Şimdi Ara

Eğer varsa bir fincan tavsiye lazım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
848
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    efendim tv konusunda yardıma ihtiyacım var ve eğer yardımcı olursanız pek makbule geçer..
    eminim forumda buna benzer bir çok konu vardır ama final dönemim anlayışla karşılayın pek vaktim yok :)

efendim bizim peder benim için tv araştır da gidip alayım diyince ben de buraya gelip danışayım dedim..
    uzun zamandır tv piyasasına çok uzak kaldığımdan şu an durumlar nedir hiç bilmiyorum..

tv tercih ederken bizim için önemli olan konular şunlar;

40-50" arası bir boyut düşünüyoruz..
    izleyeceğimiz yayınlar digiturk (özellikle lig tv) ve dvd filmler olacak..

bu ihtiyaçlar ışığında bize önerebileceğiniz tvler var mıdır?
    sanırım bu boyutta plazma tercih etmek daha mantıklı olacaktır..
    babam almışken iyi birşey olsun diyor o nedenle iyi modellerin (çok uçuk olmasına gerek yok tabii) üstünde duruyoruz..
    eğer zahmet olmazsa bu ihtiyaçları karşılayacak tavsiyelerde bulunabilirseniz çok sevinirim..
    şimdiden teşekkürler..

• Tam bir fiyat aralığı vermezsen çok seçenek çıkar tavsiye edecekler için, en iyisi max. fiyat ne olacak onu söyle. Ayrıca 40-50" arasıda baya bir boyut farkı var onda da bir karar vermen lazım. Benim şimdiden önerilerim sony kdl40w5500 ve philips 42pfl8404...
  • Kullanım amacınıza istinaden bana göre Hd Ready bir plazma sizin için en iyi sonucu verecektir. Zira çoğu LCD tvnin standart yayında (özellikle futbol maçlarında) kötü hatta bana göre felaket sonuç verdiğini düşünüyorum. Tabi ki bütün LCD tvleri katmıyorum. İyi sonuç veren LCD tvlerde olabilir ama bana denk gelmedi. Size önerim bir satıcıya gidip tv de futbol maçı açmalarını isteyin ve performanslarını görün. Ben de sizin durumunuz gibi özellikle lig tv ve dvd için televizyon araştırıyordum ve gittiğim satıcılarda ısrarla futbol maçlarını açtırdım. Sonuçta LCD bir televizyonun standart bir maç yayınında Plazma bir tvye göre tek üstün olduğu taraf duran toplardı. (Bilmem anlatabildim mi?) Demem odur ki HD Ready bir plazma kullanım amacınıza göre sizi mutlu edecektir. Marka model konusunda tavsiye isterseniz eğer para sıkıntınız yoksa Pioneer 5090'ı araştırmanızı, hatta araştırmaya gerek olmadan almanızı öneririm.

• quote:

Orjinalden alıntı: weneorn

Tam bir fiyat aralığı vermezsen çok seçenek çıkar tavsiye edecekler için, en iyisi max. fiyat ne olacak onu söyle. Ayrıca 40-50" arasıda baya bir boyut farkı var onda da bir karar vermen lazım. Benim şimdiden önerilerim sony kdl40w5500 ve philips 42pfl8404...

haklısınız..
    şöyle diyeyim o halde max 5 bin tl olabilir..
    boyut içinse tavsiyeleri sınırlandırmak istemediğim için o aralığı verdim..
    sanırım en ideali 46 veya 50é olacak..
    ama çok iyi bir 40 veya 42" model olursa da ilgilenebiliriz elbette..
    önerileriniz için teşekkür ederim listeye ekledim :)

quote:

Orjinalden alıntı: BaZZaM

Kullanım amacınıza istinaden bana göre Hd Ready bir plazma sizin için en iyi sonucu verecektir. Zira çoğu LCD tvnin standart yayında (özellikle futbol maçlarında) kötü hatta bana göre felaket sonuç verdiğini düşünüyorum. Tabi ki bütün LCD tvleri katmıyorum. İyi sonuç veren LCD tvlerde olabilir ama bana denk gelmedi. Size önerim bir satıcıya gidip tv de futbol maçı açmalarını isteyin ve performanslarını görün. Ben de sizin durumunuz gibi özellikle lig tv ve dvd için televizyon araştırıyordum ve gittiğim satıcılarda ısrarla futbol maçlarını açtırdım. Sonuçta LCD bir televizyonun standart bir maç yayınında Plazma bir tvye göre tek üstün olduğu taraf duran toplardı. (Bilmem anlatabildim mi?) Demem odur ki HD Ready bir plazma kullanım amacınıza göre sizi mutlu edecektir. Marka model konusunda tavsiye isterseniz eğer para sıkıntınız yoksa Pioneer 5090'ı araştırmanızı, hatta araştırmaya gerek olmadan almanızı öneririm.

