

arkadaşım daha öncede yazmıştım şimdide koşuluna baktım konya karatay bu sene öğrenci alacakmış 1000-2000 arası derece yapana 3000tl verıyomuş bı bak istersen izmirede yakın olur
    tek tek klavuzdan butun tıpların koşullarını oku öyle karar ver

• http://www.karatay.edu.tr/?sayfa=135bf06219f339af79b4052438acd3c7
    Sen de bak istersen 1000-2000 arası aylık 3000tl burs veriyor
  • yalnız o burs kesilir ortalaman giderse,bizim arkadaş 200. idi akdeniz tıpda 1 yıl alabildi o bursu,80ortalama şartı var,git cerrahpaşaya çapaya burs bulursun
  • quote:

Orijinalden alıntı: pasa15li

quote:

ÖSYM'nin resmi sitesi mi ta***k geçiyor ? Orada yazan şey bu hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: cübbesiz gandalf

yalnız o burs kesilir ortalaman giderse,bizim arkadaş 200. idi akdeniz tıpda 1 yıl alabildi o bursu,80ortalama şartı var,git cerrahpaşaya çapaya burs bulursun
    kardeşim eğer yazacaksan bende kaç gündür bunu düşünüyorum maddi durumdan dolayı 1500 tl burs ne demek ya öğrenci için altın değerinde ayrıca burs kesilme olayını araştırdım 100 üzerinden 63 ortalamanın altına düşmezsen 6 yıl boyunca alıyosun
  • Karatada iyimis kardes isme takilma nerde sana burs varsa oraya git saglam olsun isin tipda universite farketmiyor zaten o kadar calisip tip tutturmusun dereceni iyi degerlendir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fermantasyonxxx

Karatada iyimis kardes isme takilma nerde sana burs varsa oraya git saglam olsun isin tipda universite farketmiyor zaten o kadar calisip tip tutturmusun dereceni iyi degerlendir
    Bk. 841. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfı tarafından
    Üniversitemizin; 1- Lisans programlarına yerleştiği ve kayıt yaptırdığı
    programın puan türüne göre Türkiye genel başarı sıralamasında (ek
    puanlı yerleştirme başarı sırası hariç) ilk 9.000’e giren Tıp Fakültesi
    ve Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri ile ilk 23.000’e giren Mühendislik
    Fakültesi öğrencilerine aylık 1500 TL, ilk 8.000’e giren Eğitim
    Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği ve Türkçe Öğretmenliği
    Bölümü, Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı ve Tarih
    Bölümü, ilk 14.000’e giren Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi,
    ilk 25.000’e giren Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik
    Danışmanlık ve Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Bölümü, ilk
    30.000’e giren İlahiyat Fakültesi, Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği
    Bölümü, ilk 38.000’e giren Mühendislik Fakültesi, Fen-Edebiyat
    Fakültesi Matematik Bölümü ve Eğitim Fakültesi İlköğretim
    Matematik Öğretmenliği Bölümü, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi,
    ilk 75.000’e giren Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümü,
    Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi öğrencilerine ve Güzel Sanatlar,
    Tasarım ve Mimarlık Fakültesi öğrencilerine aylık 1000 TL başarı
    bursu verilecektir. 2- 1. Maddede belirtilen şartlara sahip olmamakla
    birlikte Lisans programlarından (II. Öğretim hariç, ek puanlı
    yerleştirme başarı sırası dahil) kontenjanı 50 ve daha az olanlarda
    ilk iki’ye, 51-99 arası olanlarda ilk üç’e, 100 ve üzeri olan
    programlarda ilk dört’e giren öğrencilere aylık 500 TL teşvik bursu
    verilecektir. Burslar; hazırlık sınıfı dâhil programın normal öğrenim
    süresi boyunca ve her eğitim-öğretim yılında 9 ay ödenir. Öğrencinin
    genel akademik not ortalamasının 4.00 üzerinden 2,50’nin altına
    düşmesi ya da kayıt dondurması/izinli olunması durumunda kesilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: sessizsimetri

kardeşim eğer yazacaksan bende kaç gündür bunu düşünüyorum maddi durumdan dolayı 1500 tl burs ne demek ya öğrenci için altın değerinde ayrıca burs kesilme olayını araştırdım 100 üzerinden 63 ortalamanın altına düşmezsen 6 yıl boyunca alıyosun

hocam yaaa of çok arada kaldım ama yani ilk 2 bindeyiz taaa 14500'lük üniversiteyi seçicez hiiiç raat olamam ki
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sessizsimetri

hocam yaaa of çok arada kaldım ama yani ilk 2 bindeyiz taaa 14500'lük üniversiteyi seçicez hiiiç raat olamam ki

Alıntıları Göster
    Aynen kardeşim benim de kafam karışık bu konuda 1500 TL yi hiçbir üni kolay kolay vermez devlet asla vermez.

• senin mf3 tam sıralama kaç kardeşim....
  • Biraz da sıralamanıza yazık olacak gibi geliyor bana ya
  • 8bin benimki.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.