Şimdi Ara

Ego Otobüsüne Çarptım (Yattı Parası)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
68
Cevap
3
Favori
23.422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün sağ tarafta arza yapmış şekilde duran ego otobüsüne arabamın sağ kapısını ve arka çamurluğunu sürttüm otobüste hiç bir şey yok tabi kaya gibiymiş..

Daha sonra otobüs şöförü yanıma gelerek benimle konuştu.Daha önce hiç böyle bir kaza yaşamadığım için bilmiyordum ama bilirkişi çağırması gerekliymiş ve bilirkişi gelene kadar geçen sürede benden yattı parası alınırmış.Adam bu yüzden "bak sana abi tavsiyesi park yerine çek arabanı bir sürtmüş kaçmış de kaskondan parayı alırsın ama bilirkişi gelirse en az 1 saatte gelir ve saat başı 200 lira yattı parası ödersin geç gelirse yandın,bide tamirat isterse çok yüklü fatura çıkar karşına,Ankarada toplam 2 bilirkişi var zaten gelmeleride uzun sürer"vs dedi bende amcamı arayıp sordum eksper olduğu için.Amcam adamlar seni bırakıyorsa bas gel dedi bende adamlarla el sıkışarak kaza yerinden ayrıldım.Sizce doğru mu yaptım?Ve bu yattı parası işi nasıl oluyor bilgi sahibi olan var mı acaba?

Sonuçta otobüs arzalı sağ tarafta duruyordu yani yatıktı e hiç hasarda yoktu otobüste bu durumda yattı parası yinede isterlermiydi?

• Otobüsteki hasarı anlamazlar bile gibime geliyor.
  • valla şanslısın arkadaşım otobüs şöförü sana çok büyük kıyak yapmış. Gerçektende bilirkişi bekleseydin duran araca çarptığın için suçlu olacaktın ve ticari bir aracı trafikten alıkoyduğun için EGOnun zararını senden alırlardı. Bildiğim kadarı ile Gökçek amcamın sırf bu işlerle uğraşan 10-12 kişilik bir avukat kadrosu var haklı olsan bile süründürürlerdi
  • Allah'ın sevdiği kuluymuşsun.
    Yok yere milyarlık faturalar çıkarırlardı.
    İyiyi bırak çok çok iyi yapmışsın.
  • Ciddi mi yazilanlar... Bu kadar uzun boylu oldugunu bilmiyordum bu isin...
  • Şöför sana doğru söylemiş..yattı parası araç servise çıkmadığı sürece alınır yani kaç sefere çıkmadıysa o para alınır senin suçlu olman durumunda masraflarıda bilir kişi sana yükleyebilir bu bilir kişi trafikten falan değil egonun personelidir..Sallama bilgi değil bütün ailem egodan
  • Valla dediklerinize göre hakkaten çok şanslıymışım amcamda sizin gibi konuştu.Bide ben işi bilmediğim için adama ısrar ediyorum salak gibi illa bilir kişi çağır diye adamda babacan adammış helal olsun ikna etmeye çalıştı beni 2 saat hatta ben ikna olmamakta direnince tanıdığı bi usta varmış onu aradı "abi böyle böyle bi olay oldu beyan yazsa sigorta şirketine parasını alabilir dimi yiğenim" falan dedi usta alır sorun olmaz demiş,bana,"gel bak bu işe girme" dedi."Ben kendim için söylemiyorum otobüste bi şey yok bezle silerim geçer kimse anlamaz ama senin başın ağrır" demişti haklıymış demek ki...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eski Günler -- 12 Kasım 2010; 22:09:04 >
  • Evet sana yardımcı olmuş şöför arkadaş..Teyit ettirmek için anneme sordum mesajını kendisi egoda otobüste şefti 20 sene bu işlerle uğraştı ve emekli oldu..Söylediği sana dediğim gibi yattı parasını mutlaka alırlar artık oda gelecek olan elemanın keyfine kalmış işi var 2-3 saate gelirse vay haline

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zugasi_berepe -- 12 Kasım 2010; 22:08:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zugasi_berepe

Evet sana yardımcı olmuş şöför arkadaş..Teyit ettirmek için anneme sordum mesajını kendisi egoda otobüste şefti 20 sene bu işlerle uğraştı ve emekli oldu..Söylediği sana dediğim gibi yattı parasını mutlaka alırlar artık oda gelecek olan elemanın keyfine kalmış işi var 2-3 saate gelirse vay haline

Evet,baya kötü olacaktı demekki benim için neyseki iyi birine denk gelmişim
  • Çok şanslısınız.
  • istanbulda i.e.t.t otobüsleride bu şekilde dielim siz otobüse çarptınız hasar verdiniz ve araç 3 gün tamirde kaldı bu parayı sizden tahsil ediyorlar e koca otobüsün yaklaşık günde en az 30 servis atar 3 günlük hasılatını düşünün 10 bin tl gibi paraları sollar gider allah korusun dielim:D i.e.t.t ye dikkat edin..

birde şu var istde i.e.t.t şöförleri böyle bir güvenceleri oldugu için dümdüz giderler sakın inatlaşmayın aman diyim:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: speed need

