Şimdi Ara

Ekran kartı hk. yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
762
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar öncelikle bu bilgisayar donanım vs. konularında hiç bir bilgim olmadığını söyleyerek başlayayım maalesef bir hata yaparak geçen sene casper bilgisayar aldım ancak fifa 17 ve bf1 in de çıkmasıyla birlikte ekran kartı sorunum da başladı bilgisayarın modeli

http://www.hepsiburada.com/casper-d2h-4790-8t75a-wk-intel-core-i7-3-60ghz-8-gb-1-tb-masaustu-bilgisayar-pm-bdgezd2h4798t75awk

kasanın boyutu ufak içindeki ekran kartı nvidia gt 730 yeni ekran kartı kasaya sığar mı bilmiyorum ve hangi kartları alabilirim ana karta hangi ekran kartı uyumludur diye bakmak istedim gpu-z de bile ana kart modelini yazmıyorhttp://prntscr.com/ciqulj ilk olarak ben bu anakart modeline ve psu ya nasıl bakabilirim + anakart modelini bulduktan sonra da ona uyumlu olan max 500-600 civarı ekran kartları hakkında tavsiye/yardımlarınızı istiyorum

Edit : Kasanın içini açtım ve psu üzerinde 250 Watt olduğu yazıyor dolayısıyla onun da değişmesi gerekecek bu konuda da yardım ederseniz sevinirim arkadaşlar bu gtx 950-960 ve rx 460-470 seviyesinde kartlar için nasıl bir psu almam gerekir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wassup -- 17 Eylül 2016; 17:05:45 >

• Bf1 için minimum gtx 970 almanız gerekiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: algoritma

Bf1 için minimum gtx 970 almanız gerekiyor

sor bir bakalım adamın işlemcisi nedir darboğaz olayını biliyormu ?
  • algoritma kullanıcısına yanıt
    Dediğim gibi önce ana kartın destekleyip desteklemediğini öğrenmem gerekiyor ultra ayarlarda oynatmasına gerek yok ortalamada kasmasın benim için yeterli dediğiniz karta baktım 500 lirayada var 1000 liraya da 500-600 civarı olanları alabilirim ancak kasaya sığar mı ve dediğim gibi ana karta uyumlu mudur bilemiyorum
  • emrullah_ank_06 E kullanıcısına yanıt
    işlemci i7 4790 3.6 ghz ama darboğaz nedir bilmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: wassup

işlemci i7 4790 3.6 ghz ama darboğaz nedir bilmiyorum

o zaman sıkıntısız bir şekilde gtx1070'e kadar kullanırsınız.
    ekran kartı ise 600 tlye kadar rx460 alınır.
    800 tl ye rx470 4gb alınır.
    1000 tl ye rx480 8 gb alınır.
    battifield1 için en az rx470 alın.
    iyi günler.
    iyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrullah_ank_06 -- 16 Eylül 2016; 19:33:17 >
  • emrullah_ank_06 E kullanıcısına yanıt
    Belirttiğiniz kartlar içerisinde rx460 ı alabilirim ancak 800 civarına çıkmam şuan için mümkün değil 470 ile arasında inanılmaz derecede fark yoksa ve bf 1 fifa vs. bu tarz yeni oyunları orta seviyelerde sıkıntı çıkarmadan çalıştırırsa benim için sorun yok ancak ilk mesajda da belirttiğim gibi size de sorayım ana kartıma bu kartlar uyar mı çünkü modelini bilmiyorum ve güç kaynağı da yeterli olur mu bunlara nasıl bakabilirim
  • Güç kaynağının dışında watt değerleri yazar.12v den max kaç watt verdiğine bakın.Sapphire rx 460 alabilirsiniz.Ekran kartının uzunluğu 22 cm.Kasanızı ölçün uyuyorsa alın.Güç kaynağınızda önemli.
  • cool1st kullanıcısına yanıt
    230 v 50 h 4.5 a max kasanın arkasında bu yazılar var Watt olarak belirtilmemiş ancak hala ana kartımın modelini öğrenebilmiş değilim dolayısıyla alacağım kart uyumlu olur mu gpu-z den bakıyorum marka model kısımlarında casper yazıyor buradan bakabilirsinizhttp://prnt.sc/ciqulj başka ne şekilde öğrenebilirim ana kartın modelini tam olarak
  • Arkadaşlar Amerika da bir tanıdık sayesinde şu ekran kartını yada bunu alabilirim. Sanıyorum anakarta da uyuyor ancak psu 250 watt bu ekran kartları için gerekli psu 450 yeter mi 500 watt mı almak gerekir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wassup -- 18 Eylül 2016; 1:35:52 >

• quote:

Arkadaşlar Amerika da bir tanıdık sayesinde şu ekran kartını yada bunu alabilirim. Sanıyorum anakarta da uyuyor ancak psu 250 watt bu ekran kartları için gerekli psu 450 yeter mi 500 watt mı almak gerekir ?

Psu250wattsa değiştirmek gerekir.

