Şimdi Ara

ekran kartı lütfen yardım!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
572
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bende bir sorun var bazen oyunlarda oyunu oynarken pc çöküyor ve reset atıyor açıldığındada "windows ciddi bir hatadan kurtarıldı" diyor.. bazende masaüstüne atıyor ve "ekran kartı işlem yapmayı durdurdu" diyor sorun nerede olabilir ekran kartım Geforce 6600 gt..

• ekran kartı sürücülerini güncellemeyi
    ve eger anakartın VIA chip set li ise VIA service pack i yuklemeyi dene.
  • güncellemeyi denedim ama via olup olmadığını nasıl anlıyacağım?
  • VIA dan kastım ekran kartı için değil, anakart için...
    anakartın üzerindeki chiplerde yazar markası (chip markası)
    intel, VIA, SIS,nforce gibi....
  • Kardeş sorun arkadaşların dediklerini yaptığın halde devam ediyorsa ram bozukluğundan veya uyuşmazlığından ya da işlemci, ekran kartı ısınmasından kaynaklanabilir. Eğer işlemcine o/c yaptıysan ve yeterli soğutma yoksa işlemcini ısınması bu hataya neden verir keza ekran kartıda öyle raminde bozuksa veya uyuşmazlık varsa bu tür resetlemeye yol açarve sonunda o mesajı verir. Ben bunu kendin makinamda da ve başka makinalarda da yaşadım. Bu dediklerimin üzerine gitmen sorunu halleder. İşlemcin o/c lu ise normal çarpanlarına getir Ekran kartı da ısınıyorsa kasa içine fan al kasa içi sirkülasyonu sağla yararlı olacaktır. Ram sorunu ise ram slotunda problem olabilir.Rami başka dimm slota tak veya uyuşmazlık veya bozukluk var mı diye uygun başka bir makinada dene eğer sorun devam ederse ramleri değiştir. Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ssayin72 -- 7 Mayıs 2005, 17:29:04 >
  • pc yi uzun zamandır kapatmıyorum ısınmadan olabilir sanırım.. pc overclock lu da değil..

birde birkaç oyunda bu sorunu yaşamıyorum doom3 gibi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zed2005 -- 7 Mayıs 2005, 17:29:48 >
  • kardeş aynı sorun bendede olmuştu walla bende tam anlamadım sorunu ama gittim en son ekran kartı driverını vede diğer sürücüleri baştan yükledim sorun geçti şimdilik,bidada yapmadı yani,ama büyük olasılık ekran kartından dolayı oluyo nedendir bilinmez:)
  • O zaman kardeş yukarıdaki arkadaşların dediklerini uygula directx9.c(Eğer bilgisayarında sp2 güncelleme paketi varsa buna gerek yok) kurulu değilse kur ekran kartı driverini güncelle. Bunu yapan oyunlar ekran kartını zorluyorsa ekran kartı ısınmasından dolayıda resetleme yapar. Kolay gelsin
  • bir de monitörün yenileme frekansını düşürmeyi dene (60 hz) bende bazı oyunlar 75 hz'de çöküyodu.
  • valla bendede öyle bi sorun var.. hala çözemedim.. ekran kartını ve ram i başka bilgisayarda denedim sorunsuz çalışıyor ama bende oyun göçüyor.. güç sağlayıcıdan da olur diyorlar ama değiştirmeye fırsatım olmadı.. sende çözemezsen değiştirmeyi bi dene işe yarar belki
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.