Valla dediklerinize göre hakkaten çok şanslıymışım amcamda sizin gibi konuştu.Bide ben işi bilmediğim için adama ısrar ediyorum salak gibi illa bilir kişi çağır diye adamda babacan adammış helal olsun ikna etmeye çalıştı beni 2 saat hatta ben ikna olmamakta direnince tanıdığı bi usta varmış onu aradı "abi böyle böyle bi olay oldu beyan yazsa sigorta şirketine parasını alabilir dimi yiğenim" falan dedi usta alır sorun olmaz demiş,bana,"gel bak bu işe girme" dedi."Ben kendim için söylemiyorum otobüste bi şey yok bezle silerim geçer kimse anlamaz ama senin başın ağrır" demişti haklıymış demek ki...

Bu şoför arkadaşa bir teşekkür borcunuz kalmış.

Bulabilme imkanınız varsa küçük bir hediye alın kendisine ( sembolik bir hediye, kravat, gömlek gibi... )

Bu şoför arkadaş bunu hak etmiş.

Şoför ısrarlarınız sonrası bilirkişi çağırsaydı,

Kaybınız çok olabilirdi.

• şöför insaflıymış
  • kanuni bir dayanağı var mı peki bu yattı parasının.
    bilen var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: çok bilinmeyenli denklem

quote:

Orijinalden alıntı: speed need

Valla dediklerinize göre hakkaten çok şanslıymışım amcamda sizin gibi konuştu.Bide ben işi bilmediğim için adama ısrar ediyorum salak gibi illa bilir kişi çağır diye adamda babacan adammış helal olsun ikna etmeye çalıştı beni 2 saat hatta ben ikna olmamakta direnince tanıdığı bi usta varmış onu aradı "abi böyle böyle bi olay oldu beyan yazsa sigorta şirketine parasını alabilir dimi yiğenim" falan dedi usta alır sorun olmaz demiş,bana,"gel bak bu işe girme" dedi."Ben kendim için söylemiyorum otobüste bi şey yok bezle silerim geçer kimse anlamaz ama senin başın ağrır" demişti haklıymış demek ki...

Bu şoför arkadaşa bir teşekkür borcunuz kalmış.

Bulabilme imkanınız varsa küçük bir hediye alın kendisine ( sembolik bir hediye, kravat, gömlek gibi... )

Bu şoför arkadaş bunu hak etmiş.

Şoför ısrarlarınız sonrası bilirkişi çağırsaydı,

Kaybınız çok olabilirdi.

Valla bulabilsem kesim alırım da hiçbir bilgi yokken elimde bulmam zor..Sağolsun varolsun ne diyeyim

• benim anlamadığım olay zorunlu trafik, kasko gibi sigortalar bu gibi olayları da karşılamıyorsa biz neden yaptırıyoruz?

300 liralık kaza için kaskoyu bozarsınız, seneye kasko priminiz 1.5 katına çıkar, zorunlu trafik hiçbir büyük hasarda işe yaramaz vs vs
  • Mesela otobüs suçlu konumda olsa dahi, diyelimki otobüs arkadan çarptı.Yine yattı parası denen şeyi çarptığı sürücüden alıyorlar mı?
  • @PALERMO ®

Aynen bende onu düşündüm ne halta yarıyor bu kasko trafik sigortası vs demekki bir otobüse büyük hasar verecek şekilde çarpsak aracı satıp anca ödeyeceğiz parasını
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sparkling

Mesela otobüs suçlu konumda olsa dahi, diyelimki otobüs arkadan çarptı.Yine yattı parası denen şeyi çarptığı sürücüden alıyorlar mı?

hayır öyle birşey olamaz. zamanında kuzenin aynasını alıp gitti ego, tutturdu ben rapor isterim vs. diye bizimkisi ozamanlar polis falanda geliyordu tabi. neyse aldı aynanın parasını adamlardan

@STasdemir

belediyelerin kanuni dayanakları olmadan aldıkları okadar çok para var ki...
    bunu garipsemek biraz zor

• quote:

Orijinalden alıntı: suicide

quote:

Orijinalden alıntı: Sparkling

Mesela otobüs suçlu konumda olsa dahi, diyelimki otobüs arkadan çarptı.Yine yattı parası denen şeyi çarptığı sürücüden alıyorlar mı?

hayır öyle birşey olamaz. zamanında kuzenin aynasını alıp gitti ego, tutturdu ben rapor isterim vs. diye bizimkisi ozamanlar polis falanda geliyordu tabi. neyse aldı aynanın parasını adamlardan

@STasdemir

belediyelerin kanuni dayanakları olmadan aldıkları okadar çok para var ki...
    bunu garipsemek biraz zor

resmi hangi araç olursa olsun hala polisi ve bağlı oldugu kurumdan yetkilileri beklemek zorundasınız sivil iki araç arasında kendiniz ltutanak tutabilirsiniz ama resmi plakalı jandarma,zabıta,polis,maliye,belediye araçları vs. die gider herhangi bir resmi arabaya çarparsanız resmen başınıza bela alırsınız saatlerce işlemler evraklar uğraş dur.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.