öncelikle bu uzun cevap için teşekkür ederim..
    evet ben de plazma olması gerektiğini düşünüyorum..
    ancak hd ready mi yoksa full hd mi olmalı onu bilmiyorum..
    evet şu an herkes dvd kullanıyor ama blu ray'e geçiş ne zaman olur tahmin etmek zor..
    yakın zaman içinde blu-ray'in standart hale geleceğini ön görmek yanlış olmasa gerek ki bu durumda full hd ağır basıyor..
    ayrıca ilk postta belirtmedim ama evde 7 yaşında bir ufaklık var bir kaç sene içinde "ps3 isterim" falan diye tutturabilir :)
    bu nedenle sanki full hd bir model baksak daha iyiymiş gibi geliyor..

edit:

örneğin bu ürün bana göre iyi gibi geldi siz ne düşünürsünüz?

http://www.istanbulbilisim.com.tr/PANASONIC_VIERA-TX-PF46G10-PLAZMA-TV,8668.html

aynı ürünün 50" lik modeli de var ki özelliklerine göre fiyatı uygun gibi görünüyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sut_dokmus_jedi -- 27 Mayıs 2009; 3:39:45 >

• plazmadan şaşmayın 1080i destekliyorsa hd ready olması farketmes full hd diyebiliriz bu sizi yanıltmasın..1080i size yeterli olacaktır.LCD alabilirsiniz SONY hıtachinin modelleri var ama size extra bir masraf gerektırır medya kutusuyla inanılmaz kalitede goruntuleri alabilirsiniz!!medya kutusu fiyatları yanılmıyorsam 700 dolar civarlarında.arkaşımda mevcut ve görüntü inanılmaz ötesi net ve canlı standard LCD lerde malesefki henüz bu kalitede görüntü sadece oyun konsollarında ve filmlerde var tv yayınlarda o başarıyı yakalamıyorlar....size distributor firma ürünlerinizi almanızıda öneririm garanti ve servis olarak çok önemlidir..peşin paraya distributor firmaların ürünlerini ucuza alabilirsiniz piyasanın altında.
    saygılar
  • Öncelikle kaliteli bir plazma ve kaliteli bir lcd arasındaki farkı kendi gözlerinle bir gör derim seçimde. Sonuçta eğer lcd alırsan ve madem fiyat aralığın da genişse SONY KDL46W5500K, PIONEER KRL 46-V ve philipsin 42-47" pfl9*** serilerine mediamarkt gibi bir yere gidip bakmanı şiddetle tavsiye ederim...
  • ANDY ARKADASIM BASKA BİR FORUMDA CILGINCA VESTELİ ONERDIN VE ARKASINDA DURDUN BURDA SONY VE HITACHI DIYOSUN SENCE DE BIR TUTARSIZLIK YOKMU?
    SAYGILARIMLA
  • quote:

Öncelikle kaliteli bir plazma ve kaliteli bir lcd arasındaki farkı kendi gözlerinle bir gör derim seçimde. Sonuçta eğer lcd alırsan ve madem fiyat aralığın da genişse SONY KDL46W5500K, PIONEER KRL 46-V ve philipsin 42-47" pfl9*** serilerine mediamarkt gibi bir yere gidip bakmanı şiddetle tavsiye ederim...

maçlar konusunda sanıyorum plazma modeller ağır basıyor o nedenle lcdlere bakmak benim açımdan yanlış olur gibi..
    bu nedenle plazma model tavsiye edebilirseniz sevinirim..
    pioneer 5090 biraz pahalı o nedenle panasonic modellerine kaydım..

http://www.istanbulbilisim.com.tr/PANASONIC_VIERA-TX-PF46G10-PLAZMA-TV,8668.html

bu ürünü sormuştum ama yorum gelmedi acaba panasonic plazmalar içinde almam gereken ürün bu mudur yoksa başka bir modelini mi önerirsiniz?

