Şimdi Ara

Egea'nın yola giderken zıp zıp zıplaması ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
1
Favori
4.162
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dediğiniz şey amortisör patlaması ama 7 araçta birden olması garip
    Bizim caddy'in arka amortisörleri patlamıştı bi salınıma başlayınca amarikan gangsterlerin arabaları gibi zıplamaya başlıyordu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark Territory

Bagaj kapağını kapatırken çıkan ses torosta bile yok. Aynı şahin bagaj kapağı
    Aynen öyle, etrafta birileri varsa bagajı açıp kapatmaya utanıyorum.

Arabanın geri kalan her şeyi olmuş da bu bagaj kapağına bir çözüm lazım, bulsam hemen uygulayacağım.
  • Egea çok iyi arabadır bugün Tr nin vazgeçilmezidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

Aynen öyle, etrafta birileri varsa bagajı açıp kapatmaya utanıyorum.

Arabanın geri kalan her şeyi olmuş da bu bagaj kapağına bir çözüm lazım, bulsam hemen uygulayacağım.

Alıntıları Göster
    O sesi yapan plakalık/plaka

Elinizle bastırıp sabitleyin mesela bagajı kapatırken, o çirkin ses gelmeyecektir

Denedim onayladım

• lojistisyen kullanıcısına yanıt
    Bu kadar basit mi diyorsunuz yani? Aracın yanına gidince deneyip yazarım sonucu, eğer o çiğ ses bundan kaynaklanıyorsa plakalığı silikon v.s. bir madde ile sabitlerim olmadı.
  • MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt
    Bende işe yaradı

O sesi çıkartacak başka bisey yok zaten. Tok kapı sesli passat, golf falan boşuna plakayı tampona koymamış

• sız hele yenı cıvıclere bır bakın, kapanırken kağıt gıbı yırtılıycak...
  • Zıplıyorsa ya asfalttır sorun yada lastik hava basıncı.. Amortisör den zıplamaz patlak sa en fazla lok lok diye ses yapar..

• B sınıfı bir araç için normal rakiplerine göre yol tutuşu bir tık üst seviyede

• Ya lastik basıncı çok yüksektir ya da rotlar halay çekiyor balans terse dönmüştür.Amartisör patlak olursa sekmez aksine çöker

Bu devirde A segmentte bulunan i10 bile zıp zıp zıplamıyor.Bu nasıl bir tabirse(?)

Segmente göre normal diyen arkadaşlardan tek ricam bi daha foruma girmeyip evde halıda arabalarını çarpıştırsın, milleti kendi gibi c*hilliğe sürüklemesin

• lojistisyen kullanıcısına yanıt
    Hocam benim plakalık tamponda olduğu halde o ses var. Bence bu yalıtımla alakalı. 4 kapıya hoparlör takarken kapıların hepsinde fabrikanın yapıştırdığı yalıtım malzemesi vardı. Bagaj kapağına yapmamışlar sanki.
  • Benim bagajı kapatırken bildiğin teneke sesi geliyor, plakalıktan geleceğini düşünüp elimle bastırdım bagajı kapattığım esnada, o ses gelmedi

Plaka veya plakalık o an birbirine çarpıp ses yapıyor, yani egea'da böyle. Bagaj kapağının içi kaplı olduğu için öyle bi ses gelmez normalde.

Mesela elysee/301 modellerinde da plaka tamponda ama o teneke sesi geliyor, çünkü bagajın için boş hiçbir malzeme yok, çıplak metal.

• Kiralık araçların lastik değişimlerine balans ve basınç ayarını yaptıklarına daha şahit olmadım.
  • 1.3 Egea ile ufak bir şehirler arası yolda arkada oturarak gittim. Dediğiniz gibi bir zıplama, hoplama, tepme yoktu araçta. Gerçi 5 kişiydik oldukça konforlu gidiyordu araç.

Benim aklıma lastik havaları geliyor. Basınç çok yüksekse dediğiniz gibi içinizi dışınıza çıkarır. 33 ve 38 psi arasında bile dediğiniz fark oluşur.

Sorunu teşhis edebilmek için bence aracın bi lastik havasına olmadı rot-balansına baktır hocam. Araçta normalde öyle bir sekmenin otomobilde olmaması lazım.

Bu arada seken araç istiyorsanız Fiorino var Fiat'ta. Kasisten sekip 4 tekerleğim yerden kesildi. Sekme böyle olur

• Yav ne ki araba angara havası oynamak istemiş.
    Şakayı bırakırsak arabaları çok yüklü kullandıysanız olabilir.
  • Rot ayarında acayip bir dengesizlik vardır. Lastik havaları dengesizdir. Lastik tel kırmıştır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • egea dan beklentiler yüksek

ama alınan verim daha minimal buda kullanıcı kitlesini

üzüyor.

halbuki aracın durumu ortada

ne kadar ekmek o kadar köfte..

diğer detaylara hiç girmiyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

O sesi yapan plakalık/plaka

Elinizle bastırıp sabitleyin mesela bagajı kapatırken, o çirkin ses gelmeyecektir

Denedim onayladım

Alıntıları Göster
    Bugün sabah 2 kez denedim, aynen dediğiniz gibi oldu. O boş teneke sesi plakalıktan geliyor demek ki, plakalığı elimle tutarak kapatınca o boş teneke sesi yerine daha tok bir ses geliyor. Plakalık bagaj kapağına, plaka da plakalığa çarpıyor kapatırken ve resmen tenekeden orkestra sesi gibi ses yapıyordu. Hafta sonu plaka ile ilgili sabitleme çalışması yapmak niyetindeyim, conta, sünger v.s. yumuşak bir malzeme ile o kısmı sabitlemeyi deneyeceğim.

Bu basit sorunu çözmeyi bile düşünmemiş olmaları ya da çözmeyi istememeleri enteresan, halbuki müşteri memnuniyetini yükseltecek ufacık bir uygulama ile halledilebilir bir şey olduğu aşikar.

Ahhh ah, hepsi aynı işte, öylede böylede satıyorum havasındalar.

• Ne kadar kötü bir araba olursa olsun son 20-30 senelik arabaların hiç birisinde fabrika çıkış kondisyonunda pürüzsüz gidememe sorunu yoktur. Hatta bana kalırsa 1938 model Beetle'da da bu sorunun olmamasını beklerim. Egea işte normal diyorsunuz ama Şahin'de olmuyor bu sorun?

Bence ya tel kırması var ya amortisörler patlak. Kötü bir kullanım varsa 7 arabanın hepsinin amortisörü patlayabilir. Bir kere bir Caddy deneyimim oldu ama araba "Sal beni gideyim" diyordu. Kontağı çevirdim tüm lambalar yandı, hiç birisi geri sönmedi. Neyse yola çıktık araba 3000 devri geçmiyor kesinlikle ve yoldaki en ufak dalgalanma arabada bitmek bilmeyen bir salınıma dönüşüyordu. Hele hafif bozuk yolda 50-60 ile giderken araba beşiğe dönüşüyordu. Amortisörleri de patlakmış meğer.

• yeni corolla bile teneke gibi olmuş, motor ve bagaj kaput altlarında keçe yok. motor kapağı koymamış. adamlar maliyetleri kısmak için baya bir hırs yapmışlar. eskinin şahini bugünün egeası ne yapsa yeridir.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.