Şimdi Ara

Ego Otobüsüne Çarptım (Yattı Parası) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
68
Cevap
3
Favori
23.424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: jakabo_06

arkdasrlar size bir sorum var 3 yıl önce belediye kiralama azıcık sürtüm cüzdan kdr yeri boyanadcaktı yattışı şusu busus 300 lira dedi memur evi aradıo ebnde param yok biras idare et abicim dedim tamm sen paran olunca gel dedi
    3 yıl gecti tebligat şu bu v.s hiç bişi gelmedi evimize 10 yıl sora bu 5000 lira olup gelir mi nasıl yapıyım
    Şöföre yemek ısmarlasaydınız. Şaka bir yana

Şöför sayesinde kurtulmussunuz herhalde oda ugrasmak istemedi.

Saygılar.
    Doga Bakat.

• quote:

Orijinalden alıntı: Coming Soon.

Şöföre yemek ısmarlasaydınız. Şaka bir yana

Şöför sayesinde kurtulmussunuz herhalde oda ugrasmak istemedi.

Saygılar.
    Doga Bakat.

Alıntıları Göster
    ya şöyle söleyim kaçardım kaçmasına da ben kaçmadım kaza raporu falan tutuldu sora tahsilat bölümünden aradılar galiba ben de tam bilmiyorum bana dedi yattı parası dahi 300 lira dedi ben de olayı anlattım dururmum yok şu anda dedim paran olunca getir tamm dedi kapadık bidaha arayan soran olmadı 3 yıl gecti

• quote:

Orijinalden alıntı: speed need

Valla dediklerinize göre hakkaten çok şanslıymışım amcamda sizin gibi konuştu.Bide ben işi bilmediğim için adama ısrar ediyorum salak gibi illa bilir kişi çağır diye adamda babacan adammış helal olsun ikna etmeye çalıştı beni 2 saat hatta ben ikna olmamakta direnince tanıdığı bi usta varmış onu aradı "abi böyle böyle bi olay oldu beyan yazsa sigorta şirketine parasını alabilir dimi yiğenim" falan dedi usta alır sorun olmaz demiş,bana,"gel bak bu işe girme" dedi."Ben kendim için söylemiyorum otobüste bi şey yok bezle silerim geçer kimse anlamaz ama senin başın ağrır" demişti haklıymış demek ki...

Yarın 1 kilo yada daha cömertsen 1 tepsi baklava alıp doğru gidip o adamı bulup veriyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: jakabo_06

ya şöyle söleyim kaçardım kaçmasına da ben kaçmadım kaza raporu falan tutuldu sora tahsilat bölümünden aradılar galiba ben de tam bilmiyorum bana dedi yattı parası dahi 300 lira dedi ben de olayı anlattım dururmum yok şu anda dedim paran olunca getir tamm dedi kapadık bidaha arayan soran olmadı 3 yıl gecti

Alıntıları Göster
    Arkadaşım İ.E.T.T otobüsüne hemde arkadan çarptı. Polis tutanak tuttu, otobüs suçlu, arkadaşım kaskosuna dokunmadı, karşı tarafın sigortasından hem tamponunu yaptırdı, hemde o kazada olmayan kaputtaki ufak tefek göçükleri.

• quote:

Orijinalden alıntı: PAXMAHNHOB

Arkadaşım İ.E.T.T otobüsüne hemde arkadan çarptı. Polis tutanak tuttu, otobüs suçlu, arkadaşım kaskosuna dokunmadı, karşı tarafın sigortasından hem tamponunu yaptırdı, hemde o kazada olmayan kaputtaki ufak tefek göçükleri.

Arkadaşın otobüse arkadan çarpınca, polis nasıl otobüse suç buldu ki ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Şair-i Maderzat

quote:

Alıntıları Göster
    Ben bu kadar fena bi durum olacağını düşünmüyordum. İett üzerime sürünce bi yolunu bulup mutlaka önüne geçip tın tın gidiyodum bi 5 dk biliyorum otobüste onca insan benim keyfimi beklemiş oluyor doğru değil yaptığım ama bende insanım napim sonucta dişimizden tırnağımızdan biriktirip araba alıyoruz allahın şöförü çoğu cahil devletin malıyla üzerime sürüyor koca otobüsü. Hıncımı alıyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: Şair-i Maderzat

quote:

