Şimdi Ara

Ekran kartı aldım bozuk çıktı (VatanBil.)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 1 hafta önce kadar vatan bilgisayar'dan xfx hd6870 almıştım, bu hafta sonu gidip değiştirmeyi dünüşüyorum ama hepimiz biliyoruzki vatan bilgisayar bu iade veya değişim konularında aşırı sıkıntı çıkarıyor hele topkapı, ben avcılar şubesinden aldım ama ordada geçerlidir heralde o durum her neyse sorunu açıklayayım, ben ekrankartını 2 gün kadar kullandım güzel şekilde sorunsuz kusursuz olarak. ondan sonraki 3. gün sabah bilgisayarı açayım diye power a bastım işte bekliyorum görüntü gelsin ama görüntü yok. işde çalıştığım içinde hiç vaktim olmadı tamire vermeye o yüzden bu hafta sonu düşünüyorum.

İşin kısası, vatandan 1,5 hafta önce aldığım ekrankartını değiştirme imkanım olabilirmi ?

• Önce kartı bi kontrol et. Belki oturmamıştır clipsi falan. Sonra bir biosa reset atın. Kartın bozulma ihtimali çok düşük

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysakay

Önce kartı bi kontrol et. Belki oturmamıştır clipsi falan. Sonra bir biosa reset atın. Kartın bozulma ihtimali çok düşük

anakart değiştirdim, ram değiştirdim, power supply zaten yeni (700w) ama görüntü yok kardeşim.
  • Garantisi var tamire gönderirler kardeş..
  • İlk 30 gün boyunca kartla ilgili sorun varsa test edip sorunu görürlerse direk değişim yapıyorlar sıkıntı olacağını sanıyorum.
  • senin vatanla işin yok ki direk ithalatçı firmayla irtibata geç
  • Ürünü değiştirmeyi deneyin.Hatta hiç kullanmadığınızı taktığınız andan itibaren çalışmadığını iletin. Vatan değişim konusunda yardımcı olan bir firma.

not:Buarada aynı şekilde benimde ekrana gelmeme problemi vardı.Sorun 6pin güç girişindeymiş, psu daki diğer 6pini taktığım anda görüntü geldi. Arkadaşında belirttiği gibi yeni nesil kartlar çalışır halden çalışmaz konuma gelmesi için üst düzey bir şey olması lazım.Bu da olmadığına göre bağlantı elemanlarını iyi kontrol etmek gerek.Ama yine de değişim ve para iadesi önceliğiniz olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: BerkoGame

quote:

Orijinalden alıntı: ysakay

Önce kartı bi kontrol et. Belki oturmamıştır clipsi falan. Sonra bir biosa reset atın. Kartın bozulma ihtimali çok düşük

anakart değiştirdim, ram değiştirdim, power supply zaten yeni (700w) ama görüntü yok kardeşim.

Hocam öle bi yazmışsın ki ;
    Sanki dün taktım bugün düğmeye bastım açılmıyor der gibi olmuş
    Vatanın ben sıkıntı çıkartacağını sanmıyorum. Benimde 5850 xtreme kartımda arıza vardı garanti bitmesine az süre vardı(hdmi girişinde problem vardı). 15 gün sonra iade edileceği söylendi. Bana mıadil olarak 6850 vericeklerdi ben hediye çeki alıp üstüne 15 tl koydum sıfır(24 ay garantili) aldım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• umarım OC yapmamışsındır
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.