Şimdi Ara

Ehliyet Kart Alma Süresi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
11.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pazartesi günü ehliyet dosyalarını kurstan alıcam kartı çıkarma kaç saat sürer bi bilgisi olan varmı?

• yvzslmypc kullanıcısına yanıt
    Dosyanı aldıktan sonrawww.iem.gov.tr adresinden kursunun bağlı bulunduğu ilçe milli eğitim müdürlüğünden randevu almalısın.

Randevuna gitmeden önce evraklarının eksiksiz olduğunu kontrol et ve bankaya ehliyet harcını yatır.Harç tutarlarını altta linkte verdim...

Harç makbuzunu da dosyana ekle ve randevu gün ve saatinde orada ol.Dosyanı emniyete teslim ettikten sonra ortalama 3-7 gün içerisinde ehliyetini alırsın...

2013 Ehliyet Harçları

• quote:

Orijinalden alıntı: Prozacc

Dosyanı aldıktan sonrawww.iem.gov.tr adresinden kursunun bağlı bulunduğu ilçe milli eğitim müdürlüğünden randevu almalısın.

Randevuna gitmeden önce evraklarının eksiksiz olduğunu kontrol et ve bankaya ehliyet harcını yatır.Harç tutarlarını altta linkte verdim...

Harç makbuzunu da dosyana ekle ve randevu gün ve saatinde orada ol.Dosyanı emniyete teslim ettikten sonra ortalama 3-7 gün içerisinde ehliyetini alırsın...

2013 Ehliyet Harçları
    Alan arkadaşlarım hepsi aynı gün içinde beklemeden aldı fakat kurs bana randevü ile ilğili bişe demedi hatta ehliyet ücretlerinin hepsini trafik şubeye yatırmamız gerektiğini söyledi sonrada aynı gün akşam ehliyetleri alırsınız dedi birde randevü yerinde sadece İstanbul bölgesi var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yvzslmypc -- 27 Eylül 2013; 17:10:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yvzslmypc

Alan arkadaşlarım hepsi aynı gün içinde beklemeden aldı fakat kurs bana randevü ile ilğili bişe demedi hatta ehliyet ücretlerinin hepsini trafik şubeye yatırmamız gerektiğini söyledi sonrada aynı gün akşam ehliyetleri alırsınız dedi birde randevü yerinde sadece İstanbul bölgesi var.
    Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü randevunun 1 hafta sonrasına tarih verdi.
  • yvzslmypc kullanıcısına yanıt
    Ehliyetin basılma süresi o ilçe trafik şubenin yoğunluğuna da bağlı.Türkiyenin çoğunluğunda randevu sistemi var.Bazı illerde bu sistem kullanılmıyor olabilir.
  • quote:

Ehliyetin basılma süresi o ilçe trafik şubenin yoğunluğuna da bağlı.Türkiyenin çoğunluğunda randevu sistemi var.Bazı illerde bu sistem kullanılmıyor olabilir.
    Eğer fazla sıra olmassa 2 yada 3 saat içerisinde kart çıkarmı o gün yetişmesi gereken bazı işlerim daha var çoğu arkadaşımın aynı gün içinde 2 3 saatte almış. Ehliyeti Atakum/Samsun'dan alıyorum.
  • quote:

Eğer fazla sıra olmassa 2 yada 3 saat içerisinde kart çıkarmı o gün yetişmesi gereken bazı işlerim daha var çoğu arkadaşımın aynı gün içinde 2 3 saatte almış. Ehliyeti Atakum/Samsun'dan alıyorum.

Dediğim gibi.Yoğunluğa bağlı.Ben sana ne söylesem boş...

Hem dosyanı teslim ettikten sonra orada beklemek zorunda değilsin.Sen dosyanı ve3r,ne zaman çıkacağını sor ve o zaman geri git.Seni bağlayan birşey yok :)
  • quote:

quote:

Dediğim gibi.Yoğunluğa bağlı.Ben sana ne söylesem boş...