Durak olmayan yerde yolcu almak için, önüne geçip fren yapmıştı sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hacker111

Ben bu kadar fena bi durum olacağını düşünmüyordum. İett üzerime sürünce bi yolunu bulup mutlaka önüne geçip tın tın gidiyodum bi 5 dk biliyorum otobüste onca insan benim keyfimi beklemiş oluyor doğru değil yaptığım ama bende insanım napim sonucta dişimizden tırnağımızdan biriktirip araba alıyoruz allahın şöförü çoğu cahil devletin malıyla üzerime sürüyor koca otobüsü. Hıncımı alıyorum..

Göz göre göre üstüne sürmeleri yok mu deli oluyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: garcia1905

istanbulda i.e.t.t otobüsleride bu şekilde dielim siz otobüse çarptınız hasar verdiniz ve araç 3 gün tamirde kaldı bu parayı sizden tahsil ediyorlar e koca otobüsün yaklaşık günde en az 30 servis atar 3 günlük hasılatını düşünün 10 bin tl gibi paraları sollar gider allah korusun dielim:D i.e.t.t ye dikkat edin..

birde şu var istde i.e.t.t şöförleri böyle bir güvenceleri oldugu için dümdüz giderler sakın inatlaşmayın aman diyim:D

peki bu kural şehir ler ararsı yolcu otobüsleri içinde geçerli mi? valla öğrendiğimiz iyi oldu..teşekkür ederim
  • quote:

Bugün sağ tarafta arza yapmış şekilde duran ego otobüsüne arabamın sağ kapısını ve arka çamurluğunu sürttüm otobüste hiç bir şey yok tabi kaya gibiymiş..

Daha sonra otobüs şöförü yanıma gelerek benimle konuştu.Daha önce hiç böyle bir kaza yaşamadığım için bilmiyordum ama bilirkişi çağırması gerekliymiş ve bilirkişi gelene kadar geçen sürede benden yattı parası alınırmış.Adam bu yüzden "bak sana abi tavsiyesi park yerine çek arabanı bir sürtmüş kaçmış de kaskondan parayı alırsın ama bilirkişi gelirse en az 1 saatte gelir ve saat başı 200 lira yattı parası ödersin geç gelirse yandın,bide tamirat isterse çok yüklü fatura çıkar karşına,Ankarada toplam 2 bilirkişi var zaten gelmeleride uzun sürer"vs dedi bende amcamı arayıp sordum eksper olduğu için.Amcam adamlar seni bırakıyorsa bas gel dedi bende adamlarla el sıkışarak kaza yerinden ayrıldım.Sizce doğru mu yaptım?Ve bu yattı parası işi nasıl oluyor bilgi sahibi olan var mı acaba?

Sonuçta otobüs arzalı sağ tarafta duruyordu yani yatıktı e hiç hasarda yoktu otobüste bu durumda yattı parası yinede isterlermiydi?

200 TL'mi. Az bile söylemiş. İstanbuldaki belediye otobüsüne çarp bak noluyor. Saati 500 TL. Neye çarparsan çarp. Belediye otobüsüne çarpma. Hatta hemzenmin geçitte trene bile çarpma. TCDD soyup soğana çevirir. hemzemin geçitte Polis motorsikletine tren çarptı. Polis öldü. Geride kalan ailesine içişleri bakanlığı motorun zararı için, TCDD de seferi aksıyan tren için dava açtılar.

Kadın, kocamın ölüp iki çocukla ortada kaldığıma mı yanayım. Yoksa bana açılan davalara mı yanayım. Şaşırdım. demişti.

O sebeple diyorum ki. Kazaya karıştığınız aracın devlete ait bir araç olmamasına dikkat edin.

• quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

quote:

Bugün sağ tarafta arza yapmış şekilde duran ego otobüsüne arabamın sağ kapısını ve arka çamurluğunu sürttüm otobüste hiç bir şey yok tabi kaya gibiymiş..

