Şimdi Ara

Ekran kartı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Anakartım yandığı için yeni anakart bakıyordum.Yanınada ucuz bir ekran kartı almak istiyorum.Geoforce 8400gs 64bit 512mb ekran kartıyla wow'u 25 man raidlerinde 15fps üstünde oynayabilir miyim?Raid için yeterli olsun bana yeterli, çünkü fazla bütçem yok. Yardım ederseniz sevinirim,şimdiden teşekkürler.

• Öyle bir konuşmuşsun ki sanki sadece ekran kartıyla oynuyosun oyunu.

Geforce 8600 gt 512 mb ekran kartı
    Core 2 duo 2.4 Ghz işlemci
    1.5 gb ram

ile oynayamazsın mesela. Kasıl kasıl ölürsün oyunun başında.

Daha yeni 2gb Kıngston ram aldım da rahatım şu an.
  • Amd athlon dual core 2.8ghz işlemci
    1gb ddr667mhz kingston ramim var.Ekran kartı işimi görürmü onu ögrenmem gerek.Ram ekleyebilrim gerekirse...
  • Ben sempron 2500 ve nvidia 6200 ile oynuyorum aşırı kasma yok normal 30-40 fps alırken raid yapıldımı 15 oluyor raid hariç sorun yok hd 4350 al derim iyi bir işlemciyle sorun olmaz
  • Bence oynayamazsın o sistemle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aelin-uial -- 15 Temmuz 2010; 14:39:16 >
  • 256 mb nvidia ekran kartı 2.1 ghz ve 756 mblık sistemle bile oynuyodum o da kaldırır kanımca
  • quote:

Orijinalden alıntı: 34PALU12

256 mb nvidia ekran kartı 2.1 ghz ve 756 mblık sistemle bile oynuyodum o da kaldırır kanımca

oynuyodun!! . Eskidendi o. Bende FX5200 ile rahat rahat oyunuyordum eskiden wow'u. Simdi aç bakalım noluyor . Min ayarda bile olsa raid yapmak istiyorsanız( ki raid yapıcak kisi bazı grafikleri açmak zorunda kalıyor yoksa o raid sana haram olur) en az 8600GT ve üstü bir kart gerekli. İşleminizinde c2d ve althon 2 tarzında yeni nesil bir işlemci olması artık sart gibi oldu. Yeni exp ile grafiklerde düzenleme yapılcağı için artık bu sistemler bile yetmeyecek gibi gözüküyor.

• Core 2 Quad Q9300
    4 gb kingston ram
    geforce 8800gts 640mb 320bit
    ile oynuyorum gayette süper
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ejderhalordu

Core 2 Quad Q9300
    4 gb kingston ram
    geforce 8800gts 640mb 320bit
    ile oynuyorum gayette süper

Sistem iyi dostum zaten :D
  • i7 920 quad core
    OCZ 3 GB DDR3 1600 Mhz RAM
    Zotac GeForce GTX 285 amp
    MSI X58 Pro Core i7 Anakart
    2 tb h.d.d

raid ve dalaranda min 120 fps(ekran karti özelliklerini acarsam)
    standart özelliklerde her yerde min 60 fps kasılma yaşamıyorum.Nadir lag oluyor.(ortalama 90-115 ms) airties RT-211 modem ile

Not:işim gereği çizim programları kullanmak zorunda olduğum için böyle bir sistem oluşturdum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilyAK

Anakartım yandığı için yeni anakart bakıyordum.Yanınada ucuz bir ekran kartı almak istiyorum.Geoforce 8400gs 64bit 512mb ekran kartıyla wow'u 25 man raidlerinde 15fps üstünde oynayabilir miyim?Raid için yeterli olsun bana yeterli, çünkü fazla bütçem yok. Yardım ederseniz sevinirim,şimdiden teşekkürler.

Oynarsın, oynanmaz diyenler 19-22 inç arası ekranlarda 1280x800'den başlayıp 2bin küsürlü çözünürlüklerde kullandıkları için haliyle yavaşlık ve takılma hissediyorlar. Yani asıl sorun karttan çok kullandığın çözünürlükte.

Ben çift çekirdek 2.7Ghz Athlon, 2GB RAM, 2600Pro (2007 model kart) ile 15-25fps'de oynuyorum. Kare bi monitör olduğundan 1024x768 kullanıyorum. Bu bazılarına komik gelir ama 120x120'lik WG raid'lerinde bile ekran kartıyla ilgili bi kasma yaşamıyorum (o anda server tarafında kasma oluyor haliyle).

Bir de Video ayarlarında "View Distance" diye bi seçenek vardır, bu ne kadar uzağı göstereceğini ayarlar, onu ortadan ileriye doğru kaydırırsanız da ciddi bir yavaşlama hissedersiniz, çünkü arttıkça ekran kart+işlemcinin uğraşacağı işlem de fazlalaşır, haliyle yavaşlık yaşatır. Orta değerde yaklaşık 40-50metrelik bir alanda görüş sağlıyor ki bu RAID'lerde fazlasıyla yeterli.

Not olarak: Her durumda 64bit ibareli hiç bir kartı alma, 3-5 dolar ver 128 bit al. Duruma göre %50 hız farkı olur.

• Rahat oynayabiliyorum bu sistemle .Orgrimarda 60fps altına düşmüyor,bazen 120fps ye çıkıyor.25 man ICC de 30fps altına inmiyor.Aoe yapıldğı zamanlarda 20fps civarıydı.Distance full , textureler full,ışık efektleri açık,büyü görüntüleri full iken denedim.Bir tek Dalaran'da ilk başlarda kasılıyor makine sonra düzeliyor.Bu arada işlemcimi yanlış yazmışım :3.01ghz +6000. Oyuna göre sistem kurmak isteyenler bu ekran kartıyla rahat oynarsınız...
  • Core 2 Quad Q9300
    4gb OCZ reaper ram
    GeForce 9800 gtx

zevkten dört köşe oynuyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.