Hem dosyanı teslim ettikten sonra orada beklemek zorunda değilsin.Sen dosyanı ve3r,ne zaman çıkacağını sor ve o zaman geri git.Seni bağlayan birşey yok :)

Alıntıları Göster
    Dün emniyete gittim fazla sıra beklemeden aynı katta önce harç parasını yatırdım sonrada parmak izini verip dosyayı teslim ettim çarşamba günü öğlenden sonra gel kartı al dediler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yvzslmypc -- 1 Ekim 2013; 7:57:41 >

• quote:

Dün emniyete gittim fazla sıra beklemeden aynı katta önce harç parasını yatırdım sonrada parmak izini verip dosyayı teslim ettim çarşamba günü öğlenden sonra gel kartı al dediler.

banka filan uğraşmaya gerek yok ozaman randevudan 1 saat önce orda olsam hepsini hallederim ozaman bende az önce aldım randevuyu cuma gününe saat 13,30 ' a .
  • quote:

Hocam bankaya hiç para yatırmadınız mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: In God We Trust

quote:

Hocam bankaya hiç para yatırmadınız mı?

Alıntıları Göster
    Hayır banka falan uğraşmadım. Dosyanı alıp emniyete gittim trafik katında vezne vardı oraya 333 tl yatırıp hemen yanında parmak izi verdim sonra ordaki işlem yerlerine dosya ile birlikte 101 tl verip kartı imzaladım 2 gün sonra öğlenden sonra kartı alabilirsin dediler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yvzslmypc -- 1 Ekim 2013; 17:03:44 >

• Biz daha bekliyoz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: prozacc

2013 Ehliyet Harçları

Dostum ne randuvusu git emniyete ver dosyanı diğer gün ehliyet elinde.

• Sen hangi köyde yaşıyorsun ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prozacc -- 2 Ekim 2013; 15:17:15 >
  • quote:

Sen hangi köyde yaşıyorsun ?
    Sonunda bugün ehliyeti aldım :) Bu arada bildiğime göre küçük ilçelerde 1-2 saat içinde yoğunluk olmadığından dolayı ehliyeti alabiliyosunuz.
  • quote:

Sonunda bugün ehliyeti aldım :) Bu arada bildiğime göre küçük ilçelerde 1-2 saat içinde yoğunluk olmadığından dolayı ehliyeti alabiliyosunuz.
    merhaba arkadaşlar;Ehliyet kart bedeli yeni alanlar için de 15 degil mi?101 tlden 15 tl ye dusmedı mı?
  • feyyazbugan kullanıcısına yanıt
    2014'te yeni çipli kartlara geçildiğinde 15 TL'ye inecek. Şu an 101 TL isteniyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shaq Diesel

2014'te yeni çipli kartlara geçildiğinde 15 TL'ye inecek. Şu an 101 TL isteniyor.
    Evet millet hayırlı forumlar 2 sorum olacak yeni ehliyet almış arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim ;

*Diploma fotokopisi noter onaylı olmak zorunda mı ?
    *Adli sicil kaydının e-devlet çıktısı kabul olur mu ?

Teşekkürler ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: PARG4LI

Evet millet hayırlı forumlar 2 sorum olacak yeni ehliyet almış arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim ;

*Diploma fotokopisi noter onaylı olmak zorunda mı ?
    *Adli sicil kaydının e-devlet çıktısı kabul olur mu ?

Teşekkürler ..

Ya noter onayli yada okulundan asli gibidir damgasi vudurman lazim diye biliyorum.

e devlet ciktisi kabul oluyor.
  • Shaq Diesel S kullanıcısına yanıt
    Öyle birşey yok...

15 TL olan ücret mevcut ehliyetlerini değiştiren kişiler için geçerli...Yeni ehliyet alacaklar aynı tarifeden üretlendirilecek @Shaq Diesel

@PARG4LI Senin soruna gelince...

Diplomanın aslını yanında götür.Dosyana fotokopisini koy.Onaylı olmasına gerek yok.E devlet üzerinden alınan sabıka kaydı da geçerlidir.Devlet sana bir hak sağlamış,kafalarına göre iş yapamazlar...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.