Daha sonra otobüs şöförü yanıma gelerek benimle konuştu.Daha önce hiç böyle bir kaza yaşamadığım için bilmiyordum ama bilirkişi çağırması gerekliymiş ve bilirkişi gelene kadar geçen sürede benden yattı parası alınırmış.Adam bu yüzden "bak sana abi tavsiyesi park yerine çek arabanı bir sürtmüş kaçmış de kaskondan parayı alırsın ama bilirkişi gelirse en az 1 saatte gelir ve saat başı 200 lira yattı parası ödersin geç gelirse yandın,bide tamirat isterse çok yüklü fatura çıkar karşına,Ankarada toplam 2 bilirkişi var zaten gelmeleride uzun sürer"vs dedi bende amcamı arayıp sordum eksper olduğu için.Amcam adamlar seni bırakıyorsa bas gel dedi bende adamlarla el sıkışarak kaza yerinden ayrıldım.Sizce doğru mu yaptım?Ve bu yattı parası işi nasıl oluyor bilgi sahibi olan var mı acaba?

Sonuçta otobüs arzalı sağ tarafta duruyordu yani yatıktı e hiç hasarda yoktu otobüste bu durumda yattı parası yinede isterlermiydi?

200 TL'mi. Az bile söylemiş. İstanbuldaki belediye otobüsüne çarp bak noluyor. Saati 500 TL. Neye çarparsan çarp. Belediye otobüsüne çarpma. Hatta hemzenmin geçitte trene bile çarpma. TCDD soyup soğana çevirir. hemzemin geçitte Polis motorsikletine tren çarptı. Polis öldü. Geride kalan ailesine içişleri bakanlığı motorun zararı için, TCDD de seferi aksıyan tren için dava açtılar.

Kadın, kocamın ölüp iki çocukla ortada kaldığıma mı yanayım. Yoksa bana açılan davalara mı yanayım. Şaşırdım. demişti.

O sebeple diyorum ki. Kazaya karıştığınız aracın devlete ait bir araç olmamasına dikkat edin.

bu devlet neymiş böyle yaa tefeciden bile vicdansız

• quote:

Orijinalden alıntı: hacker111

quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

quote:

bu devlet neymiş böyle yaa tefeciden bile vicdansız

Alıntıları Göster
    benim de içinde olduğum ego otobüsü bi bayan şoförün arabasına yandan çarpmıştı.
    bayan suçluydu imzalı kağıt aldı şoför çarptı kaçtı deme diye.
    şu cng'li man'da tık yokken clio 1'in yan tarafı epey içine gitmişti.

• BENDE BUGUN EGO OTOBUSUNE ÇARPTIM DAHA DOGRUSU YANDAN GECERKEN TURTARIR SANDIM SIYIRDI UFAK BI CIZIK TAM 1 SAAT BEKLEDIK ORADA BILIRKISI TARAFIKTEN BILE POLISLER KENDI ARANIZDA HALLEDIN DEDI YOK ILLA BILIRKISI DIYE TUTTURDU..RESMI PLAKA HAKLI AMA TUTSA TUTSA 50 MILYONCUK BOYA PARASI TUTARDI..BEN 150 VEREYIM DEDIM YOK ILLA YATTI ALCAKMIS..BILIRKISI GELDI 200 TL YATTI PARASI ALIRLAR BISI YOK DEDI BUNDA!MADEM BISI YOK NEDEN 1 SAAT BEKLEDIK SENI:)BAKALIM NE OLACAK?MERAK EDIYORUM..BILGISI OLAN VAR MI?BASINA GELEN BOYLE BISEY?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sedda_4551

BENDE BUGUN EGO OTOBUSUNE ÇARPTIM DAHA DOGRUSU YANDAN GECERKEN TURTARIR SANDIM SIYIRDI UFAK BI CIZIK TAM 1 SAAT BEKLEDIK ORADA BILIRKISI TARAFIKTEN BILE POLISLER KENDI ARANIZDA HALLEDIN DEDI YOK ILLA BILIRKISI DIYE TUTTURDU..RESMI PLAKA HAKLI AMA TUTSA TUTSA 50 MILYONCUK BOYA PARASI TUTARDI..BEN 150 VEREYIM DEDIM YOK ILLA YATTI ALCAKMIS..BILIRKISI GELDI 200 TL YATTI PARASI ALIRLAR BISI YOK DEDI BUNDA!MADEM BISI YOK NEDEN 1 SAAT BEKLEDIK SENI:)BAKALIM NE OLACAK?MERAK EDIYORUM..BILGISI OLAN VAR MI?BASINA GELEN BOYLE BISEY?
    koşarak uzaklaş yok yok arabayıda al
  • quote:

Orijinalden alıntı: IV.MAN

koşarak uzaklaş yok yok arabayıda al

Alıntıları Göster
    Çok şanslıymışsın. Amcada iyi niyetli biriymiş. Yoksa başın çok ağrırdı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yek_ka

Çok şanslıymışsın. Amcada iyi niyetli biriymiş. Yoksa başın çok ağrırdı.