Kaliteli bir 500w psu yeterli gelir. Hemde ileriye dönük olur.
    Tavsiyem:https://www.webdenal.com/corsair-cp-9020097-eu_716779.html

Anakart uyumlu ama bazı markalı pclerin anakartlarında ekrankartına uymuo bu sorun bios güncellemesi ile genelde çözülüo ama bazen bios güncellemeside işe yaramıyor.
    arkadaşımın başına gelmişti anakartı değiştirmek zorunda kalmıştık.

Birde gtx1060 alcaksanız 2fanlı modelleri tercih ederseniz daha iyi olur. Tek fanlıda ısınma olabilir

Tabi 2fanlı modeller biraz daha uzun olur kasanın ekran kartını takcanız yerin uzunluğunda ölçmeyi unutmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crysef -- 18 Eylül 2016; 12:10:26 >

• crysef kullanıcısına yanıt
    Psu olarak 150 lira civarı 500W lık bir şey alırım sanıyorum çünkü 200TL+ psu ya vermek beni zorlayacaktır kasanın eni 16 boyu 36 cm 2 fanlı şu olabilir ancak bunun da kasaya sığacağını sanmıyorum dolayısıyla tek fanlı almaya mecbur gibiyim ayrıca yukarıda vermiş olduğum iki kart arasında hangisi daha iyidir siz olsanız hangisini tercih ederdiniz ?
  • Kasaya sığmıyacağını düşünmüyorum içini açıp örnek foto atsanız iyi olur bence psu yA gelince aerocol kcas 600 w aldım 183 tlye hem ileri dönük hemde sertifikalı on numara beş yıldız

• quote:

Psu olarak 150 lira civarı 500W lık bir şey alırım sanıyorum çünkü 200TL+ psu ya vermek beni zorlayacaktır kasanın eni 16 boyu 36 cm 2 fanlı şu olabilir ancak bunun da kasaya sığacağını sanmıyorum dolayısıyla tek fanlı almaya mecbur gibiyim ayrıca yukarıda vermiş olduğum iki kart arasında hangisi daha iyidir siz olsanız hangisini tercih ederdiniz ?

Psu pahalı geldiyse bu modeli düşüne bilirsinizhttps://www.webdenal.com/highpower-high-power-500w-80plus-bronze-56a-12v-guc-kaynagi_863081.html?gclid=Cj0KEQjw9vi-BRCx1_GZgN7N4voBEiQAaACKVoHGQjVjrRNaMuRgcd3mw98S8Eg_rELJyO1XbAoVKwoaAgJ68P8HAQ

Kasanın boyunu ölçerseniz kartı ona göre seçin

Tek fanlıda hangisi derseniz iki markada güzel ikisi de tercih edebilirsiniz.

Ama ben olsam 6gb gtx1060 modellerini
    alırdım.
    3gb modelleri ilerde sorun çıkarır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crysef -- 18 Eylül 2016; 20:57:19 >

• Captan42 kullanıcısına yanıt
    Kasanın içi bu şekilde belirttiğim gibi uzunluk 36 en 16 cm bu kart diğer ikisinden daha iyi sanırım ancak amazonda uzunluk 13.6 inch diyor yani yaklaşık 35 cm e denk geliyor sanıyorum ve en olarak 10.6 inch yani 27 cm civarı belirtilmiş gerçekten bu kadar uzun ve geniş midir bilemiyorum ancak sıkıntı yaşamakta istemiyorum dolayısıyla riske girmemek adına diğer kartları tercih edeceğim sanırım.

Bu arada fotoğrafta kasanın içinde takılı olan bu kart.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wassup -- 18 Eylül 2016; 22:29:39 >

• crysef kullanıcısına yanıt
    Psu olarak muhtemelen belirttiğiniz psu'yu alabilirim 140-150 civarı 500 Wattlık düşünüyordum dediğim gibi kasanın boyutları da 16 ya 36 cm iki kart arasında da evga yı alacağım sanırım msi ile arasında yaklaşık 100 tl gibi bir fark var ve bütçeyi zorlayabilir msi ancak 6gb modelleri için şuan yeterli bütçem maalesef yok yardımlarınız için teşekkürler.
  • wassup W kullanıcısına yanıt
    En azından kartın 6gb modelini al 3gb versiyonları ilerde sorun çıkarır çünkü 3gb vram şuanbile bazı oyunlarda yetmio ilerde dahada yetersiz kalır

https://www.amazon.com/gp/aw/d/B01IPVSLTC/ref=mp_s_a_1_5?ie=UTF8&qid=1474227119&sr=8-5&pi=AC_SX236_SY340_QL65&keywords=gtx1060+6gb&dpPl=1&dpID=51rdJo6WqmL&ref=plSrch

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crysef -- 18 Eylül 2016; 22:35:31 >

• Benim kasamda seninkiyle neredeyse aynı bende ortadaki destek demirinden korkarak aldım kartı ama sığdı iyiki bence seninkine rahat rahat sığar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Captan42 -- 19 Eylül 2016; 18:14:19 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.