• quote:

Orjinalden alıntı: sut_dokmus_jedi

quote:

Öncelikle kaliteli bir plazma ve kaliteli bir lcd arasındaki farkı kendi gözlerinle bir gör derim seçimde. Sonuçta eğer lcd alırsan ve madem fiyat aralığın da genişse SONY KDL46W5500K, PIONEER KRL 46-V ve philipsin 42-47" pfl9*** serilerine mediamarkt gibi bir yere gidip bakmanı şiddetle tavsiye ederim...

maçlar konusunda sanıyorum plazma modeller ağır basıyor o nedenle lcdlere bakmak benim açımdan yanlış olur gibi..
    bu nedenle plazma model tavsiye edebilirseniz sevinirim..
    pioneer 5090 biraz pahalı o nedenle panasonic modellerine kaydım..

bu ürünü sormuştum ama yorum gelmedi acaba panasonic plazmalar içinde almam gereken ürün bu mudur yoksa başka bir modelini mi önerirsiniz?

Vallahi benim gözüme plazmalar titrek geliyor kaliteli lcdlerin yanında, ayrıca size yazdığım bütün modeller 100hz yani maçlarda sorununuz yok, o yüzden kendi gözünüzle bakmanızda yarar var. Yan yana bir plazma ile dediğim modelleri karşılaştırın farkı görürsünüz...

• quote:

Orjinalden alıntı: arkin11

ANDY ARKADASIM BASKA BİR FORUMDA CILGINCA VESTELİ ONERDIN VE ARKASINDA DURDUN BURDA SONY VE HITACHI DIYOSUN SENCE DE BIR TUTARSIZLIK YOKMU?
    SAYGILARIMLA

Sn.arkin11 orda vesteli önermem acan kişinin konusu ve bir arkadasımızın karalaması üzerineydi.sizin tv özelleklerinize göre size yorum yaptım.elbetteki bana göre pixcelence şuan ülkemize giren çogu markanın özelliklerinden çok ama çok üstündür!!!pixcelencede olan özellikler sanıyorum sadece samsung ve lg yeni modellerinde var usb destegi vs gibi..fakat LCD SONY VE HİTACHİ dememin sebebine DİKKATLİ yorumuma bakın düz modelden bahsetmedim!!!MEDYA OYNATICISIYLA dedim o kutunun parasal degeride 700 dolar civarlarındadır!!!eğer düz model derseniz evet benim için pixcelence nerdeyse şuan ülkemizde satılan lcdler arasında özellik olarakta çok üstündür detaylara bakarsanız anlarsınız!!!pixcelenceyle sanıyorum lg ve samsungun yeni modellerinde benzer özellikler var..plazma derseniz panasonic kullandım philps kullandım suansa SEG kullanıyorum...fark derseniz digerleri 2000 tl cıvarlarında benim aldıgımsa 1090tl net fiyatı..yani butceme göre muükemmel secim yaptım kablo tv kullanıcsıyım uydu yayın vs yok.görüntü ise mükemmel hic abrtısız komsumda samsung lcd var şuan satmaya calısyor plazma almak icin..görüntü farkı ve kalitesi olark plazma uzak ara fark atıyor...plazmadalarda aralarında kalite olarak farklar cok azdır cunki plazma lcd gibi her parası olanın üretim yaptıracagı ucuz bir üretim degil.lcdleri bugun çinde cok ucuz fiyatlara paranız varsa kendi adınıza bir modeli rahatlıkla piyasaya sunabilirsiniz:)..plazma alacaksanızda illaki MARKA olsun derseniz pioneer ve panasonic derim..marka olmasın kalitesi servisyle beni memnun etsin derseniz SEG derim..sebebine gelincede ürün arıza yaptıgında servislerde aylarca bekletmiyorlar ürün degişimlerinde inanılmaz esnekler ve zorluk cıkarmıyorlar...bunlar laf olsun diye degil seg plazma icin konu baslıklarındanda arastırabılırsınız.
    saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andy1 -- 27 Mayıs 2009; 7:08:10 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.