Alıntıları Göster
    Arabada neden kasko var? Melih Abiden de korunmak için. Otobüsü olsun, sel bastırması olsun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    otobüs zaten arızalı olduğu için yattı parası alınmazdı bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: atiyba

İşte bu yüzden devamlı olarak hatalı olan iett şoförlerini şikayet ediyorum. Yolcuyken ya da araç kullanırken kurallara uymayan iett şoförlerini şikayet etmekten çekinmeyin.http://www.iett.gov.tr/bireysel_basvuru.php adresinden T.C kimlik numaranız ile gerekli işlemleri halledin, hemen cevaplanıyor hatta bir süre geçtikten sonra bile şikayetin durumu hakkında bilgi e-postası yolluyorlar. Dünya o şoförlerin sandığı kadar küçük değil, kimseye acımamak lazım. Bir örnek;

quote:

istanbulda i.e.t.t otobüsleride bu şekilde dielim siz otobüse çarptınız hasar verdiniz ve araç 3 gün tamirde kaldı bu parayı sizden tahsil ediyorlar e koca otobüsün yaklaşık günde en az 30 servis atar 3 günlük hasılatını düşünün 10 bin tl gibi paraları sollar gider allah korusun dielim:D i.e.t.t ye dikkat edin..

birde şu var istde i.e.t.t şöförleri böyle bir güvenceleri oldugu için dümdüz giderler sakın inatlaşmayın aman diyim:D

ne ki bu,yalandan vatandasin gazini alma kicin islem 'baslatildi' demis
    belki islem inceledik vatandas yalan soyluyormus ile sonlandi...

olan eden bi sey yok ortada

• quote:

Orijinalden alıntı: forumusr

quote:

İşte bu yüzden devamlı olarak hatalı olan iett şoförlerini şikayet ediyorum. Yolcuyken ya da araç kullanırken kurallara uymayan iett şoförlerini şikayet etmekten çekinmeyin.http://www.iett.gov.tr/bireysel_basvuru.php adresinden T.C kimlik numaranız ile gerekli işlemleri halledin, hemen cevaplanıyor hatta bir süre geçtikten sonra bile şikayetin durumu hakkında bilgi e-postası yolluyorlar. Dünya o şoförlerin sandığı kadar küçük değil, kimseye acımamak lazım. Bir örnek;

quote:

Alıntıları Göster
    Merhaba Arkadaşlar.bende iett otübüsüyle kaza yaptım maalesef.tutanak tutuldu hata bende.neyse tutanak tuttuk.3 ay sonra bir yazı geldi iett den.hasarın 3300 tl oduğunu sigorta firmasının 1650 tl ödediğini yazmışlar.geriye kalan bedeli benden talep ediyorlar.arabanın yatma parası diye.ben hayatımda böyle şey görmedim.euro sigortayı aradım biz ödemeyiz diyorlar.araştırdım bazı sigorta firmaları ödüyormuş yatma parası.İETT bunu öde diyorsa ödemek zorundamıyım?iett nin böyle bir yaptırım gücü var mı?iett lede konuştum sigorta firmasına yazı yazın dedim demogoji yapıp kapattılar teli.şimdi ben bu parayı koyun gibi ödemeliyim.lütfen bilgisi olan arkadaşlar yardım etsin.bence iett bu işi ticarete dökmüş.kazada da kesinlike bence o kadar hasar ok.bir parça kaporta işi birde camları çatladı.1500 tl yatma parası soygun bu.lütfen yardım.teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: forumusr

quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Enterasan bi konu olmus.

Bu arada konuyu acan arkadas nerelerde acaba , baska uyeligi falan var mi ? Zamanin da bulusup gorusmustuk kendisiyle sonra haber alamadik ?

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.